Jump to content
Britair

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ Stern (gt Alarm)

Recommended Posts

Γειά χαρά σε όλους. Έχω ένα Golf IV του 2000 και έχει εργοστασιακό συναγερμό STERN. Ενημερώθηκα από άλλα posts οτι οι Stern είναι στην ουσία GT Alarm. Θέλω να μάθω αν γνωρίζει κανείς πού μπορώ να φτιάξω καινούργια χειριστήρια (τηλεκοντρόλ), γιατί είναι και τα 2 ελαττωματικά (το ένα δεν πιάνει καθόλου). Ρώτησα στην αντιπροσωπεία της VW πού μπορώ να απευθυνθώ, και μου είπαν να μιλήσω στη Stern (!). Εγώ βασικά, μιας που θα τα αλλάξω θέλω να μου τα ενσωματώσουν στο κλειδί (έχω δεί κλειδί από 4άρι φίλου στη Σύρο που είχε πάνω και το συναγερμό, με το σήμα της VW σε νίκελ με μπλέ). Πού θα βρώ μαγαζί με Stern στην Αθήνα ή τον Πειραιά;

Edited by Britair
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά, μιας που θα τα αλλάξω θέλω να μου τα ενσωματώσουν στο κλειδί (έχω δεί κλειδί από 4άρι φίλου στη Σύρο που είχε πάνω και το συναγερμό, με το σήμα της VW σε νίκελ με μπλέ). Πού θα βρώ μαγαζί με Stern στην Αθήνα ή τον Πειραιά;

Για αυτό θα πρέπει να μιλήσεις με έναν αντιπρόσωπο VW

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο μου, μίλησα. Δεν το κάνουν σου λέω. Σου λένε να απευθυνθείς στη Stern, η οποία εννοείται ΔΕΝ υπάρχει στην Ελλάδα. Μου απάντησαν ξερά κοφτά οτι συναγερμοί και αναλώσιμα ΔΕΝ επισκευάζονται, παρά μόνο αντικαθιστώνται.

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο μου, μίλησα. Δεν το κάνουν σου λέω. Σου λένε να απευθυνθείς στη Stern, η οποία εννοείται ΔΕΝ υπάρχει στην Ελλάδα. Μου απάντησαν ξερά κοφτά οτι συναγερμοί και αναλώσιμα ΔΕΝ επισκευάζονται, παρά μόνο αντικαθιστώνται.

Εγω όταν είχα κάποιο πρόβλημα με τον συναγερμό πήγα στην ΚΑΡΕΝΤΑ και μου το φτιάξανε. Πήγαινε σε άλλη αντιπροσωπεία ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να στο φτιάξουν από την στιγμή που τον εισάγει στα αυτοκινητά της.

Υ.Γ. Το αυτοκίνητο δεν έχει αγοραστεί από Ελλάδα και ο συναγερμός είναι από την μαμά του.

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Britair

κι εμενα το αμαξι μου φοραει stern απο μαμας. Τα κοντρολ για να πιασουν πρεπει να ειμαι διπλα στην πορτα του οδηγου και δεν φταινε οι μπαταριες γιατι τις εχω αλλαξει και στα δυο. Καποια στιγμη μου χαλασε το ενα κοντρολ και πηγα στον Παζαροπουλο για να το δουν, ε λοιπον μου ειπαν οτι δεν φτιαχνεται και οτι πρεπει να αγορασω αλλο γιατι ειπαν οτι ο συναγερμος εχει ενα χρονο εγγυηση αντιθετα με το αυτοκινητο που ειχε δυο!!!! Το κοστος αυτου 30-40 € αλλα δεν τους εκανα την χαρη.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ Stern (Gt Alarm)

SOUNDSTAR Co M. HATZIKIRIAKIDIS - S. TOULIS A' PARODOS ANTHOKIPON 14 & AMIGDALEON,

56429 EFKARPIA, THESSALONIKI,

P.O. BOX 51569,

GREECE

TEL: 0030-310-689333 up to -336

FAX: 0030-310-689337

sound@soundstar.gr

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ Stern (Gt Alarm)

SOUNDSTAR Co M. HATZIKIRIAKIDIS - S. TOULIS

ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 72 1142

ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ-ΑΘΗΝΑ

TEL: 210-2131333/210-2131335/210-2221688

FAX: 210-2221687

sound@soundstar.gr

Εχω μια καρτουλα που μου εδωσε ο προηγουμενος ιδιοκτητης, δεν ξερω αν ισχυουν ακομα!!

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την ενσωματωση που λετε του τηλεχειριστηριου του συναγερμου δεν ξερω αν ειναι εφικτο.Την ψαχνω ομως τη δουλεια, γιατι θελω να βγαλω και εγω κλεδι για την γκολφω μου! :D

Βρηκα στο νετ κατι κλειδια αλλα δεν ξερω αν κανουν......

Για δειτε: post-43-1127406802_thumb.jpgpost-43-1127406831_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται δεν είναι τίποτα αυτό. Και στα Golf V αυτό γίνεται. Μπορεί αντί να είναι stern να είναι ΜΕΤΑ ή COBRA αλλά είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία :)

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα σήμερα με τη Soundstar για να ρωτήσω για ολόκληρο κλειδί με τα χειριστήρια του συναγερμού πάνω, και μου είπαν οτι δεν γίνεται, εκτός αν αλλαχτεί όλος ο συναγερμός. Αν θέλω καινούργιο χειριστήριο ίδιο με το παλιό, κοστίζει 56 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Aπο όσο ξέρω οι συναγερμοί της Stern είναι της - Gr Alarm .

Αυτούς τους Gt Alarm λοιπον νομίζω οτι μπορείς να τους βρεις και αλλού εκτός απο την αντιπροσωπεια οπότε γιατι δεν πας και σε κανενα καταστημα που περναει ηχοσυστήμα - συναγερμούς να ρωτήσεις και εκεί? όσο αφορά τώρα για να βάλεις το κλειδί μαζί με τηλεχειριστήριο δέν ξέρω άν γίνετε πανω στα κλειδιά που έχεις ,

Εγω αγόρασα το Νέο Polo πριν απο 1 μήνα και έχει συναγερμο της Stern(Gt Alarm) και μου έδωσαν 2 κλειδιά στα οποία με το πάτημα του κουμπιού ανοίγει το αμάξι ηλεκτρομαγνητικες κλειδαριές απενεργοποιει τον συναγερμο ολα μαζι δηλαδή δέν ξέρω όμως άν θα μπορέσει να γίνει αυτό στα δικά σου κλειδιά

Οσο για την απόσταση που πιάνει δέν ξέρω γιατι κάποιοι έχουν παράπονο

αλλα εγω ενεργοποιώ τον συναγερμό και τον απενεργοποιώ τουλάχιστον απο 10 μετρα απόσταση - δεν το έχω δοκιμάσει για πιο μακρια, Eξάλου άν δεν έπιανε απο μακρια τι σκατά συναγερμός θα ήταν αν έπρεπε σε περίπτωση που βαρέσει το βράδυ να ντυθείς και να πάς δίπλα στο αμάξι για να τον κάνεις να σκάσει!

Edited by PoloMk7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν πήρα στην αντιπροσωπεία του αυτοκινήτου. Στην αντιπροσωπεία του συναγερμού πήρα. Βρήκα χειριστήριο στο e-bay με περίπου $20. Απλά μου είπαν δεν μπαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν πήρα στην αντιπροσωπεία του αυτοκινήτου. Στην αντιπροσωπεία του συναγερμού πήρα. Βρήκα χειριστήριο στο e-bay με περίπου $20. Απλά μου είπαν δεν μπαίνει.

Στειλε ενα πμ στον decibel και καπως θα σε βοηθησει γιατι φερνει και εγκαθιστα και αυτος Stern στο μαγαζι του.

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Στειλε ενα πμ στον decibel και καπως θα σε βοηθησει γιατι φερνει και εγκαθιστα και αυτος Stern στο μαγαζι του.

Οντως βάζει αλλά στην Κρήτη όχι εδω. Πάντως αυριο που θα πάω στην αντιπρωσοπεία του συναγερμού στα Πατήσια θα σας ενημερώσω τι γίνεται γενικώς. :D

Edited by kathgti
Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Λοιπόν η αντιπροσωπεία στην Ηρακλείου 72 που πήγα σήμερα με εξηπηρετήσανε αμέσως, αν και είχα αργήσει λιγάκι :blush: το polo οκ & ο συναγερμός επίσης, ήταν υπόθεση 10 λεπτών να συνδέσει το συναγερμό πάλι χωρίς καμία χρέωση παρά μόνο την μπαταρία που άλλαξα στο χειριστήριο και κόστισε 3 ευρώπουλα. Αυτά!!!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

re paidia giati pedeyeste me tin m@latsia ton sinagermo pou vazi i antiprosopia kai den petate epano enan clifford? kai telioni to paramythi?????

oti pio moufa ine oi gt sinagermoi ton eixa epano sto aytokinito kai ton ksilosa ase pou ton eixa plirosi kai 250 eyro....... kai doylepse mono 6 mines......

Link to comment
Share on other sites

μια απ τα ιδια με τον ************ στερν...εμενα μια μερα αποφασισε να μην κλεισει ποτε ενω δειχνει οτι ακουει τα χειριστηρια και περνει τα ρευματα κανονικα...βρηκε κανενας ακρη??

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Guest Art Motorsport

Καλησπέρα θελω την βοηθεια σας περιμενω 1 καινουργιο αμαξι και θελω να ρωτησω Τελικα STERN να βαλω που μου το δινουν δωρο η να τους πω όχι σας παρακαλω εινε Αναγκη να δω γιατι εχω ακουσει τα χειροτερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.