Jump to content
kotopoulo

Αναβοσβηνει Το Check

Recommended Posts

περασα απο κατι νερα σημερα και παρατηρησα οτι το αμαξι σερνετε και οταν ανεβαινουν οι στροφες πανω απο τις 4χιλ αναβοσβηνει το check εντομεταξι εχει προβλημα και ο knox δλδ ειναι σινεχεια αναμενο το check αλλα οταν περασει τις 4χιλ αναβοσηνει.γιατι να ειναι τοσο ρεταλι το golf μπορει να μου πει κανεις? τα ποιο κουλα σε αυτο το ριμαδι τα εχω δει.πιστευω οτι το μονο που αξιζει απο αυτο το αμαξι ειναι ενα cd του καζατζιδη που εχω μεσα. :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται λόγω του αισθητήρα Nox που έχει το αμάξι σου και προφανώς έχει καεί και χρειάζεται αλλαγή για να μπορέσει να "αναπνεύσει" καλύτερα , παρόμοια κατάσταση κι εδώ http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=12551&view=findpost&p=148447 . Το Golf προσωπικά δεν το θεωρώ ρετάλι , αλλά δεν μας είπες στο αρχικό σου πόστ πόσα χιλιόμετρα έχει κάνει , τι μοντέλο είναι κλπ κλπ ....

Link to comment
Share on other sites

περασα απο κατι νερα σημερα και παρατηρησα οτι το αμαξι σερνετε και οταν ανεβαινουν οι στροφες πανω απο τις 4χιλ αναβοσβηνει το check εντομεταξι εχει προβλημα και ο knox δλδ ειναι σινεχεια αναμενο το check αλλα οταν περασει τις 4χιλ αναβοσηνει.γιατι να ειναι τοσο ρεταλι το golf μπορει να μου πει κανεις? τα ποιο κουλα σε αυτο το ριμαδι τα εχω δει.πιστευω οτι το μονο που αξιζει απο αυτο το αμαξι ειναι ενα cd του καζατζιδη που εχω μεσα. :)

Θα βόηθαγε πολύ να μας έλεγες μοντέλο αυτοκινήτου.

Πιθανότατα από τα νερά να έχει βραχυκυκλώσει κανένας πολλαπλασιαστής, για αυτό και το βλέπεις να σέρνεται! new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

ειχα το ιδιο προβλημα.αν μετα απο λιγο σβηνει το check τοτε ειναι πολλαπλασιαστης....

αν τελικα ειναι ποολλαπλασιαστης τοτε αλλαξε και τους 4 γιατι ειναι θεμα χρονου να ξαναπας συνεργειο....

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακου και τα νεα.ειχα παει σε ενα συνεργειο εξουσιοδοτιμενο στην μεταμορφοση και το περασαν στο προγραμμα και βρηκαν οτι ηταν ο αισθητηρας nox.ειπα απο περιεργια να παω σε ενα δικο μου συνεργειο να δω τι γινεται. το περασε και αυτος στο προγραμμα και μου βρηκε οτι ηταν ο 3 κυλινδρος και ετσι την γλιτωσα με 40 ευρο μονο. το μονο που καταλαβα ειναι οτι τα εξουσιοδοτιμενα ειναι ενταλος για τον ,,,,,,,, θα επρεπε να ντρεπονται ολοι αυτοι οι καραγκιοζιδες που το παιζουν μαστορες σε ολα αυτα τα συνεργεια.δεν ξερουν που πανε τα 4. μου εβγαλαν ενα κουστουμι 340 μονο ο αισθητηρας + οτι αλλο θα εβγαινε μετα.και πηγα στον ανθρωπο και ειχε μονο 40 ευρο η ζιμια.και τωρα το αμαξι πεταει.αυτα ειχα να πω για το ολο θεμα και οτι αν μου ερθει η ευκαιρια να το πουλησω θα το κανω για να παρω ιαπονεζικο.αναθεμα στους απατεωνες τις vw!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

οποτε μονο πολλαπλασιαστης...

ετοιμασουμε και για τους υπολοιπους...μην σε τρομαζει αλλα κατα 90% θα καει και αλλος....

τουλαχιστον σε μενα και σε κανα 2 γνωστους ετσι εγινε...μακαρι να το γλιτωσεις....

Link to comment
Share on other sites

Κι ενω το προβλημα με τους πολλαπλασιαστες ειναι γνωστο και αρκετα συνηθισμενο δε λενε να κανουν κατι.Αυτο ειναι το χειροτερο... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Κι ενω το προβλημα με τους πολλαπλασιαστες ειναι γνωστο και αρκετα συνηθισμενο δε λενε να κανουν κατι.Αυτο ειναι το χειροτερο... :pardon:

μεγαλο λαθος.κατι κανουν....

Νασο.σε βρισκω αδιαβαστο... :p :p :drinks:

αν πας και αρχιζεις να φωναζεις,ως δια'μαγειας,ολα περναν στην εγγυηση...

lick.giflick.giflick.gif

Link to comment
Share on other sites

παιζει να εχουν και το χειροτερο service εγω παντος εχω ξενερωσει απιστευτα με την vw.η αδερφη μου εχει παρει ενα cold mitsubishi 1.300 και δεν προλαβαινω καν να την δω.

αλλα οκ θα μου πεις αλλο το ενα αλλο το αλλο αλλα.....αλλα

Link to comment
Share on other sites

μεγαλο λαθος.κατι κανουν....

Νασο.σε βρισκω αδιαβαστο... :(<_<B)

αν πας και αρχιζεις να φωναζεις,ως δια'μαγειας,ολα περναν στην εγγυηση...

lick.giflick.giflick.gif

:lol: :lol:

Εγω αναφερομαι στους Γερμανους... :baby:

Link to comment
Share on other sites

παιζει να εχουν και το χειροτερο service εγω παντος εχω ξενερωσει απιστευτα με την vw.η αδερφη μου εχει παρει ενα cold mitsubishi 1.300 και δεν προλαβαινω καν να την δω.

αλλα οκ θα μου πεις αλλο το ενα αλλο το αλλο αλλα.....αλλα

Εμενα το δευτερο αυτοκινητο μου ειναι το ιδιο Colt.

Καλο και χρυσο με χωρους κλπ απροβληματιστο μεχρι τωρα (αν και το αυτοματο/σειριακο κιβωτιο του δεν εχει καμμια επαφη με dsg συγκριτικα, ουτε φυσικα πρεπει να το συγκρινω, και εχει ενα μικρο θεματακι με την αλλαγη της 2ας/3ης που μπαινει λιγο αποτομα μερικες φορες) αλλα δεν ειναι Golf και για το καλο του ουτε πρεπει να συγκρινεται με Golf.

Καμμια σχεση αν και παλι λεω οτι ειναι πολυ καλο αυτοκινητο. Με Πολο ναι, μπορεις να κανεις συγριση.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Ρετάλι ξε-ρετάλι, εγώ ξέρω το εξής:

Χθες έριξε χαλάζι κυριολεκτικά σε μέγεθος καρυδιού στους Θρακομακεδόνες. Το Golf ήταν στο γκαράζ αλλά έξω είχα το Astra της γυναίκας μου και το RAV4 (μοντέλο 2009) του αδερφού μου.

Σήμερα, με το πρώτο φως της ημέρας, η τσιγκολαμαρίνα του RAV είχε κρατήρες μεγαλύτερους κι από 'κείνους της Σελήνης. Οροφή, καπώ, όλα Σ Κ Α Τ Α. Το Astra είχε απλώς υγρασία.

Φεύγοντας, πετυχαίνω τον γείτονά μου. Το Yaris του έμοιαζε σαν να είχε παίξει ο King Kong μαζί του. Η 3άρα BMW του ήταν όμως άθικτη. Φανταστείτε πως γελούσε και ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το δευτερο αυτοκινητο μου ειναι το ιδιο Colt.

Καλο και χρυσο με χωρους κλπ απροβληματιστο μεχρι τωρα (αν και το αυτοματο/σειριακο κιβωτιο του δεν εχει καμμια επαφη με dsg συγκριτικα, ουτε φυσικα πρεπει να το συγκρινω, και εχει ενα μικρο θεματακι με την αλλαγη της 2ας/3ης που μπαινει λιγο αποτομα μερικες φορες) αλλα δεν ειναι Golf και για το καλο του ουτε πρεπει να συγκρινεται με Golf.

Καμμια σχεση αν και παλι λεω οτι ειναι πολυ καλο αυτοκινητο. Με Πολο ναι, μπορεις να κανεις συγριση.

το πρωτο μου αμαξι ηταν ενα πολο του 07 το πηρα με 10χ.χιλ και ηταν 1.2,55 αλογα. μεσα σε 1 μηνα αρχησαν τα προβληματα ανεβαζε θερμοκρασια και πηγενε στο 120 τερμα δεν πηγενε αλλο μου αναβαν τα λαδια καθε φορα που το εβαζα μπροστα και γενικα ηταν ολο προβληματα και το κρατησα 5 μηνες.μετα πηγα και του το εδωσα πισω και μου εδωσε το golf με κατι λεφτα παρα πανω.και απ΄οτι βλεπω παλι τα ιδια σχεδια μου κανει.

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο μεταχειρισμενα?

Το Πολο παντως εφοσον ηταν του 07 ηταν σε εγγυηση, οποτε πρεπει και να βρηκαν οποιο προβλημα ειχε αλλα

και χωρις χρεωση. Εκτος και αν ηταν εκτος εγγυησης οποτε το προβλημα θα το ελυνες απ'οπου το αγορασες εφοσον

ειχε το προβλημα απο την αρχη.

Λογω του οτι φτειαχνω κατι στο αυτοκινητο εντος εγγυησης εχω ενα Πολο 1.4 του 07 ως αυτοκινητο αντικαταστασης.

Λοιπον καμμια επαφη με τα Γκολφ. Απολυτως ομως καμμια. Απο εσωτερικο, υλικα, θορυβο, τιμονι οτι και να πω λιγο ειναι.Το Κολτ μπροστα του αρκετα καλυτερο.Μπηκα και στο καινουργιο Πολο, δεν μου εκανε καλυτερη εντυπωση.

Τελειως αλλης φιλοσοφιας αυτοκινητο.Ειναι μεγαλο λαθος (παραπληροφορηση)οταν λενε οτι ειναι στα ορια του Γκολφ.

Προκειται για marketing trick.Χωρις φυσικα να θελω να μειωσω το Πολο. Απλως ειναι σε τελειως αλλη κατηγορια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.