Jump to content
SteliosGT

Σκαστρα Bonalume Για Tsi......?

Recommended Posts

Γεια σε ολους παιδια.... Θελω να σας ρωτησω κατι... Εφερα απο ιταλια σκαστρα της Bonalume για TSI GT 170. Μεσα ειχε οδηγιες μεν αλλα μονο στα ιταλικα. Υπαρχει καποιος που εχει βαλει στο αμαξι του την ιδια??? Αν ναι, παιδια ας με βοηθησει καποιος.... Ξερετε κανενα εμπιστο μαστορα που να ειδικευεται στο αμαξακι μας και να ξερει απο το συγκεκριμενο πραγμα ωστε να παω να την φορεσω??? Ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους παιδια.... Θελω να σας ρωτησω κατι... Εφερα απο ιταλια σκαστρα της Bonalume για TSI GT 170. Μεσα ειχε οδηγιες μεν αλλα μονο στα ιταλικα. Υπαρχει καποιος που εχει βαλει στο αμαξι του την ιδια??? Αν ναι, παιδια ας με βοηθησει καποιος.... Ξερετε κανενα εμπιστο μαστορα που να ειδικευεται στο αμαξακι μας και να ξερει απο το συγκεκριμενο πραγμα ωστε να παω να την φορεσω??? Ευχαριστω....

Καταρχάς πρέπει να είσαι από τους λίγους αν όχι ο μοναδικός που πήρε αυτή την σκάστρα για το Golf, επειδή είναι πολύ ακριβή. Επιπλέον πες μας από που είσαι, ώστε να σου απαντήσει όποιος ξέρει κάποιο έμπιστο μάστορα.

Ποσό την πηρές την σκάστρα αν επιτρέπεται ???

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πραγμτικα πρεπει να εισαι ο πρωτος που φοραει τη συγκεκριμενη!!!

η τοποθετηση της δεν νομιζω να ειναι προβλημα, θα βρεις ευκολα καποιον να στη βαλει...κ στη συνεχεια ενημερωσε μας για τις εντυπωσεις σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς πρέπει να είσαι από τους λίγους αν όχι ο μοναδικός που πήρε αυτή την σκάστρα για το Golf, επειδή είναι πολύ ακριβή. Επιπλέον πες μας από που είσαι, ώστε να σου απαντήσει όποιος ξέρει κάποιο έμπιστο μάστορα.

Ποσό την πηρές την σκάστρα αν επιτρέπεται ???

Αθήνα μένω. Έχει κάτι φωτογραφίες μέσα άλλα κάποια πράγματα δεν φαίνονται ξεκάθαρα. Φαίνεται περίεργη η σκάστρα. Έχει και ένα κουτάκι με ηλεκτρονικό μέρος που στις φωτογραφίες δεν το δείχνει πουθενά. Φαίνεται να πηγαίνουν δυο καλωδιάκια σ'αυτο αλλά από φωτό γιοκ....

Πρέπει να το λέει στις οδηγίες αλλά όλα είναι στα ιταλικά.

Από τιμή την πήρα 260ευρώ, όσο λέει και στο site. Αλλά είμαι ιδική περίπτωση. Ένας γνωστός μου στρατιωτικός περνούσε εκπαίδευση στη Νάπολη και πήγε και την πήρε και χωρίς ΦΠΑ.

Ας βοηθήσει κάποιος παιδιά την κατάσταση και πείτε μου κάποιον έμπιστο να μου την περάσει να δούμε αποτελέσματα και μετά να μοιραστώ μαζί σας εντυπώσεις.....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους παιδια.... Θελω να σας ρωτησω κατι... Εφερα απο ιταλια σκαστρα της Bonalume για TSI GT 170. Μεσα ειχε οδηγιες μεν αλλα μονο στα ιταλικα. Υπαρχει καποιος που εχει βαλει στο αμαξι του την ιδια??? Αν ναι, παιδια ας με βοηθησει καποιος.... Ξερετε κανενα εμπιστο μαστορα που να ειδικευεται στο αμαξακι μας και να ξερει απο το συγκεκριμενο πραγμα ωστε να παω να την φορεσω??? Ευχαριστω....

Η σκαστρα αλλαζει ετσι:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=31850

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους παιδια.... Θελω να σας ρωτησω κατι... Εφερα απο ιταλια σκαστρα της Bonalume για TSI GT 170. Μεσα ειχε οδηγιες μεν αλλα μονο στα ιταλικα. Υπαρχει καποιος που εχει βαλει στο αμαξι του την ιδια??? Αν ναι, παιδια ας με βοηθησει καποιος.... Ξερετε κανενα εμπιστο μαστορα που να ειδικευεται στο αμαξακι μας και να ξερει απο το συγκεκριμενο πραγμα ωστε να παω να την φορεσω??? Ευχαριστω....

Φίλε Μου Την Έβαλες Την Σκάστρα;;;Για Πες Μας Εντυπώσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μου Την Έβαλες Την Σκάστρα;;;Για Πες Μας Εντυπώσεις!!!

Υπομονή λίγο. Ίσως μπει σήμερα. Το ελπίζω και εύχομαι και ίσως την Κυριακή στην συνάντηση αν καταφέρω και έρθω να την δούμε όλοι μαζί

Link to comment
Share on other sites

φιλε στελιο ακομα να την βαλεις ε? περιμενει ο λαος!!!

για την bonalume εχω ακομα καλα πραγματα παντως...οτι ειναι πολυ καλη για ολα τα αμαξια.

αν παρω καμια φτηνιαρικη σκαστρα να βαλω σε tsi 122, θα χω προβλημα λετε?

επισης και κατι αλλο...φιλος μου εχει μια σκαστρα που την εχει βγαλει απο σταρλετακι τουρμπατο...θα κανει σε μενα?

tnx

Edited by alekos-tsi
Link to comment
Share on other sites

φιλε στελιο ακομα να την βαλεις ε? περιμενει ο λαος!!!

για την bonalume εχω ακομα καλα πραγματα παντως...οτι ειναι πολυ καλη για ολα τα αμαξια.

αν παρω καμια φτηνιαρικη σκαστρα να βαλω σε tsi 122, θα χω προβλημα λετε?

επισης και κατι αλλο...φιλος μου εχει μια σκαστρα που την εχει βγαλει απο σταρλετακι τουρμπατο...θα κανει σε μενα?

tnx

λεω και εγω να τη βαλω στο 122 μου τη bonalume..

Link to comment
Share on other sites

φιλε στελιο ακομα να την βαλεις ε? περιμενει ο λαος!!!

για την bonalume εχω ακομα καλα πραγματα παντως...οτι ειναι πολυ καλη για ολα τα αμαξια.

αν παρω καμια φτηνιαρικη σκαστρα να βαλω σε tsi 122, θα χω προβλημα λετε?

επισης και κατι αλλο...φιλος μου εχει μια σκαστρα που την εχει βγαλει απο σταρλετακι τουρμπατο...θα κανει σε μενα?

tnx

Είναι λίγο διαφορετικές οι σκάστρες των tsi, από κανονική σκάστρα, οπότε δεν θα ταιριάζει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο διαφορετικές οι σκάστρες των tsi, από κανονική σκάστρα, οπότε δεν θα ταιριάζει.

:xmas::lol::good: :good:

Η σχαστρα στα TSI εχει πιο περιεργη λειτουργια απο οτι στις απλες σχαστρες.Για αυτο και η bonalume εχει δικο της εγκεφαλακι και δεν ειναι τοσο απλη σαν την σχστρα που εβγαλε το παλικαρι απο το σταρλετ.Επισης απο οτι ειδατε δεν καταργει και την μαμα σχαστρα αλλα δουλευει παραλληλα με αυτην.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά χρόνια πολλά σε όλους!!!

Παιδιά λείπω Κρήτη λόγω δουλειάς αυτό τον καιρό και δεν την έχω βάλει ακόμα. Αύριο γυρνάω για γιορτές στο πατρικό μου στο Βόλο και έχω κανονίσει να πάω στην αντιπροσωπία σε έναν γνωστό μου μηχανικό να μου την περάσει. Οπότε αύριο ή μεθαύριο (δεν πιστεύω παραπάνω) να έχει περαστεί.

Όσο για την λειτουργία της δεν νομίζω οτι δουλεύει παράλληλα με την μαμά σκάστρα, γιατί στην μαμά υπάρχει μια ηλεκτρονική φύσα η οποία βγαίνει και κατόπιν μπαίνει στην bonalume. Θα δείξει. Και γω ανυπομονώ για τα αποτελέσματα.....!!! Μόλις περαστεί θα γράψω σχετικά....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά χρόνια πολλά σε όλους!!!

Παιδιά λείπω Κρήτη λόγω δουλειάς αυτό τον καιρό και δεν την έχω βάλει ακόμα. Αύριο γυρνάω για γιορτές στο πατρικό μου στο Βόλο και έχω κανονίσει να πάω στην αντιπροσωπία σε έναν γνωστό μου μηχανικό να μου την περάσει. Οπότε αύριο ή μεθαύριο (δεν πιστεύω παραπάνω) να έχει περαστεί.

Όσο για την λειτουργία της δεν νομίζω οτι δουλεύει παράλληλα με την μαμά σκάστρα, γιατί στην μαμά υπάρχει μια ηλεκτρονική φύσα η οποία βγαίνει και κατόπιν μπαίνει στην bonalume. Θα δείξει. Και γω ανυπομονώ για τα αποτελέσματα.....!!! Μόλις περαστεί θα γράψω σχετικά....

Περιμένουμε photos και video, αν σου είναι εύκολο. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά χρόνια πολλά σε όλους!!!

Παιδιά λείπω Κρήτη λόγω δουλειάς αυτό τον καιρό και δεν την έχω βάλει ακόμα. Αύριο γυρνάω για γιορτές στο πατρικό μου στο Βόλο και έχω κανονίσει να πάω στην αντιπροσωπία σε έναν γνωστό μου μηχανικό να μου την περάσει. Οπότε αύριο ή μεθαύριο (δεν πιστεύω παραπάνω) να έχει περαστεί.

Όσο για την λειτουργία της δεν νομίζω οτι δουλεύει παράλληλα με την μαμά σκάστρα, γιατί στην μαμά υπάρχει μια ηλεκτρονική φύσα η οποία βγαίνει και κατόπιν μπαίνει στην bonalume. Θα δείξει. Και γω ανυπομονώ για τα αποτελέσματα.....!!! Μόλις περαστεί θα γράψω σχετικά....

Βλέπω να περνάμε τις γιορτές παρέα....Θα κανονίσω τον Activious να σε έχει απο κοντά!!!

Ο ΒΟΛΟΣ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΤΗ ΣΚΑΣΤΡΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

η καθε σκαστρα που λεει πχ. for golf, ερχεται και ειναι κατευθειαν για κουμπωμα? ή θελει καποια μετατροπη...

Η σκάστρα που πήρα λέει συγκεκριμένα "tsi twincharger" (υποτίθεται για το GT 170).

Μια ψιλοπατέντα νομίζω την θέλει. Απ'ότι είδα στις φωτό που έχει μέσα κάπου πρέπει να ανοιχθεί μια τρύπα σε ένα σωλήνα και εκεί πάει και κουμπώνει ο κορμός-σωλήνας της σκάστρας. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω ανάλογες φωτό....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό απλά δεν γίνεται...

Δεν μπορούν να το κάνουν τελικά στην αντιπροσωπία, σε έναν άλλο εδώ στο Βόλο που πήγα που κάνει βελτιώσεις ήταν μέσα στην αποδοκιμασία. Εμ βλέπεις αν ο άλλος δεν ξέρει τι παίζει γύρω του, τι περιμένεις να σου πει.... "Μα, μου, σου, του, και αυτά είναι πειράματα κ.λ.π."

Είμαι σε απόγνωση. Τώρα έχω δώσει σε έναν της VW να μου μεταφράσει όλα τα ιταλικά που γράφει το χαρτί, ώστε να πάω με την μετάφραση σε κάποιον μάστορα με μεράκι και να μου την περάσει.

Υπομονή παιδιά.... Τι να πω και γω....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό απλά δεν γίνεται...

Δεν μπορούν να το κάνουν τελικά στην αντιπροσωπία, σε έναν άλλο εδώ στο Βόλο που πήγα που κάνει βελτιώσεις ήταν μέσα στην αποδοκιμασία. Εμ βλέπεις αν ο άλλος δεν ξέρει τι παίζει γύρω του, τι περιμένεις να σου πει.... "Μα, μου, σου, του, και αυτά είναι πειράματα κ.λ.π."

Είμαι σε απόγνωση. Τώρα έχω δώσει σε έναν της VW να μου μεταφράσει όλα τα ιταλικά που γράφει το χαρτί, ώστε να πάω με την μετάφραση σε κάποιον μάστορα με μεράκι και να μου την περάσει.

Υπομονή παιδιά.... Τι να πω και γω....

Μήπως πρέπει να απευθυνθείς στην αντιπροσωπία της Bonalume στην ελλάδα ???

Συμφωνα με την σελιδα της Bonalume o αντιπρόσωπος είναι ο εξής :

Autotuning accessori

Amfissis 8 Agios Dimitrios

117 45 - Atene - At

phone: 00 310 93 18 254 / 00 310 93 25 324

fax: 00 310 93 38 288

e-mail: sales@autotuningaccessori.gr

website: www.autotuningaccessori.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να απευθυνθείς στην αντιπροσωπία της Bonalume στην ελλάδα ???

Συμφωνα με την σελιδα της Bonalume o αντιπρόσωπος είναι ο εξής :

Autotuning accessori

Amfissis 8 Agios Dimitrios

117 45 - Atene - At

phone: 00 310 93 18 254 / 00 310 93 25 324

fax: 00 310 93 38 288

e-mail: sales@autotuningaccessori.gr

website: www.autotuningaccessori.gr

Τον πήρα τηλ και μου λέει οτι είναι απλά εισαγωγέας. Δεν συνεργάζεται με κάποιον...

Link to comment
Share on other sites

Τον πήρα τηλ και μου λέει οτι είναι απλά εισαγωγέας. Δεν συνεργάζεται με κάποιον...

Ψάξε να βρεις κάποιον που να ξέρει να την περάσει. :)

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μου Η Bonalume Λέει Ότι Συνοδεύεται Με Φωτογραφίες Και Εγχειρίδιο.Γιατί Δεν Τους Κάνεις Μια Ερώτηση Μήπως Μπορούν Να Σε Στείλουν Τις Οδηγίες Και Στα Αγγλικά;;;;Ορίστε Και Το Link http://www.bonalume.com/index.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.