Jump to content
S8N

Βλακεία, Επιπολαιότητα, Κόντρες, Υπερβολική Ταχύτητα Και Επακόλουθα...

Recommended Posts

Όσες περισσότερες παραστάσεις έχει κανείς από τους δρόμους τόσο πιο πολύ φυλάγεται και είναι πολλές οι παγίδες..

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπαν καποιοι φιλοι πιο πριν...δεν δινεις τετοιο αμαξι σε παιδι..δουλευει το λαθο κεφαλι ακομα κ οσο εχεις κ το γκομενακι διπλα που θα το φτιαξεις λιγο με το γκαζι κ μετα ξερεις οτι θα περασεις καλα....αστα!δεν μπορω αμεσα να κατηγορησω τον πατερα του που του το πηρε,αλλα εχει μεγαλο μεριδιο ευθυνης κ αυτος.

ειδατε ποσο κοντα περασε η μπαρα απο το κεφαλι του?παναγια μου!

Edited by lawrence-gr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες διαβαζω προσεχτικα αυτα που γραφετε γιατι με ενδειαφερει πολλη το θεμα..ειλικρινα ορισμενη εχετε δικιο σε αυτα που λετε αλλα θελω λιγο να καυτηριασω κατι ατακες του στηλ¨μ@λ@κ@Σ και ανεγκεφαλος και καλητερα να ειταν μεσα και κατι τετοια.."σιγουρα απο μια οπτικη γωνια εχετε δικιο απο την αλλη ομως η κοντρες στην ελλαδα μετα το πρωτο fast and furious 1 ανεβηκαν κατα 50 % και επεισης θελω να τονισω πως πολλη απο εσας που λετε ολα αυτα εχετε κανει εστω και μια φορα στην ζοη σας κοντρα εχετε ανοιξει εστω και μια φορα στην ζωη σας το εργαλειο σας σε κινηση η σε εθνικη....εγω προσωπικα δεν θα πω

ψεματα το εχω κανει πολλες παραπανω απο μια φορα οποτε πιστευω οτι δεν ειναι σωστο να κρινουμε τοσο σκληρα κανεναν...σιγουρα κριμα γιαυτα τα παιδια..αλλα θα συμφωνησο στο κοματι για αυτους που κανουν την ζημια και φευγουν..αυτη οντως ειναι για κρεμασμα ..οσο για τις κοντρες στην τελικη αυτος που δεν θελει να κανει κοντρες και θελει να πηγενει στην δουλεια του ηρεμα δεν σκεφτεται καν για tsi turbo gti και δεν συμαζεβεται θα παει και θα παρει το απλο το golf to polo κτλ..που ομως το ποσοστο αυτο ακομα και στο φορουμ μας ειναι ενα 5% που εχουν την απλη εκδοση..

α!και δεν θελω να μου πει καποιος εγω το tsi το εχω για να με βοηθαει στις προσπερασεις η για να μην κολονη με το air condition...γιατι θα βαλω τα γελια ειληκρινα..ευχαριστω που με ακουσατε!!!

Edited by bill-golf1983
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, ειλικρινα και χωρίς παρεξήγηση, ξέχασα τα ελληνικά μου!!!

αναφέρει αλήθειες ομως ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα audi A4 1.8T συμπολίτη μου που έσκασε πάνω σε νταλίκα που προσπερνούσε άλλη νταλίκα στην Εθνική με 240χμ/ω, ελπίζω να έβαλε μυαλό αφού μόνο το πόδι του έσπασε.. Η μόνη θέση που κοίταξα στο εσωτερικό και είχε μείνει ας το πούμε σε καλή κατάσταση ήταν μόνο του οδηγού. Δεν θέλω να φανταστώ στην ιδέα οτι μπορεί να είχε άλλα άτομα μέσα στο αυτοκίνητο.

Στο συγκεκριμένο τόπικ δεν έχω να πω πολλά παρά μόνο οτι συμφωνώ με τις περισσότερες απόψεις που γράφτηκαν και μένει να τις κάνω παράθεση αλλά είναι πολλές.

Ενα συμβάν που μου συνέβη την περασμένη Κυριακή στην Αθήνα ακόμη το σκέφτομαι καθώς σοκαρίστικα σε μεγάλο βαθμό. Ημουνα με την κοπέλα μου επιστρέφοντας σπίτι μετά από έξοδο και βρισκόμενοι στην Λεωφόρο Ποσειδόνος με σταθερή ταχύτητα 80χμ/ω στην μέση του δρόμου απολαμβάνοντας την άδεια Αθήνα βλέπω από τον καθρέφτη μου 3 μηχανές να έρχονται με υπερβολική ταχύτητα, με πέρασαν σχεδόν σαν σταματημένο, ΟΛΟΙ ΔΙΚΑΒΑΛΟΙ, ΟΛΟΙ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ όταν σε κάποια φάση αφού με είχαν αφήσει περίπου 100μ βλέπω τον τελευταίο να χάνει τον έλενχο πάνω στην ευθεία και έπειτα κάνοντας έναν ελιγμό δεξιά μετά αριστερά να πέφτει κάτω μαζί με την κοπέλα του, η μηχανή να πέφτει πάνω στις μπάρες διαχωρισμού ρεύματος και αφού σέρνοντας για περίπου πάλι 100μ βγάζοντας σπίθες και καπνούς να κάνει μια τούμπα στον αέρα και να σκάει στην άσφαλτο. Δεν πέρασαν μερικά δευτερόλεπτα και βλέπω και τους 2 να σικώνονται απο τον δρόμο και να τρέχουν προς το πεζοδρόμιο τότε μόνο ανακούφηση ένιωσα μέσα μου. Σταμάτησα αμέσως να δω αν ήταν καλά τα παιδιά αλλά ήταν τόσο μεγάλο το σοκ τους που δεν μπορούσαν να πουν ούτε λέξη, τους μάζεψα τα παπούτσια απο τον δρόμο τους τα έδωσα και κάλεσα ασθενοφόρο περιμένοντας το μαζί με τους υπόλοιπους μοτοσυκλετιστές. Τα παιδία δεν πάθανε τίποτα ευτυχώς, μόνο ο οδηγός έσκισε το δέρμα στο πόδι του απο την τριβη...

Εχω δει αρκετά περιστατικά μπροστά στα μάτια μου αλλά από αυτό σοκαρίστικα τρελά, σου μένει η εικόνα του ατυχήματος, του καπνού και των ανθρώπων που πέφτουν στην άσφαλτο, ΣΚΕΤΗ ΦΡΙΚΗ. Γύρισαμε σπίτι χωρίς να πούμε ούτε μια κουβέντα και συνεχώς αναροτιώμουν.. Τι θα γινόταν αν έτρεχα και εγώ ; Θα τους πατούσα ; Τι θα γινόταν αν κάποιος από αυτούς έχανε τον έλενχο πιο πριν και έπεφτε πάνω μου ; Θα με σκότωνε ; Τι φταίω να βλέπω την *μη επιτρεπόμενη λέξη* του καθενός μπροστά στα μάτια μου ; Γιατί πρέπει να φοβάμαι στην Αθήνα με όλους τους καθηστεριμένους που βρήκαν άδειους δρόμους και κάνουν κόντρες ; Εγώ τι φταίω ;

Edited by Mist
Link to comment
Share on other sites

Σκέτη φρίκη πραγματικά ! Εχω δει αυτοκίνητο να χτυπάει άνθρωπο ...

Πρόσφατα κόντεψα να πάθω κατι για έναν μ......α γερμανό ! Στην Μουδανίων Θεσ/νικης κινούμενος εγώ στο αριστερό ρεύμα από τα 2 που έχει ανεβαίνουμε μια ανηφόρα δεν έχω ορατότητα μπροστά από τον γερμανό καθότι έσερνε ένα τεράστιο τροχόσπιτο και κινούνταν στο δεξί ρεύμα ! Καθότι ανηφόρα κατέβασα ταχύτητα για να τον προσπεράσω κι έχω φτάσει περίπου στην γωνία του τροχόσπιτου ακριβώς , όπου ξαφνικά αυτός θεώρησε σωστό να βγάλει φλας και να έρθει καταπάνω μου χωρίς καν να κοιτάξει καθρέπτη !!!!! Πλακώθηκα στα φρένα κι ευτυχώς που δεν με κόλλησε στο διάζωμα ο μ......ς ! Έχοντας πέσει στα 40-50 χλμ σε δρόμο με όριο 110 και με τον φόβο να με καρφώσει κανείς από πίσω κατέβασα ταχύτητες και τον φτάνω . Τότε εμφανίστηκε ένα βυσσινή όχημα στο δεξί ρευμα το οποίο πήγαινε με 60 περίπου και για να μην φρενάρει ο παλιό......ς ! θεώρησε σωστό να βγάλει φλας και να μπει έτσι απλά ! Είμαι από πίσω του και περιμένω να μπει δεξιά για να ολοκληρώσω το προσπέρασμα που είχα ξεκινήσει να κάνω , έτσι κι έγινε και μπαίνει δεξιά και τον ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ !!!!!! Τον κοιτάω , με κοιτάει και με κάνει νόημα "τι ?" ......

Τα συμπεράσματα δικά σας .

Link to comment
Share on other sites

Κλασσική περίπτωση..... Σου ξανασυμβαίνει για πρώτη φορά??? Ευτυχώς που έχεις καλά αντανακλαστικά και δεν συνέβη το μοιραίο.

Link to comment
Share on other sites

Σκέτη φρίκη πραγματικά ! Εχω δει αυτοκίνητο να χτυπάει άνθρωπο ...

Πρόσφατα κόντεψα να πάθω κατι για έναν μ......α γερμανό ! Στην Μουδανίων Θεσ/νικης κινούμενος εγώ στο αριστερό ρεύμα από τα 2 που έχει ανεβαίνουμε μια ανηφόρα δεν έχω ορατότητα μπροστά από τον γερμανό καθότι έσερνε ένα τεράστιο τροχόσπιτο και κινούνταν στο δεξί ρεύμα ! Καθότι ανηφόρα κατέβασα ταχύτητα για να τον προσπεράσω κι έχω φτάσει περίπου στην γωνία του τροχόσπιτου ακριβώς , όπου ξαφνικά αυτός θεώρησε σωστό να βγάλει φλας και να έρθει καταπάνω μου χωρίς καν να κοιτάξει καθρέπτη !!!!! Πλακώθηκα στα φρένα κι ευτυχώς που δεν με κόλλησε στο διάζωμα ο μ......ς ! Έχοντας πέσει στα 40-50 χλμ σε δρόμο με όριο 110 και με τον φόβο να με καρφώσει κανείς από πίσω κατέβασα ταχύτητες και τον φτάνω . Τότε εμφανίστηκε ένα βυσσινή όχημα στο δεξί ρευμα το οποίο πήγαινε με 60 περίπου και για να μην φρενάρει ο παλιό......ς ! θεώρησε σωστό να βγάλει φλας και να μπει έτσι απλά ! Είμαι από πίσω του και περιμένω να μπει δεξιά για να ολοκληρώσω το προσπέρασμα που είχα ξεκινήσει να κάνω , έτσι κι έγινε και μπαίνει δεξιά και τον ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ !!!!!! Τον κοιτάω , με κοιτάει και με κάνει νόημα "τι ?" ......

Τα συμπεράσματα δικά σας .

Φιλε ετσι οπως τα περιγραφεις παιζει να ειχες μπει στιγμιαια στη νεκρη περιοχη οπου ο καθρεπτης του δε σε απεικονιζει.Το εχω παρατηρησει πολλες φορες σε δρομους με πανω απο μια λωριδα ανα κατευθυνση.Αυτος που κινειται δηλαδη στα αριστερα σου και με μεγαλυτερη ταχυτητα, αν τον παρακολουθεις συνεχως απο τον καθρεπτη θα παρατηρησεις οτι τον χανεις για λιγο.Βεβαια δε λεω οτι αυτο εγινε απαραιτητα αλλα υπαρχει και αυτη η πιθανοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ετσι οπως τα περιγραφεις παιζει να ειχες μπει στιγμιαια στη νεκρη περιοχη οπου ο καθρεπτης του δε σε απεικονιζει.Το εχω παρατηρησει πολλες φορες σε δρομους με πανω απο μια λωριδα ανα κατευθυνση.Αυτος που κινειται δηλαδη στα αριστερα σου και με μεγαλυτερη ταχυτητα, αν τον παρακολουθεις συνεχως απο τον καθρεπτη θα παρατηρησεις οτι τον χανεις για λιγο.Βεβαια δε λεω οτι αυτο εγινε απαραιτητα αλλα υπαρχει και αυτη η πιθανοτητα.

+10000000 Νασο οντως αυτο το εχω παρατηρησει πολλες φορες και ειναι ο φοβος και ο τρομος των οδηγων!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κλασσική περίπτωση..... Σου ξανασυμβαίνει για πρώτη φορά??? Ευτυχώς που έχεις καλά αντανακλαστικά και δεν συνέβη το μοιραίο.

Ναι , μου είχε ξανασυμβεί με φορτηγό να προσπερνά φορτηγό στην Ε.Ο. Θεσ/νικης-Αθηνας , εγώ ήμουν στη μεσαία λωρίδα και τα δυο φορτηγά ήταν στην δεξιά . Φτάνοντας περίπου στον πίσω άξονα του 2ου φορτηγού ξαφνικά βλέπω το πλαϊνό φλας που βρίσκεται κοντά στη πόρτα του οδηγού να αναβοσβήνει και η μπροστινές ρόδες να πατούν την λευκή διακεκομμένη γραμμή ! όπου κι έπεσα πάλι στα φρένα ... Σ' αυτήν τη περίπτωση είχα τον χώρο για να αντιδράσω όπως έπρεπε και να μην τρομάξω όσο στο πρώτο συμβάν , γιατί στην μια περίπτωση θα ήμουν αγκαλιά με το διάζωμα και στην άλλη με υλικές ζημιές ..

Φιλε ετσι οπως τα περιγραφεις παιζει να ειχες μπει στιγμιαια στη νεκρη περιοχη οπου ο καθρεπτης του δε σε απεικονιζει.Το εχω παρατηρησει πολλες φορες σε δρομους με πανω απο μια λωριδα ανα κατευθυνση.Αυτος που κινειται δηλαδη στα αριστερα σου και με μεγαλυτερη ταχυτητα, αν τον παρακολουθεις συνεχως απο τον καθρεπτη θα παρατηρησεις οτι τον χανεις για λιγο.Βεβαια δε λεω οτι αυτο εγινε απαραιτητα αλλα υπαρχει και αυτη η πιθανοτητα.

Μπορεί να ήμουν αλλα να συμπληρώσω για το πρώτο συμβάν πως δεν είχε εξτρά καθρέπτη όπως προβλέπεται όταν ρυμουλκούμε τροχόσπιτα … καθρέπτης ρυμούλκησης-Καθρέπτες τροχόσπιτων και πως ο γερμανός ήταν μ ενα γαλάζιο ford transit . Για το δεύτερο συμβάν(φορτηγά) σύμφωνα με αυτό το βιντεάκι στο σημείο που κοιτάει ο οδηγός τον καθρέπτη και το παρκαρισμένο σκούρο όχημα είναι περίπου στον πίσω άξονα το όχημα είναι σκιασμένο από τον όγκο του φορτηγού και φαίνεται ένα μέρος του στον καθρέπτη , οπότε μάλλον δεν κοίταξε καθρέπτη για να μπει έτσι όπως μπήκε ...

"Ο Willi και η νεκρή γωνία"

Η τροχαία της Βαυαρίας και ο όμιλος MAN Nutzfahrzeuge συνεργάστηκαν για το γύρισμα μιας εκπαιδευτικής ταινίας με το θέμα "Νεκρή γωνία".

http://www.man-mn.gr/mn-prod-neu/man2/master/datapool/mediapool/700/video_288kbps_audio96_willi_medium.mov_MAN.mpg

+10000000 Νασο οντως αυτο το εχω παρατηρησει πολλες φορες και ειναι ο φοβος και ο τρομος των οδηγων!!!!!

Εγώ να δειτε μια τρομάρα που πήρα ...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Εγω ευτυχως το εχω συνηθεια πλεον να κοιταω μια ματια οταν στριβω.. Τουλαχιστον απο εμενα δεν θα το παθει κανεις.

Τωρα αν το παθω απο αλλον... φτου φτου φτου!

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα τωρα πρεπει να μαθουμε να σκεφτομαστε ολοι με το πανω το κεφαλι και λογικα.πρεπει επιτελους να καταλαβουμε οτι δεν αρκει να σκεφτομαστε μονο εμας αλλα και τον αλλον.γιατι εσυ πηγαινεις με 120 σε αδειο δρομο...τον αλλον ομως που ερχετε απο απεναντη με 200 και εχει μαλωσει με την γκομενα με την πεθερα η εχει πιει το βαπορι απο την περσια τον υπολογιζεις??θελει συνεση και επιφυλακτικοτητα ο δρομος..προχθες στο κεντρο του βολου ενας νεαρος με ενα παπακι και μια κοπελιτσα πισω εκανε σφινες και κινουνταν με μεγαλη ταχυτητα στην κινηση στο φαναρι του ειπα να προσεχει με ομορφο τροπο και του ειπα ποσο επικυνδυνο γι αυτους και τις οικογενειες τους ειναι αυτο που κανει..ο πιτσιρικας το καταλαβε και αμεσος αρχισε να οδηγει φυσιολογικα και αυτο μου αρεσε.ειμαι επαγγελματιας οδηγος και εχω κανει πολλα ταξιδια εχω δει αρκετες φορες φρικτες εικονες.πλεων στα 24 χρονια μου δεν με ενδιαφερει αν με πουνε φλωρο η μαλακα που με βλεπουν με ενα gti η ενα c55amg να πηγαινω κοτα στην πολη και να τρεχω ελαχιστες φορες σε εθνικη..και μονο αν επιτρεπουν οι συνθηκες.και ναι εχω κανει και εγω αρκετες μαλακιες στο παρελθον πραγματα εντελος αψυχολογητα οπως οι κοντρες και οι χαζομαρες μεχρι που πριν καποια χρονια ειδα ενα punto gt καρφομενο στις μπαριερες και η μπαρα να εχει περασει απο την μπροστα δεξια μουρη και να εχει βγει πισω αριστερα..καθισμα οδηγου στη μεση..οδηγος στα 2....αυτο που εμαθα πλεων ειναι οτι μπορει ο περαστικος που θα παρεις στον λαιμο σου να ειναι ακομα και ο ιδιος ο αδερφος σου.οποτε ΟΔΗΓΑΜΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

Νωρίτερα συνέβη το εξής κουλό. BMW E36 προσπάθησε να με περάσει ενώ πήγαινα χαλαρά στην (αρκετά γνωστή μου) διαδρομή Θρακομακεδόνες - Βαρυμπόμπη (πλατεία) χωρίς να καταλάβει ότι σε εκείνο το σημείο ο δρόμος στρίβει απότομα δεξιά (από μακρυά αν το δεις φαίνεται ότι συνεχίζει ευθεία καθώς υπάρχει ένας χωματόδρομος που είναι σχεδόν συνέχεια του κανονικού δρόμου). Αποτέλεσμα το bmw να βρεθεί στα χώματα και τα χαλίκια που ευτυχώς κατάλαβε την βλακεία του και σταμάτησε μετά από 3-4 μέτρα προτού διαλύσει το αυτοκίνητο.

Μετά από λίγο τον είδα πίσω μου να πηγαίνει όπως πρέπει, δηλαδή σιγά εφόσον δεν ήξερε τον συγκεκριμένο δρόμο και ήταν άσχετος (έχει πέσει καινούρια άσφαλτος και σε μερικά σημεία δεν έχει διαγράμισση).

Link to comment
Share on other sites

Νωρίτερα συνέβη το εξής κουλό. BMW E36 προσπάθησε να με περάσει ενώ πήγαινα χαλαρά στην (αρκετά γνωστή μου) διαδρομή Θρακομακεδόνες - Βαρυμπόμπη (πλατεία) χωρίς να καταλάβει ότι σε εκείνο το σημείο ο δρόμος στρίβει απότομα δεξιά (από μακρυά αν το δεις φαίνεται ότι συνεχίζει ευθεία καθώς υπάρχει ένας χωματόδρομος που είναι σχεδόν συνέχεια του κανονικού δρόμου). Αποτέλεσμα το bmw να βρεθεί στα χώματα και τα χαλίκια που ευτυχώς κατάλαβε την βλακεία του και σταμάτησε μετά από 3-4 μέτρα προτού διαλύσει το αυτοκίνητο.

Μετά από λίγο τον είδα πίσω μου να πηγαίνει όπως πρέπει, δηλαδή σιγά εφόσον δεν ήξερε τον συγκεκριμένο δρόμο και ήταν άσχετος (έχει πέσει καινούρια άσφαλτος και σε μερικά σημεία δεν έχει διαγράμισση).

Το ιδιο πραγμα με το BMW θα παθαινα κ γω καθως ετρεχα (ειχα αργησει στη δουλεια) χωρις να γνωριζω το δρομο κ ηταν κ βραδυ γυρω στις 12:40 . Ημουν κ με ενα γαλλικο αυτοκινητο χρεπι τελειως ολα κοπανουσαν .. Παλι καλα το μαζεψα αμμεσα κ δεν ηρθαν τα χειροτερα ..

Link to comment
Share on other sites

σήμερα τράβηξα την παρακατω φωτο έξω από ένα συνεργείο vw ..

ποιος ξέρει τι να έγινε;

το σίγουρο είναι ότι κάποιος έπεσε πάνω του με πολλά ...

ελπιζω μην είναι κανεις απο εδω μέσα και σίγουρα να είναι καλά ..

IMAG0191.jpg

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

σήμερα τράβηξα την παρακατω φωτο έξω από ένα συνεργείο vw ..

ποιος ξέρει τι να έγινε;

το σίγουρο είναι ότι κάποιος έπεσε πάνω του με πολλά ...

ελπιζω μην είναι κανεις απο εδω μέσα και σίγουρα να είναι καλά ..

IMAG0191.jpg

:p:o:startle::startle:

έχω μείνει κάγκελο ....

το ότι έπεσε πάνω του κάποιος στο είπαν στην στο συνεργείο ?

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

όχι ήταν κλειστό το συνεργείο και το αυτοκινητο ήταν από έξω-

εγώ το υπέθεσα γιατί το αυτοκινητο από όπου και νατο δεις φαινεται εμβολισμένο στην πισω μεριά ενω μπορστα δεν έχει

σχεδόν τίποτα,μπορει να κανω και λάθος.

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

Aμα εχει ερθει η ωρα σου απλα εχει ερθει! Ειτε οδηγας ενα supercar ειτε περπατωντας ανεμελα στο πεζοδρομιο.Καποιοι καθοταν απλως σε σταση κτελ και επεσε επανω τους λεοφωρειο. Τι να λεμε τωρα.......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...σημερα το πρωι ερχομενος στην δουλεια ενας πιτσιρικας ξυπνησε μαλλον κ@.....μενος και ειπε ο πρωτος που θα δω θα τον κολλησω για κοντρα...κολλημενος απο πισω στην διαδρομη και αφου ειδε οτι δεν ειχα καμια ορεξη να πλακωθω στις κοντρες αποφασισε να με προσπερασει επανω σε αερογεφυρα (πανω απο τον Καραθαναση για οσους ξερουν απο Λαρισα)...πατησε διπλη διαχωριστικη μπηκε στο αντιθετο ρευμα με κινδυνο εκτος απο τον εαυτο του και για ολους οσους ηταν πανω στην γεφυρα εκεινη την ωρα επισης απο πισω αλλος ενας βλαξ μεγαλυτερου ηλικιας με ενα Mercedes τον ακολουθουσε παραποδας με αποτελεσμα να χρειαστει να φρεναρω αποτομα για να μπορεσουν να ξαναμπουν στο ρευμα για να μην εχουμε ατυχηματα...για κακη τους τυχη και των 2 απο πισω τους ηταν ενα περιπολικο το οποιο τους κυνηγησε και μπροστα απο την αντιπροσωπεια τους κατεβασε και τους ξεβρακωσε εντελως...τους πηραν πινακιδες, διπλωματα και το δωρο πασχα με κλησεις των 600 ευρω παρακαλω...

 

Δεν θα το εγραφα σαν ποστ μιας και κατι τετοια ειναι καθημερινα φαινομενα και ολοι μας λιγο πολυ τα εχουμε αντιμετωπισει...θα μπορουσα καλλιστα να το πατησω και εγω και να ψαχνουν να με βρουν ακομα αλλα δεν το εκανα...αυτο που θελω να τονισω ειναι...αυτες τις ημερες του Πασχα ολοι ειναι στους δρομους...και η χωρα μας καθε τετοια εποχη μαστιζετε απο ατυχηματα...εμεις που εχουμε ενα παθος και μια αγαπη για το αυτοκινητο οφειλουμε να ειμαστε εξτρα προσεκτικοι για το καλο μας και το καλο των δικων μας ανθρωπων...δεν χρωσταμε σε κανεναν να θρηνει πασχαλιατικα...Γι' αυτο λοιπον σε ολους οσους ταξιδεψουν αυτες τις μερες...ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ και ιδιαιτερα στους μικρους φιλους 18-22 οπου εκει απευθυνομαι κυριως...μην τσιμπατε στις προκλησεις να ειστε ασφαλεις και να θυμαστε οτι οποιος παει αργα παει μακρυα... ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ και ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ και καλα ΧΛΜ με ασφαλεια και προσοχη...

 

Για την ιστορια ο πιτσιρικος οδηγουσε ενα Volvo S40 και o μπεμπης 50 χρονων μια Μερσεντες C180 Compact..

Edited by Acidarrow
Link to comment
Share on other sites

Guest bassakos

Όλοι μας αγαπάμε την ταχύτητα!

Για εμένα το μυστικό είναι να ξέρεις πότε να τρέξεις! Και καθημερινά το λάθος που κάνουν οι περισσότεροι είναι ότι διαλέγουν την λάθος στιγμή! Με αποτέλεσμα το λιγότερο υλικές ζημίες αλλά και ανθρώπινες ζωές!

Μεγάλη προσοχή λοιπόν!! Οδηγούμε με το πάνω κεφάλι και όχι με το κάτω!

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

μαγκιά δεν είναι το πότε θα πατήσεις το γκάζι άλλα πότε θα το αφήσεις..!! καλές γιορτές να χουμε και καλά χιλιόμετρα..!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.