Jump to content
Guest NITRO

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΦΑΝΟΠΟΙΕΙΟ

Recommended Posts

παιδια πηρα το εργαλειο μου απο το κ Δημο σημερα δεν μπορειτε να φανταστητε τη εκανε ο καλλιτεχνης θα ανεβασω φωτο το πρωι δεν καταλαβαινεις διαφορα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα εξαιρετικό φανοποιείο για αυτούς που ενδιαφέρονται παίδες, είναι η autopaint στο Μοσχάτο. Λοιπόν τα άτομα εκέι είναι κάτι παραπάνω από εξαιρετικά, εξυπηρετικά, πολύ φιλικά και προ παντός ξέρουν τη δουλειά τους. Μου το είχαν συστήσει και μένα και πράγματι έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένος και από τη δουλειά τους αλλά και από τις τιμές τους. Επίσης τους μίλησα για το club και μάλιστα έχει γίνει και μέλος.

Όποιος θέλει, το συστήνω ανεπιφύλακτα, τα στοιχεία είναι:

DimosAutopaint

Αγ. Σαράντα 4 - Μοσχάτο (πολύ κοντά στο σταθμό του ηλεκτρικού)

τηλ. 210 4838234

Ζητάμε το κύριο Δήμο

autopaint

Καλό φανοποιείο ? ? ?

Περιττό να σας πω παιδιά ότι ο τύπος όχι δεν είναι φιλικός αλλά μου παρουσίασε τον Σκαραβαίο μου ως χρέπι και αυτό γιατί μάλλον ήθελε να "τσεπώσει" παραπάνω λεφτά απ'ότι έπρεπε. Ποτέ κανένας καταστηματάρχης, πόσο μάλλον φανοποιός, λέει στον πελάτη του "το αμάξι είναι άχρηστο", "θέλεις πολλά λεφτά να το φτιάξεις, αστρονομικό νούμερο που ούτε το φαντάζεσαι" και την τρίχα την παρουσιάζουν ως ολόκληρη περούκα. ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΠΡΟΣΙΤΕΣ.

Αφού βεβαίως είχαμε συζήτηση για το αμάξι (συζήτηση εκ μέρους του), είχε κόμπλεξ μήπως μπώ στο site και τον κράξω. Φυσικά και αυτό γίνεται αυτήν την στιγμή και αυτό γιατί δεν μπορεί όποιον βλέπω στον δρόμο να μου κάνει συγχαρητήρια για το αμάξι και μόνο ο "Κύριος Δήμος" να θέλει να με πείσει ότι το αμάξι δεν φτιάχνει και ότι είναι για την μάντρα ! ! !

Οχι, το αμάξι δεν είναι ερείπιο. Απλά δεν έχετε όρεξη να ασχοληθείτε λιγάκι παραπάνω. Σας λείπει το μεράκι, η δεξιοτεχνία και η καλοσύνη. Μάλλον ψάχνεται την εύκολη δουλειά όπως βάψιμο αεροτομών, βάψιμο ποδιών και άλλα τέτοια πράγματα που δεν απαιτούν πραγματική εργασία αλλά έχουν ένα κλίκ παραπάνω εύκολου χρήματος.

Αυτά από μένα. Αγαπώ το αμάξι μου πολύ παραπάνω απ'ότι νομίσατε και τα λόγια αυτά μου "χτύπησαν" κάπως άσχημα. Συμβουλή μου, να κοιτάτε να καλοδέχεστε τον πελάτη, όποιος και να ναι αυτός, ότι αμάξι και να έχει.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα εσυ φταις που δεν το πουλας να παρεις κατι καινουργιο... ε ναι ρε φιλε :frantics::D:ike::sorcerer::yahoo::hyper::bow: :bow: :bow: :bow: :bow: .σιγουρα μονο ερειπιο???!!!:bow:.....ξεχασες να πεις οτι εχεις την Porse στο συνεργειο!!!!

ε και στη τελικη κλαμπ αυτοκινησης ειμαστε....παντα θα υπαρχουν τα συ και τα κατα αυτου..αν θες πμ για αλλα

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Καλό φανοποιείο ? ? ?

Περιττό να σας πω παιδιά ότι ο τύπος όχι δεν είναι φιλικός αλλά μου παρουσίασε τον Σκαραβαίο μου ως χρέπι και αυτό γιατί μάλλον ήθελε να "τσεπώσει" παραπάνω λεφτά απ'ότι έπρεπε. Ποτέ κανένας καταστηματάρχης, πόσο μάλλον φανοποιός, λέει στον πελάτη του "το αμάξι είναι άχρηστο", "θέλεις πολλά λεφτά να το φτιάξεις, αστρονομικό νούμερο που ούτε το φαντάζεσαι" και την τρίχα την παρουσιάζουν ως ολόκληρη περούκα. ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΠΡΟΣΙΤΕΣ.

Αφού βεβαίως είχαμε συζήτηση για το αμάξι (συζήτηση εκ μέρους του), είχε κόμπλεξ μήπως μπώ στο site και τον κράξω. Φυσικά και αυτό γίνεται αυτήν την στιγμή και αυτό γιατί δεν μπορεί όποιον βλέπω στον δρόμο να μου κάνει συγχαρητήρια για το αμάξι και μόνο ο "Κύριος Δήμος" να θέλει να με πείσει ότι το αμάξι δεν φτιάχνει και ότι είναι για την μάντρα ! ! !

Οχι, το αμάξι δεν είναι ερείπιο. Απλά δεν έχετε όρεξη να ασχοληθείτε λιγάκι παραπάνω. Σας λείπει το μεράκι, η δεξιοτεχνία και η καλοσύνη. Μάλλον ψάχνεται την εύκολη δουλειά όπως βάψιμο αεροτομών, βάψιμο ποδιών και άλλα τέτοια πράγματα που δεν απαιτούν πραγματική εργασία αλλά έχουν ένα κλίκ παραπάνω εύκολου χρήματος.

Αυτά από μένα. Αγαπώ το αμάξι μου πολύ παραπάνω απ'ότι νομίσατε και τα λόγια αυτά μου "χτύπησαν" κάπως άσχημα. Συμβουλή μου, να κοιτάτε να καλοδέχεστε τον πελάτη, όποιος και να ναι αυτός, ότι αμάξι και να έχει.

Μην ασχολεισαι, αν και δεν εχω παει ποτε στο φανοποιειο οποτε δεν εχω αποψη, και βρες καποιον αλλο να στο φτιαξει που θα γουσταρει κιολας!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μεγάλη εντύπωση μου κανουν τα οσα λες!

φυσικα δεν λέω πως εισαι ψεύτης αλίμονο, απλα η Κ. Δημος δεν εχει δώσει ποτέ τέτοια δείγματα γραφής!

ίσως ειναι το πρώτο αρνητικό που μαθαίνω για αυτόν!

Και απο προσωπική εμπειρία εχω να πω τα ακριβώς αντίθετα για τον εν λόγο μαστορα. :hairy:

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος να μην σε πιστεψουμε, απλα μηπως εσυ πηρες κατι στραβα και τον παρεξηγησες; Μηπως απλα ηθελε να σου πει απεξω απεξω οτι πραγματικα δεν αξιζει να ασχοληθεις με τον σκαραβαιο και οτι απλα δεν συμφερει να ασχοληθεις και να το ξανασκεφτεις;

Αν ειναι ετσι οπως τα λες και οντως ειναι μεγαλο το ποσο, για ποιον λογο να μην ασχοληθει να στο φτιαξει; Λεφτα εξαλου θα παρει και μαλιστα πολλα απο τη στιγμη που δεν ειναι σε καλη κατασταση. Εγω νομιζω οτι απλα προσπαθουσε να σε πεισει να το ξανασκεφτεις για καλο δικο σου και της τσεπης σου. Ετσι τουλαχιστον φανταζομαι δεν ημουν μπροστα στη συζητηση.

Εγω μια φορα ειχα μιλησει παλιοτερα στο τηλεφωνο μαζι του και μαλιστα για αρκετη ωρα, με τον ιδιο και τον γιο του, και οι ανθρωποι οχι μονο φανηκαν να μην εχουν μερακι, ορεξη και καλοσυνη οπως λες, αλλα το ακρως αντιθετο και μαλιστα με εξεπληξε ευχαριστα, οταν εχω αντιμετωπισει διαφορες καταστασεις στην επαρχια..

Και αλλωστε διαβασε και μονος σου σε αυτο το τοπικ με τα 650 μηνυματα τα οποια τα περισσοτερα απο αυτα αν οχι ολα ειναι θετικα σχολια..

Link to comment
Share on other sites

Καλό φανοποιείο ? ? ?

Περιττό να σας πω παιδιά ότι ο τύπος όχι δεν είναι φιλικός αλλά μου παρουσίασε τον Σκαραβαίο μου ως χρέπι και αυτό γιατί μάλλον ήθελε να "τσεπώσει" παραπάνω λεφτά απ'ότι έπρεπε.

Οχι, το αμάξι δεν είναι ερείπιο. Απλά δεν έχετε όρεξη να ασχοληθείτε λιγάκι παραπάνω. Σας λείπει το μεράκι, η δεξιοτεχνία και η καλοσύνη. Μάλλον ψάχνεται την εύκολη δουλειά όπως βάψιμο αεροτομών, βάψιμο ποδιών και άλλα τέτοια πράγματα που δεν απαιτούν πραγματική εργασία αλλά έχουν ένα κλίκ παραπάνω εύκολου χρήματος.

Oups: Είχα καιρό να μπω στο Forum, σήμερα κάποιος φίλος με πληροφόρησε για το συγκεκριμένο θέμα.

Φίλε μου Beetlemaniac 1ον δεν είμαι ο Τύπος 2ον προσπάθησα διακριτικά να μην σου το πω χρέπι, απλά σου είπα ότι είναι όλο σάπιο και δεν αξίζει το κόπο να ασχοληθείς εκτός αν ψάξεις στην Γερμανία η ακόμα και εδώ να βρεις μια καλύτερη καρότσα.

Εγώ δεν κάνω τέτοια πράγματα που μου ζήταγες να σου κανω, αν τα έκανα θα ήμουν στο γραφείο με γραβάτα και όχι με την πολιό φόρμα στον αγώνα.

3ον δεν τσεπώνω παραπάνω λεφτά απ'ότι πρέπει, αμείβομε σύμφωνα με τις υπηρεσίες που παρέχω.

Τέλος και δεν θέλω να επεκταθούμε περισσότερο, όταν με πίεσες να σου το μλαστρόσω με στόκο, σου είπα ότι εγώ δεν κάνω τέτοια πραγματα (το ήθος και το ύφος μου δεν μου το επιτρέπουν) σου δώσαμε ένα Τηλ. κάποιου συναδέλφου που ελαφρά την καρδία θα σου το έφτιαχνε (λέω ψέματα ?)

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λες ότι είχα κόμπλεξ μήπως μπεις στο site και με κράξεις, δεν είδες σε πια σελίδα βρίσκεσαι ? νομίζεις ότι εσύ είσαι αυτός που δεν κατάφερα να κοροϊδέψω και ότι όλους τους άλλους του έχω δουλέψει ?

Τώρα αν έχουμε η δεν έχουμε όρεξη μπορείς να δεις εργασία σε αναπαλαίωση Σκαραβαίων που άξιζε να φτιαχτούν στο Face book μου.

Και πάλι σου λέω ότι εγώ δεν θα χαλάσω το όνομα που με κόπο κατάφερα να χτίσω χρόνια ολόκληρα.

http://www.facebook.com/album.php?aid=294175&id=823023537&l=7f0bdecb0a

http://www.facebook.com/album.php?aid=262892&id=823023537&l=6e429e624d

http://www.facebook.com/dimos.tsegelis#!/dimos.tsegelis?sk=info

Από το site μου

http://www.autopaint.gr/GREE/foto/skaraveos.htm

[

Edited by AUTOPAINTER
Link to comment
Share on other sites

Oups: Είχα καιρό να μπω στο Forum, σήμερα κάποιος φίλος με πληροφόρησε για το συγκεκριμένο θέμα.

Φίλε μου Beetlemaniac 1ον δεν είμαι ο Τύπος 2ον προσπάθησα διακριτικά να μην σου το πω χρέπι, απλά σου είπα ότι είναι όλο σάπιο και δεν αξίζει το κόπο να ασχοληθείς εκτός αν ψάξεις στην Γερμανία η ακόμα και εδώ να βρεις μια καλύτερη καρότσα.

Εγώ δεν κάνω τέτοια πράγματα που μου ζήταγες να σου κανω, αν τα έκανα θα ήμουν στο γραφείο με γραβάτα και όχι με την πολιό φόρμα στον αγώνα.

3ον δεν τσεπώνω παραπάνω λεφτά απ'ότι πρέπει, αμείβομε σύμφωνα με τις υπηρεσίες που παρέχω.

Τέλος και δεν θέλω να επεκταθούμε περισσότερο, όταν με πίεσες να σου το μλαστρόσω με στόκο, σου είπα ότι εγώ δεν κάνω τέτοια πραγματα (το ήθος και το ύφος μου δεν μου το επιτρέπουν) σου δώσαμε ένα Τηλ. κάποιου συναδέλφου που ελαφρά την καρδία θα σου το έφτιαχνε (λέω ψέματα ?)

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λες ότι είχα κόμπλεξ μήπως μπεις στο site και με κράξεις, δεν είδες σε πια σελίδα βρίσκεσαι ? νομίζεις ότι εσύ είσαι αυτός που δεν κατάφερα να κοροϊδέψω και ότι όλους τους άλλους του έχω δουλέψει ?

Τώρα αν έχουμε η δεν έχουμε όρεξη μπορείς να δεις εργασία σε αναπαλαίωση Σκαραβαίων που άξιζε να φτιαχτούν στο Face book μου.

Και πάλι σου λέω ότι εγώ δεν θα χαλάσω το όνομα που με κόπο κατάφερα να χτίσω χρόνια ολόκληρα.

http://www.facebook.com/album.php?aid=294175&id=823023537&l=7f0bdecb0a

http://www.facebook.com/album.php?aid=262892&id=823023537&l=6e429e624d

http://www.facebook.com/dimos.tsegelis#!/dimos.tsegelis?sk=info

Από το site μου

http://www.autopaint.gr/GREE/foto/skaraveos.htm

[

έχει δίκιο ο Δήμος. Μην μπερδεύεις την ειλικρίνια που σε σώζει από τσάμπα έξοδα με τον αντιεπαγγελματισμό. Έχει δει πολλά αυτοκίνητα. Έχει κάνει αρκετές αναπαλαιώσεις και ξέρει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αλλος ενα υπερτυχερος που του χαρακωσαν το αμαξι!και οπως διαβασα πολλα καλα εδω μεσα ειπα και εγω να δοκιμασω τον φοβερο και τρομερο κ.Δημο!η πρωτη αποψη μου ειναι κοινη με ολους τους αλλους!το αμαξι πηγε και εμεινε!για τα αποτελεσματα........εντος των ημερων θα δουμε τι θα κανει και στο δικο μου αμαξι ο κ.Δημος!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αλλος ενα υπερτυχερος που του χαρακωσαν το αμαξι!και οπως διαβασα πολλα καλα εδω μεσα ειπα και εγω να δοκιμασω τον φοβερο και τρομερο κ.Δημο!η πρωτη αποψη μου ειναι κοινη με ολους τους αλλους!το αμαξι πηγε και εμεινε!για τα αποτελεσματα........εντος των ημερων θα δουμε τι θα κανει και στο δικο μου αμαξι ο κ.Δημος!

Telika ? :D

Link to comment
Share on other sites

Telika ? :bling:

Τελικά δεν νομίζω να μην έμεινε ευχαριστημένος.

Κι ένα γειά σου από δω Δήμο, όλο πλαστικά σου στέλνω από το Golf και το Aygo για βάψιμο με την :thumbsup:μου.... αλλά δεν προλαβαίνω να εμφανιστώ.

Καλές Δουλειές......

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο Κος Δήμου φτιάχνει και άλλα αμάξια εκτος vw ;

Επειδη δεν θα δει το ποστ σου παρ' τον ενα τηλεφωνο, απο οσο ξερω ΝΑΙ φτιαχνει τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα φιλο μου στον κυριο δημο με audi A3 πριν κανα 3 μηνο και το αποτελεσμα ηταν εξαιρετικο ...οπως και η τιμη οπου σε αντιπροσωπεια ζητουσαν 1300+ και ο δημος με 900 το εκανε καλυτερο και απο καινουριο. Το ειδα και δεν υπαρχουν λογια για την δουλεια ...

Link to comment
Share on other sites

Όλες αυτές τις μέρες θα ''δώσουμε'' και θα ''πάρουμε'' ευχές πολλές, άλλες τυπικές και άλλες μέσα από την καρδιά μας.

Η ευχή είναι σύντομη φράση συνήθως και βασίζεται στην αρχέγονη πίστη ότι οι λέξεις έχουν μαγική δύναμη. Αποβλέπει στην πραγματοποίηση μιας επιθυμίας για κάποιο καλό.

Προσέξτε: οι λέξεις έχουν μαγική δύναμη...Ας το πιστέψουμε!!!!

Ακόμα και αν οι ευχές μας είναι μέσω κινητού, με εκείνα τα έτοιμα στιχάκια που στέλνουμε στους γνωστούς για να βγάλουμε την υποχρέωση, ακόμη και τότε αν πιστέψουμε την ευχή μας αυτή, μπορεί να της δώσουμε δύναμη....

Ας ευχηθούμε από καρδιάς ,γιατί που ξέρεις;;; Μπορεί όντως οι λέξεις να έχουν μαγική δύναμη!!!

Και κάτι ακόμα: Μαζί με κάθε ευχή που κάνουμε να προσθέτουμε και την παρακάτω:

Κάνε Θεέ μου να φύγουν τα λαμόγια που καταστρέφουν την πατρίδα μας !!!

Καλή χρονιά σε όλους μας, με υγεία, προσωπική και επαγγελματική επιτυχία.

Καλή πρόοδο στα παιδιά που σπουδάζουν ακόμα..

:air_kiss:

Edited by AUTOPAINTER
Link to comment
Share on other sites

κάποιοι που παρκαρουν και ξεπαρκαρουν μέχρι να χτυπήσουν το άλλο αυτοκινητο

με ειχαν χτυπήσει μπροστά δεξια και πίσω δεξιά (στους προφυλακτήρες)

μάλιστα μπροστα μου είχαν παρει και λίγο φαναρι

σήμερα λοιπόν πήγα στον Κο Δήμο- Autopaint και έκανε το θαύμα του!

Έκανε τα μαγικά του λοιπόν και το αποτέλεσμα είναι απίστευτο !!

Άψογη δουλεια ,σαν καινούριο !!Και εξαφάνισε και τις γρατζουνιτσες στο φαναρι

Πολυ καλός άνθρωπος και πρώτος επαγγελματίας!

Τιμή χαμηλή και άψογη εξυπηρέτηση!

Εμφανίστηκα σήμερα πρωί πρωί και αμέσως έψαξε βρήκε το χρώμα ,το έφτιαξε και μεσημεράκι το πήρα -

Είδα και άλλη δουλεια δικια του σε ένα αυτοκινητο από στουκο και έμεινα άναυδος.

Είναι καλλιτέχνης και τον συστήνω με κλεισ΄τα μάτια

υγ οι γρατζουνιες δεν ήταν επιφανειακες αλλά βαθιές και σε πολλά σημεία ,μάλιστα στο πισω χτύπημα μου είχε ξεκουμπωσει σε 2 σημεία ο προφυλακτήρας και ευτυχώς τον επανεφερα ευκολα

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23

Προ ημερών παρέδωσα κι εγώ το αγαπημένο μου πολάκι στον διάσημο κ. Δήμο για μια σειρά από εργασίες, που εκκρεμούσαν εδώ και χρόνια μπορώ να πώ.

Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές, ευγενικός, συζητήσιμος, αφιερώνει χρόνο στον πελάτη και πάνω απ'όλα φαίνεται πως ξέρει καλά την δουλειά.

Οι προσδοκίες μου είναι μεγάλες γιατί δεν είναι τυχαίες 34 σελίδες με τόσα θετικά σχόλια. Κοιμάμαι ήσυχος γιατί πιστεύω πως το αποτέλεσμα θα είναι εξαιρετικό.

Περισσότερα κατά την παραλαβή του οχήματος...

Γειά χαρά κ. Δήμο!

Θάνος.

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι σίγουρος ότι η δουλεία θα γίνει άψογα... Πήρα πριν μια βδομάδα το δικό μου και ακόμα περιμένω πως και πως να το πλύνω γ να το απολαύσω

Link to comment
Share on other sites

φίλε Tribal κοιμησου ήσυχος ,ο άνθρωπος αγαπαει πολυ την δουλεια του και είναι μερακλης -

με το καλο να το παραλαβεις

Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23

Σήμερα παρέλαβα. :thumbsup2:

Η δουλειά του κ. Δήμου είναι πάρα πολύ καλή, αγγίζει το άριστο και δεν ήταν λίγα αυτά που έφτιαξε στο αμάξι.

Όποιος θέλει ακόμα καλύτερα ας πάει στο εργοστάσιο, τι να πώ..

Έχουμε ακόμα κάποιες εκκρεμότητες και σύντομα το project θα ολοκληρωθεί.

Ευχαριστώ για όλα και καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους & όλες , Χρόνια πολλά – Χριστός ανέστη¨

Έχω χαθεί λιγάκι ………….. Sorry θα προσπαθήσω να κατεβώ Σ.Ε.Φ καμιά Πέμπτη.

Να περνάτε όλοι καλά και προσοχή στους δρόμους …………………………. Μμμμ !!!

Και στην ψήφο σας lol !!! :air_kiss:

Link to comment
Share on other sites

Δήμο, άντε να σε δούμε και μια Πέμπτη ή Κυριακή! :)

Μόνο το νου σου γιατί δεν είμαστε κάθε Πέμπτη ΣΕΦ!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αφησα και εγω το scirocco στον Κ. Δημο για μια επισκευουλα, αψογος και εξυπηρετικος. Συντομα και τα αποτελεσματα :)

Και φυσικα εγινε αψογο, σαν καινουργιο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.