Jump to content
Guest NITRO

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΦΑΝΟΠΟΙΕΙΟ

Recommended Posts

Γεια χαρά και απο εμένα!!!

Απο ότι φαίνεται και απο ότι ακούω...μάλλον 8α πάω το καινούριο κουστούμι μου στους φίλους μας, για βάψιμο και τοπο8έτηση... :blush:

Ελπίζω να είμαι ένας ακόμα ευχαριστημένος πελάτης... :thumbsup:

Τα λέμε...

:D ...Σας λέει κάτι αυτή η φάτσα???

Ε,λοιπόν, τον γνώρισα και εγώ τον ¨διάσημο¨, πλέον κ. Δήμο και βρήκα επιτέλους κάποιον που να μιλάμε στο ίδιο μήκος κύματος και κυρίως να μπορώ να πάρω μία σωστή και ψαγμένη γνώμη!!!

.......Είμαι σίγουρος, ότι θα γελάει, τώρα που θα το διαβάζει... ;) ...αλλά χαλάλι του!

έτσι λοιπόν καταλήξαμε...και προχωράμε...αργά αλλα σταθερά.................Τα αποκαλυπτήρια, όταν θα είναι έτοιμα!!! :lol:

Ευχαριστώ μια ακόμα φορά...το club...το οποίο βοηθάει στο να μαθαίνουμε τέτοιους ανθρώπους...και που μας κάνει την ζωή, πιό εύκολη...και φυσικά ευχαριστούμε τον κ. Δήμο για την αγάπη και τον ενδιαφέρον του.....

Ολα καλά λοιπόν... :thumbsup:

Τα λέμε...

worthy.gif

Edited by MARINE
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω περασα μια βολτα και γνωρισα το Δημο. Οτι εχουν πει ολοι ως τωρα τα ιδια θα ακουσετε και απο μενα! :thumbsup:

Συντομα θα μπει και το Golfaki μεσα για φουλ γυαλισμα και κερωμα, και ανυπομονω να το δω παλι να λαμποκοπαει:lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Prof_Chaos

απο τιμούλες δεν έχει ακουστεί τπτ ακόμη και μου κάνει λίγο υποπτο :)

Είχα πάρει τηλέφωνο αυτη την εβδομάδα για μια μασκούλα GOLF 5 αλλά με ενδιαφέρει και βαψιματάκι του μπροστινου προφυλακτήρα..Δεν ξέρω αν πρέπει να γίνει ολοκληρο η ένα κομμάτι ..απλά ενδεικτικά εαν γινόταν βαφή όλου του μπροστινού προφυλακτήρα του GOLF 5 πόσο θα μου πάρει στο περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Prof_Chaos θα σου πρότεινα καλύτερα να πας να μιλήσεις ο ίδιος με τον δήμο γιατί ο άνθρωπος είναι απλά άπαιχτος και πάρα πολύ σωστός επαγγελματίας. Επειδή έχω πάει σε αρκετούς φανοποιούς πιστεύω ότι η δουλειά του δήμου δεν συγκρίνεται.

Πάντως εμένα σε σχέση με άλλους φανοποιούς μου ζήτησε λιγότερα χρήματα για δουλεία που μου έκανε (βαφή διακοσμητικών αλλά το σαγρέ υλικό), δουλειά που οι άλλοι φανοποιοί μου έιχαν πει ότι δεν γίνεται.......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας πω και γω μερικα λογια για τον Δημο..

Προσφατα πηγα και μου εσβησε ενα γδαρσημο που ειχα στην αριστερη-πισω πλαυρα του

προφυλακτηρα μου..στο golfaki..και μου εφτιαξε και στο καπο την κουρμπα που κανει μπροστα στο σημα...

Εκτος οτι μου εκανε πολυ καλη δουλεια...ειναι και τρομερος επαγγελματιας!!και με ενα τηλ. στον ιδιο θα τον καταλαβετε!!αν θελετε μπορς να ανεβασω και photos να δειτε δουλεια του..!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας πω και γω μερικα λογια για τον Δημο..

Προσφατα πηγα και μου εσβησε ενα γδαρσημο που ειχα στην αριστερη-πισω πλαυρα του

προφυλακτηρα μου..στο golfaki..και μου εφτιαξε και στο καπο την κουρμπα που κανει μπροστα στο σημα...

Εκτος οτι μου εκανε πολυ καλη δουλεια...ειναι και τρομερος επαγγελματιας!!και με ενα τηλ. στον ιδιο θα τον καταλαβετε!!αν θελετε μπορς να ανεβασω και photos να δειτε δουλεια του..!!

Καλημέρα και απο εμένα!!!

Φίλε fearbit, ήμουν και εγώ εκεί όταν το έφτιαχνε το εργαλείο σου, ο κ. Δήμος.......Οπότε σας λέω και εγώ ότι όλα έγιναν με μεράκι και προσοχή!!!

Δέν το έιδα βαμένο...αλλά φαντάζομαι πως θα ήταν SUPER!

Εννοείτε ότι δεν κρατήθηκα και τράβηξα και μερικές φωτογραφίες... :lol: ...γιατί κάποια στιγμη θα κάνω και εγώ το κλεισιματάκι απο το κενό στο καπώ...οπότε αν ενδιαφέρεσαι στείλε με ΠΜ διεύθυνση να στις στείλω

Anyway, όπως έχω πεί και σε άλλο topic, πέρασα και εγώ απο τον αγαπητό κ. Δήμο για μαστορέματα...και εκτός απο το ότι όλα γίνανε με τον καλύτερο τρόπο...έμαθα και άκουσα γνώμες και προτάσεις τις οποίες δεν έιχα σκεφτεί...και αυτό είναι μεγάλη υπόθεση

Αυτά λοιπόν.................... music.gif ......Keep on Groovin

Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν φτιαχνει μικροβαθουλωματακια; γρατζουνιες απο κλειδια που εχει φανει το χρωμα;

μη μου πειτε παρε τηλεφωνο-θελω να μαθω αν εχει παει κανεις για τετοιες δουλειες και εμεινε ικανοποιημενος

Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε και μένα να μάθω άν κάνει επισκευές του στύλ "chipsaway", δηλαδή σε μικροχτυπήματα, μικροβαθουλώματα κλπ.

Και ειδικά στο καπώ, απο πετραδάκια,χωρίς να βαφτεί όλο το κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν φτιαχνει μικροβαθουλωματακια; γρατζουνιες απο κλειδια που εχει φανει το χρωμα;

μη μου πειτε παρε τηλεφωνο-θελω να μαθω αν εχει παει κανεις για τετοιες δουλειες και εμεινε ικανοποιημενος

τοσους διθυραμβους διαβασαμε πριν αλλα κανεις δεν εχει παει για μικρογρατζουνια ?

Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν φτιαχνει μικροβαθουλωματακια; γρατζουνιες απο κλειδια που εχει φανει το χρωμα;

μη μου πειτε παρε τηλεφωνο-θελω να μαθω αν εχει παει κανεις για τετοιες δουλειες και εμεινε ικανοποιημενος

Πάρτε ένα τηλέφωνο να τον ρωτήσετε τον άνθρωπο.

:blink::blink:;);)

Link to comment
Share on other sites

τοσους διθυραμβους διαβασαμε πριν αλλα κανεις δεν εχει παει για μικρογρατζουνια ?

να χαρω που την μυριστηκα την δουλεια και ειπα: ''μην μου πειτε παρε τηλεφωνο''

τωρα λυθηκε εντεχνως το μυστηριο-η λυση ηταν να τον παρω τηλ και να τον ρωτησω αν φτιαχνει γρατζουνιες και αν εχει μεινει κανεις πελατης του ικανοποιημενος

για μαντεψτε....θα μου πει οχι και κανενας....ω γ@μωτο τσαμπα οι τυμπανοκρουσιες τοσο απλο ηταν (?)

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Καλά, πάρε εσύ και τα άλλα άστα στο Δήμο. Εσύ λες τσάμπα να έχουν γραφτεί τόσες σελίδες από το μισό VWClub που έχει πάει και έχει μείνει ευχαριστημένο?

Link to comment
Share on other sites

Εσύ λες τσάμπα να έχουν γραφτεί τόσες σελίδες από το μισό VWClub που έχει πάει και έχει μείνει ευχαριστημένο?

εγω για γρατζουνιες ρωτησα αν υπαρχει κανεις απο εδω που πηγε-ΤΙΜΗ,ποιοτητα κλπ αλλα μεχρι στιγμης στις τοσες σελιδες δεν ειδα τιποτα τετοιο περαν απο "ολα καλα και ωραια"

δηλαδη DIMOS-CHIPS AWAY= 1-0 < γκοοοοοοοοοοοοολ >

Link to comment
Share on other sites

εγω για γρατζουνιες ρωτησα αν υπαρχει κανεις απο εδω που πηγε-ΤΙΜΗ,ποιοτητα κλπ αλλα μεχρι στιγμης στις τοσες σελιδες δεν ειδα τιποτα τετοιο περαν απο "ολα καλα και ωραια"

δηλαδη DIMOS-CHIPS AWAY= 1-0 < γκοοοοοοοοοοοοολ >

Συγγνωμη αλλα δεν μπορω να σε καταλάβω. Δειχνεις μια περιεργη καχυποψια για τα οσα αναφερονται για τον Δημο. Εκφραζεις αμφιβολιες παρα τα οσα λενε πολλα παιδια. Εαν δεν πιστευεις κανεναν μας πηγαινε μονος σου και δες, εγω αυτο εκανα. Και που κολαει η chips away? Αν σου αρεσει πιο πολυ πηγαινε εκει.

Ρωτας τιμες για γρατζουνιες κλπ λες και ειναι ανταλλακτικα. Αναλογως του τι εχεις παθει βγαινει η τιμη, ή μηπως δεν το ξερεις?

Αν θες παραδειγμα, εγω πηγα το δικο μου που ειχε γεμισει "αχνα" απο ασπρο πλαστικο χρωμα ΟΛΟ το αμαξι, μου τα καθαρισε, ακομα και τα πλαστικα μερη (χωρις διαλυτικο εννοειται γιατι θα το σκισει το πλαστικο), το γυαλισε και το κερωσε. Το αμαξι ηταν μια μερα ολοκληρη μεσα και δουλευαν πανω του ο Δημος και ο γιος του! Το αμαξι λαμπει ολοκληρο, η εμφανιση και η αφη του χρωματος ειναι πλεον καλυτερο απο καινουριου. Τιμη €150. Σε καλυψα?

Εδω απλα προσπαθουμε να ανακαλυψουμε σωστα συνεργεια και καλους μαστορους προς οφελος ολων, οχι να πασαρουμε φιλους/γνωστους η αλλους προς προσωπικο μας κερδος.

Edited by Mythos
Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Εντάξει ας ρίξουμε τους τόνους.

Ο tsakhs προσπαθεί να βρει το καλύτερο για το αυτοκίνητό τυο εξαντλώντας όλες του τις απορίες.

Πάντως tsakhs όπως λέει και ο mythos, αν δεν πας από εκεί δεν θα ξέρεις κόστος. Όσο για την δουλειά του, νομίζω πως διαβάζοντας τις 4 σελίδες του θέματος δεν πρέπει να έχεις αμφιβολίες για τη δουλειά του

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο λεω κι εγω ρε συ Κωστα.

Οπως και ο tsakhs ετσι και ολοι μας ψαχνουμε να βρουμε το καλυτερο. Ουτε με τον tsakh εχω τιποτα, ουτε το Δημο τον ξερω καιρο, μια φορα πηγα κι εμεινα ευχαριστημενος.

Αν δεν παει ομως ο ιδιος να δειξει τι ακριβως θελει να φτιαξει δε θα βγαλει ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Μα κι εδώ το ίδοο γίνεται, κι επειδή βρήκαμε ένα σωστό άνθρωπο προσπαθούμε να δείξουμε στον κόσμο πού να πάει χωρίς να κλαίει τα λεφτά του

Link to comment
Share on other sites

ο theos_larissa μιλησε και καλυψε τον tsakhs

οποιος ειναι απο επαρχια και εχει ελαχιστες επιλογες ενω παραταει την δουλεια και την οικογενεια του για να ερθει Αθηνα να φτιαξει το αμαξι ξερει οτι οχι μονο δεν υπαρχει χρονος για πηγαινε κι ελα μα ουτε ρισκο οικονομικο ασχετως φημων

πχ η chips away ζηταει 70-90 ευρω την γρατζουνια και 50-70 την λακκουβιτσα.οταν τα λεφτα βγαινουν με μεροκαματο τοτε ειναι λογικο απο πριν να ψαχνεις τον προυπολογισμο εστω στο περιπου

θα στειλω γνωστο μου να ρωτησει να μαθει την αντιστοιχη αφου τιμη δεν βλεπω να υπαρχει σε τοσες σελιδες για τον Δημο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι που πέρασα κ εγώ από τον AUTOPAINTER είδα ότι είναι όντως εξαιρετικό φανοποιείο, είχαμε και ένα τυχάιο meeting με τους nitro & marine.

Ο Κος Δήμος είναι απλά άψογος στη δουλειά, πέρα από την σωστή τοποθέτηση (κος Γιάννης) εκτός από τα κομμάτια που ήταν για βάψιμο επισκεύασε και όλα τα μικροσημεία που είχαν γδαρθεί μαζί με βάψιμο στις ψιλές γρατζουνιές. Αποτέλεσμα.. ένα VW κούκλα σε πολύ καλή τιμή.

Κ. Δήμο, ευχαριστώ έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την δουλειά που έγινε στο Golf μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.