Jump to content
NIKITAS TSI

Προβλημα Με Το Παραθυρο Του Οδηγου

Recommended Posts

Exω προβλημα με το παραθυρο του οδηγου σε vw eos.

Κατεβαινει αφου ανοιξω τη πορτα με αποτελσμα να "γλιστραει πανω στα λαστιχα της οροφης σε αντιθεση με του συνοδηγου που κατεβαινει πριν προλαβει να ανοιξει η πορτα.

Γνωριζει κανεις τη λυση του προβληματος μιας και εχω σκοπο να ανοιξω τη πορτα για αλλο λογο??

Link to comment
Share on other sites

Exω προβλημα με το παραθυρο του οδηγου σε vw eos.

Κατεβαινει αφου ανοιξω τη πορτα με αποτελσμα να "γλιστραει πανω στα λαστιχα της οροφης σε αντιθεση με του συνοδηγου που κατεβαινει πριν προλαβει να ανοιξει η πορτα.

Γνωριζει κανεις τη λυση του προβληματος μιας και εχω σκοπο να ανοιξω τη πορτα για αλλο λογο??

Κάνε μια επαναρύθμιση. Τη διαδικασία την περιγράφει στο manual.Γι το 5άρι αν δεν κάνω λάθος είναι τέρμα κατέβασμα με το πάτημα του αντίστοιχου πλήκτρου το οποίο το κρατάς πατημένο για +5 δευτρόλεπτα.Στη συνέχεια τέρμα πάνω + 5 δευτερόλεπτα και είσαι ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

Πειραματα..... Εκανα να ανεβοκατεβαινουν τα παραθυρα με το τηλεκοντρολ αλλα και αλλοι που δεν εχουν βαλει πανω του vcds εχουν αυτο το προβλημα.

Το προβλημα ισως να μην το περιεγραψα σωστα,για να μπεις στο Εος οταν τραβας το "πομολο" και πριν ανοιξει η πορτα τοτε κατεβαινει 2 ποντους το παραθυρο της πορτας.

Σε εμενα αυτο κατεβαινει αφου ανοιξει η πορτα.

Peris,Η περιγραφη αυτη που κανεις ισχυει και για Εος?

Γενικα ειναι συνηθισμενο προβλημα και η VW δεν φαινεται διατεθιμενη να δωσει λυση,κατι εχω μαθει οτι το προκαλει μια χαλαρη ντιζα στο εσωτερικο της πορτας,και παλι με επιφυλαξη.

Link to comment
Share on other sites

εφοσον εχεις εγγυηση γιατι δεν επισκεφτεσαι μια αντ/πια να το δουν;μπορει να ειναι μια ρυθμιση,μπορει κανα εγκεφαλακι....

αν θυμαμαι καλα εχει ξανα αναφερθει σε αλλο μελος σε αλλο μερος,ξερεις εσυ.ρωτα τους coo,panos αν ειχαν τετοιο προβλημα και πως το εφτιαξαν αν το ειχαν αυτοι γιατι δεν μπορω να θυμηθω ποιος ειχε το προβλημα.η διαδικασια παντως, ρυθμισης του τζαμιου οδηγου, περιλαμβανει αρκετα βηματα που μαλλον θα σε μπερδεψουν.αναφερεται κυριως σε ρυθμισεις θεσης και κλισης του τζαμιου εναντι της οροφης.δεν βρηκα οδηγια για το προβλημα που αναφερεις.ολα αυτα αποκλειστικα στο ELSA.

Link to comment
Share on other sites

Peris,Η περιγραφη αυτη που κανεις ισχυει και για Εος?

Δεν ξέρω να σου πω. Αυτό που ξέρω είναι ότι στο 5άρι αν αποσυνδέσεις την μπαταρία πρέπει να κάνεις την παραπάνω διαδικασία για να ρυθμιστούν οι αυτοματισμοί.Δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις και συ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.