Jump to content
Guest NITRO

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΦΑΝΟΠΟΙΕΙΟ

Recommended Posts

:D- η τιμη για τα κιτ βαφης εναι ως τα 40 ευρω αναλογα την μαρκα οποταν καλα ειναι 30 ευρω συνολο-η βαφη ομως ? εχω ακουσει οτι πρεπει να ειναι ειδικη και οχι απλα καλο χρωμα για μεταλλο

λενε πρεπει να αντεχει θερμοκρασια και να μην ξεφλουδιζει αλλα ταυτοχρονα να "αναπνεει" για να μην αναψει η δαγκανα μετα απο τα πολλα φρενα αφου δεν θα εχει απαγωγη θερμοτητας (!)

Καλημέρα!!!

Λοιπόν...πώς έχει η ιστορία:

Σίγουρα, το να το βάψεις μόνος σου, είναι η πιό οικονομική λύση...και κάτι όχι τόσο δύσκολο........................αλλά.................για όσους θέλουν αυτό το κάτι....το προσεγμένο.......το ¨σωστότερο¨.........το ¨κυριλέ¨..........και φύσικά το ¨λίγο¨ πιό ακριβό.....60ευρος για τις 4 δαγκάνες........επιλέγει......χαλαρά.......κ. Δήμο και Μαστρο-Νίκο!!! :D

*Οσο για το χρώμα.......επιλέγεις ότι σου αρέσει.......το ψάχνεις με τον κ. Δήμο, μέχρι να πετύχεις ακριβώς την απόχρωση που θέλεις.... «Όπως έκανα και εγώ :D »......και πρίν βαφτεί με το τελικό χρώμα η δαγκάνα...τρίβετε πολύ καλά.......την περνάει με ένα υπόστρωμα, το οποίο καλύπτει τους πόρους του μετάλλου....και μετά το χρώμα (2 χέρια), το περνάει απο επάνω και σε καμιά ωρίτσα....έτοιμος :thumbsup:

Οτι επιλέγει ο καθένας...

Think about it!!!!!!!!!!!!! :xmas:

***Πόσταρα μερικές φώτος στο ALBUM***

Edited by MARINE
Link to comment
Share on other sites

η βαφη ομως ? εχω ακουσει οτι πρεπει να ειναι ειδικη και οχι απλα καλο χρωμα για μεταλλο

λενε πρεπει να αντεχει θερμοκρασια και να μην ξεφλουδιζει αλλα ταυτοχρονα να "αναπνεει" για να μην αναψει η δαγκανα μετα απο τα πολλα φρενα αφου δεν θα εχει απαγωγη θερμοτητας (!)

καλη σου μερα

-σιγουρα μονος δεν ειναι το ιδιο μα αν σου ειπε ο Δημος οτι αυτη η βαφη που εβαλε ειναι "ειδικη" τοτε ΟΚ

-εχω ακουσει να το τονιζουν οτι δεν κανει μια απλη βαφη μεταλλου που πουλανε στο χρωματοπωλειο της γειτονιας γιατι αλλιως δημιουργουνται τα προβληματα που προανεφερα

Link to comment
Share on other sites

καλη σου μερα

-σιγουρα μονος δεν ειναι το ιδιο μα αν σου ειπε ο Δημος οτι αυτη η βαφη που εβαλε ειναι "ειδικη" τοτε ΟΚ

-εχω ακουσει να το τονιζουν οτι δεν κανει μια απλη βαφη μεταλλου που πουλανε στο χρωματοπωλειο της γειτονιας γιατι αλλιως δημιουργουνται τα προβληματα που προανεφερα

Καταλαβαίνω τι λές!

Απλά...

1) Δέν έχω ακούσει ποτέ πρόβλημα απο όποιον έχει βάψει τις δαγκάνες στον κ. Δήμο (και πιστεψέ με γίνονται πολλοί σιγά σιγά... :D )

2) Σίγουρα δέν πιστέυω πώς δεν ξέρει με τί χρώμα να τις βάψει ο κ.Δήμος

3) ...Trust him!

*Σάββα εσύ, κάποιο πρόβλημα?

Cu :cry:

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
*Μπήκε και το ζαντικό..........και φυσικά.................βάφτηκαν και οι δαγκάνες απο τα φρένα....................σε χρώμα μπλέ!!!!!!!!!!!! :D

Αυτά είναι R32 look δαγκάνες!!!!! ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Oντως ωραιο το μπλε! Εγω λεω να παω για κοκκινο της Ferrari. Θα βρω κωδικο-δοσολογιες και θα πω στον Δημο να φτιαξουμε λιγο για να βαψουμε δαγκανες.

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω μηπως μπορειτε να μου δωσετε ενα link να τις δω και εγω τις φωτο ?

< ferrari παραλληλισμος σε Γερμανικο forum ? θα τριζει ο ταφος του F.Porche-Ιεροσυλια >

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?act...cmd=si&img=5898

Link to comment
Share on other sites

ωραιος-γιατι ολοι οι αλλοι σου βγαζουν την δαγκανα για να στην βαψουν (!) αρα εκτος το λυσε-δεσε θες και εξαερωση μετα

παντως δεν φοραγε ουτε μασκα-πως αντεχει ?

σημ: λες ετσι "τοπικα" να βαφει και το καπακι του κινητηρα ασημι η' σαν αλουμινι ?

Link to comment
Share on other sites

Και εσενα Δημο να σου πανε ολα δεξια και να εισαι παντα καλα για να συνεχισεις να δημιουργεις εργα τεχνης tongue.gif πανω στα καμαρια μας.

Καλη Χρονια :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους !!!

Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, το 2OO6

να σας φέρει υγεία, ευτυχία, αγάπη και ότι άλλο το 2OO5 είχε ξεχάσει...

Dimos :whistling:

Καλή Χρονιά Master Δήμο :thumbsup:

Με υγεία.........................και καλές δουλειές!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαιρετίσματα στον Νικόλα ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest super savvato!!!
Λοιπον η ομαδα στο μαγαζι του Autopainter είναι

Βαφείο - Φανοποιείο - Μηχανικά

Δημος & Νικος (ο νίκος ρίχνει και κανένα Γονίδη αν τύχει)

Γιαννης & Μάκης

Μανώλης & Σπύρος

Για να μην γράφουμε μόνο για τον Δήμο, όποιος θέλει μπορεί να κάνει και τα service του και οτιδήποτε άλλο στο μαγαζί.

Ο καθένας κρίνει και αποφασίζει τι θέλει απο το συνεργείο του.

Μέχρι να ξαναπεράσω Δήμο γέμιζε τα ποτήρια !

ο νικος να τραγουδαει?οχι ρε ουδεμια σχεση με πιστες το παιδι! new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον έκανα το service των 60.000χλμ στο παραπάνω συνεργείο. Έμεινα Α Π Ο Λ Υ Τ Α ικανοποιημένος από την δουλειά που έγινε αλλά όταν έφθασε η ώρα να πληρώσα...ντράπηκα παιδιά

Πόσα θα έπρεπε να πληρώσω για εργασιά (τα ανταλλακτικά τα είχα πάρει)

1. Αλλαγή λαδιών, φίλτρο λαδιού

2. Αλλαγή φίλτρου βενζίνης

3. Αλλαγή φίλτρου καμπίνας

4. Αλλαγή μπουζί

5. Αλλαγή βαλβολίνων κιβωτίου

6. Αλλαγή υγρού φρένων (το υγρο το έβαλε το συνεργείο)

7. Καθαρισμός φιλτρου σκούπας

8. Αλλαγή σε μπροστινά τακάκια (1η φορά στα 60.000χλμ)

9. Συμπλήρωμα ψυκτικού υγρού.

Βάζω στοίχημα πως δεν μπορείτε να βρείτε τι πλήρωσα!!!!!

Απο εδώ και στο εξής δεν αλλάζω συνεργείο ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!

Εγω πληροφοριακα για αυτά σχεδον που ειπες και εσυ(αλλαγη λαδιων,μπουζι,τακακια μπρoστα,παρφλου,όλα τα φιλτρα,καρτα καυσαεριων,μπορει να ξεχναω και κατι..) πληρωσα σημερα 390Ε σε εξουσιοδοτημενο..

Και 250 για να βαψω ολη την δεξια πλευρα(πορτες,φτερο) γιατι ενας κοπανος μου το χαραξε με κλειδι..(το πηγα σε φανοποιο)

Edited by MmaannoosS
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον έκανα το service των 60.000χλμ στο παραπάνω συνεργείο. Έμεινα Α Π Ο Λ Υ Τ Α ικανοποιημένος από την δουλειά που έγινε αλλά όταν έφθασε η ώρα να πληρώσα...ντράπηκα παιδιά

Πόσα θα έπρεπε να πληρώσω για εργασιά (τα ανταλλακτικά τα είχα πάρει)

1. Αλλαγή λαδιών, φίλτρο λαδιού

2. Αλλαγή φίλτρου βενζίνης

3. Αλλαγή φίλτρου καμπίνας

4. Αλλαγή μπουζί

5. Αλλαγή βαλβολίνων κιβωτίου

6. Αλλαγή υγρού φρένων (το υγρο το έβαλε το συνεργείο)

7. Καθαρισμός φιλτρου σκούπας

8. Αλλαγή σε μπροστινά τακάκια (1η φορά στα 60.000χλμ)

9. Συμπλήρωμα ψυκτικού υγρού.

Βάζω στοίχημα πως δεν μπορείτε να βρείτε τι πλήρωσα!!!!!

Απο εδώ και στο εξής δεν αλλάζω συνεργείο ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!

Η ατάκα του Φάνη όταν άκουσε την τιμή ήταν : ΣΕ ΕΒΑΛΕ Ο ΔΗΜΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΑΚΑ ! χα χα χα new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.