Jump to content
Guest NITRO

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΦΑΝΟΠΟΙΕΙΟ

Recommended Posts

αγορασα τελικα το meguiars mirror glaze 26 και το nxt tech wax που μου προτεινες.ενα εξαιρετικο carnauba και ενα εξαιρετικο πολυμερες.θα τα ανακατεψω μαζι και θα το κερωσω.ευχαριστω πολυ για την προταση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κυριε Δημο μηπως επαναφερεται βαθουλωματα απο χαλαζι κυριως στον ουρανο?

Όχι ! Αλλά το ψάχνω ! Με χουν επηρεάσει πολύ κάποια videakia στο youtube και τα nanotool που χρησιμοποιούνε!

Θέλω να το κάνω, δεν ξέρω ποτέ όμως !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημο γεια σου, χρονια και ζαμανια αλλα θα περασω καποια στιγμη να σε δω...και να μου σενιαρεις το gti...Eρωτηση και θελω τη βοηθεια σου...Τον προφυλακτηρα zender μπροστα που ειχαμε βαλει στο fsi το θυμασαι μαλλον (ασημι) ..Το κατω μερος επειδη βρισκει εχει σπασει και σε μερικα σημεια λειπουν κομματια...Επισκευαζεται????? Τι μπορουμε να κανουμε??

Link to comment
Share on other sites

Δημο γεια σου, χρονια και ζαμανια αλλα θα περασω καποια στιγμη να σε δω...και να μου σενιαρεις το gti...Eρωτηση και θελω τη βοηθεια σου...Τον προφυλακτηρα zender μπροστα που ειχαμε βαλει στο fsi το θυμασαι μαλλον (ασημι) ..Το κατω μερος επειδη βρισκει εχει σπασει και σε μερικα σημεια λειπουν κομματια...Επισκευαζεται????? Τι μπορουμε να κανουμε??

Πολύ Καλησπέρα :D

Ο zender είναι πολυεστερικός και επισκευάζετε εύκολα, κανένα πρόβλημα!

Να έλθεις όποτε θέλεις !

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθω και γω να το φτιάξω τελικά το αμάξι στον Κ. Δήμο. Δεν τον έχω γνωρίσει προσωπικά γιατί έστειλα την αρραβωνιαστικιά μου για να αλλάξει έναν καθρεύτη. Το μόνο ερώτημα είναι ότι έχω ένα πολύ χοντρό βαθούλωμα στο φτερό και δεν ξέρω αν αξίζει επισκευή ή κανένα ιμιτασιόν. Καινούργιο, άβαφο από την αντιπροσωπεία είχε 153 +φάπα. Φαντάζομαι με κανένα 80άρι το βρίσκουμε ιμιτασιόν.

post-5763-1247491842_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθω και γω να το φτιάξω τελικά το αμάξι στον Κ. Δήμο. Δεν τον έχω γνωρίσει προσωπικά γιατί έστειλα την αρραβωνιαστικιά μου για να αλλάξει έναν καθρεύτη. Το μόνο ερώτημα είναι ότι έχω ένα πολύ χοντρό βαθούλωμα στο φτερό και δεν ξέρω αν αξίζει επισκευή ή κανένα ιμιτασιόν. Καινούργιο, άβαφο από την αντιπροσωπεία είχε 153 +φάπα. Φαντάζομαι με κανένα 80άρι το βρίσκουμε ιμιτασιόν.

Paizei !!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

ερώτηση προς τον κύριο Δήμο.

στο κέντρο του καπο στο Bora μου

που είναι μπλε σκούρο μεταλλικό χρωμα!

από πιθανόν 2 κουτσουλιές που δεν τις είδα δει, έχει φυγή το βερνίκι τελείως και έχει μείνει ανέπαφο το χρώμα από κάτω!

και τώρα θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει περιπτώσει με κάποια αλοιφή η οτιδήποτε μπορούμε να κάνουμε κάτι για να το σώσουμε?

μήπως πάλι μπορούμε να του περάσουμε κάποιο βερνίκι?

φυσικά υπάρχει και η λύση του ολοκληρωτικού βαψίματος εξαρχής αλλα πιστεύω πως είναι το τελευταίο που θα μπορούσε να γίνει και πιθανότατα υπάρχει τρόπος να το αποφύγουμε...

...ευχαριστώ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

σημερα ολοκληρωθηκε η αλλαγη του πισω προφυλακτηρα απο gt sport σε gti με βαψιμο φυσικα.η ολη δουλεια περιττο να πω οτι ειναι τελεια!!!!!! ο κος Δημος δεν ειναι απλα φανοποιος, ειναι ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ.!!!! χιλια ευχαριστω στον ιδιο κ σε ολα τα παιδια εκει που ειναι παρα παρα πολυ εξυπηρετικοι κ ακουν το παραμικρο που θα τους πεις. Δυστυχως δεν μπορεσα να τον ευχαριστησω προσωπικα μιας κ ειναι στο νοσοκομειο για καποιο προβλημα υγειας. Κε Δημο επειδη σε βλεπω να εχεις κανα laptop μαζι σου κ να μας παρακολουθεις σου ευχομαι ταχεια αναρρωση και περαστικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά για βοήθεια....πήγα το Golf μου στη Paintbull λογω βολικής απόστασης για μία γρατζουνιά-μικρουβαθούλωμα απο δέντρο που μου επιτέθηκε ενώ πάρκαρα.... :rolleyes και μετά το πρώτο πλύσιμο το σημείο που βάψανε έχει γεμίσει από μικρές λευκές μπαλίτσες που δεν μπορείς να τις πιάσεις αλλά είναι μαζεμένες γύρω απο το σημείο λές και τις ρίξανε με σπρέι...και δεν φεύγουν ούτε με άλλο πλύσιμο ούτε με σπρέι!! τι κάνουμε?

(τελείως off topic?) :)

Link to comment
Share on other sites

I am back!!!

Παιδιά γεια σας:

I am Ok! Και σας ευχαριστώ για την αγάπη σας και την ανησυχία σας ιδιαιτέρως τα παιδιά που με πήραν Τηλ. για να μου ευχηθούν!

Να είχατε όλοι καλά, να περνάτε καλά, υγεία και καλό καλοκαίρι σε όλους σας.

:huh::lol::lol: ............................ I :lol: VW Club

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Δήμο! Το spoilerάκι μου το μπροστά είναι πολυεστερικό και σε κάποια σημεία έχει κάνει σπασίματα. Φτιάχνετε (έστω και τοπικά); Έχω χαμηλώσει το αυτοκίνητο και βρίσκει συνέχεια... Αξίζει να το φτιάξουμε,ή τζάμπα λεφτά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Δήμο! Το spoilerάκι μου το μπροστά είναι πολυεστερικό και σε κάποια σημεία έχει κάνει σπασίματα. Φτιάχνετε (έστω και τοπικά); Έχω χαμηλώσει το αυτοκίνητο και βρίσκει συνέχεια... Αξίζει να το φτιάξουμε,ή τζάμπα λεφτά;

Clopy και μόνος σου το φτιάχνης... αφου πιάνει το χέρι σου με τους πολυεστέρες... βγάλτο φτιάξτο, φτιάξε σε σπρέϊ το χρώμα του αυτοκινήτου έαν και θέλει στόκο για να καλύψεις επιφάνιες και ατέλειες... πάντως εαν έχεις όρεξη και χρόνο εσύ μπορείς να το φτιάχνεις!

Link to comment
Share on other sites

Clopy και μόνος σου το φτιάχνης... αφου πιάνει το χέρι σου με τους πολυεστέρες... βγάλτο φτιάξτο, φτιάξε σε σπρέϊ το χρώμα του αυτοκινήτου έαν και θέλει στόκο για να καλύψεις επιφάνιες και ατέλειες... πάντως εαν έχεις όρεξη και χρόνο εσύ μπορείς να το φτιάχνεις!

Σωστός !!!

Είναι πανεύκολο!!! Στην Πειραιώς κοντά σε μένα και λίγα μέτρα από την SKODA synergy είναι ένα μαγαζί με πολυεστερικά, εκεί θα βρεις ότι χρειάζεσαι για να κάνεις την επισκευή σου.

Αν έχει οποιαδήποτε απορία πάρε με να σε διευκολύνω.

Καλό χειμώνα σε όλους σας !

Dimos Autopainter

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ευχαριστησω τον κ. Δημο καθως και τον Νικο και τον Γιαννη (που ανελαβε και την μετατροπη) για την αψογη δουλεια που εκαναν στο golfaki μου και πανω απο ολα για τη φιλικoτητα που αντιμετωπιζουν τους πελατες τους! Το αμαξι αλλαξε τελειως οψη! Περιμενω και το σποιλερακι για να ολοκληρωθει το project. Οι συστασεις των μελων του club αποδειχτηκαν απολυτα σωστες..

Edited by hougolf
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ευχαριστησω τον κ. Δημο καθως και τον Νικο και τον Γιαννη (που ανελαβε και την μετατροπη) για την αψογη δουλεια που εκαναν στο golfaki μου και πανω απο ολα για τη φιλικoτητα που αντιμετωπιζουν τους πελατες τους! Το αμαξι αλλαξε τελειως οψη! Περιμενω και το σποιλερακι για να ολοκληρωθει το project. Οι συστασεις των μελων του club αποδειχτηκαν απολυτα σωστες..

Σποιλερακι έτοιμο. Stop Μπορείς να έλθεις να το παραλάβεις. Stop Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια. Stop

Link to comment
Share on other sites

hougolf η ριγα στη μασκα ηταν λευκη η βαφτικε?

α και κατι ακωμα!

μπορει η κοκκινη ριγα του gti να βαφτει ασπρη? γιατι εχω αρχησει να το ψηνω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

hougolf η ριγα στη μασκα ηταν λευκη η βαφτικε?

α και κατι ακωμα!

μπορει η κοκκινη ριγα του gti να βαφτει ασπρη? γιατι εχω αρχησει να το ψηνω πολυ!

Αν και λογικο να μη φαινεται στη φωτο, η ριγα ειναι ασημι στο χρωμα του αυτοκινητου. Κοκκινη ηταν. Πιστευω ειναι πολυ πιο ωραια η μουρη ετσι

απο οτι αν ηταν κοκκινη η ριγα. Βεβαιως και βαφεται. Αν και στο δικο σου που ειναι μαυρο πηγαινει η κοκκινη πολυ.

post-10954-1252110361_thumb.jpg

Edited by hougolf
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο, πολυ ωραιο το αποτελεσμα.... Οντως αλλαξε οψη το Golfακι σου.... Καλοφορετος ο προφυλακτηρας και να τον προσεχεις...

Συγχαρητηρια για την δουλεια που εκαναν και τα παιδια που σου τον εβαψαν-τοποθετησαν...

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ...

Δήμο Καλημέρα!

Η δουλειά είναι πολυ πολύ καλή, δε φενεται τίποτα από καποιες οπτικές γωνίες.

Όμως όπως ξέρεις τα πάντα ψυχολογία είναι, δε θα πώ ψέματα πως δε σκέφτομαι και

μία πιο δραστική επέμβαση. Επειδή γενικά δεν βλέπω να αλλάζω αμάξι εύκολα

για πολύ πολύ καιρό, όπως ο κάθε μέσος Έλληνας άλλωστε, ίσως το βάψω σε κάποια ευκαιρία.

Αν ήμουν τύπος που κάθε 2-3 χρόνια αλλάζει αυτοκίνητο - μέσος Ιταλός - τότε θα χα ένα plus

να μην αλλάξω τίποτα.

Βλέπουμε πάντως.... εξάλλου όλα ψυχολογία είναι.

Απλά για ενημέρωση του φόρουμ ο Δήμος και ο Νίκος, έχασαν πέρίπου 1 εργατώρα ( χωρίς την αναμονή στεγνώματος )

για να διορθώσουν μία καλή "υπογραφή" που έβαλα μόνος μου στην πίσω πόρτα. Κέρασαν και τον καφέ.

Χρήστος.

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.