Jump to content
tsilis_1

Cylinder Voltage...?

Recommended Posts

salex,καλα εκανες και ξεκαθαρισες το τοπιο.Εγω απο την πλευρα μου ηθελα να τους δειξω το λαθος που εγινε στην μετρηση των κυλινδρων.Δεν γνωριζω και δεν θελω να μαθω κατι που ειναι εκτος του πεδιου μου οπως ο ηλεκτρονικος ψεκασμος.ξερω μερικα πολυ-πολυ βασικα..Ειμαι της παλιας σχολης των καρμπυρατερ και ακομα με αυτα ασχολουμε.(αγωνες με μηχανες,ανακατασκευες αντικες αυτοκινητα)

Προσωπικα μου ελυσες την απορια τι δουλεια ειχαν τα 0,7-1 βολτ στους πολλαπλασιαστες?

Απο εμενα ευχαριστω. :)

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια ΣΤΟΠ!

Όλη η συζήτηση κινδυνεύει να μετατραπεί σε έναν χριστουγεννιάτικο ομαδικό αυνανισμό μετά μουσικής! new_sugkrotima.gif

Οι τάσεις που έχει ανεβάσει ο Στέφανος είναι οι τάσεις των knock sensors.

Η τάση εντολής στους πολλαπλασιαστές δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με αυτά τα blocks που είδε, ούτε κι έχει νόημα να καταγράφεται γιατί δεν

ενδιαφέρει τον εγκέφαλο πόση είναι. Το γνωρίζει εκ των προτέρων γιατί ελέγχεται από transistors που βρίσκοντα μέσα του.

Οι ίδιοι οι πολλαπλασιαστές λειτουργούν σαν μεγάλα transistors με τη σειρά τους.

BTW, πολλές φορές από το VCDS είναι ελλειπείς οι περιγραφές ή αφηρημένες. Μην σας παραπλανούν τόσο εύκολα.

Κοιτάξτε εδώ:

http://www.passatworld.com/forums/showthread.php?t=291153

όπως κι εδώ από το site της Ross-tech

http://www.ross-tech.com/vag-com/m_blocks/020-029.html

Φιλάκια και Καλές Γιορτές σε όλους!

(Στέφανε μην ανησυχείς για τίποτα, οι τάσεις αυτές δεν είναι σε μορφή φιλική προς τον άνθρωπο ούτε

και δείχνουν ότι κάτι πηγαίνει στραβά)

Thanks a lot Man :thumbsup::pardon::D

Τώρα κάπως ηρέμησα...

Βέβαια ευχαριστώ και όλους όσους ανέφεραν την άποψη τους προκειμένου να βρεθούν πιθανές αιτίες και λύσεις και αφιέρωσαν το χρόνο τους για να μου απαντήσουν.

Το καλό είναι το αποτέλεσμα που βγαίνει μέσα απο ανταλλαγή απόψεων και γνώσεων και αυτο είναι ένα απο τα πλεονεκτήματα των forums.

Anyway, προς το παρών όλα καλά...Ήμουν έτοιμος για "γενικό ξεσκόνισμα" του αυτοκινήτου (μπουζί, πολλαπλασιαστές κλπ)...

Ευχαριστώ και πάλι.

Καλά Χριστούγεννα σε όλους και καλές γιορτές.

Edited by Tsilis_Corfu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.