Jump to content
panos

Car Navigation System Help

Recommended Posts

παιδια ειμαι καινουργιος στο club και χαιρομαι που χαρης στην εμπειρια ολων σας εχουν ανοιξει τα στραβα μου και δεν πεφτω στισ παγιδες που στηνουν ολα τα κορακια εκει εξω. Ψαχνω να βρω ενα συστημα με navigation tv κτλ....να τοποθετησω στο πασσατ μου το c3 του 2008,πηγα σε πολλα μαγαζια και εχω μπερδευτει.αλλοι μου λενε να βαλω τον κινεζο με 800 ευρω,αλλοι οτι τα κινεζικα ειναι αχρηστα,αλλοι προτεινουν κορεατικα με 1000 και ευρω,αλλοι οτι εαν δεν διαθεσω τουλαχιστον 1300 ευρω δεν θα εχω καλο μηχανημα και οτι τα φθηνα παρουσιαζουν συνεχωσ προβληματα...

Μηπως εχει τοποθετηση κανενας εδω στη θεσσαλονικη να μου δωσει τα φωτα του????

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι καινουργιος στο club και χαιρομαι που χαρης στην εμπειρια ολων σας εχουν ανοιξει τα στραβα μου και δεν πεφτω στισ παγιδες που στηνουν ολα τα κορακια εκει εξω. Ψαχνω να βρω ενα συστημα με navigation tv κτλ....να τοποθετησω στο πασσατ μου το c3 του 2008,πηγα σε πολλα μαγαζια και εχω μπερδευτει.αλλοι μου λενε να βαλω τον κινεζο με 800 ευρω,αλλοι οτι τα κινεζικα ειναι αχρηστα,αλλοι προτεινουν κορεατικα με 1000 και ευρω,αλλοι οτι εαν δεν διαθεσω τουλαχιστον 1300 ευρω δεν θα εχω καλο μηχανημα και οτι τα φθηνα παρουσιαζουν συνεχωσ προβληματα...

Μηπως εχει τοποθετηση κανενας εδω στη θεσσαλονικη να μου δωσει τα φωτα του????

Γειά σου Πάνο. Εγώ δοκίμασα και Κινέζικο με συναρμολόγηση Ευρώπη (και καλά), το Zenec. Δεν μου άρεσε όμως. Τώρα έχω βολευτεί με ένα Pioneer AVIC F900BT (τώρα κυκλοφορεί το F910BT όπως και το F911BT Που είναι κομμένο για VW). Το Pioneer έχει τα ΠΑΝΤΑ στα ελληνικά, ακόμη και τα τηλέφωνα του κινητού, και μπορώ να σου δώσω τα "απαραίτητα εργαλεία" για να βάλεις iGO8.3 με τους πιο πρόσφατους χάρτες κλπ κλπ.. :drinks: Έχει ένα μειονέκτημα, ότι έχει 5.7" οθόνη. Τώρα βέβαια βγήκε η νέα οθόνη, με 7" (Pioneer AVIC F10BT) η οποία όμως έχει μούφα navigation. Μόλις την βρω να την "σπάσω", θα την αλλάξω άμεσα! :thumbsup:

Κανόνισε να έρθεις σε κάποια συνάντηση να τα πούμε από κοντά... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Πάνο. Εγώ δοκίμασα και Κινέζικο με συναρμολόγηση Ευρώπη (και καλά), το Zenec. Δεν μου άρεσε όμως. Τώρα έχω βολευτεί με ένα Pioneer AVIC F900BT (τώρα κυκλοφορεί το F910BT όπως και το F911BT Που είναι κομμένο για VW). Το Pioneer έχει τα ΠΑΝΤΑ στα ελληνικά, ακόμη και τα τηλέφωνα του κινητού, και μπορώ να σου δώσω τα "απαραίτητα εργαλεία" για να βάλεις iGO8.3 με τους πιο πρόσφατους χάρτες κλπ κλπ.. :) Έχει ένα μειονέκτημα, ότι έχει 5.7" οθόνη. Τώρα βέβαια βγήκε η νέα οθόνη, με 7" (Pioneer AVIC F10BT) η οποία όμως έχει μούφα navigation. Μόλις την βρω να την "σπάσω", θα την αλλάξω άμεσα! :good:

Κανόνισε να έρθεις σε κάποια συνάντηση να τα πούμε από κοντά... :thumbsup:

δηλαδη φιλε να μην ασχοληθω καθολου με τους κινεζους?μηπως γνωριζεις κανενα αξιοπιστο μαγαζι εδω να επισκεφτω?ποια η τιμη του pioneer avic f10bt?
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη φιλε να μην ασχοληθω καθολου με τους κινεζους?μηπως γνωριζεις κανενα αξιοπιστο μαγαζι εδω να επισκεφτω?ποια η τιμη του pioneer avic f10bt?

Θα σου πρότεινα να μην ασχοληθείς...

Εγώ το αμάξι μου το πάω στο Studio Auto Car. Ο Αντώνης (ιδιοκτήτης) είναι εξαιρετικός στη δουλειά του, και το αμάξι το προσέχει τρομερά! Δεν είναι εξάλλου σύμπτωση, που στο πελατολόγιό του έχει Ferrari, Lamborghini, Porsche, Hummer, κλπ κλπ... :)

Εγώ σε αυτόν έβαλα την F900BT και αυτός μου πέρασε την Παρασκευή το car PC και την ΟΕΜ κάμερα οπισθοπορείας... :thumbsup: Αν θα πας από εκεί, πες του ότι σε στέλνει ο Νίκος με το μαύρο Passat, μήπως και μπορέσεις να γλυτώσεις κάτι... :good:

Όσο για την F10BT, νομίζω ότι χρεώνει 1.600€, στα οποία συμπεριλαμβάνονται η συσκευή, οι αντάπτορες για τα χειριστήρια στο τιμόνι, η "θήκη" για την κονσόλα και η τοποθέτηση. Αλλά καλύτερα αν έχεις χρόνο, παίρνα μια βόλτα από εκεί... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να μην ασχοληθείς...

Εγώ το αμάξι μου το πάω στο Studio Auto Car. Ο Αντώνης (ιδιοκτήτης) είναι εξαιρετικός στη δουλειά του, και το αμάξι το προσέχει τρομερά! Δεν είναι εξάλλου σύμπτωση, που στο πελατολόγιό του έχει Ferrari, Lamborghini, Porsche, Hummer, κλπ κλπ... :)

Εγώ σε αυτόν έβαλα την F900BT και αυτός μου πέρασε την Παρασκευή το car PC και την ΟΕΜ κάμερα οπισθοπορείας... :thumbsup: Αν θα πας από εκεί, πες του ότι σε στέλνει ο Νίκος με το μαύρο Passat, μήπως και μπορέσεις να γλυτώσεις κάτι... :thumbsup:

Όσο για την F10BT, νομίζω ότι χρεώνει 1.600¤, στα οποία συμπεριλαμβάνονται η συσκευή, οι αντάπτορες για τα χειριστήρια στο τιμόνι, η "θήκη" για την κονσόλα και η τοποθέτηση. Αλλά καλύτερα αν έχεις χρόνο, παίρνα μια βόλτα από εκεί... :thumbsup:

[/quote

ειδα τα pionner αλλα με χαλλαει η μοστρα τους(τα κουμπια στα αριστερα και το περιβλημα) και η μικρη οθονη.Στο ζενεκ τι δεν σε ικανοποιησε?

οtαν αναφερεις car pc τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να μην ασχοληθείς...

Εγώ το αμάξι μου το πάω στο Studio Auto Car. Ο Αντώνης (ιδιοκτήτης) είναι εξαιρετικός στη δουλειά του, και το αμάξι το προσέχει τρομερά! Δεν είναι εξάλλου σύμπτωση, που στο πελατολόγιό του έχει Ferrari, Lamborghini, Porsche, Hummer, κλπ κλπ... :)

Εγώ σε αυτόν έβαλα την F900BT και αυτός μου πέρασε την Παρασκευή το car PC και την ΟΕΜ κάμερα οπισθοπορείας... :thumbsup: Αν θα πας από εκεί, πες του ότι σε στέλνει ο Νίκος με το μαύρο Passat, μήπως και μπορέσεις να γλυτώσεις κάτι... :thumbsup:

Όσο για την F10BT, νομίζω ότι χρεώνει 1.600¤, στα οποία συμπεριλαμβάνονται η συσκευή, οι αντάπτορες για τα χειριστήρια στο τιμόνι, η "θήκη" για την κονσόλα και η τοποθέτηση. Αλλά καλύτερα αν έχεις χρόνο, παίρνα μια βόλτα από εκεί... :thumbsup:

[/quote

ειδα τα pionner αλλα με χαλλαει η μοστρα τους(τα κουμπια στα αριστερα και το περιβλημα) και η μικρη οθονη.Στο ζενεκ τι δεν σε ικανοποιησε?

οtαν αναφερεις car pc τι εννοεις?

ειδα τα pionner αλλα με χαλλαει η μοστρα τους(τα κουμπια στα αριστερα και το περιβλημα) και η μικρη οθονη.Στο ζενεκ τι δεν σε ικανοποιησε?

οtαν αναφερεις car pc τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ηδη ανοιχτά παρόμοια θέματα new_killpc.gifnew_killpc.gif

Πηγή Που Εφαρμόζει Τέλεια Σε Golf 5 (..και σε ολα το VW)

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32612&st=0&p=348337entry348337

Πηγη.Τι Να Βαλω!

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32916&st=0&p=352150&fromsearch=1entry352150

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ηδη ανοιχτά παρόμοια θέματα new_killpc.gifnew_killpc.gif

Πηγή Που Εφαρμόζει Τέλεια Σε Golf 5 (..και σε ολα το VW)

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32612&st=0&p=348337entry348337

Πηγη.Τι Να Βαλω!

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32916&st=0&p=352150&fromsearch=1entry352150

ok thanks.

Εκτος απο τα επωνυμα μοντελα εχει δοκιμασει κανεις απο τα φθηνα κινεζικα των 500-800ευρω να μου πει οτι εβαλε και αν ειναι ευχαριστημενος, γιατι πολλες φορες το ακριβο δεν σημαινει απαραιτητα και το καλο(πχ...πολλοι ελληναρες εμποροι παιρνουν τα ιδια τα κινεζικα και τα βαφτιζουν ιαπωνεζικα κτλ κτλ και πωλουν γιαλαντζη ποιοτητα)

Link to comment
Share on other sites

ειδα τα pionner αλλα με χαλλαει η μοστρα τους(τα κουμπια στα αριστερα και το περιβλημα) και η μικρη οθονη.

Για αυτό σου είπα ότι βγήκε η F10BT, η οποία είναι όλη η συσκευή οθόνη (7"). Μόλις βρω τα boot files να μπαίνω στα Windows και να μπορώ να βάλω ότι χάρτη θέλω, θα πάρω την F10BT... :) Αλλά ακόμη και η F900BT (τώρα έχει και F910BT), παρόλο που έχει μικρή οθόνη, το software της είναι τόσο καλό που κάνεις μια υποχώρηση στην οθόνη.

Στο ζενεκ τι δεν σε ικανοποιησε?

Ποιότητα και ανάλυση οθόνης, ποιότητα πλαστικών, ευχρηστία μενού, απαράδεκτο μενού για το τηλέφωνο.

οtαν αναφερεις car pc τι εννοεις?

Αυτό εδώ... :)

Link to comment
Share on other sites

..εγώ στο δικό μου (passat cc) έχω τοποθετήσει το zenec nc 2010 (το οποίο είναι και το τελευταίο μοντέλο της zenec για τα vw.... εξακολουθεί να πωλείται και το προηγούμενο το mc 2000)..

..άποψή μου...ότι πιο καλαίσθητο και πλέον πολύ λειτουργικό (πιο universal) με πολύ καλά γραφικά..το μόνο αρνητικό (για το οποίο προσωπικά δεν έχω πρόβλημα διότι ότι του έχω δώσει το βρίσκει) είναι ότι τρέχει igo8...ότι πιο τέλειο κυκλοφορεί σε γραφικά, αλλά όχι ότι πιο τέλειο στη πλοήγηση(για τους απαιτητικούς)..

Link to comment
Share on other sites

..εγώ στο δικό μου (passat cc) έχω τοποθετήσει το zenec nc 2010 (το οποίο είναι και το τελευταίο μοντέλο της zenec για τα vw.... εξακολουθεί να πωλείται και το προηγούμενο το mc 2000)..

..άποψή μου...ότι πιο καλαίσθητο και πλέον πολύ λειτουργικό (πιο universal) με πολύ καλά γραφικά..το μόνο αρνητικό (για το οποίο προσωπικά δεν έχω πρόβλημα διότι ότι του έχω δώσει το βρίσκει) είναι ότι τρέχει igo8...ότι πιο τέλειο κυκλοφορεί σε γραφικά, αλλά όχι ότι πιο τέλειο στη πλοήγηση(για τους απαιτητικούς)..

τι μπορει να θελει ενας απαιτητικος δηλαδη που δεν το παρεχει? και ο φωτισμος του ομως ειναι λευκος?

αγαπητε ΝΙΚΟ πηγα σε αυτον που μου συστησες ο οποιος μου πασαρει το MACROM εχεις υποψη σου για αυτο το συστημα?

Link to comment
Share on other sites

τι μπορει να θελει ενας απαιτητικος δηλαδη που δεν το παρεχει? και ο φωτισμος του ομως ειναι λευκος?

αγαπητε ΝΙΚΟ πηγα σε αυτον που μου συστησες ο οποιος μου πασαρει το MACROM εχεις υποψη σου για αυτο το συστημα?

Ο φωτισμος του zenec 2010 ειναι λευκος με ενσωματομενο το δεκτη Gps το 2000 ειναι 5ετιας με κόκκινο φωτισμο και χωριστα τον δεκτη Gps και τα δυο ειναι κλειδωμένα δεν μπορεις να πειράξεις χαρτες ή το πρόγραμμα πλοήγησις.

Οσο για το MACROM μεχρι σημερα δεν το εχω ακουσει για τα VW τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Ο φωτισμος του zenec 2010 ειναι λευκος με ενσωματομενο το δεκτη Gps το 2000 ειναι 5ετιας με κόκκινο φωτισμο και χωριστα τον δεκτη Gps και τα δυο ειναι κλειδωμένα δεν μπορεις να πειράξεις χαρτες ή το πρόγραμμα πλοήγησις.

Οσο για το MACROM μεχρι σημερα δεν το εχω ακουσει για τα VW τουλαχιστον.

Εγώ στο witson 720 έχω περάσει και δοκιμάσει πλήθος προγράμματα πλοήγησης. Το ποιο εντυπωσιακό είναι το igo8 αλλά όταν θέλω να πάω κάπου για πρώτη φορά επιλέγω DESTINATOR . Συμφωνώ μαζί σου Νίκο. Οι Κινέζοι όταν λύσουν τα λίγα προβλήματα κυρίως επικοινωνίας με το can bus είναι αλλού σε δυνατότητες με χαμηλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

τι μπορει να θελει ενας απαιτητικος δηλαδη που δεν το παρεχει? και ο φωτισμος του ομως ειναι λευκος?

αγαπητε ΝΙΚΟ πηγα σε αυτον που μου συστησες ο οποιος μου πασαρει το MACROM εχεις υποψη σου για αυτο το συστημα?

Macrom??? Πρώτη φορά το ακούω... Του είπες ότι θέλεις Navi και σου πρότεινε αυτό? Του ανέφερες ότι μιλήσαμε και μαζί? Εγώ πάντως έχω την F900BT, στην οποία έχω περάσει το update για Windows και το iGO 8.3 και είναι πλέον σαν τις F910BT, συν ότι έχω "σπάσει" το navi και έχω περασμένους τους πιο πρόσφατους χάρτες και ΡΟΙ. Επίσης, έχω προσθέσει στο interface του navi shortcuts, για να μην ψάχνομαι μέσα στα μενού... Όταν με το καλό θα μπορέσω να κάνω τα ίδια και σε μια F10BT, θα την αλλάξω αμέσως... :(

Link to comment
Share on other sites

Macrom??? Πρώτη φορά το ακούω... Του είπες ότι θέλεις Navi και σου πρότεινε αυτό? Του ανέφερες ότι μιλήσαμε και μαζί? Εγώ πάντως έχω την F900BT, στην οποία έχω περάσει το update για Windows και το iGO 8.3 και είναι πλέον σαν τις F910BT, συν ότι έχω "σπάσει" το navi και έχω περασμένους τους πιο πρόσφατους χάρτες και ΡΟΙ. Επίσης, έχω προσθέσει στο interface του navi shortcuts, για να μην ψάχνομαι μέσα στα μενού... Όταν με το καλό θα μπορέσω να κάνω τα ίδια και σε μια F10BT, θα την αλλάξω αμέσως... ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι μακρομ με IGO8 και υποστηρηξε οτι ειναι καλυτερο απο το ζενεκ

εχει επισης ανεμηστηρακι απο πισω και αλουμινιου καπακι για την επαγωγη της θερμοτητας πραγμα που κανει την διαφορα ειδικα το καλοκαιρι οταν κυριωσ τα τσενγκ τσανγκ οπως τα ονομασε γελωντας κολλανε

ειναι ιταλικο κατασκευαζεται στην κινα και η τιμη του ανερχεται στα 950 ευρωπουλα

Link to comment
Share on other sites

ναι μακρομ με IGO8 και υποστηρηξε οτι ειναι καλυτερο απο το ζενεκ

..φίλε μου ούτε εγώ έχω ακούσει αυτο το μακρομ...επειδή όταν έψαχνα για αντικατάσταση της δικής μου μονάδας, "έφαγα" αρκετό ψάξιμο, αυτό ούτε που το άκουσα, ούτε μου το πρότεινε κανείς...εκτός και αν είναι τόσο καινούριο...!!

..πάντως ξαναγράφω ότι με το zenec nc 2010 είμαι απόλυτα ικανοποιημένος (το έχω 4 μήνες) ενώ παράλληλα με το εσωτερικό του αυτοκινητου μου δένει όσο τίποτε άλλο...παράλληλα η εταιρεία zenec με update που ανεβάζει κάθε τόσο στο site της, πρακτικά σου αναβαθμίζει το λόγισμικό κάθε φορά που αντιλαμβάνετε ότι κάτι δεν ικανοποιεί τους πελάτες της (δε μιλάω για ανβάθμιση χαρτών)...ξαναλέω το μονο αρνητικό (εάν κάποιος μπορεί να το χαραχτηρίσει έτσι), είναι ότι τρέχει igo8 και είναι κλειδωμένο..το δε bt λειτουργεί τόσο καλά και ο ήχος είναι τόσος καλός, που δε χρειαστηκε να εγκαταστήσω το εξωτερικό μικρόφωνο αλλά χρησιμοποιώ το ενσωματωμένο της συσκευής...

Edited by theocris
Link to comment
Share on other sites

..φίλε μου ούτε εγώ έχω ακούσει αυτο το μακρομ...επειδή όταν έψαχνα για αντικατάσταση της δικής μου μονάδας, "έφαγα" αρκετό ψάξιμο, αυτό ούτε που το άκουσα, ούτε μου το πρότεινε κανείς...εκτός και αν είναι τόσο καινούριο...!!

..πάντως ξαναγράφω ότι με το zenec nc 2010 είμαι απόλυτα ικανοποιημένος (το έχω 4 μήνες) ενώ παράλληλα με το εσωτερικό του αυτοκινητου μου δένει όσο τίποτε άλλο...παράλληλα η εταιρεία zenec με update που ανεβάζει κάθε τόσο στο site της, πρακτικά σου αναβαθμίζει το λόγισμικό κάθε φορά που αντιλαμβάνετε ότι κάτι δεν ικανοποιεί τους πελάτες της (δε μιλάω για ανβάθμιση χαρτών)...ξαναλέω το μονο αρνητικό (εάν κάποιος μπορεί να το χαραχτηρίσει έτσι), είναι ότι τρέχει igo8 και είναι κλειδωμένο..το δε bt λειτουργεί τόσο καλά και ο ήχος είναι τόσος καλός, που δε χρειαστηκε να εγκαταστήσω το εξωτερικό μικρόφωνο αλλά χρησιμοποιώ το ενσωματωμένο της συσκευής...

απο που το πηρες και ποσο?

δεν σε χαλαει ο λευκος φωτισμος των κουμπιων του ζενεκ, με το υπολοιπο του αυτοκινητου που εχει κοκκινο με μπλε φωτισμο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

το ψανχω και εγώ το θέμα και θα ήθελα την άποψή σας ανάμεσα στα παρακάτω NAVI πρώτα για το καινούργιο της KENWOOD http://www.kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=9243

δεύτερον για το zenec 2010 και τρίτον για το pioneer

http://www.kalogeropoulos.gr/displayProject.asp?ITMID=7330

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ παιδιά, αυτό που θέλω εγώ τελικά είναι ένα σύστημα που να περιέχει τα παρακάτω:

1. Touch screen display

2. DVD player

3. GPS

4. Υποδοχή SD card

5. Ψηφιακό τηλεοπτικό δέκτη

6. ΒΑΣΙΚΟ !!!!! Να ¨κουμπώνει¨ακριβώς στο πλαίσιο του passat. Δηλ να μην είναι ένα ξένο πράγμα στο ταμπλό. Αν γίνεται δηλ. το πλαίσιο του να ταιριάζει ακριβώς με αυτό του RCD510 που έχω εγώ.

Πήρα μια ιδέα με αυτά που λέτε, αλλά τελικά μπερδεύτικα. Υπάρχει κάτι που να ικανοποιεί αυτά που θέλω? Κάτι επιπλέον που θα ήθελα - αν και φαντάζομαι είναι λίγο υπερβολικό αυτό που ζητάω - το χρώμα του display να πλησιάζει το κόκκινο λόγω του ambient φωτός που έχει μπροστά το σαλόνι του αυτοκινήτου ( TSI R-Line )

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγώ θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής (δεν είμαι κάτοχος Passat αλλά σκοπεύω να αγοράσω το μοντέλο που τώρα άρχισε να κυκλοφορεί). Όσον αφορά το RNS-510 που πουλάει η αντιπροσωπεία 2290€, το βρίσκω στο ebay από 780€ καινούριο αλλά κανένας δεν διευκρινίζει αν αφορά το μοντέλο B7 (που ειναι το passat που μολις κυκλοφόρησε) αλλά το B6 (προηγούμενο μοντέλο). Αναρωτιέμαι αν πρέπει να τους εμπιστευτώ σε περίπτωση που μου απαντήσουν θετικά ότι ταιριάζει και στο νέο μοντέλο ή να εμπιστευτώ την αντιπροσωπεία που μοναδικό όφελος θα έχει να μην το αγοράσω από το ebay. Τέλος θα ήθελα να με ενημερώσετε εάν γνωρίζετε που θα μπορούσα σε περίπτωση που το αγοράσω, πού θα μπορούσα να πάω για να μου το εγκαταστήσουν στην περιοχή της Αττικής.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγώ θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής (δεν είμαι κάτοχος Passat αλλά σκοπεύω να αγοράσω το μοντέλο που τώρα άρχισε να κυκλοφορεί). Όσον αφορά το RNS-510 που πουλάει η αντιπροσωπεία 2290€, το βρίσκω στο ebay από 780€ καινούριο αλλά κανένας δεν διευκρινίζει αν αφορά το μοντέλο B7 (που ειναι το passat που μολις κυκλοφόρησε) αλλά το B6 (προηγούμενο μοντέλο). Αναρωτιέμαι αν πρέπει να τους εμπιστευτώ σε περίπτωση που μου απαντήσουν θετικά ότι ταιριάζει και στο νέο μοντέλο ή να εμπιστευτώ την αντιπροσωπεία που μοναδικό όφελος θα έχει να μην το αγοράσω από το ebay. Τέλος θα ήθελα να με ενημερώσετε εάν γνωρίζετε που θα μπορούσα σε περίπτωση που το αγοράσω, πού θα μπορούσα να πάω για να μου το εγκαταστήσουν στην περιοχή της Αττικής.

Ευχαριστώ!

Το RNS-510 ειναι πετάμενα λεφτα ....και ως γνωστών πλεον "λεφτα ΔΕΝ υπάρχουν"

Link to comment
Share on other sites

Το RNS-510 ειναι πετάμενα λεφτα ....και ως γνωστών πλεον "λεφτα ΔΕΝ υπάρχουν"

Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί τα γράφεις αυτά, φαντάζομαι όμως ότι ξέρεις τι λες. Ωστόσο, θα ήθελα να ξέρω τι εναλλακτική λύση υπάρχει. Με ενδιαφέρει κάτι όμως που θα μπαίνει μέσα στην κεντρική κονσόλα (όπως δηλαδή το RNS-510) και όχι κάτι που να βγαίνει η οθόνη εκτός αυτής. Δυστυχώς για εμένα η μόνη εμπειρία που έχω είναι από το multimedia station - navigator που έχει επάνω το suzuki μου (swift sport) και ότι μου πείτε θα το δεχτώ σαν άσχετος που είμαι με το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί τα γράφεις αυτά, φαντάζομαι όμως ότι ξέρεις τι λες. Ωστόσο, θα ήθελα να ξέρω τι εναλλακτική λύση υπάρχει. Με ενδιαφέρει κάτι όμως που θα μπαίνει μέσα στην κεντρική κονσόλα (όπως δηλαδή το RNS-510) και όχι κάτι που να βγαίνει η οθόνη εκτός αυτής. Δυστυχώς για εμένα η μόνη εμπειρία που έχω είναι από το multimedia station - navigator που έχει επάνω το suzuki μου (swift sport) και ότι μου πείτε θα το δεχτώ σαν άσχετος που είμαι με το θέμα.

Διαβασε την υπογραφή μου "πηγες" και διάλεξε ανάλογα το budget που διαθέτεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.