Jump to content
Kaklios design Rodos

Golf - Φιλτρο Πανελ K&n - Pipercross [Όλα Τα Μοτέρ]

Recommended Posts

παιδια μ ια ερωτηση..απο που μπορω να παρω κι εγω ενα φιλτρο Κ&N? απο μαγαζι εννοω που να βρισκεται στην αθηνα και οχι απο Internet..ρωτησα ενα και μου ειπε 100 ευρω(ηταν ζαντολαστιχαδικο)τιμη πλ υψηλοτερη απο αυτες που διαβασα..

ευχαριστω

ΒΜC με 70 ευρω απο το Ν. Ηρακλειο ( περσινη τιμη.

Kαθε 10000 καθαρισμα φιλε Στελιο ? Εχω 7000 με το νεο το φιλτρακι ποτε λες για καθαρισμα ?

Οπως ειπε και ο ACE2007 καθε 10000χλμ θα ηταν το ιδανικοτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαθε 10000 καθαρισμα φιλε Στελιο ? Εχω 7000 με το νεο το φιλτρακι ποτε λες για καθαρισμα ?

Κάθε 10.000km για να έχουμε το κεφάλη μας ήσυχο. ;)

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοιξω αλλο θεμα γραφω εδω.

εχω το golf 6 το 122 και σημερα ξεβιδωσα το καπακι απ το φιλτροκουτι και ακουγεται καλυτερα η σκαστρα...

Μπορω να το αφησω χωρις αυτο το καπακι ή θα εχω κανα προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

οχι δε θα χεις καποιο προβλημα απλως μπορει να σου τραβαει ζεστο αερα απ το χωρο του κινητηρα.δεν υπαρχει θεμα να σου τραβηξει σκουπιδια μεσα αφου ουτος η αλλως οτι αερας μπαινει μεσα στη εισαγωγη φιλτραρεται πρωτα απο το φιλτρο εχεις δεν εχεις ανοικτο το καπακι του.

Edited by sonakias
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πολυ σοβαρά να αλλάξω το K&N μου με το αντίστοιχο της Pipercross : PP1621. Ακούω πολλά πως είναι ανώτερο του Κ&Ν.

Το βρίσκω στο ebay στα €43

1. http://viewitem.eim.ebay.gr/Pipercross-Air-Filter-Leon-Golf-Scirocco-TSI-TDI-PP1621/220576911967/item

2. http://viewitem.eim.ebay.gr/VW-Passat-Touareg-Touran-Pipercross-Panel-Filter-PP1621/200736085479/item

Γνωρίζει κανείς ποιά η διαφορά στα παραπάνω??? (Στις φωτό πάντως έχουν)

Υπάρχει περίπτωση κάποιο να είναι imitation???

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως pipercross θα βάλω . Μπορεις να το πάρεις και απευθείας απο την pipercross λιγο που το ειχα ψαξει ειχα βρει ενα site που εβγαινε πιο φθηνα και απο ebay

Link to comment
Share on other sites

Για Golf 6 160hp το K&N: http://www.ebay.co.u...=item43a58f2d48 (εγω απο αυτον το παραγγηλα).

Τσιμπησα και εγω ενα απο αυτον. Μια χαρα ο τυπος και καλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Βαζω ενα παλιοτερο ποστ μου που περιγραφω την εμπειρια μου απο το πανελακι ΚΝ + αφαιρεση του πνιχτη.Ελπιζω να βοηθησει οποιον ψαχνετε να βαλει και θελει μια γνωμη.

'' Απο την κυριακη εχω βαλει και γω στο αμαξι μου ενα φιλτρακι πανελ της K&N.Προηγουμενως ειχα βγαλει πρωτα τον πνιχτη μονο.Χωρις τον πνιχτη η μονη διαφορα που ειχα δει ητανε μετα τις 5χιλ.στροφες να πηγαινει λιγο καλυτερα,τιποτα αλλο.Απο την στιγμη που εβαλα το πανελ και με μια βολτα εθνικη μπορω να πω οτι η αποκριση στο γκαζι εγινε σαφως καλυτερη απλα 5ες 6ες περιπου ιδιες εμειναν,ολες οι αλλες ειναι ενα κλικ καλυτερες και γενικα πιο σπιρτιοζικη συμπεριφορα με το που ακουμπας το γκαζι,χαμηλομεσαια το ενιωσα να στροφαρει λιγο καλυτερα αλλα ψηλα το ενιωσα λιγο πιο αργο..βεβαια δν ξερω αν φταιει οτι ειχα συνηθησει το μπαμ μετα τις 5χιλ και τωρα που πηρε χαμηλομεσαια ειναι η ιδεα μου.Δεν ξερω αν εχω παρει κανα 2 αλογα η λιγο ροπη αλλα μονο και μονο που σταματησε αυτη η καθυστεριση στο ηλεκτρογκαζο εμενα μου φτανει. Καλο Value for Money για οποιον δεν ζηταει πολλα πραματα.''

Edited by GIANNIS_KAN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.εβαλα ένα φίλτρο πάνελ bmc στο golf gt μου αλλά δεν έβγαλα τον πνιχτη.να τον βγάλω;που ακριβώς ειναι ο παίχτης να τον βγάλω μόνος μ εαν γίνεται γιατί δεν εχω ιδέα που ειναι;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.εβαλα ένα φίλτρο πάνελ bmc στο golf gt μου αλλά δεν έβγαλα τον πνιχτη.να τον βγάλω;που ακριβώς ειναι ο παίχτης να τον βγάλω μόνος μ εαν γίνεται γιατί δεν εχω ιδέα που ειναι;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Από ότι κατάλαβα έχεις golf 5αρι σωστά? Ο πνίχτης είναι το πλαστικό ακριβώς κατω απο το εργοστασιακο φιλτρο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε golf 5 εχω.πρεπει να βγει το φίλτρο κουτί φίλε;μπορώ να το βγάλω μόνος μ;μήπως υπάρχει καμία φωτό κάπου η βίντεο;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε golf 5 εχω.πρεπει να βγει το φίλτρο κουτί φίλε;μπορώ να το βγάλω μόνος μ;μήπως υπάρχει καμία φωτό κάπου η βίντεο;

Sent from my iPhone using Tapatalk

ξεβιδώνεις το φιλτροκούτι, βγάζεις το φίλτρο το εργοστασιακό και ακριβώς από κάτω ειναι ο πνίχτης, ειναι ενα ορθογώνιο πλαστικό δισκάκι.Το αφαιρείς, βάζεις το φίλτρο το aftermarket που έχεις αγοράσεις, βιδώνεις και βουαλά είσαι έτοιμος!!! :thumbsup2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα το ανοίξω αύριο κ ελπίζω μην βγάλω τίποτα ακυρω:-p

Πάντως όταν πήγα στην αντιπρωσωποια για αλλαγή μπουζί κ είχα πάρει κ το το bmc panel και μου το περάσανε αυτοί όταν τους είπα να βγάλουμε των πνιχτη με κοιτούσαν λες κ είμαι εξωγήινος.μου λένε δεν βγαίνει κάτι απλά μπαίνει το φιτρο

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το ανοίξω αύριο κ ελπίζω μην βγάλω τίποτα ακυρω:-p

Πάντως όταν πήγα στην αντιπρωσωποια για αλλαγή μπουζί κ είχα πάρει κ το το bmc panel και μου το περάσανε αυτοί όταν τους είπα να βγάλουμε των πνιχτη με κοιτούσαν λες κ είμαι εξωγήινος.μου λένε δεν βγαίνει κάτι απλά μπαίνει το φιτρο

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

post-1119-0-16989600-1454951536_thumb.jp

 

με μια αναζήτηση στο internet κατάφερα να σου βρω μια πρόχειρη φωτό του πνίχτη.

Link to comment
Share on other sites

attachicon.gifpnixtis.jpg

με μια αναζήτηση στο internet κατάφερα να σου βρω μια πρόχειρη φωτό του πνίχτη.

κουμπουτω ειναι αυτό βγαίνει εύκολα;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κουμπουτω ειναι αυτό βγαίνει εύκολα;

Sent from my iPhone using Tapatalk

βγαινει ευκολα θα το δείς.

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω απαριθμούνται κωδικοί και φωτογραφίες φίλτρων τύπου πάνελ της KN

 

Φίλτρο τύπου πάνελ για μοτέρ 3.2 V6 R32

Κωδικός: 33-2384

 

33-2384.jpg

 

 

 

Φίλτρο τύπου πάνελ για μοτέρ 2.0 Tfsi

Κωδικός: 33-2888

33-2888.jpg

 

 

Φίλτρο τύπου πάνελ για μοτέρ 1,8,2,0 Tsi εγκάρσιο, για μοτέρ 1.4 BMY/BLG/CAV

Κωδικός 33-2865

33-2865.jpg

Φίλτρο τύπου πάνελ για μοτέρ 1.4 Cax, 2.0 Ν/Α, 1.2

Κωδικός : E-2014 A

 

E-2014.jpg

 

 

Φίλτρο τύπου πάνελ για μοτέρ 1.4 Νon Fsi (80ps), 1.6 (101ps)

Κωδικός :33-2920

33-2920.jpg

Φίλτρο τύπου πάνελ για μοτέρ 1.6 Fsi (115ps)

Κωδικός :33-2869

 

33-2869.jpg

 

 

Golf 7 Φίλτρο τύπου πάνελ για μοτέρ 1.2 & 1.4

Κωδικός :33-3004

33-3004.jpg

Golf 7 Φίλτρο τύπου πάνελ για μοτέρ 1.6 & 2.0

Κωδικός :33-3005

33-3005.jpg

Edited by nikdev
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω απαριθμούνται κωδικοί και φωτογραφίες φίλτρων τύπου πάνελ της Pipercross

 

 

Φίλτρο τύπου πάνελ για μοτέρ 3.2 V6 R32

Κωδικός: PP1683

%CF%86%CE%B9%CE%BB%CF%84%CF%81%CE%BF-%CE

 

Φίλτρο τύπου πάνελ για μοτέρ 1.8,2.0 Tfsi

Κωδικός: PP1782

 

pipercross-panel-air-filter-for-audi-a4-

 

Φίλτρο τύπου πάνελ για μοτέρ 1,8,2,0 Tsi εγκάρσιο, για μοτέρ 1.4 BMY/BLG/CAV

Κωδικός: PP1621

 

$_35.JPG

 

Φίλτρο τύπου πάνελ για μοτέρ 1.4 Cax, 2.0 Ν/Α, 1.2

Κωδικός : PX1818

 

px1818-v1-380-380.jpg

Φίλτρο τύπου πάνελ για μοτέρ 1.4 Νon Fsi (80ps), 1.6 (101ps)

Κωδικός :PP1574

 

pp1574-v1-380-380.jpg

Edited by nikdev
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.