Jump to content
ACE2007

Εσωτερική Βελτίωση Golf 6

Recommended Posts

Ok. Εγω νόμιζω ότι υπάρχουν δύο χρωμάτισμοί στα τιμόνια. Thanks for the info.

Στο MK5 υπάρχει το SATIN BLACK και το ANTHRACITE στο 6 υπάρχει μόνο το SATIN BLACK.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήρθε το τιμονάκι (ακριβώς ίδιο με το 3ο τιμόνι στο ποστ 154) και αναμένω τον αερόσακο... ...άντε να δούμε το αποτέλεσμα!!

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

χαχα σωστό!! Το έχω στην κούτα του πάντως και το έχω ψιλοξεχάσει από την Δευτέρα που ηρθε, παρήγγειλα με μία εβδομάδα διαφορά τιμόνι και αερόσακο και περιμένω τον αερόσακο λογικά σε λίγες ημέρες. :D

Link to comment
Share on other sites

χαχα σωστό!! Το έχω στην κούτα του πάντως και το έχω ψιλοξεχάσει από την Δευτέρα που ηρθε, παρήγγειλα με μία εβδομάδα διαφορά τιμόνι και αερόσακο και περιμένω τον αερόσακο λογικά σε λίγες ημέρες. :thumbsup:

ο αερόσακος που ειχές δεν έκανε?? πως είχα την εντύπωση οτι είναι ο ίδιος σε ολα?

Link to comment
Share on other sites

ο αερόσακος που ειχές δεν έκανε?? πως είχα την εντύπωση οτι είναι ο ίδιος σε ολα?

Όχι δεν ταιριάζει, είναι διαφορετικοί.

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ταιριάζει, είναι διαφορετικοί.

Παρακάτω φαίνονται οι διαφορές :

1. Ο αερόσακος που φοράει το "μαμά" τιμόνι (με την μεγάλη καμπύλη κλπ):

i250210_sreairbagpassatpolosciroccogolf61.jpg

2. Ο αερόσακος για τιμόνι gti, r, r line κλπ (με διαφορετικό περιμετρικό σχέδιο και το "δακτυλίδι" σαν σχήμα γύρω από το σήμα) :

i250213_sreairbagvwgolf6sciroccopoloetc2010.jpg

να πω το φλαιμ μου?? εγώ που έχω τρεντλινε χωρις δερμάτινο τιμόνι έχω τον δεύτερο!! ίσως αυτό με μπέρδεψε και τα θεωρούσα όλα ιδία! :pardon:

Link to comment
Share on other sites

να πω το φλαιμ μου?? εγώ που έχω τρεντλινε χωρις δερμάτινο τιμόνι έχω τον δεύτερο!! ίσως αυτό με μπέρδεψε και τα θεωρούσα όλα ιδία! :pardon:

Άστο και εγώ μπερδεύτηκα όταν είδα live το τιμόνι του trendline, μου φάνηκε ίδιος ο αερόσακος με του gti!

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε καμία φωτό να δούμε του tredline παιδιά καθώς

μου κάνει μεγάλη εντύπωση αυτό..

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε καμία φωτό να δούμε του tredline παιδιά καθώς

μου κάνει μεγάλη εντύπωση αυτό..

Στάθη δες εδώ :

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/82/Volkswagen_Golf_Variant_TSI_Trendline_interior.jpg

Το θέμα είναι αν μπει πολυλειτουργικό τιμόνι (από highline ή gti) σε trendline τι γίνεται?? Δουλεύει ή θέλει κάποιον εγκέφαλο κλπ?

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Τhanks Θάνο!Και όμως δεν θα το πίστευα αν δεν το έβλεπα..

Τώρα που το σκέφτομαι του κουμπάρου μου το Generation

που πήρε πολύ πρόσφατα έχει ακριβώς αυτό το τιμόνι...

Link to comment
Share on other sites

Τhanks Θάνο!Και όμως δεν θα το πίστευα αν δεν το έβλεπα..

Τώρα που το σκέφτομαι του κουμπάρου μου το Generation

που πήρε πολύ πρόσφατα έχει ακριβώς αυτό το τιμόνι...

Την ίδια πλάκα έπαθα και εγώ όταν είδα πριν λίγες ημέρες το τιμόνι του trendline σε μέλος του club που πήρε την μάσκα και τις γρίλιες του highline που πουλαγα.

Επομένως οι φίλοι με τις απλές εκδόσεις δεν μπαίνουν σε έξοδα για αερόσακο αν βάλουν τιμόνι από gti, r, r line κλπ! Χρειάζεται πάντως νομίζω κάτι έξτρα για να δουλέψει το πολυλειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια πλάκα έπαθα και εγώ όταν είδα πριν λίγες ημέρες το τιμόνι του trendline σε μέλος του club που πήρε την μάσκα και τις γρίλιες του highline που πουλαγα.

Επομένως οι φίλοι με τις απλές εκδόσεις δεν μπαίνουν σε έξοδα για αερόσακο αν βάλουν τιμόνι από gti, r, r line κλπ! Χρειάζεται πάντως νομίζω κάτι έξτρα για να δουλέψει το πολυλειτουργικό.

cecm λογικα .....και πλέων θα περνούν και άλλες δυνατότητες οπός πίσω λεντ... ενημερωτικά εγώ εχω cecm 375!απο τα πρώτα 6αρια...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το τιμονάκι του gti είναι βάλε - βγάλε υπόθεση, μπήκε πολύ απλά, δουλεύουν όλα τα χειριστήρια χωρίς καμία πατέντα, ενώ έκατσε πολύ ωραία στο εσωτερικό παρά τους ενδοιασμούς που είχα για τις κόκκινες ρίγες (όπως και για το λεβιέ).

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το τιμονάκι του gti είναι βάλε - βγάλε υπόθεση, μπήκε πολύ απλά, δουλεύουν όλα τα χειριστήρια χωρίς καμία πατέντα, ενώ έκατσε πολύ ωραία στο εσωτερικό παρά τους ενδοιασμούς που είχα για τις κόκκινες ρίγες (όπως και για το λεβιέ).

Υπέροχο, με γεια :thumbsup:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο, με γεια :drool:

Stelara thanks! :whistling:

Αυτά είναι ! Με γειά το νέο σου εσωτερικό :pardon: Λείπει το χειρόφρενο τώρα ε :p :p :p

Κοσμά ευτυχώς το χειρόφρενο είναι small issue! 50-60 ευρώ από την αντιπροσωπεία έχει! :rolleyes:

Θάνο μεγειά κουκλί έγινε!!

Στάθη είχες απόλυτο δίκιο, το χαίρεσαι πραγματικά καθημερινά!! :whistling:

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

για τις βελονες παιδια επειδη το χω κανει στο κοντερ του 4 απειρες φορες(αλλαγη σε ρ32 βελονες σε 3 κοντερ) μπορω να πω οτι δεν σπανε αλλα υπαρχει ενα σημειο οπου μετα απο οτι ηξερα για το 4 ηταν σεμι ντεμι αν θα πετυχει,λενε οτι ειναι ρυθμισμενες και οτι καθε φορα που αλλαζεις θα πρεπει να τις τερματιζεις ωστε να περνουν το μνι και το μαξιμουμ.υπαρχει κινδυνος να μη δειχνει σωστα τα κλμ μετα...αν εχετε αποδεκτει αυτο τοτε ειναι πολυ ευκολη η αλλαγη...

140.jpgBWp443BmkKGrHgoH-CoEjlLlfZ3LBKYf0q8.jpgIMGP1664.jpgIMGP1681.jpg

οπου εχω αφησει την μια για ν αφαινεται η διαφορα(ενα βημα πρι το τελος ηταν)

οσο αφορα την κοκκινη κλωστη ναι ειναι φοβερο...γινεται και σε δερματινα καθησματα αυτο βρε παιδια??αλλαζουν την κλωστη στις ραφες οι ταπετσιεριδες??

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

είπαμε το έχεις ασφαλισμένο από κλοπή εε??? :whistling:

Υπέροχο!!! :thumbsu:

χαχα φΥσικά!! :)

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχει ο διακόπτης είναι καθαρά οπτικό μιά και έχει ξεφλουδίσει το χρώμα, ενώ κατά τα άλλα δουλεύει απόλυτα!

Για να μην το βλέπω ετσι (μιά και η αντικατάσταση κοστίζει κάπου 60 ευρώ) τι μπορώ να κάνω? Δοκίμασα να το βάψω με μαύρο σπρέυ αλλα .... =@ @###@!!&@@

Υπάρχει κάτι αλλο που θα μπορούσα να κάνω και να φαίνεται κάπως καλύτερα ???? :)

Edited by roxy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.