Jump to content
nikkosnet

Ανακοίνωση απόσυρσης αυτοκινήτων και νέα μέτρα

Recommended Posts

ρε παιδια οκ εσεις εχετε αμαξι σχεδον ολοι 2005 και μετα

εγω και μερικοι αλλοι που εχουμε 1995 και κατω τι θα γινει?

θα μας πιουν το αιμα?

γιατι αφου θελουν λεφτα δν βαζουν και την προυποθεση οτι τα παλια αμαξια αν δεν θελουν να τα αποσυρουν να αλλαξουν εναν κινητηρα πχ σε euro 3-4 ή και μεγαλυτερο?

γιατι εμενα συγκεκριμενα που εχω του 1991 μοντελο θα με μπιιιιμμμμμ?

και μια ερωτηση μηπως στα τελη του 2010 θα γινει η αποσυρση θελεις δν θελεις?

για να το πω και ετσι εμενα δν μου περισσευουν 20000 για καινουργιο αμαξι

ουτε μπορω να "σηκωσω" το κοστος αγορας ενος μεταχειρισμενου golf4

δλδ με τα 2500e που μου δινουν εαν το αποσυρω δν παιρνω ουτε "τσιχλες" που λεει ο λογος ασε που το γεγονος οτι το αμαξι μ δν κοστιζει ΜΟΝΟ 1500e.....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οκ εσεις εχετε αμαξι σχεδον ολοι 2005 και μετα

εγω και μερικοι αλλοι που εχουμε 1995 και κατω τι θα γινει?

θα μας πιουν το αιμα?

γιατι αφου θελουν λεφτα δν βαζουν και την προυποθεση οτι τα παλια αμαξια αν δεν θελουν να τα αποσυρουν να αλλαξουν εναν κινητηρα πχ σε euro 3-4 ή και μεγαλυτερο?

γιατι εμενα συγκεκριμενα που εχω του 1991 μοντελο θα με μπιιιιμμμμμ?

και μια ερωτηση μηπως στα τελη του 2010 θα γινει η αποσυρση θελεις δν θελεις?

για να το πω και ετσι εμενα δν μου περισσευουν 20000 για καινουργιο αμαξι

ουτε μπορω να "σηκωσω" το κοστος αγορας ενος μεταχειρισμενου golf4

δλδ με τα 2500e που μου δινουν εαν το αποσυρω δν παιρνω ουτε "τσιχλες" που λεει ο λογος ασε που το γεγονος οτι το αμαξι μ δν κοστιζει ΜΟΝΟ 1500e.....

αυτα ειναι ...... οριστε κυριοι παλιοχαμου...ες της κυβερνησης απαντηστε...

Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ 1967 - 1974 ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΧΟΥΝΤΑ . ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΑΡΙΟ.. ΔΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΑΝ

ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΟΙ ΧΑΜΟΥ...ΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΜΑΣ Γ@Μ@ΝΕ ΜΕ ΤΟ ΓΑΝΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ..

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι ...... οριστε κυριοι παλιοχαμου...ες της κυβερνησης απαντηστε...

Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ 1967 - 1974 ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΧΟΥΝΤΑ . ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΑΡΙΟ.. ΔΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΑΝ

ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΟΙ ΧΑΜΟΥ...ΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΜΑΣ Γ@Μ@ΝΕ ΜΕ ΤΟ ΓΑΝΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ..

μηπως να πας για πολιτικος? ;);)tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

μηπως να πας για πολιτικος? :thumbsup::thumbsup:tongue.gif

μπα, αν πήγαινε για πολιτικός θα υπόσχονταν ότι αν τον ψηφίζαμε την άλλη μέρα θα καταργούσε το άδικο μέτρο, η άλλη μέρα θα γίνονταν άλλος μήνας, άλλος χρόνος, και προεκλογικά θα ξαναϋπόσχονταν το ίδιο. Μετά τη 2η 4ετία θα έταζε για κάθε αμάξι που θα αποσύρονταν 1 υβριδικό με υδρογόνο στη θέση του, με μόνο κόστος αγοράς τη μπαταρία του εφόσον όμως αυτή είχε ημερομηνία λήξης μετά τις 31/12/2020, τα τελευταία 2 ψηφία της ήταν 0 και 5 και είχε κατασκευαστεί στα ΥΑΕ B) από υπαλλήλους της MIG

Link to comment
Share on other sites

122ps ---- 144grCO2/km

140ps -----165grCO2/km

160ps ------ 145grCO2/km (?????)

170ps ------174grCO2/km

Με την λογική αυτή μας βλέπω να πληρώνουμε, τώρα πόσα δεν ξέρω??

Link to comment
Share on other sites

μου φένεται πρέπει να ετοιμάσουμε ενα κειμενο και να μαζέψουμε υπογραφές και να πάμε να το επιδώσουμε οι ιδιοι

την τεχνολογία internet δεν την γνωριζουν αυτοί οι άχρηστοι

θεσάκηδες -- καταλάβετε το μιλάμε αλλη γλώσσα

ΚΑΤΩ ΑΥΤΗ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ .... ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΙΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ!

ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΜΗΝ ΨΗΦΙΣΕΤΕ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΙΝΑΙ

ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ+++++++++++++

Καταρχην αυτο που κανεις (το να παροτρυνεις να ψηφισουμε καποιο συγκεκριμενο κομμα) απαγορευεται απο τους κανονισμους του φορουμ.Οσο για τους συγκεκριμενους που διαφημιζεις μαθε πρωτα τις αποψεις τους για την Μακεδονια και μετα τα ξαναλεμε.Εκτος αν την υποστηριζεις και συ οποτε...καληνυχτα. (Για να μην πω καμια χοντραδα)

Sorry για το off topic.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οκ εσεις εχετε αμαξι σχεδον ολοι 2005 και μετα

εγω και μερικοι αλλοι που εχουμε 1995 και κατω τι θα γινει?

θα μας πιουν το αιμα?

γιατι αφου θελουν λεφτα δν βαζουν και την προυποθεση οτι τα παλια αμαξια αν δεν θελουν να τα αποσυρουν να αλλαξουν εναν κινητηρα πχ σε euro 3-4 ή και μεγαλυτερο?

γιατι εμενα συγκεκριμενα που εχω του 1991 μοντελο θα με μπιιιιμμμμμ?

και μια ερωτηση μηπως στα τελη του 2010 θα γινει η αποσυρση θελεις δν θελεις?

για να το πω και ετσι εμενα δν μου περισσευουν 20000 για καινουργιο αμαξι

ουτε μπορω να "σηκωσω" το κοστος αγορας ενος μεταχειρισμενου golf4

δλδ με τα 2500e που μου δινουν εαν το αποσυρω δν παιρνω ουτε "τσιχλες" που λεει ο λογος ασε που το γεγονος οτι το αμαξι μ δν κοστιζει ΜΟΝΟ 1500e.....

Μια καλή λύση για εσένα αγαπητέ trelaras582 , πιστεύω ότι θα ήταν να καθίσεις να υπολογίσεις μέχρι και το κάθε τι ψιλοπράγμα που θα πληρώνεις με τα νέα μέτρα για το mk1 σου (πχ τυχόν απρόσμενες βλάβες λόγω παλαιότητας , σέρβις κλπ κλπ ). Έπειτα πήγαινε μια βόλτα από μερικές αντιπροσωπείες δες τι σου αρέσει και μπορείς να το ξεχρεώσεις με το εισόδημα σου μέσα σε χρονικό διάστημα που εσύ θα ορίσεις . Στην σημερινή οικονομική κατάσταση λίγοι είναι αυτοί που μπορούν να πάρουν το αμάξι της επιλογής τους . Πχ . Εσύ μπορεί να θέλεις να πάρεις ένα vw , αλλά να μην μπορείς να το πάρεις για πολλούς λόγους . Ε , δεν είναι και υποχρεωτικό να πάρεις vw επειδή είσαι γραμμένος στο vwclub. Επίσης πολλές μάρκες ανήκουν στο vw group . Δες μέχρι που φτάνει το πάπλωμα σου και ανάλογα άπλωσε και τα πόδια σου , που λέγανε και οι παλιοί . Επίσης υπάρχουν πολλά μεταχειρισμενα ! Δες τι παιζει και εκει ! Σύγκρινε τα και δες τι σε συμφέρει πιο πολύ . Μια λύση θα ήταν να πουλήσεις το αμάξι σου όσο εσύ πιστεύεις ότι αξίζει (μέσα σε λογικά πλαίσια αν αναλογιστείς το έτος παραγωγής του , τα κυβικά του , την παλαιότητα του κλπ κλπ ) και να πάρεις ένα δάνειο για καινούργιο αυτοκίνητο που θα έχεις και την εγγύηση για 2 χρόνια (αν επιλεξεις vw ) και άλλη μια επέκταση της θα σε έβγαζε καθαρό γα τουλάχιστον 3 χρόνια .... εάν δεν σε παίρνει για τέτοιο άνοιγμα , λυπάμαι που το λέω , αλλά σύμφωνα με τα όσα λέγονται , η λύση είναι να πληρώνεις τα μαλλιοκέφαλα σου κάθε χρόνο στα τέλη κυκλοφορίας κλπ κλπ . Επίσης δεν είναι ανάγκη να το πουλήσεις το αμάξι σου αν δεν θέλεις , μπορείς να παραδώσεις πινακίδες και να το βάλεις σε κάποιο garage , γιατί είναι κρίμα τέτοιο ιστορικό αυτοκίνητο να πάει για απόσυρση και καταστροφή ! Αλλά θα μου πεις και θα έχω χ.χχχ ¤ να κάθονται σε ένα garage ?? Ειλικρινά δεν έχω απάντηση στο ερώτημα σου ... :)

Έχουμε μιλήσει πολλές φορές μαζί μέσω chat βέβαια και ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι όλα αυτά στα λέω εντελώς φιλικά!

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι ...... οριστε κυριοι παλιοχαμου...ες της κυβερνησης απαντηστε...

Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ 1967 - 1974 ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΧΟΥΝΤΑ . ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΑΡΙΟ.. ΔΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΑΝ

ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΟΙ ΧΑΜΟΥ...ΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΜΑΣ Γ@Μ@ΝΕ ΜΕ ΤΟ ΓΑΝΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ..

Καταρχην αυτο που κανεις (το να παροτρυνεις να ψηφισουμε καποιο συγκεκριμενο κομμα) απαγορευεται απο τους κανονισμους του φορουμ.Οσο για τους συγκεκριμενους που διαφημιζεις μαθε πρωτα τις αποψεις τους για την Μακεδονια και μετα τα ξαναλεμε.Εκτος αν την υποστηριζεις και συ οποτε...καληνυχτα. (Για να μην πω καμια χοντραδα)

Sorry για το off topic.

Γιατι το κόβεις το παιδί. Ποτε δεν ξέρεις μπορεί αύριο-μεθαύριο να γίνει πολίτικος και να παρακαλάς για να του μιλήσεις :)tongue.gif:)

Εδιτ

Διαμαρτυρία για τα μέτρα απο εναν πολίτη στο "Τρωκτικό"

http://troktiko.blogspot.com/2009/07/blog-post_6878.html

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Μια καλή λύση για εσένα αγαπητέ trelaras582 , πιστεύω ότι θα ήταν να καθίσεις να υπολογίσεις μέχρι και το κάθε τι ψιλοπράγμα που θα πληρώνεις με τα νέα μέτρα για το mk1 σου (πχ τυχόν απρόσμενες βλάβες λόγω παλαιότητας , σέρβις κλπ κλπ ). Έπειτα πήγαινε μια βόλτα από μερικές αντιπροσωπείες δες τι σου αρέσει και μπορείς να το ξεχρεώσεις με το εισόδημα σου μέσα σε χρονικό διάστημα που εσύ θα ορίσεις . Στην σημερινή οικονομική κατάσταση λίγοι είναι αυτοί που μπορούν να πάρουν το αμάξι της επιλογής τους . Πχ . Εσύ μπορεί να θέλεις να πάρεις ένα vw , αλλά να μην μπορείς να το πάρεις για πολλούς λόγους . Ε , δεν είναι και υποχρεωτικό να πάρεις vw επειδή είσαι γραμμένος στο vwclub. Επίσης πολλές μάρκες ανήκουν στο vw group . Δες μέχρι που φτάνει το πάπλωμα σου και ανάλογα άπλωσε και τα πόδια σου , που λέγανε και οι παλιοί . Επίσης υπάρχουν πολλά μεταχειρισμενα ! Δες τι παιζει και εκει ! Σύγκρινε τα και δες τι σε συμφέρει πιο πολύ . Μια λύση θα ήταν να πουλήσεις το αμάξι σου όσο εσύ πιστεύεις ότι αξίζει (μέσα σε λογικά πλαίσια αν αναλογιστείς το έτος παραγωγής του , τα κυβικά του , την παλαιότητα του κλπ κλπ ) και να πάρεις ένα δάνειο για καινούργιο αυτοκίνητο που θα έχεις και την εγγύηση για 2 χρόνια (αν επιλεξεις vw ) και άλλη μια επέκταση της θα σε έβγαζε καθαρό γα τουλάχιστον 3 χρόνια .... εάν δεν σε παίρνει για τέτοιο άνοιγμα , λυπάμαι που το λέω , αλλά σύμφωνα με τα όσα λέγονται , η λύση είναι να πληρώνεις τα μαλλιοκέφαλα σου κάθε χρόνο στα τέλη κυκλοφορίας κλπ κλπ . Επίσης δεν είναι ανάγκη να το πουλήσεις το αμάξι σου αν δεν θέλεις , μπορείς να παραδώσεις πινακίδες και να το βάλεις σε κάποιο garage , γιατί είναι κρίμα τέτοιο ιστορικό αυτοκίνητο να πάει για απόσυρση και καταστροφή ! Αλλά θα μου πεις και θα έχω χ.χχχ ¤ να κάθονται σε ένα garage ?? Ειλικρινά δεν έχω απάντηση στο ερώτημα σου ... :lol:

Έχουμε μιλήσει πολλές φορές μαζί μέσω chat βέβαια και ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι όλα αυτά στα λέω εντελώς φιλικά!

εγω πηρα την αποφαση να το κρατησω!

αυτοι οι κεραταδες οι πολιτικοι το μονο που θελουν ειναι να παρουν τις μιζες τους απο τους εμπορους γιατι για να λεμε και την αληθεια αυτο το μετρο μονο τους εμπορους τον καινουργιων θα οφελησει και εαν το κρατησεις να πληρωσεις τα σπασμενα εσυ εγω και οποιος αλλος εχει παλιο αμαξι.

επισης εγω δν γουσταρω να μπλεξω με τις κολοτραπεζες για κανεναν λογο προτιμω να τα φαω σε βενζινες να στο πω ετσι!καθομουν και κοιτα μπας και το εδινα το αμαξι και επαιρνα ενα μεταχειρισμενο οπως λες και εσυ και ξαφνικα να βλεπεις το golf 4 του 1999 ή του 2000 το 1.400 8000ε με 120000χλμ?

ειμαστε σοβαροι?

προτιμω να κρατησω το δικο μ τελικα παρα να δινω "γα......σιατικα" αλλουνου εαν παρω μεταχειρισμενο γιατι οπως και να το κανεις δν ξερεις τι θα βγαλει εαν βγαλει...

Link to comment
Share on other sites

Λάθος!!!!

Υπολόγισε και άλλα 150¤ επιπλέον έκτακτη εισφορά στα αυτοκινητα πάνω απο 2λίτρα!!!!

596+150=746¤ ε νομίζω παραπάει......το παραξηλώσανε!

ε οχι.............

μηπως ξερει κανεις πως κατασκευαζοντε οι μολοτοφ...? ελεος..........

Link to comment
Share on other sites

ε οχι.............

μηπως ξερει κανεις πως κατασκευαζοντε οι μολοτοφ...? ελεος..........

http://3.bp.blogspot.com/_r-AxzA7YQmQ/Rjsl...3%CE%B70016.jpg

Link to comment
Share on other sites

NASOS_ea said:
Καταρχην αυτο που κανεις (το να παροτρυνεις να ψηφισουμε καποιο συγκεκριμενο κομμα) απαγορευεται απο τους κανονισμους του φορουμ.Οσο για τους συγκεκριμενους που διαφημιζεις μαθε πρωτα τις αποψεις τους για την Μακεδονια και μετα τα ξαναλεμε.Εκτος αν την υποστηριζεις και συ οποτε...καληνυχτα. (Για να μην πω καμια χοντραδα)

Sorry για το off topic.

 

Edited by JETRING
Link to comment
Share on other sites

για να γίνει πολιτικός κάποιος και να φτάσει ψηλά πρέπει να φιλήσει πολλές κατουρημένες ποδιές

δεν ξερω αν κανείς απο εσάς είναι διατεθειμένος να το κάνει εγώ πάντως δέν είμαι

εγω αυτό που λέω για αλλη μια φορά είναι οτι καθόμαστε και μας πηδ@νε και δεν μιλάει κανείς

γιατί δεν αντιδράτε???

Αντιδρούμε με αυτά που γράφουμε, τι αλλο να κάνουμε τα τινάξουμε στον αέρα τον server του VWClub?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ας λένε ό,τι θέλουν.

Στις επερχόμενες εκλογές θα έρθει το άλλο κόμμα επάνω οπότε αυτά που βγάζουν τώρα θα είναι στη σφαίρα της φαντασίας τους.

Δηλαδή τι πιστεύεις οτι θα υπάρξει κομμα που θα παρει πισω φόρους?? μακάρι αλλα δεν το βλέπω!! αυτές οι εποχές δυστυχώς περάσαν.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι πιστεύεις οτι θα υπάρξει κομμα που θα παρει πισω φόρους?? μακάρι αλλα δεν το βλέπω!! αυτές οι εποχές δυστυχώς περάσαν.

Δεν είπα αυτό.

Λένε ότι θα εφαρμόσουν τα μέτρα από του χρόνου. Τότε όμως άλλοι θα κυβερνάνε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα αυτό.

Λένε ότι θα εφαρμόσουν τα μέτρα από του χρόνου. Τότε όμως άλλοι θα κυβερνάνε.

Τα τέλη αυτά θα τα πληρώσουμε τον 11 & 12 του 2009 συν την έκτακτη εισφορά για του έχοντες και κατέχοντες πάνω απο 1929 κυβικά αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Τα τέλη αυτά θα τα πληρώσουμε τον 11 & 12 του 2009 συν την έκτακτη εισφορά για του έχοντες και κατέχοντες πάνω απο 1929 κυβικά αυτοκίνητο.

Αν τότε συνεχίζουν να κυβερνάν οι τωρινοί.

Αν ναι, και πάλι με αφήνει αδιάφορο μιας και δεν έχω τόσα κυβικά. ;)

Edited by koukouroukou
Link to comment
Share on other sites

για να μιλησεις εσυ για ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ πρεπει να κατάγεσαι απο εκει , τυγχανει το χωριο μου να είναι η ΚΡΗΝΗ

ΔΡΑΜΑΣ

μην κρύβεσαι πίσω απο τους κανόνες του φορουμ , εγω δεν παροτρυνω κανένα εγω αν διάβασες καλα

εννοούσα ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΤΙΣ ΠΑΛΙΟΧΑΜΟΥ..... ΚΑΙ ΤΙΣ 2 το οτι ανεφερα το συγκεκριμένο κόμμα ισως να ηταν ατυχες

ηταν το μόνο που μπορεσα να σκεφτώ την δεδομένη χρονική στιγμη γιατι και ο ΣΥΝ και το ΚΚΕ είναι πουλημένοι

- ψάξε λιγο τις συνεργασίες που εχουν κάνει σε επίπεδο τοπικης αυτοδιοίκησης..

απο κει και πέρα επειδή με προκαλεσες

πές μας εσύ ποιος είναι για σένα ο καλύτερος και θυμήσου πριν απαντήσεις το γνωστό ρητό

ΕΧΕΙΣ ΜΠΑΡΜΠΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΩΝΗ????

Για να μιλησω για Μακεδονια πρεπει να καταγομαι απο κει;;;;;Ωραια...το ακουσαμε κι αυτο.Δε με ενδιαφερει ποιο ειναι το χωριο σου.Αν θελω να μιλαω για τη Μακεδονια για τη Θεσσαλια κλπ θα το κανω χωρις να εχω εσενα κ οποιονδηποτε "αστυνομικο" πανω απο το κεφαλι μου.Επισης δεν μιλησα για την Μακεδονια αλλα αναφερθηκα στις αποψεις του κομματος που αναφερες σχετικα με τη Μακεδονια.Αποψεις οι οποιες προσβαλλουν τον τοπο σου αλλα κ εμενα ως Ελληνα και αποψεις που εσυ που καταγεσαι απο την Κρηνη δεν ηξερες.

Αυτο για το οτι κρυβομαι πισω απο τον κανονισμο του φορουμ πως σου ηρθε παλι;Αυτος που κρυβεται πισω απο κατι, συνηθως εχει και καποιον σκοπο.Εγω δεν εχω κανενα σκοπο.Απλα ανεφερα οτι αυτο που κανεις δεν επιτρεπεται.Κι επειδη προφανως εχεις παρεξηγησει τις προθεσεις μου, δεν εχω καμια ορεξη να ανοιξω πολιτικη συζητηση και φυσικα σε καμια περιπτωση δεν θα υποστηριξω καποιο κομμα.Γιαυτο αλλωστε και δεν θα απαντησω στην ερωτηση σου ποιος ειναι ο καλυτερος.Το ποιον θεωρω καλυτερο για την εξουσια ειναι προσωπικη μου αποψη και δεν θα το διατιμπανισω εδω μεσα οπως κακως εκανες εσυ.Σου εκανα την παρατηρηση διοτι εδω μεσα δε χωρουν πολιτικες αντιπαραθεσεις και διαφημισεις.Γι'αυτον τον λογο και για κανεναν αλλον.

Link to comment
Share on other sites

Για να μιλησω για Μακεδονια πρεπει να καταγομαι απο κει;;;;;Ωραια...το ακουσαμε κι αυτο.Δε με ενδιαφερει ποιο ειναι το χωριο σου.Αν θελω να μιλαω για τη Μακεδονια για τη Θεσσαλια κλπ θα το κανω χωρις να εχω εσενα κ οποιονδηποτε "αστυνομικο" πανω απο το κεφαλι μου.Επισης δεν μιλησα για την Μακεδονια αλλα αναφερθηκα στις αποψεις του κομματος που αναφερες σχετικα με τη Μακεδονια.Αποψεις οι οποιες προσβαλλουν τον τοπο σου αλλα κ εμενα ως Ελληνα και αποψεις που εσυ που καταγεσαι απο την Κρηνη δεν ηξερες.

Αυτο για το οτι κρυβομαι πισω απο τον κανονισμο του φορουμ πως σου ηρθε παλι;Αυτος που κρυβεται πισω απο κατι, συνηθως εχει και καποιον σκοπο.Εγω δεν εχω κανενα σκοπο.Απλα ανεφερα οτι αυτο που κανεις δεν επιτρεπεται.Κι επειδη προφανως εχεις παρεξηγησει τις προθεσεις μου, δεν εχω καμια ορεξη να ανοιξω πολιτικη συζητηση και φυσικα σε καμια περιπτωση δεν θα υποστηριξω καποιο κομμα.Γιαυτο αλλωστε και δεν θα απαντησω στην ερωτηση σου ποιος ειναι ο καλυτερος.Το ποιον θεωρω καλυτερο για την εξουσια ειναι προσωπικη μου αποψη και δεν θα το διατιμπανισω εδω μεσα οπως κακως εκανες εσυ.Σου εκανα την παρατηρηση διοτι εδω μεσα δε χωρουν πολιτικες αντιπαραθεσεις και διαφημισεις.Γι'αυτον τον λογο και για κανεναν αλλον.

Να πω και εγω την γνώμη μου. Από την στιγμή που άνοιξε τέτοιο θέμα, το οποίο είναι εξόχως πολιτικό επόμενο είναι ο διάλογος να στραφεί στην πολιτική. Μην ξεχνάτε οτι το θέμα το άνοιξε "Super Mod" οπότε έτσι και αλλιώς αυτά που γράφουμε υπόκεινται σε λογοκρισία, μην κάνεις λοιπόν και από μόνος σου τον χωροφύλακα.

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την γνώμη μου. Από την στιγμή που άνοιξε τέτοιο θέμα, το οποίο είναι εξόχως πολιτικό επόμενο είναι ο διάλογος να στραφεί στην πολιτική. Μην ξεχνάτε οτι το θέμα το άνοιξε "Super Mod" οπότε έτσι και αλλιώς αυτά που γράφουμε υπόκεινται σε λογοκρισία, μην κάνεις λοιπόν και από μόνος σου τον χωροφύλακα.

Φιλικα

Διαφωνω.Το θεμα δεν ειναι πολιτικο.Συζητηση για ενα νεο μετρο γινεται.Και μπορει να γινει χωρις πολιτικες αντιπαραθεσεις.Οποιοσδηποτε μπορει να κρινει το μετρο ως καλο ή κακο.Δε χρειαζεται να επεκταθει διαφημιζοντας κομματα.Τελοσπαντων.Δεν κανω τον χωροφυλακα.Μια παρατηρηση εκανα.Οποιος θελει ας συνεχισει με τα κομματικα.Εγω αποχωρω.

Link to comment
Share on other sites

Για να μιλησω για Μακεδονια πρεπει να καταγομαι απο κει;;;;;Ωραια...το ακουσαμε κι αυτο.Δε με ενδιαφερει ποιο ειναι το χωριο σου.Αν θελω να μιλαω για τη Μακεδονια για τη Θεσσαλια κλπ θα το κανω χωρις να εχω εσενα κ οποιονδηποτε "αστυνομικο" πανω απο το κεφαλι μου.Επισης δεν μιλησα για την Μακεδονια αλλα αναφερθηκα στις αποψεις του κομματος που αναφερες σχετικα με τη Μακεδονια.Αποψεις οι οποιες προσβαλλουν τον τοπο σου αλλα κ εμενα ως Ελληνα και αποψεις που εσυ που καταγεσαι απο την Κρηνη δεν ηξερες.

Αυτο για το οτι κρυβομαι πισω απο τον κανονισμο του φορουμ πως σου ηρθε παλι;Αυτος που κρυβεται πισω απο κατι, συνηθως εχει και καποιον σκοπο.Εγω δεν εχω κανενα σκοπο.Απλα ανεφερα οτι αυτο που κανεις δεν επιτρεπεται.Κι επειδη προφανως εχεις παρεξηγησει τις προθεσεις μου, δεν εχω καμια ορεξη να ανοιξω πολιτικη συζητηση και φυσικα σε καμια περιπτωση δεν θα υποστηριξω καποιο κομμα.Γιαυτο αλλωστε και δεν θα απαντησω στην ερωτηση σου ποιος ειναι ο καλυτερος.Το ποιον θεωρω καλυτερο για την εξουσια ειναι προσωπικη μου αποψη και δεν θα το διατιμπανισω εδω μεσα οπως κακως εκανες εσυ.Σου εκανα την παρατηρηση διοτι εδω μεσα δε χωρουν πολιτικες αντιπαραθεσεις και διαφημισεις.Γι'αυτον τον λογο και για κανεναν αλλον.

μια χαρά κάνεις για πολιτικός!!!

μου φένεται δεν βλέπεις η δεν θελεις να δεις , διαβασε ξανα το ποστ μου και πες μου αν διαφημιζω κανενα κομμα

ειπα και το ξαναλέω οτι ηταν ατυχες που ανεφερα το συγκεκριμένο κόμμα γιατί εκείνη την στιγμή που το έγραψα δεν μου ερχόταν κάποιο άλλο μικρό στο μυαλό

κανε λοιπόν ενα rewind πηγαινε μία σελίδα πίσω και διάβασε ξανά !

τωρα οσον αφορά για τα υπόλοιπα που λές ειναι εντελώς ασχετα μονο και μονο απο την δικαιολόγηση του ατυχούς

μην προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις .

τωρα οσον αφορα την προταση που σου ζήτησα μαλλον δεν μπορείς να δωσεις γιατι προφανως δεν θες

εγω δεν πιστευω σε καμμία χαμου.... πρασινη η μπλε , και αν σε ενοχλεί ο χαρακτηρισμός το ξαναλέω ΠΑΛΙΟΧΑΜΟΥ.... πρασινες και μπλε που μας πινετε το αιμα και γυρνάτε με κοτερα στις διακοπές σας

Edited by JETRING
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.