Jump to content
Speedy

Συνάντηση Μελών Βόρειας Και Κεντρικής Ελλάδας

Recommended Posts

Οι φίλοι του Hellenic VWClub απο τις πόλεις της Βόρειας και Κεντρικής Ελλάδας θα πραγματοποιήσουν αυτή την Κυριακή 13 Δεκεμβρίου κοινή συνάντηση στην Κατερινή για να αποχαιρετίσουν το 2009!

Πιο συγκεκριμένα , την Κυριακή 13 Δεκεμβρίου στις 12:00 θα βρεθούμε στο parking του ALDI δίπλα από τα ΚΤΕΛ Κατερίνης όπου έχει άφθονο parking για όλους μας !!

Μόλις μαζευτούμε θα πάμε για να πιούμε το καφεδάκι μας στον πεζόδρομο της Κατερίνης ... αργότερα εάν πεινάσουμε , μπορούμε να πάμε για πολύ καλό φαΐ σε δυο καλά μαγαζιά που βρίσκονται στον πεζόδρομο της Κατερίνης !! Η επιστροφή θα είναι ελεύθερης ώρας, αναλόγως της διάθεσης !!

Θα χαρούμε να δούμε όλα τα μέλη από την Βόρεια και Κεντρική Ελλάδα , που θα μπορέσουν να έρθουν μιας και θα είναι μάλλον η τελευταία μας συνάντηση για το 2009.

Μην ξεχνάτε ότι μπορείτε να έρθετε όλοι οι φίλοι / κάτοχοι οποιονδήποτε οχημάτων Volkswagen (polo, golf, scirocco, corrado, passat, tiguan, fox, eos, lupo, touareg, van, κλπ) σε εργοστασιακή ή βελτιωμένη κατάσταση. Φυσικά όπως σε κάθε μας συνάντηση έτσι και σε αυτή μπορείτε να έρθετε μόνοι ή με την παρέα σας μια και οι συζητήσεις μας δεν περιορίζονται στο τομέα της αυτοκίνησης.

Δηλώσεις συμμετοχής με το γνωστό τρόπο (nickname + αριθμός επιπλέον ατόμων).

Εικόνα 1:

468_ALDI2.jpg

Εικόνα 2:

740_205_9.jpg

Οδηγίες Προς ναυτιλλομένους:

Ερχόμενοι από Θεσσαλονίκη:(Εικόνα 1) Βλέπουμε την μεγάλη πράσινη ταμπέλα δεξιά για Κατερίνη . Στρίβουμε δεξιά , όπως λέει η ταμπέλα . Στην διχάλα πάμε αριστερά και στο φανάρι δεξιά . Συνεχίζουμε ευθεία , περνάμε στο αριστερό μας χέρι ένα πλυντήριο αυτοκινήτων και συνεχίζουμε ευθεία . Μπροστά μας ο δρόμος συνεχίζει δεξιά κι αριστερά(μπροστά μας βλέπουμε το σουπερ μάρκετ ΑΒ), εμείς πάμε δεξιά και όλο ευθεία . Στα 100-150 μέτρα είναι τα Κ.Τ.Ε.Λ. και λίγα μέτρα πιο πέρα τα Aldi .

Προσοχή ! Στην Εγνατία οδό υπάρχουν δυο κάμερες όλες κι όλες μέχρι τα διόδια . Μια είναι ερχόμενοι απο το Φανάρι της Λαχαναγοράς πηγαίνοντας προς ΑΘΗΝΑ, λίγο πριν την είσοδο της Εξωτερικής Περιφερειακής στον ΠΑΘΕ , ακριβώς στο ύψος της επιχείρηση Εισαγωγής Φορτηγών « Μαρκατατος » ! Όριο 120 χλμ/ωρα ! Φυσικά υπάρχουν οι κατάλληλες πινακίδες πριν την κάμερα . Επίσης υπάρχει μια ακόμη αμεσως μετα τη διασταυρωση των Ευζωνων λιγο μετα τη γεφυρα στα δεξια μεσα στα δεντρα σταθερή κάμερα - ΟΡΙΟ 8Ο χλμ/ωρα (487- 489 χλ Α.Ε.Α)

Ερχόμενοι από Λιτόχωρο:(Εικόνα 2)

Ερχόμενοι από Λιτόχωρο στρίβουμε δεξιά για Κατερίνη , όπου και ανεβαίνουμε μια ανηφόρα- κλειστή στροφή(επικίνδυνη) και συνεχίζουμε ευθεία μέχρι το τέλος του δρόμου . Στρίβουμε δεξιά για Κατερίνη-Παραλία . Στα 2-3 μέτρα ξανά δεξιά για Κατερίνη-Παραλία . Περνάμε στο αριστερό μας χέρι το σούπερ μάρκετ Μασούτης και συνεχίζουμε ευθεία . Στο δεξί μας χέρι βλέπουμε τα SATO και συνεχίζουμε ευθεία και αριστερά για Νομαρχία-Κέντρο . Προσοχή στο STOP ! . Έπειτα πάμε δεξιά για Σιδηροδρομικό σταθμό, έχει κάτι μεταχειρισμένα αυτοκίνητα στα δεξιά μας . Συνεχίζοντας συναντάμε μια κυκλική πορεία όπου και κάνουμε κανονικά τον κύκλο και στρίβουμε δεξιά στην ταμπέλα Θεσσαλονίκη. Συνεχίζουμε ευθεία και μπαίνουμε στην επόμενη κυκλική πορεία. Υπάρχει μια ταμπέλα που λέει δεξιά για Θεσσαλονικη (δεν στρίβουμε εκεί) και 2-4 μέτρα παρακάτω έχει μια άλλη ταμπέλα που λέει Χιονοδρομικό Κέντρο- Ελασσόνα . Στρίβουμε για Χιονοδρομικό Κέντρο- Ελασσόνα ! Προσοχή στην λακκούβα ! Στ’ αριστερά μας περνάμε την ΕΛ.ΑΣ. και στο πρώτο φανάρι πάμε αριστερά . Αφού στρίψουμε στο φανάρι αριστερά , συνεχίζουμε όπως πάει ο δρόμος δλδ ευθεία , περνάμε στο αριστερό μας χέρι ένα πλυντήριο αυτοκινήτων και συνεχίζουμε ευθεία . Μπροστά μας ο δρόμος συνεχίζει αριστερά κι δεξιά (μπροστά μας βλέπουμε το σούπερ μάρκετ ΑΒ), εμείς πάμε δεξιά και όλο ευθεία . Στα 100-150 μέτρα είναι τα Κ.Τ.Ε.Λ. και λίγα μέτρα πιο πέρα τα Aldi .

Για πληροφορίες και συμμετοχές, επικοινωνείτε με τους :

activious: 6946 995 183

doctordim: 6936 938 455

GraveDigger: 6974 072 365

mourh: 6985 900 198

Speedy: 6985 773 821

STAVROS#MK4: 6977 422 104

White V GTI: 6984 24 25 26

Για τα μέλη της Βόρειας Ελλάδος:

Θα συναντηθούμε αφού περάσουμε τα Διόδια των Μαλγάρων στην δεξιά άκρη του δρόμου , στις 11:15 . Στις 11:30 θα αναχωρήσουμε για Κατερίνη .

Για τα μέλη της Κεντρικής Ελλάδος:

Θα συναντηθούμε έξω από την αντιπροσωπεία της vw-audi Γιαννακοπουλος για να βγούμε κατευθείαν στην εθνική και ώρα 10κ30 και στις 11 η ώρα να αναχωρήσουμε για Kατερίνη.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ (nickname + αριθμός επιπλέον ατόμων):

Speedy

stavros#mk4

Billgr4 + 1

doctordim + 1

ForiS3

Νίκος (?)

lakias + 1

activious + 1

diMake + 2

poenstar + 1

mourh (?)

Professor (?)

(Rocco-85 + 1) + (filos me scirocco + 2 )

chris_poloGTI

Tst

Nrgakos3 (?)

r-zoo (?)

polo gti geo

GraveDigger

loopo

dimitrio +1 enas filos me scirocco

jp_MK2

bbp

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

απ' οτι βλεπω δεν θα χρειαστουμε gps :xmas:

αντε παιδια τελευταια συναντηση του 2009

και πολυ δυνατη :drinks::thumbsup::yahoo:

μεσα και γω

Edited by STAVROS#MK4
Link to comment
Share on other sites

Τελικα γινεται πραγματικοτητα η κοινη συναντηση... :drinks::thumbsup:

Θελω να δηλωσω το ενδοιαφερον μου για την εκδρομη στην Κατερινη και θα κανω τα παντα ωστε να φυλαχτω και να μην αρρωστησω παλι.. Ειμαι και γκατεμης παναθεμα μου!!

Θα ενημερωσω συντομα αν θα εχω κι αλλα ατομα μαζι μου..

Link to comment
Share on other sites

μεσα κι εγω παιδια!!

αν κ κανονισα μια εξορμηση για καβαλα το επομενο σκ, θα κοιταξω να κατηφορισω νωρις την κυριακη ωστε να σας βρω.. το πολυ-πολυ να εχετε κατσει ηδη για καφεδακι εσεις κ να εχετε κ τον δικο μου να περιμενει!!

αντε να γνωριστουμε κιολας κ να κανουμε κι αλλες κοινες στο μελλον! βασιλη δεν ηπιαμε το καφεδακι που κανονιζαμε, φροντισε να εισαι καλα το αλλο σκ για να τα πουμε επιτελους απο κοντα!!

doctordim + 1 λοιπον..

Link to comment
Share on other sites

Το ψήνω και γω... Αν δεν ειμαι down που τελειώνει η 25ημερη αναρωτική μου στις 14 δεκεμβριου ( :drinks: ) θα κοιτάξω να 'ρθω... θα ενημερώσω την επόμενη βδομαδα...

Υ.Γ. απο την 1η καμερα μετα το φαναρι της λαχαναγορας περασα με 160 περσυ και ακομα δεν ηρθε καμια κλήση οποτε πρεπει να ειναι offline.. αλλα καλου κακου περνάμε με 120 sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν βρέχει, θα έρθω... :)

Αν δεν βρέχει, θα είμαι Σέρρες! :yahoo:

(Πως γίνεται και 2 συναντήσεις τώρα, όλο κάτι κανονισμένο έχω εκείνη τη μέρα...) :p

Link to comment
Share on other sites

Αν βρέχει, θα έρθω... :)

Αν δεν βρέχει, θα είμαι Σέρρες! :p

(Πως γίνεται και 2 συναντήσεις τώρα, όλο κάτι κανονισμένο έχω εκείνη τη μέρα...) :p

Μακάρι να μην βρέχει και μακάρι να έρθεις !! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

μεσα και εγω παιδια...αντε μετα απο τοσο καιρο να τα πουμε με τα μελη απο Μακεδονια....

θα ερθουν και κοπελες ή μονο αγορια θα ειναι???για να ξερω και τι θα κανω και με το love.gif .....

Link to comment
Share on other sites

μεσα και εγω παιδια...αντε μετα απο τοσο καιρο να τα πουμε με τα μελη απο Μακεδονια....

θα ερθουν και κοπελες ή μονο αγορια θα ειναι???για να ξερω και τι θα κανω και με το love.gif .....

να τη φερεις παναγιώτη, θα της φερουμε παρέα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αντε να σας καλοδεχτουμε στην πολη μας! ;)

Απλα μια διευκρινηση για τους ερχομενους απο την θεσσ/νικη.

Εχει 2 ταμπελες που ειναι για Κατερινη.. Η πρωτη σας παει παλια εθνικη/παραλια = μπερδεμα

Στην 2η εξοδο ΠΡΙΝ το τουνελ που εχει θα στριψετε και μετα οπως πολυ σωστα δειχνει στο χαρτι

με το κοκκινο βαμμενο ειστε στο ALDI.

Οποτε diMake +2

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο εδω αλλα

θελω και 2 αυτοκολλητακια vwclub αν ειναι ευκολο!

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

να τη φερεις παναγιώτη, θα της φερουμε παρέα!! ;)

συγουρα θα φερεις παρεα....γιατι αν την παρω και δεν εχει κοπελες εχει να πεσει πολυ παντοφλα.για αυτο παρακαλω να μου πεις σιγουρα....

Link to comment
Share on other sites

συγουρα θα φερεις παρεα....γιατι αν την παρω και δεν εχει κοπελες εχει να πεσει πολυ παντοφλα.για αυτο παρακαλω να μου πεις σιγουρα....

μηπως παντοφλα θα πεσει μια η αλλη και αυτα ειναι δικαιολογιες? new_sugkrotima.gif

Link to comment
Share on other sites

θα κανω τα αδυνατα δυνατα να ερθω....

παρεδωσα το 1 paper αλλα μου εμειναν οι γραπτες εξετασεις

για την ωρα διαβαζω ψυχολογια και μετα θα παω στην ειδικη διδακτικη μετα εχω να κανω ενα ακομα paper για τον διαπολιστισμο κ μετα δεν θυμαμαι

τι αλλο πρεπει να κανω πριν τις γιορτες νιωθω οτι κανω 2 μεταπτυχιακο ελεος τι τραβαμε στα γεραματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση να είμαι και γω στην συνάντηση.:DΤάσο άμα θέλεις κανένα φροντιστήριο εδώ είμαι!!!:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση να είμαι και γω στην συνάντηση.:drinks:Τάσο άμα θέλεις κανένα φροντιστήριο εδώ είμαι!!!:rofl:

το χρειαζομαι για θεματα αυτοκινητου εκει ειμαι χαμενη περιπτωση στα αλλα θεματα το παλευω να γινω κ εγω προφεσορι

Link to comment
Share on other sites

ελα να μαζευομαστε σιγα σιγα.....

Δεν πιστεύω να μας έρθεις χωρίς το καινούργιο τιμόνι!!!????:drinks:

Link to comment
Share on other sites

συγουρα θα φερεις παρεα....γιατι αν την παρω και δεν εχει κοπελες εχει να πεσει πολυ παντοφλα.για αυτο παρακαλω να μου πεις σιγουρα....

Θα ερθω και γω με τη κοπελα μου, οπωτε τη γλυτωσες τη παντοφλα :drinks:

Rocco-85 + 1

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να μας έρθεις χωρίς το καινούργιο τιμόνι!!!????:p

μην με πληγωνεις....θα φας warn. :pardon::rolleyes::lol: (πλακα κανω)

εβαλα κατι μακακιες καπακια καρμπον στους καθρεπτες....εβαλα το ραδιο αλλα το τιμονι το παρειγγειλα χθες.οποτε μαλλον δεν θα το εχω.....

Θα ερθω και γω με τη κοπελα μου, οπωτε τη γλυτωσες τη παντοφλα :p

Rocco-85 + 1

;):thumbsup::pardon:

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

μεσα και εγω και μαλλον θα ξεκινησω απο Θεσσαλονικη... 8):good:

Ωραία !! Εαν έρθεις με παρέα πες μας περίπου πόσα άτομα + θα έρθουν ωστε να τα προσθέσουμε στο αρχικό ποστ :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία !! Εαν έρθεις με παρέα πες μας περίπου πόσα άτομα + θα έρθουν ωστε να τα προσθέσουμε στο αρχικό ποστ ;)

θα σας κουρασει.αστον.δεν μπορει να παει κατω απο 200 αυτος.....αφου ρελαντι εχει στα 90..... :good: :good: :good:

Link to comment
Share on other sites

θα σας κουρασει.αστον.δεν μπορει να παει κατω απο 200 αυτος.....αφου ρελαντι εχει στα 90..... :good: :good: :good:

Παροτι λετε οτι καταληξατε σε δυο μαγαζια στο πεζοδρομο θα σας προτεινα αυτο εδω http://www.tavernoxoros.gr/#p=t2953 σαν μαγαζι δε λεει και πολλα αλλα απο φαγητο ειναι οτι καλυτερο. Παιζει να παρεβρεθω κιολας ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.