Jump to content
Kostas kostopoulos

Εισαι μαμα? Πατα τους αλλους μαμα!

Recommended Posts

οι μετρησεις που ειχα ανεβασει ηταν με αλλαγες στον κοφτη

αν δεν εκανα στον κοφτη θα ηταν πολυ χειροτερα!το χω δει και χωρις το gps B)

@βασικα υπαρχει ενας τυπος που σου βγαζει που πρεπει να κανεις αλλαγες αναλογα με τη σχεση μεταδοσης,τον κοφτη και τι σχεση εχεις στο κιβωτιο αλλα που να ψαξω τωρα να τον βρω

Edited by dubbeR_xronis
Link to comment
Share on other sites

Μέγα λάθος να κοφτιάζεις.

Κατά τα άλλα εξαρτάται απ'το μοτέρ, οπότε κάθε γενικός κανόνας δε μπορεί να ισχύει. Επί συγκεκριμένοις μπορούμε προφανώς να πούμε κάποια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Μέγα λάθος να κοφτιάζεις.

Κατά τα άλλα εξαρτάται απ'το μοτέρ, οπότε κάθε γενικός κανόνας δε μπορεί να ισχύει. Επί συγκεκριμένοις μπορούμε προφανώς να πούμε κάποια πράγματα.

Τα οποια ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Τα οποια ειναι?

πχ για το δικό μου, ισχύει το (2) που έγραψες παραπάνω. Λίγο μετά τη μέγιστη ισχύ η αλλαγή - το οποίο σημείο συμπίπτει με το πολύ λίγο πριν τον κόφτη. Αυτό όμως δεν είναι κανόνας για όλα τα 16v - υπάρχουν κάποια που ανεβάζουν τσάμπα στροφές (και θόρυβο).

Επίσης και το 8v πιστεύω ότι θέλει άλλη μεταχείριση.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και το 8v πιστεύω ότι θέλει άλλη μεταχείριση.

Αυτο πιστευω κι εγω!

Και μιλω για το δικο μου 8ν το οποιο ειναι και μονομπεκο.

Λογικα θελει αλλη μεταχειρηση απο τα 16βαλβιδα και δεν το λεω λογω θεωριας αλλα λογω εμπειριας!

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και το θεμα εχει ξεφυγει και προσπαθειτε να βρειτε τροπο τα 75 και τα 100 αλογα να φτασουν επιδοσεις porsche εφαρμοστε την τεχνικη του MR BEAN που ειχε ενα σκαραβαιο ο οποιος πηγαινε παρα πολυ καλα χωρις να βαλει αλλα να βγαλει διαφορα κομματια...

Ξεκινησε λοιπον απο την ρεζερβα και την εταζιερα αργοτερα τα τζαμια του αυτοκινητου τα φτερα τις πορτες

το καπο στο τελος και τα δισκοφρενα και σταματαγε σε κολωνες η τοιχους...

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και το θεμα εχει ξεφυγει και προσπαθειτε να βρειτε τροπο τα 75 και τα 100 αλογα να φτασουν επιδοσεις porsche

Καλά, δεν είπε κανείς αυτό... Για μικροδιαφορές προφανώς λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα ολόκληρο κατεβατό να αναλύω περιπτώσεις υποπεριπτώσεις, κέντρο βάρους, κατανομή βάρους αναρτήσεις κτλ κτλ κτλ... και στο τέλος αφού κουράστηκα και μου είχαν βγει τα μάτια.... κατέληξα στην εξής συμβουλή....

Κάνε ένα καλό σέρβις. Εχε καλά λάστιχα, ανόθευτη βενζίνη, κάνε πολλές προσπάθειες για να πετύχεις τις αλλαγές σε πολλά διαφορετικά οδοστρώματα

και γενικά...στήσε αυτί και ακου το αυτοκίνητο όταν σου μιλάει.....

(αν σκεφτώ κάτι άλλο θα σας πω)

:unsure:

Edited by Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σκαραβαίο δεν είχε με τίποτα...

Σαν κλασσικός βρετανός ο Mr Bean εννοείται πως είχε ένα κλασσικό mini..

Link to comment
Share on other sites

Αν Βαλεις και καπακια κα8ρεπτων χρομιου πας ακομα ποιο γρηγορα λογο καλυτερου συντελεστη Cd

οταν εγω τα λεω εμενα δεν με ακουει κανενας..... :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και όλα αυτα να κάνω παλι πίσω θα είμαι με 101 μαμα μοτερ και 40-50 κιλά ηχοσύστημα tongue.gif

Πάλι καλά που εχούμε πατέντα για το sub και είναι αφερούμενο, αλλα με τα ενισχυτόνια τι γινετε? τπτ! B)

Link to comment
Share on other sites

οταν εγω τα λεω εμενα δεν με ακουει κανενας..... <_<

μπορεί επίσης να το πλύνει για να φύγει τυχόν λάσπη από πάνω έτσι ώστε ν ανεβεί ακόμη πιο πολύ ο συντελεστής!

Link to comment
Share on other sites

οπωτε συνοπτικα πριν την κοντρα

παμε βγαζουμε το κοψηδακι που φαγαμε,ριχνουμε κ ενα κατουρηματακι

πλενουμε το αμαξι να φυγουν οι λασπουρες κ ολα αυτα που αναιβαζουν τον συντελεστη,γραπωνουμε τυχων μυγες ,κουνουπια κ τα συναφη κ τα προσθετουμε να τρεχουν μαζι με τα αλογατομουλαρια μας κ ανοιγουμε κ τρυπα στο πατωμα να βαζουμε κ λιγο ποδι...σσσσσ!!!κ lambo παιρναω στο ετσι!!!!παντως περα απο την πλακα,με το tsc ενεργοποιημενο ξεκιναω καλυτερα.δεν νομιζω να χρειαζεται να το βγαζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Πρασινο ειναι....!!! :)

Βασιλη απο τοτε μπορει να εχει αλλαξει χρώμα ο Mr Bean :laugh: (white monster, on 26 February 2007 - 06:44:14)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.