Jump to content
ACE2007

Εσωτερική Βελτίωση Golf 6

Recommended Posts

1) Νομίζω πως πρέπει να βάλεις το εργοστασιακό OPS ή αυτό που δίνει η Kufatec ας πούμε.

2) Απλό βγάλε βάλε η συγκεκριμένη αλλαγή και δουλεύουν όλα χωρίς ρυθμίσεις.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Απλά αξίζει να δώσω το παραπάνω ποσό για το 510 και τι παραπανω έχει εκτός από την έγχρωμη οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο έγχρωμη είναι και πολύ μεγαλύτερη!Επίσης είναι 6δισκο (το 310 νομίζω δεν είναι)

και ανάλογα την έκδοση παίζει να έχει και υποδοχή ΑV in για τυχόν κάμερα οπισθοπορείας.

Επίσης κάρτα SD για εύκολες playing lists :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει κι εγω οπως και πολλοι αλλοι εδω μεσα την αλλαγη απο 310 σε 510 και εχω να σου πω οτι εκτος απο καλυτερη πηγη ειναι πολυ πιο ευχρηστη,το 6δισκο σου λυνει τα χερια και η SD απλα απαιχτη...

Αναβαθμιζει πολυ το εσωτερικο και δειχνει ολο το αυτοκινητο ανωτερο..

Το χρηματικο ειναι δικο σου θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ότι το RCD510 είναι κατά πολύ καλύτερο απ το 310 και ανανεώνει πολύ το εσωτερικό σε ένα Golf που πριν είχε το 310. Επίσης αν βάλεις το γνήσιο κιτάκι αισθητήρων (είτε από kufatec, είτε από αλλού) μπορείς να έχεις και το OPS που λες.Υπάρχει κιτ με OPS μόνο για πίσω ή και κιτ για εμπρός-πίσω. Έχει αρκετή δουλειά βέβαια μιας και βγαίνουν προφυλακτήρες, περνούν καλωδιώσεις κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Χαζεύοντας στη δουλειά μέχρι να περάσει η ώρα να σχολάσω βρήκα το παρακάτω βιντεάκι.

Δεν ξέρω αν έχει ξαναμπεί.

 

Newest Climatronic 2014 model in Volkswagen Golf 6 and Jetta - Succesfully Tested by CarTronic.nl

 

Edited by Katafractos
Link to comment
Share on other sites

Χαζεύοντας στη δουλειά μέχρι να περάσει η ώρα να σχολάσω βρήκα το παρακάτω βιντεάκι.

Δεν ξέρω αν έχει ξαναμπεί.

 

Newest Climatronic 2014 model in Volkswagen Golf 6 and Jetta - Succesfully Tested by CarTronic.nl

 

Μαλλον η επόμενη μου αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό όλο κ γυρίζει στο μυαλό μου η εγκατάσταση Bluetooth στο αμάξι. Αρχικά θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να προχωρήσω στην τοποθέτηση Bluetooth μιας κ είναι trendline (golf 6) δηλαδή δεν έχω πολυλειτουργικό τιμόνι,αλλά έχω to Rcd 510. Έχει προχωρήσει κανείς σε αυτήν την τοποθέτηση να μας δώσει τα φώτα του;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτιση θα ηθελα να κανω και εγω εχω ενα golf 5 1.9 tdi στο οποιο μου εχουν ξεθοριασει ολοι οι διακοπτες παραθυρων και φωτον και σκεφτομε να τους αλλαξω ολλους με ενα σετακι απο ebay o δικος μου ο διακοπτης ομος δεν εχει προβολακια μπροστα μονο πισω αν παρω εναν χωρις αυτο με νικελ θα δουλευει????

Link to comment
Share on other sites

για κοιταχτε μια το καρ και μετα ebay.ειναι παφθηνοι πλεον και με την επενδυση αλουμινιου...εγω κανα 20 εφερα απεξω με αλουμινιου επενδυση των φωτων απο κινα

Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2014 at 11:59 ΜΜ, Crywolf said:

Καλησπέρα.

 

Πρίν από ένα δίμηνο απεκτησα και εγώ ένα Golf 6 Highline με το ηχοσύστημα RCD 310. Ήθελα να ρωτήσω κάποια πραγματάκια αν γνωρίζετε να μου πείτε.

1) Μπορώ να τοποθετήσω τώρα αισθητήρες παρκαρίσματος και να βλέπω τις ενδείξεις στην οθόνη του ηχοσυστήματος;

2) Αξίζει να αλλάξω το 310 με ένα 510; Βρήκα αυτό http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/5021450/ και δεν ξέρω αν αξίζει. Ποια είναι η διαδικασία; Απλά ξεκουμπώνω το παλιό και συνδέω το νέο ή θέλει και κάποιες αλλες ρυθμίσεις; Θα δουλέυουν τα κουμπιά του τιμονιού;

 

εγω πριν ενα μηνα πήρα το αυτοκίνητο και σκέφτομαι να το αναβαθμίσω βάζοντας το 510. έκανες την εγκατάσταση? ποσο ευκολο ήταν? δουλεψε σωστά?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

εχω πρόβλημα φθοράς με την ταπετσαρία στο κάθισμα του οδηγού σε golf 4 μοντέλο 2001 και ψαχνω να βρω την πιο οικονομική και ευχαριστη οπτικά επιλογή.

Μια λύση είναι φτηνά καλύματα, αλλα όπου έχω δει τοποθετημένα γίνονται σα τσουβάλια.

η λύση ταπετσέρης δεν παιζει γιατι είναι δυσανάλογο το κόστος επισκευής με το κόστος του αυτοκινήτου συνολικά.

τι μου προτείνετε? Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια.

διαθέτω μέχρι 50-60 ευρω το πολύ.

 

 

Edited by turbomaniac
Link to comment
Share on other sites

θα απαντησω μόνος μου.

Εψαξα ΠΑΡΑ πολλές ώρες να βρω ένα αξιοπρεπές σετ καλύμματων που να ταιριάζουνε  στο golf 4 και να είναι οικονομικά. Εψαξα παντού και σε διάφορες γλώσσες και τελικά βρήκα αυτα με 58 ευρω:

http://www.ebay.co.uk/itm/291727469871?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

είναι τεχνόδερμα-αλκαντάρα, σήμερα ήρθαν, σαββάτο το πρωί θα βγάλω καθίσματα και θα τα βάλω και θα ανεβάσω φωτό να δουμε τι ψαρια πιάσαμε.... 

 

έχουν πολύ καλές κριτικές (να δουμε αν θα επαληθευθουν) και απ' οτι κατάλαβα τα golf 4,5,6,7 έχουν απαρόμοια καθίσματα.

 

ρώτησα σε 3-4 ταπετσέρηδες εδώ Γιαννενα , θέλανε για τεχνόδερμα 400 ευρω χωρίς (!) τις πόρτες! Που ζουνε ρε παιδιά οι άνθρωπο

εβγαλα φωτο.Οταν μου ρθουν και τα πίσω (ξεχασαν να τα βαλουν) θα βγαλω φωτο και φορεμένα.

Νομίζω ειναι εξαιρετικά αξιοπρεπή για 66 ευρω συμπεριλαμβανόμενων των εξόδων αποστολής. Το καλό είναι οτι το κεντρικό κοματι (τεχνοδερμα - αλκαντάρα) είναι αρκετα σκληρό με μπολικο αφρωδες επιθεμα, ενω το υφασμάτινο πλαινό είναι απο ελαστικό υφασμα και τεντώνει μόνο του. 

 

2016-11-30-041.jpg

2016-11-30-042.jpg

2016-11-30-043.jpg

Edited by turbomaniac
Link to comment
Share on other sites

δε κρατηθηκα να περιμενω μεχρι να μου ρθουν και τα πίσω τα βαλω και έβαλα μόνο τα μπροστά. Το αποτέλεσμα όπως θα δειτε και στις φωτο είναι παραπάνω απο ικανοποιητικό και πλησιάζει την custom εργασια. Αν θεωρήσουμε οτι κόστισε μόνο 68 ευρω, νομίζω οτι είναι πολύ καλά. 70 ευρω έχει μια ψευτοδερματίνη απο το πρακτικερ...

 

2016-12-04-045.jpg

2016-12-04-047.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλο καλοκαιρι.

Ειδα αυτο στο youtube. Πως μπορουμε να το φτιαξουμε;;

Εχω ενα golf plus mk6 και την μονάδα rcd 510. Parktronic Εννοειται εχω αλλα ακουγεται μονο ο ηχος.

Αν γνωριζει καποιος «ας μας δωσει τα φωτα του»

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , teo18480 said:

Καλησπερα και καλο καλοκαιρι.

Ειδα αυτο στο youtube. Πως μπορουμε να το φτιαξουμε;;

Εχω ενα golf plus mk6 και την μονάδα rcd 510. Parktronic Εννοειται εχω αλλα ακουγεται μονο ο ηχος.

Αν γνωριζει καποιος «ας μας δωσει τα φωτα του»

 

 

Αυτη ειναι η εργοστασιακή αισθητήρες παρκαρίσματος 

 

Πιθανών το δικό σου να εχει του εμπορίου για αυτο εχεις μόνο ηχώ.

Link to comment
Share on other sites

 
Αυτη ειναι η εργοστασιακή αισθητήρες παρκαρίσματος 
 
Πιθανών το δικό σου να εχει του εμπορίου για αυτο εχεις μόνο ηχώ.

Aftermarket δλδ;;ok I ‘ll live with that :p


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2016 at 6:05 PM, turbomaniac said:

δε κρατηθηκα να περιμενω μεχρι να μου ρθουν και τα πίσω τα βαλω και έβαλα μόνο τα μπροστά. Το αποτέλεσμα όπως θα δειτε και στις φωτο είναι παραπάνω απο ικανοποιητικό και πλησιάζει την custom εργασια. Αν θεωρήσουμε οτι κόστισε μόνο 68 ευρω, νομίζω οτι είναι πολύ καλά. 70 ευρω έχει μια ψευτοδερματίνη απο το πρακτικερ...

 

2016-12-04-045.jpg

2016-12-04-047.jpg

μην το πεις ουτε του παππα...κουτα κατσανε..και ειναι και ομορφα και απλα χωρις πολλες λακακιουλες πανω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

έχω το golf vi με το default RCD 310 κι ενδιαφέρομαι να το αντικαταστήσω με κάποιο νέο, το οποίο να έχει όλα τα καλούδια:

 

- οθόνη αφής

- bluetooth

- σύδεση με IOS

- χάρτες GPS... κ.τ.λ

 

έχετε να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο και σχετικά οικονομικό, το οποίο να είναι συμβατό με τον εγκέφαλο;

 

Κι αν βρω κάποιο, η τοποθέτηση που γίνεται, σε ηλεκτρολόγο ή πρέπει να πάω αντιπροσωπία;

 

Ευχαριστώ!

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς από αυτό το site https://luxled.gr/

λάμπες για τον εσωτερικό φωτισμό του Golf μας; Ψάχνω να βρω λεπτομέρειες για τον έμπορο αλλά δεν βρίσκω και φοβάμαι μην είναι απάτη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.