Jump to content
ACE2007

Εσωτερική Βελτίωση Golf 6

Recommended Posts

Σήμερα πήρα κι εγώ τα πεντάλ και το footrest :blink:

Μου ζητήσανε 40 ¤ για να τα βάλουν thumbsdown.gif και την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια!!! και αγκαζέ τα πεντάλ.

Έβαλα μόνη μου το footrest και το φρένο και αμπραγιάζ, αλλά δεν έχω το εργαλείο που απασφαλίζει το γκάζι (ελπίζω σε αυτό να με βοηθήσει ο συνκλαμπίτης Αντώνης!!!)

¶κου εκεί 40 ¤!!! Έχουν ξεφύγει εντελώς!!!

Έτοιμο και το πεντάλ του γκαζιού ;) , χάρις στον Αντώνη.Thanks Αντώνη!!! :)

Με γειά!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Την Παρασκευή, πρώτα ο θεός, θα παραλάβω το νέο μου Golf Tsi DSG 210 hp ΑΒΤ το οποίο είχε παραγγελθεί 19/1/2010!!!

Το αυτοκίνητο είναι Λευκό, με 18αρα Vancouver, DCC, DSG, οροφή, paddles, Xenon, parking sensors, RCD 510 και διάφορες άλλες μικρές χαζομάρες εξοπλισμού.

Σκέφτομαι με την παραλαβή του να τοποθετήσω το footrest και τα πετάλια της ΑΒΤ, και να ψάξω να βρω από GTI κοντέρ 280 και τα μαύρα φιλετάκια σε ταμπλό και πόρτες.

Μήπως γνωρίζετε κωδικούς για τα φιλέτα η το κοντέρ και τι άλλο θα χρειαστεί για την τοποθέτησή τους?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Φιλικά,

Νικηφόρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλές βόλτες. :D

Το καντράν μπορείς να το βρεις και στο ebay (με αναζήτηση "Golf 6 GTI tacho"):

http://cgi.ebay.de/VW-Golf-6-GTI-Tacho-Kombiinstrument-280kmh-5K6920870B-/160434702188?cmd=ViewItem&pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item255aa7476c

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλές βόλτες. :)

Το καντράν μπορείς να το βρεις και στο ebay (με αναζήτηση "Golf 6 GTI tacho"):

http://cgi.ebay.de/VW-Golf-6-GTI-Tacho-Kombiinstrument-280kmh-5K6920870B-/160434702188?cmd=ViewItem&pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item255aa7476c

Καλημέρα. Ευχαριστώ πολύ! Θα κοιτάξω να το χτυπήσω!!!

Νικηφόρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ευχαριστώ πολύ! Θα κοιτάξω να το χτυπήσω!!!

Νικηφόρος.

προτου το κτυπισεις ριξε μια ματια στα χιλιομετρα που εχει γραμμενα πολλα δεν ειναι 118.893km? new_killother.gif:whistling:

Edited by GOLFVTDI140
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ευχαριστώ πολύ! Θα κοιτάξω να το χτυπήσω!!!

Νικηφόρος.

Σιγουρέψου πρώτα αν ταιριάζει το συγκεκριμένο καντράν και που μπορείς να κάνεις τοποθέτηση, για να μην δώσεις τόσα χρήματα και στο τέλος δεν μπαίνει στο αυτοκίνητο.

kimg1088.jpg

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο ακριβά όλα.. 125 ευρώ για να βάλω τις πεταλιέρες της vw; που εκτός απο αισθητική δεν προσφέρουν τίποτα άλλο..

Edited by Mist
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο ακριβά όλα.. 125 ευρώ για να βάλω τις πεταλιέρες της vw; που εκτός απο αισθητική δεν προσφέρουν τίποτα άλλο..

Τα original αξεσουάρ πάντα είχαν διαφορά με τα υπόλοιπα. Μπορείς να βάλεις και Sparco, Momo, Isotta πεταλιέρες με 50 -60 ευρώ (χωρίς footrest) αλλά το αποτέλεσμα δεν θα είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Τα original αξεσουάρ πάντα είχαν διαφορά με τα υπόλοιπα. Μπορείς να βάλεις και Sparco, Momo, Isotta πεταλιέρες με 50 -60 ευρώ (χωρίς footrest) αλλά το αποτέλεσμα δεν θα είναι το ίδιο.

+ 1000!

Link to comment
Share on other sites

Μια μεγάλη ευκαιρία για τους 6άριδες αν και είναι για εξωτερική βελτίωση http://viewitem.eim.ebay.gr/VW_Golf_6_Bi_Xenon/200454801056/item

Link to comment
Share on other sites

Ένας θεός ξέρει όμως αν μπορούν να εγκατασταθούν και

πόσα λ7 απαιτούνται για κάτι τέτοιο ώστε να λειτουργούν

όπως πρέπει...

Link to comment
Share on other sites

Μια μεγάλη ευκαιρία για τους 6άριδες αν και είναι για εξωτερική βελτίωση http://viewitem.eim.ebay.gr/VW_Golf_6_Bi_Xenon/200454801056/item

Κατά πάσα πιθανότητα μιλάει μόνο για το δεξί φανάρι.Και η φωτογραφία αλλά κ αυτά που γράφει δε μιλάνε για το σετ... knife.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένας θεός ξέρει όμως αν μπορούν να εγκατασταθούν και

πόσα λ7 απαιτούνται για κάτι τέτοιο ώστε να λειτουργούν

όπως πρέπει...

Όλα γίνονται, τα φανάρια είναι γνήσια αλλά αν δεν θέλει να ασχολιθεί κάποιος με το ψάξιμο και δώσει περαιτέρω χρήματα μπορεί απλά να τα περάσει και να το κάνει xenon look όπως έχουν κάνει πάρα πολλοί με τα 5άρια!

Link to comment
Share on other sites

Σαν look ομολογώ οτι θα είναι κούκλα αλλά και πάλι αναρωτιέμαι πως

θα ταιριάξουν τα καλώδια και οι φύσες για λάμπες κτλ από τα μαμά με

αυτά τα xenon...

Link to comment
Share on other sites

Της Dectane δείχνει καλύτερη λύση καθώς είναι bolt on & έχουν και led τα φώτα, ενώ και η τιμή είναι καλή.

http://www.dectane.de/product_info.php?info=p50541_dayline-scheinwerfer-vw-golf-vi-08----tfl-optik---black.html

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν εξαιρέσουμε το λεβιεδάκι του GTI (που είναι ψιλοαταίριαστο γιατί έχει κόκκινες ραφές και λεπτομέρειες) περισσότερο ψήνομαι για της ΑΒΤ ή των R / GTD. Η διαφορά τιμής πάντως είναι μεγάλη καθώς έχουν 75 ευρώ της ΑΒΤ και 130 ευρώ + μεταφορικά του GTD από το ebay! Τι λέτε σχετικά με τα 2?? Έχει βάλει κανείς κανένα από τα δύο?

Pics από τα 2 λεβιεδάκια :

1. ABT

abtshiftknob.jpg

2. GTD

gtdmanshifter1.jpg

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία και τα 2!!!

Με μικρό προβάδισμα στου GTD...(επειδή γράφει τις σχέσεις) :pardon:

Edited by Miltos_Golf6
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία και τα 2!!!

Με μικρό προβάδισμα στου GTD...(επειδή γράφει τις σχέσεις) B)

Μίλτο μου το είπε και άλλος αυτό!! Δεν το δίνω όμως το αμάξι σχεδόν ποτέ σε άλλον να το οδηγήσει, οπότε δεν με πειράζει αν φαίνονται οι σχέσεις ή όχι. Λες κανένας γκασμάς παρκαδόρος να μου καρφώσει την όπισθεν για πρώτη?? :good:

Έχω κάνει και ένα ψιλοphotoshop και με τα 2 στο εσωτερικό του αυτοκινήτου (βέβαια είναι εντελώς ερασιτεχνικό και λίγο Φρανκεστάιν τα photoshop που κάνω όπως λέει και ο Speedy χαχα!) και της abt δείχνει πολύ όμορφο γιατί ταιριάζει πάρα πολύ με τα ασημένια φιλέτα σε ταμπλό & πόρτες! :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Μίλτο μου το είπε και άλλος αυτό!! Δεν το δίνω όμως το αμάξι σχεδόν ποτέ σε άλλον να το οδηγήσει, οπότε δεν με πειράζει αν φαίνονται οι σχέσεις ή όχι. Λες κανένας γκασμάς παρκαδόρος να μου καρφώσει την όπισθεν για πρώτη?? :good:

Έχω κάνει και ένα ψιλοphotoshop και με τα 2 στο εσωτερικό του αυτοκινήτου (βέβαια είναι εντελώς ερασιτεχνικό και λίγο Φρανκεστάιν τα photoshop που κάνω όπως λέει και ο Speedy χαχα!) και της abt δείχνει πολύ όμορφο γιατί ταιριάζει πάρα πολύ με τα ασημένια φιλέτα σε ταμπλό & πόρτες! :pardon:

Σκέψου και αυτό το ενδεχόμενο..

Είναι ωραίο και της ABT έχει και το κυκλικό σχήμα όπως το μαμά και όπως είπες ταιριάζει με τα ασημένια φιλέτα του ταμπλώ. Θα δυσκολευόμουν πολύ να επιλέξω ανάμεσα σ'αυτά τα 2..

Η διαφορά τιμής πάντως είναι μεγάλη καθώς έχουν 75 ευρώ της ΑΒΤ και 130 ευρώ + μεταφορικά του GTD από το ebay!

Λόγω μιας πρόσφατης "περιπέτειας" μου με την μαμά VW (Θάνο εσύ ξέρεις) ψηφίζω ΔΑΓΚΩΤΟ ΑΒΤ..!!! Η VW θα κάνει πολύ καιρό να με δει... B)

Edited by Miltos_Golf6
Link to comment
Share on other sites

Καλά Μίλτο δεν το συζητάμε, από αντιπροσωπεία το λεβιέ του GTD ή του R θα το έχουν 200 ευρώ σίγουρα!!

Το μεν του GTD είναι πιο γυαλιστερό και "δένει" με τις πεταλιέρες και της abt είναι ματ ασημί και δένει με τα φιλέτα στο ταμπλό.

Πάντως αν βάλουμε και ένα τιμονάκι όπως τα παρακάτω "έκλεισε" το θέμα με το εσωτερικό look!!

1. Τιμόνι GTI (χωρίς κόκκινη ραφή) :

gtiy.jpg

2. Τιμόνι R :

90640199.jpg

Ο Στάθης έκανε την αρχή και νομίζω άλλαξε το τιμόνι! Στάθη όλα ok? Αναμένουμε φωτό!!

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις ακούσεις την τιμή για το λεβιέ θα πάθεις ότι έπαθα κι εγώ. Θα ζαλιστείς... thumbsdown.gif

Διευκρίνηση:

Το πάνω τιμόνι είναι από το πακέτο R-Line (όχι του GTI, αν και εμφανισιακά είναι το ίδιο χωρίς τις κόκκινες ραφές)

Edited by Miltos_Golf6
Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Είναι R line και μπαίνει σε Golf, Scirocco, Passat κλπ. Στο e-bay παίζει και από 300 ευρώ, του R πάντως είναι πιο σπάνιο και ακόμα πιο σπάνιο το καντράν του R με τις μπλε βελόνες! (έχει εμφανιστεί καντράν μία φορά νομίζω στο e-bay και εξαφανίστηκε σε 2 ημέρες!).

Και μία φωτογραφία από mk6 Golf μέλους του mk6.com που έβαλε το τιμόνι του R :

p1010067nh.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.