Jump to content
Guest Heras

Ερχεται...Scirocco R20T

Recommended Posts

Σπερνει το αμαξι αλλα ημουν σχεδον σιγουρος οτι θα εβγαινε τετρακουνα.Ψιλοξενερωσα.....

Ειχα ρωτησει εναν πωλητη για το περιβοητο ζητημα με την αλλαγη στο εσωτερικο απο την 22η εβδομαδα παραγωγης και επειτα,αλλα δεν ειχε απαντηση να μου δωσει...

Να υποθεσω οτι αυτη θα ειναι η καταληκτικη εμφανιση για το εσωτερικο ολων των scirocco?Ταμπλο τιμονι και χειρηστηρια κλιματισμου απο Golf VI (πλην των διακριτικων R προφανως)?

Edited by stelios256
Link to comment
Share on other sites

Σπερνει το αμαξι αλλα ημουν σχεδον σιγουρος οτι θα εβγαινε τετρακουνα.Ψιλοξενερωσα.....

Ειχα ρωτησει εναν πωλητη για το περιβοητο ζητημα με την αλλαγη στο εσωτερικο απο την 22η εβδομαδα παραγωγης και επειτα,αλλα δεν ειχε απαντηση να μου δωσει...

Να υποθεσω οτι αυτη θα ειναι η καταληκτικη εμφανιση για το εσωτερικο ολων των scirocco?Ταμπλο τιμονι και χειρηστηρια κλιματισμου απο Golf VI (πλην των διακριτικων R προφανως)?

Ναι έτσι ακριβώς είναι.

Link to comment
Share on other sites

Σπερνει το αμαξι αλλα ημουν σχεδον σιγουρος οτι θα εβγαινε τετρακουνα.Ψιλοξενερωσα.....

Ειχα ρωτησει εναν πωλητη για το περιβοητο ζητημα με την αλλαγη στο εσωτερικο απο την 22η εβδομαδα παραγωγης και επειτα,αλλα δεν ειχε απαντηση να μου δωσει...

Να υποθεσω οτι αυτη θα ειναι η καταληκτικη εμφανιση για το εσωτερικο ολων των scirocco?Ταμπλο τιμονι και χειρηστηρια κλιματισμου απο Golf VI (πλην των διακριτικων R προφανως)?

καλά δεν πέρνω και όρκο πως οι πωλητές ξέρουν και 100% τι γίνεται όσο και αν φαίνεται περίεργο!

σε πολλά βέβαια δεν φταίνε και οι ίδιοι γιατί δεν έχουν και ενημέρωση , εδώ 2 εβδομάδες πριν έρθει το golf mk6 gti , λέγανε ότι θα έρθει μετά τον Ιούλιο-Αυγουστο....

Link to comment
Share on other sites

Σπερνει το αμαξι αλλα ημουν σχεδον σιγουρος οτι θα εβγαινε τετρακουνα.Ψιλοξενερωσα.....

.........

Ακριβώς αυτό σκεφτόμουνα διαβάζοντας για το συγκεκριμένο μοντέλο. Μάλλον θέλουν να κρατήσουν το κόστος χαμηλά. Κρίμα πάντως, με τέτοια ιπποδύναμη θα άξιζε και μία τετρακίνητη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

καλα θα βαλουν τον προηγουμενο tfsi κ οχι τον TSI?ελεος αν καταλαβα καλα

Link to comment
Share on other sites

καλα θα βαλουν τον προηγουμενο tfsi κ οχι τον TSI?ελεος αν καταλαβα καλα

Καλα καταλαβες.Και εγω ξενερωσα σαν πρωτη αντιδραση,αλλα μετα σκεφτηκα οτι δν ειναι αυτουσιο το μοτερ απο v gti.Ειναι απαλαγμενο απο κατι 'χαζα' προβληματα που ειχε εκεινο το μοτερ (cam follower klp περισοτερρα απο κατοχους βελτιομενων golf v gti)μιας και εχει s3 setup.Και οπως καταλαβαινει ευκολα κανεις,η επιλογη του "παλιου" μοτερ καθως και η ελλειψη 4κινησης εγιναν οχι μονο για μειωση κοστους αλλα κατα την ταπεινη μου γνωμη και για να μην τραβηξουν ακομα περισοτερρους πελατες απο τα Golf Gti/R20

Link to comment
Share on other sites

Aν η τιμη του ειναι καπου εκει στα 35 χιλιαρικα ειναι πραγματικα μεγαλη ευκαιρια...Αν και πιστευω οτι θα φτασει καπου στα 38...Βλεπω κατοχους scirocco που εδωσαν 40 χιλιαρικα για ενα καλα εξοπλισμενο scirroco 2.0 tsi να αρχιζουν να κοπανιουνται..Οι διαφορετικοι προφυλακτηρες, η μεγαλη αεροτομη και οι ομορφες ποδιες χωρις το κατα την ταπεινη μου αποψη αποτυχημενο μαυρο πλαστικο στο πλαι αλλαζουν τελειως την εξωτερικη του εμφανιση και πετυχαινουν το καλυτερο αποτελεσμα σε αντιθεση με τα καγκουρικα body-kits που εβγαλαν abt , rieger και οι λοιποι...Πολυ καλη και η πινελια με τα λεντακια στον προφυλακτηρα που αντικατεστησαν τα παρωχημενα φωτακια του απλου...Παρολα αυτα νομιζω οτι ολοι αναμενουν το Golf R20 για να κανουμε αμεσα τη συγκριση...Οποτε μεχρι τοτε απλα χαζευουμε και "ζαχαρωνουμε" το Scirocco R20... tongue.gif Αυτο παντως που δε με εντυπωσιασε ιδιαιτερα ειναι η επιταχυνση του ...6,5 δεν ειναι κι οτι καλυτερο για 270 αλογα...Μου φαινεται πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Aν η τιμη του ειναι καπου εκει στα 35 χιλιαρικα ειναι πραγματικα μεγαλη ευκαιρια...Αν και πιστευω οτι θα φτασει καπου στα 38...Βλεπω κατοχους scirocco που εδωσαν 40 χιλιαρικα για ενα καλα εξοπλισμενο scirroco 2.0 tsi να αρχιζουν να κοπανιουνται..Οι διαφορετικοι προφυλακτηρες, η μεγαλη αεροτομη και οι ομορφες ποδιες χωρις το κατα την ταπεινη μου αποψη αποτυχημενο μαυρο πλαστικο στο πλαι αλλαζουν τελειως την εξωτερικη του εμφανιση και πετυχαινουν το καλυτερο αποτελεσμα σε αντιθεση με τα καγκουρικα body-kits που εβγαλαν abt , rieger και οι λοιποι...Πολυ καλη και η πινελια με τα λεντακια στον προφυλακτηρα που αντικατεστησαν τα παρωχημενα φωτακια του απλου...Παρολα αυτα νομιζω οτι ολοι αναμενουν το Golf R20 για να κανουμε αμεσα τη συγκριση...Οποτε μεχρι τοτε απλα χαζευουμε και "ζαχαρωνουμε" το Scirocco R20... tongue.gif Αυτο παντως που δε με εντυπωσιασε ιδιαιτερα ειναι η επιταχυνση του ...6,5 δεν ειναι κι οτι καλυτερο για 270 αλογα...Μου φαινεται πολυ...

Συμφωνώ και επαυξάνω

Link to comment
Share on other sites

Aν η τιμη του ειναι καπου εκει στα 35 χιλιαρικα ειναι πραγματικα μεγαλη ευκαιρια...Αν και πιστευω οτι θα φτασει καπου στα 38...Βλεπω κατοχους scirocco που εδωσαν 40 χιλιαρικα για ενα καλα εξοπλισμενο scirroco 2.0 tsi να αρχιζουν να κοπανιουνται..Οι διαφορετικοι προφυλακτηρες, η μεγαλη αεροτομη και οι ομορφες ποδιες χωρις το κατα την ταπεινη μου αποψη αποτυχημενο μαυρο πλαστικο στο πλαι αλλαζουν τελειως την εξωτερικη του εμφανιση και πετυχαινουν το καλυτερο αποτελεσμα σε αντιθεση με τα καγκουρικα body-kits που εβγαλαν abt , rieger και οι λοιποι...Πολυ καλη και η πινελια με τα λεντακια στον προφυλακτηρα που αντικατεστησαν τα παρωχημενα φωτακια του απλου...Παρολα αυτα νομιζω οτι ολοι αναμενουν το Golf R20 για να κανουμε αμεσα τη συγκριση...Οποτε μεχρι τοτε απλα χαζευουμε και "ζαχαρωνουμε" το Scirocco R20... tongue.gif Αυτο παντως που δε με εντυπωσιασε ιδιαιτερα ειναι η επιταχυνση του ...6,5 δεν ειναι κι οτι καλυτερο για 270 αλογα...Μου φαινεται πολυ...

οντως 6.5 είναι πολλά , όσο έχει το mk6 GTI με DSG δηλαδή!

που πήγε η τετρακίνηση του οεο? δεν πιστεύω να κάνουνε και τα ίδια στο Golf R20t ?

Link to comment
Share on other sites

το σιροκο θα βγει και ρε εκδοση rs..εκει θα τα δωσει ολα η φαβε...το golf r20t θα ειναι η πιο ισχυρη του golf οποτε μην ετοιμαζεστε για συγκρισεις..

Link to comment
Share on other sites

Guest Heras

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕ!!

Έφτασε...! Όλοι κατευθείαν κάνουμε τις πρώτες κρίσεις μας...

Ασχολούμαι και ψάχνω το θέμα πάνω από έξι μήνες ( Θέλω να αγοράσω το κατάλληλο Scirocco)

Καταρχήν σίγουρα υπάρχουν θετικά και αρνητικά..

Κινητήρας, τετρακίνηση, ιππόδύναμη, επιτάχυνση, αναρτήσεις, εσωτερικό, εξωτερικό...κτλ

Πρώτα πρέπει να δούμε επακριβώς την εκδοση, τα τεχνικα χαρακτηριστικά της,την δοκιμή της και μετα να βγάλουμε συμπεράσματα..

Πάντως όσον αναφορά την τετρακίνηση που με την απουσία της και μένα με απογοήτευσε.. επιβέβαιώνει ολοένα τις φήμες ότι θα υπάρξει:

SCIROCCO RS Εώς τότε Υπομονή!!

Από Weiβ Paladin

http://www.auto24.gr/html/ent/297/ent.3929...Ind=4&tp=pu

Edited by Weiβ Paladin
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕ!!

Έφτασε...! Όλοι κατευθείαν κάνουμε τις πρώτες κρίσεις μας...

Ασχολούμαι και ψάχνω το θέμα πάνω από έξι μήνες ( Θέλω να αγοράσω το κατάλληλο Scirocco)

Καταρχήν σίγουρα υπάρχουν θετικά και αρνητικά..

Κινητήρας, τετρακίνηση, ιππόδύναμη, επιτάχυνση, αναρτήσεις, εσωτερικό, εξωτερικό...κτλ

Πρώτα πρέπει να δούμε επακριβώς την εκδοση, τα τεχνικα χαρακτηριστικά της,την δοκιμή της και μετα να βγάλουμε συμπεράσματα..

Πάντως όσον αναφορά την τετρακίνηση που με την απουσία της και μένα με απογοήτευσε.. επιβέβαιώνει ολοένα τις φήμες ότι θα υπάρξει:

SCIROCCO RS Εώς τότε Υπομονή!!

Από Weiβ Paladin

http://www.auto24.gr/html/ent/297/ent.3929...Ind=4&tp=pu

Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι θα βγει έκδοση RS, είναι too much, νομίζω ότι θα σταματήσουν στο R

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι θα βγει έκδοση RS, είναι too much, νομίζω ότι θα σταματήσουν στο R

Συμφωνω.Δεν βρισκω καποιο ουσιαστικο λογο να παραχθει ακομα μια εκδοση.Και δεν θεωρω πως ειναι λογος να εμφανιστει μια ανωτερη εκδοση για να συπληρωσει τα "κενα" (4wd) του scirocco R.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτές τις φωτος και δεν ήξερα σε ποιο θεμα να τις βαλω .... δειτε τες και εαν πρεπει να πανε σε αλλο θεμα just say it ...

92fbec7699a89332561a1ac2dd2aeac4.jpg

4a49c685057f0c120aafac76d618e387.jpg

f3d7d2d71c23f4f314ec4afebbab9e2c.jpg

c2ea98f93cadef72a0f626d8428f8dc0.jpg

e401be75581fa7fd0a20314be297d3f4.jpg

53a83321a9538528402e89cf839269ac.jpg

9932ac17005f184ded6221d418c48af6.jpg

5709cccd7ca74034266bced930bdda96.jpg

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Moυ αρεσει η 18αρα στις 2 πρωτες φωτογραφιες... hearts.gif

επισης βλεπω και ανανεωμενο εσωτερικο στο αμαξι αλλα και εξατμιση GTI 6.... γενικως εχουμε ενα GTI 6 με αμαξωμα scirocco.

Link to comment
Share on other sites

Guest Heras

Οι φώτο είναι από το Wörthersee 2009 που γίνεται στην Αυστρία..

Είναι ένα treffen (meeting), μία συνάντηση ελληνιστί, κυρίως για VW και AUDI..

Έχει πολύ μεγαλη απήχηση και φέτος η VW παρουσίασε εκεί τρεις εκδόσεις!

Μία του Polo (Wörthersee΄09) και δύο του Golf (Wörthersee ΄09), (GTI STREET με 301ps)

Για περισσοτερές λεπτομέρεις δες εδω: Wothersee 09

H φώτο του Scirocco με την πινακίδα Wörthersee 2009 είναι του Studie R (Bologna) που είχε παρουσιαστεί πριν καιρό..

Επίσης υπάρχουν φώτος από αυτοκίνητα Ιδιωτών..woerthersee_2009_2083.jpg

Και μία που βγήκαμε off topic αξίζει το video του Green Hell Scirocco GT24.. Αν πηγαίνει έτσι και το R. knife.gif

Edited by Weiβ Paladin
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ειδα οτι το scirocco θα ναι 265 αλογα με τον γνωστο tfsi και το golf 270 παλι με τον tfsi... το scirocco δν θα ναι τλκ τετρακινητο??? το golf??

το golf θα ειναι τετρακινητο μιας και η καροτσα του "σηκωνει" την τετρακουνα το scirocco εξ'αρχης δεν ειχε την υποδομη για τετρακινηση!!!

Link to comment
Share on other sites

και εδω ειναι το διλημα, τι θα επελεγε ο καθενας???

πραγματικα εδω ειναι καθαρα το θεμα γουστου που λεμε αν θες design και δυναμη θα πας σε scirocco αν θες το κατι παραπανω σε αποδοση αλλα σε μια old time classic διαχρονικη μορφη οπως το golf τοτε ξερεις τι να διαλεξεις!!!

ενα απο τα δυο σιγουρα θα πρωταγωνιστησουν στις μελλοντικες μου αποφασεις για αμαξι!!!

τωρα ας πουμε θα πηγαινα στο scirocco!!!ειναι πιο "ομορφο" απο ενα golf πιστευω χωρις να υποβιβαζω το golf απλα την δεδομενη χρονικη στιγμη με εκφραζει το scirocco!!! B)

Link to comment
Share on other sites

Θα είχα την περιέργεια να οδηγήσω αυτοκίνητο με 265-270ps (το οποίο άνετα θα πιάνει τα 300ps με κάποιες αλλαγές) δίχως τετρακίνηση.

Παλαιότερο Α3 που είχα στα 220ps, νομίζω ότι "ήθελε" την τετρακίνησή του.

Link to comment
Share on other sites

Θα είχα την περιέργεια να οδηγήσω αυτοκίνητο με 265-270ps (το οποίο άνετα θα πιάνει τα 300ps με κάποιες αλλαγές) δίχως τετρακίνηση.

Παλαιότερο Α3 που είχα στα 220ps, νομίζω ότι "ήθελε" την τετρακίνησή του.

τα σημερινα "καροτσια" τυπου golf-leon-a3-scirocco ειναι παρα μα παρα πολυ ακαμπτα και βαζουν τελεια την δυναμη τους στο δρομο δεν εχουν καμμια σχεση με golf 4 κλπ

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή!!

Καλησπέρα σε όλους!!

Είχα γράψει για την έλευση του R τότε ότι πρέπει να κάνουμε υπομονή!

Όταν είχα ανοίξει αυτό το post είχα βάλει τον τίτλο πανηγύρια!!

Τα test αρχίσαν..Έχουμε τις πρώτες ενδείξεις

Επίσης R-line 211ps 2.0!

Και Scirocco R με κίνηση μόνο μπροστά..?

Θέλω να αγοράσω το κατάλληλο!

Ξέρετε πόσες αλλαγές έγιναν από τότε που παρουσιάστηκε?

Υπομονή θα βγει και τετρακίνητο οπώς και το Golf R και πάνω από 300ps

και τότε αυτά ταμετατρόχια από το Wolfsburg θα machinegun.gifrocket.gif

Edited by Weiβ Paladin
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.