Jump to content
panos

Car Navigation System Help

Recommended Posts

Διαβασε την υπογραφή μου "πηγες" και διάλεξε ανάλογα το budget που διαθέτεις

Διάβασα τις πηγές σου αλλά δεν βρήκα πουθενά κάτι συγκεκριμένο (μπορεί να φταίω εγώ...) εκτός από τον τομέα με τον "ήχο" όπου υπάρχει μια παραπομπή σε κατασκευαστές και εμπόρους στην Ελλάδα ( ; ). Ίσως δεν το έγραψα πολύ καθαρά αλλά είμαι παντελώς άσχετος. Με αυτό θέλω να πω οτι είμαι σαν αυτούς που ψάχνουν pc για το σπίτι και τους απαντάνε οι περισσότεροι ότι μπορούν να πάνε στο "Πλαίσιο, e-shop, κωτσόβολο" κλπ και ότι τα brands της αγοράς είναι τα "lenovo, turbo-x, intel, amd" - θα έβγαζες άκρη; Δεν νομίζω! Μπορείς να είσαι πιο συγκεκριμένος; Δεν ζητάω απαραίτητα να μου γράψεις κάτι περιγραφικό με πολλές γραμμές κειμένου, αρκεί μια παραπομπή με link.

Ευχαριστώ!

Υ.Γ. Υπογραμμίζω ότι με ενδιαφέρει η έκδοση του passat b7, οπότε εάν ότι ισχύει για τις προγενέστερες εκδόσεις του, ισχύουν και γι'αυτό καποιος να μου το πει.

Edited by cyberten
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ακριβως έψαξες αλλα οι πηγες για τα VW ειναι οι παρακάτω.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32612&st=0&p=348337entry348337

YΓ Εφ' οσον το Β7 παραδίδετε με rns510 σημαίνει οτι ολες οι πηγες που βλεπεις στο λινκ ταιριάζουν.

Για να μαθεις λεπτομέρειες για το αυτοκίνητο σου θα πρεπει να έρθεις σε απευθείας επαφη με τους κατασκευαστές ή με εγκαταστάτες.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα στο Internet διάφορες τιμές για multimedia station από την ιστοσελίδα: www.gelisound.gr. Αυτά που γράφει είναι αξιόπιστα; Γνωρίζει κανείς;

Ευχαριστώ!

Μαλλον χανω το χρονο μου :devil:

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον χανω το χρονο μου :devil:

Δεν έχεις δίκιο & δεν χάνεις το χρόνο σου. Όμως διαβάσα τις πηγές σου και βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα τη βαθμολογία με ( * ) των multimedia OEM στον ένα σύνδεσμο αλλά στις άλλες πηγές δεν υπήρχε αντικειμενικότητα και ο καθένας έλεγε τα δικά του. Ωστόσο από τις πληροφορίες που πήρα, ξεχώρισα το Kenwood και το Zenec (δεν είχε βαθμολογία όμως) και επειδή προσπάθησα να αντλήσω από αλλού πληροφορίες, απεύθυνα το ερώτημα. Επίσης στο θέμα:"Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player" η φωτό δεν λειτουργεί και φαίνεται ότι δεν έχει γίνει αντιληπτό.

Edited by cyberten
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις δίκιο & δεν χάνεις το χρόνο σου. Όμως διαβάσα τις πηγές σου και βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα τη βαθμολογία με ( * ) των multimedia OEM στον ένα σύνδεσμο αλλά στις άλλες πηγές δεν υπήρχε αντικειμενικότητα και ο καθένας έλεγε τα δικά του. Ωστόσο από τις πληροφορίες που πήρα, ξεχώρισα το Kenwood και το Zenec (δεν είχε βαθμολογία όμως) και επειδή προσπάθησα να αντλήσω από αλλού πληροφορίες, απεύθυνα το ερώτημα. Επίσης στο θέμα:"Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player" η φωτό δεν λειτουργεί και φαίνεται ότι δεν έχει γίνει αντιληπτό.

Αποφάσισα & είμαι μεταξύ σε δύο: ΝΕW ZENEC 2010 - KENWOOD DNX520VBT. Βλέπω ότι το πρώτο το έχεις βαθμολογήσει με 3 άστρα ενώ το δεύτερο με 4 άστρα. Το ερώτημα όμως είναι πιο έχει καλύτερο πλοηγό και δέχεται φωνητικά οδηγίες γιατί στη μουσική δεν θα μου κακοφανεί αν υπάρχει μια μικρή διαφορά. Συγνώμη για το πρήξιμο αλλά έτσι είναι με τους πρωτάρηδες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Πηγα το Σαββατο στην αντιπροσωπεια και ρωτησα σχετικα με τη δυνατοτητα ενσωματωσης του Kenwood DNX520 και μου ειπαν οτι αν ενδιαφερομαι για εναλλακτικο συστημα οτι μπορουν να μου δωσουν εναν Metar πλοηγο με ενσωματωμενη καμερα οπισθοπορειας και ελληνικη χαρτογραφηση στην τιμη των 800€. Εχει κανεις αποψη για το συγκεκριμενο μηχαμημα;

Edited by cyberten
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Πηγα το Σαββατο στην αντιπροσωπεια και ρωτησα σχετικα με τη δυνατοτητα ενσωματωσης του Kenwood DNX520 και μου ειπαν οτι αν ενδιαφερομαι για εναλλακτικο συστημα οτι μπορουν να μου δωσουν εναν Metar πλοηγο με ενσωματωμενη καμερα οπισθοπορειας και ελληνικη χαρτογραφηση στην τιμη των 800€. Εχει κανεις αποψη για το συγκεκριμενο μηχαμημα;

To DNX520VBT ειναι το μηχανημα, τα υπολοιπα ξεχασε τα

Link to comment
Share on other sites

πριν απο λιγες μερες εβαλα στο πασσατ μου το DYNANIN D 95 και εχω μια απορια. ενω εχει ενδειξη για το υψομετρο μου δειχνει συνεχεια η 0 η αλλα διαφορα υψη που ομως δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα και αλλαζουν μονο οταν κλεινω το gps και το ξαναανειγω αλλα και παλι λαθος δειχνει. το πηγα 5 φορες μεχρι τωρα σε αυτον που μου το περασε και μου λεει οτι δεν φταιει το μηχανημα μου αλλαξε μερικες φορες την καρτα που το εχει περασμενο και παλι τιποτα ομως. με ρωτησε κιολας αν το χρειαζομαι το υψομετρο και επαθα πλακα. εχει καποιος dynavin και αν ναι αν τον παρουσιασε την ιδια δυσλητουργια και αν ξερει τι φταιει και αν διορθωνεται. ευχαριστω

ξεχασα να πω οτι εχει το igo 8. και επισης μου ειπε οτι κανενα igo δεν δειχνει το σωστο υψομετρο και οτι απλα υπαρχει σαν ενδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Η ένδειξη του υψόμετρου παρέχετε από τους δορυφόρους του συστήματος GPS.

Τα μηχανήματα και τα προγράμματα απλά πρέπει να ειναι συμβατά με αυτήν την λειτουργία, να μπορούν δηλαδή να την διαβάζουν και να την απεικονίζουν επάνω στο εκάστοτε σημείο του χάρτη

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση. το μηχανημα ειναι dynavin d95 εχω 3ης εδβομαδες που το εβαλα. και σημερα κιολας μου αλλαξε το προγραμμα και εβαλε το igo primo. το τελευταιο που κυκλοφορησε. αν δεν ειναι συμβατα αυτα τοτε τι να πω. μπορω να κανω τιποτα εγω τωρα γιατι αυτος που μου το περασε δεν τον εχω και πολυ ικανο να κανει κατι. παρολα τα 30 χρονια εμπειριας που διαθετει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.