Jump to content
nikkosnet

Ανακοίνωση απόσυρσης αυτοκινήτων και νέα μέτρα

Recommended Posts

Δεν μας χάλασε...

Έλα μωρέ... Αν είχες R32 θα πλήρωνες 562+450=1012.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κανείς το ειδοποιητήριο για τα τέλη κυκλοφορίας?

Γιατί δεν έχω παραλάβει τίποτα αλλά από όσο μου είπε και ο ασφαλιστής σήμερα δεν έχει παραλάβει και κανένας άλλος.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα ακομα.ειναι λιγο(εως πολυ)μπαχαλο φετος η κατασταση.βλεπω να τρεχουμε τελευταια στιγμη να το παρουμε και δωστου ουρες στις τραπεζες και δωστου ελλειψεις και δωστου νευρα.μια απο τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τα κρατάνε για kinder έκπληξη.

Θα τα στείλουν στις 12/12 για να τα πληρώσουμε την εβδομάδα 15-22/12.

Θα έχουν πάλι δώσει την δουλειά στην κρατικοδίαιτη μισογαλλική Εμπορική bankκαικάτω, θα είναι 2 ταμίες για 40 άτομα ουρά (όπως πέρυσι) και θα κάνουμε πάλι τις γνωριμίες μας με τους συνταξιούχους και τις γιαγιάδες στην ουρά.

Ξαφνικά στην ουρά των 40 θα προστεθούν άλλες 10 γιαγιάδες που είχαν κάτσει σε καρέκλα γιατί κουράστηκαν.

Ωραία πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ηρθε σημερα το ειδοποιητηριο με τη νεα τιμη οπως ειχαν ανακοινωσει(-18 ευρω) ευτυχως γιτι ειχα αρχισει να ανησυχω και δεν ειμαι και πολυ του περιμενε στις ουρες στην εφορια,τραπεζα κ.τ.λ

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου ηρθε το ειδοποιητηριο... που να μην μου ερχοταν...ασε που το ανοιξε η γυναικα και παραλαλιγο να παθει εγκεφαλικο.... worthy.gif

εχουμε και λεμε ... golf 3 2.0 μοντελο 93' τελη κυκλοφοριας 446 + ειδικος φορος 150 + περιβαντολλογικα τελη 225 = συνολο 821 ευρω

τρελαθηκα απο την χαρα μου :yahoo: ....

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου ηρθε το ειδοποιητηριο... που να μην μου ερχοταν...ασε που το ανοιξε η γυναικα και παραλαλιγο να παθει εγκεφαλικο.... worthy.gif

εχουμε και λεμε ... golf 3 2.0 μοντελο 93' τελη κυκλοφοριας 446 + ειδικος φορος 150 + περιβαντολλογικα τελη 225 = συνολο 821 ευρω

τρελαθηκα απο την χαρα μου :yahoo: ....

Τα είχαμε πει. Αλλά άλλο να το βλέπεις γραμμένο στο χαρτάκι ε 17.gif

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου ηρθε το ειδοποιητηριο... που να μην μου ερχοταν...ασε που το ανοιξε η γυναικα και παραλαλιγο να παθει εγκεφαλικο.... worthy.gif

εχουμε και λεμε ... golf 3 2.0 μοντελο 93' τελη κυκλοφοριας 446 + ειδικος φορος 150 + περιβαντολλογικα τελη 225 = συνολο 821 ευρω

τρελαθηκα απο την χαρα μου :whistling: ....

Τουλάχιστον σε γλύτωσαν απ' τον κόπο ν' αναρωτιέσαι που θα πρωτοξοδέψεις το δώρο Χριστουγέννων...

Εμένα μου ήρθε 578 για το GTI και 252 για τη γκρανκάσα το Γλάστρα G-string 1.4 μοντέλο 2000, το οποίο παραμένει στα χέρια μου γιατί δεν το αγοράζει πλέον ούτε Πακιστανός εργάτης για να κουβαλάει λάσπη. Και περιμένω κι άλλο ένα ειδοποιητήριο. Στους γιατρούς (όχι εκείνους του Κολωνακίου) να τα φάνε.

Τουλάχιστον, με το νέο έτος το GTI φεύγει γιατί την έχουμε ακούσει στερεοφωνικά με το βάλε-βγάλε του παιδιού. Να δούμε σε πόσα κυβικά θα πάμε.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχουν βλεψεις να γινουμε Αμστερνταμ ή Λονδινο, να κυκλοφορουμε με ενα ποδηλατο δλδ?

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου ηρθε το ειδοποιητηριο... που να μην μου ερχοταν...ασε που το ανοιξε η γυναικα και παραλαλιγο να παθει εγκεφαλικο.... worthy.gif

εχουμε και λεμε ... golf 3 2.0 μοντελο 93' τελη κυκλοφοριας 446 + ειδικος φορος 150 + περιβαντολλογικα τελη 225 = συνολο 821 ευρω

τρελαθηκα απο την χαρα μου :whistling: ....

"Είναι πολλά τα λεφτά ¶ρη"!!!...

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Aυτά ψήφισε ο λαός, αυτά θέλει το ογδόντα τις εκατό mega_shok.gif%, τι να κάνουμε τώρα???

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

mia erotisi!ego tora poy exo 1800 tou 91 montelo posa tha doso telika?

202e i 352e?

(sorry gia ta greeklish alla eimai se pc me linux tora kai dn exei ellinika thumbsdown.gif )

Link to comment
Share on other sites

mia erotisi!ego tora poy exo 1800 tou 91 montelo posa tha doso telika?

202e i 352e?

(sorry gia ta greeklish alla eimai se pc me linux tora kai dn exei ellinika thumbsdown.gif )

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32948&view=findpost&p=344039

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου ηρθε το ειδοποιητηριο... που να μην μου ερχοταν...ασε που το ανοιξε η γυναικα και παραλαλιγο να παθει εγκεφαλικο.... worthy.gif

εχουμε και λεμε ... golf 3 2.0 μοντελο 93' τελη κυκλοφοριας 446 + ειδικος φορος 150 + περιβαντολλογικα τελη 225 = συνολο 821 ευρω

τρελαθηκα απο την χαρα μου :nea: ....

Περιβαντολλογικά τέλη; Τι είναι αυτά;!

Link to comment
Share on other sites

Περιβαντολλογικά τέλη; Τι είναι αυτά;!

Τώρα μας τα παίρνουν "Περιβαλλοντολογικά" και διαμαρτυρόμαστε? ήμαρτον ρε παιδιά η κυβέρνηση θέλει το καλό μας 2.gif2.gif

Link to comment
Share on other sites

mia erotisi!ego tora poy exo 1800 tou 91 montelo posa tha doso telika?

202e i 352e?

(sorry gia ta greeklish alla eimai se pc me linux tora kai dn exei ellinika thumbsdown.gif )

352 ευρωππουλα

παιδια παρτε ενα λινκ για εμμεσο υπολογισμο των τελων κυκλοφοριας]

http://www.enet.gr/?i=portofoli.el.car&id=97802

Link to comment
Share on other sites

δειτε το παρακατω link μιας και εχει σχεση με την αποσυρσηκαι θα καταλαβετε

http://thessaloniki.olx.gr/vw-scirocco-iid-34476588

και δεν ειναι η μονη αγγελια στο συγκεκριμενο site,

τα φαγανε καλα καλα τζαμπα τα αυτοκινητα απ τον κοσμακη, κανανε και παρατηρησεις να μην λειπει τιποτα απ το αυτοκινητο,να μην εχει φαναρι σπασμενο και ο λογος......να πουλησουν οσο το δυνατον περισοτερα μεταχειρισμενα ανταλλακτικα ακομα και μεσω αγγελιων, αν ειναι δυνατον ρε παιδια.

αισχος.

Link to comment
Share on other sites

δειτε το παρακατω link μιας και εχει σχεση με την αποσυρσηκαι θα καταλαβετε

http://thessaloniki.olx.gr/vw-scirocco-iid-34476588

και δεν ειναι η μονη αγγελια στο συγκεκριμενο site,

τα φαγανε καλα καλα τζαμπα τα αυτοκινητα απ τον κοσμακη, κανανε και παρατηρησεις να μην λειπει τιποτα απ το αυτοκινητο,να μην εχει φαναρι σπασμενο και ο λογος......να πουλησουν οσο το δυνατον περισοτερα μεταχειρισμενα ανταλλακτικα ακομα και μεσω αγγελιων, αν ειναι δυνατον ρε παιδια.

αισχος.

....και σιγά μην βρούνε πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα ακομα.ειναι λιγο(εως πολυ)μπαχαλο φετος η κατασταση.βλεπω να τρεχουμε τελευταια στιγμη να το παρουμε και δωστου ουρες στις τραπεζες και δωστου ελλειψεις και δωστου νευρα.μια απο τα ιδια.

μου ηρθε σημερα και ειχε την ατυχια να το δει η γυναικα μου,ευτυχως εχει γερη κραση...

εχω αμαξι 1400 κυβ. και τα ζωα μου εστειλαν ειδοποιητηριο για σημα κοστους 578 ευρω!!!ειναι τοση η μαλακια που τους δερνει, ωστε να μου χρεωσουν τελη αυτοκινητου 2000 κυβικων!ημαρτον πια.πηρα τηλεφωνο στην ΔΟΥ και τους ξεχεσα αλλα δεν ιδρωσε το αυτακι τους.απαθεστατος ο τρομπας δημοσιος υπαλληλος ειχε το θρασος να μου πει...''ε,ενταξει και τι εγινε!μην το πληρωσεις.περνα απο εδω με την αδεια του αυτοκινητου σου να διορθωσουμε το λαθος και να πληρωσεις τα αναλογουντα τελη''.το οτι χαλασα τον πολυτιμο χρονο μου μεχρι να πιασω γραμμη/γραμμες,χρονο ομιλιας απο το κινητο μου,ο ενας με εστελνε στον αλλον τηλεφωνικα μεχρι να μιλησω με τον υπευθυνο των τελων, δεν μετρανε !εχω και τον καρεκλοκενταυρο να μου λεει απαθεστατα οτι τωρα πρεπει να χασω ενα μεροκαματο απο την δουλεια μου το αργοτερο μεχρι τελους του ετους,να στηθω σαν μακακας στις ουρες τους στο μητρωο για να αλλαξουν τα στοιχεια,να ξαναστηθω στις ατελειωτες ουρες(χρονιαρες μερες γαρ) στο τμημα εσοδων και φπα για να παρω το κωλοσημα,να χαλασω την μερα μου και τις βενζινες μου ψαχνοντας για παρκιν στο ρημαδι τους,επειδη καποιος απο αυτους πατησε με το κουλο του λαθος στοιχεια στον υπολογιστη λες και δεν υπαρχει η αδεια του αυτοκινητου μου στον φακελο μου.Γ.Τ.Π !!

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

Σας εχω ένα νεο, βέβαια δεν αφορά στους περισσότερούς εδω αλλα κάποιους μπορει να ενδιαφέρει

τα τελη για τις μοτοσυκλέτες δεν εχουν καμια μεταβολή απο τα περσινά τελη, δεν εντάσσονται μάλλον στα νεα μέτρα για το 2010 θα πληρώσουμε οτι και περσι.

900cc 112 το 2009

Ηρθαν 112 και για το 2010!!!

....άντε βρε και να προσέχετε το περιβάλλον, μην χ@ζ@τε όπου βρείτε γιατί upyours.gif

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε σημερα και ειχε την ατυχια να το δει η γυναικα μου,ευτυχως εχει γερη κραση...

εχω αμαξι 1400 κυβ. και τα ζωα μου εστειλαν ειδοποιητηριο για σημα κοστους 578 ευρω!!!ειναι τοση η μαλακια που τους δερνει, ωστε να μου χρεωσουν τελη αυτοκινητου 2000 κυβικων!ημαρτον πια.πηρα τηλεφωνο στην ΔΟΥ και τους ξεχεσα αλλα δεν ιδρωσε το αυτακι τους.απαθεστατος ο τρομπας δημοσιος υπαλληλος ειχε το θρασος να μου πει...''ε,ενταξει και τι εγινε!μην το πληρωσεις.περνα απο εδω με την αδεια του αυτοκινητου σου να διορθωσουμε το λαθος και να πληρωσεις τα αναλογουντα τελη''.το οτι χαλασα τον πολυτιμο χρονο μου μεχρι να πιασω γραμμη/γραμμες,χρονο ομιλιας απο το κινητο μου,ο ενας με εστελνε στον αλλον τηλεφωνικα μεχρι να μιλησω με τον υπευθυνο των τελων, δεν μετρανε !εχω και τον καρεκλοκενταυρο να μου λεει απαθεστατα οτι τωρα πρεπει να χασω ενα μεροκαματο απο την δουλεια μου το αργοτερο μεχρι τελους του ετους,να στηθω σαν μακακας στις ουρες τους στο μητρωο για να αλλαξουν τα στοιχεια,να ξαναστηθω στις ατελειωτες ουρες(χρονιαρες μερες γαρ) στο τμημα εσοδων και φπα για να παρω το κωλοσημα,να χαλασω την μερα μου και τις βενζινες μου ψαχνοντας για παρκιν στο ρημαδι τους,επειδη καποιος απο αυτους πατησε με το κουλο του λαθος στοιχεια στον υπολογιστη λες και δεν υπαρχει η αδεια του αυτοκινητου μου στον φακελο μου.Γ.Τ.Π !!

Eλλας το μεγαλειο σου!!

εγω ειχα μια 5ετια να μου διορωσουν την ειδοποιηση για τα τελη, ερχοτανε με λαθος αριθμο κυκλοφορας.

καθε χρονο τους το ελεγα, το διορθωναν δηθεν, και την επομενη χρονια παλι τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι μαζι μπορουμε να κανουμε κατι εναντια στα νεα πρασινα τελη που ειναι ασυμφορα και εκαναν χιλιαδες ιδιοκτητες αυτ/των να καταθεσουν τις πινακιδες κυκλοφοριας.

Μπειτε στο www.inka.gr και καντε μια καταγγελια.

καθε μερα οι καταγγελιες γινονται ολο και περισοτερες.

Τα παράπονα ή τις καταγγελίες σας μπορείτε να τις αποστείλετε

στο e-mail: inka@inka.gr ή στο FAX: 210 36.33.976

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.