Jump to content
S8N

Βλακεία, Επιπολαιότητα, Κόντρες, Υπερβολική Ταχύτητα Και Επακόλουθα...

Recommended Posts

τηλεφωνο στην στυνομια,το αναφερεις και τον βρισκουν...αν μετα δεν κανει φιλικη δηλωση,και θες πας για μηνυση...αν θες βεβαια...

 

παθων αλλα οταν τον βρηκε η αστυνομια...ειπε οτι δεν το καταλαβε και εκανε φιλικη δηλωση...

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε κάμερες στα αυτοκίνητά σας. Χρήσιμες εκεί που δεν το περιμένεις.

 

Νομίζω ότι δεν είναι νόμιμο, οπότε και να έχεις το υλικό δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις γιατί θα βρεις το μπελά σου.

Επίσης, σε περίπτωση που δεν το αναφέρεις ότι καταγράφεις (σπίτι - μαγαζί) είναι παράνομο και το δικαστήριο δε δέχεται το υλικό της καταγραφής. 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γυρνώντας από Χαλκιδική με 60-70/περίπου 6-7 χιλιόμετρα μετά το αεροδρόμιο εκεί στα βενζιναδικα πήγα στην δεξιά λωρίδα και έμεινα εκεί γιατί έκαναν ταρζανιες οι ρουμάνοι με τις αμαξαρες τους κάθε 2-3 λεπτά ... Ξαφνικά και ενώ χωράνε 2 αυτοκίνητα στο δρόμο προσπαθεί να κάνει προσπεραση ανάμεσα σε μένα και στο αριστερό αυτοκίνητο με πατημενη κορνα ένα suv και ενώ έχουμε απόσταση ούτε 20 πόντους κανω δεξιά να ανοιξω να περάσει ενω τον βλεπω να διαπληκτιζεται άγρια με τον αριστερο !!! ο δρόμος πιο κάτω έκλεινε ελαφρά και ο μαλακαρος μένει εκεί... Αποτέλεσμα να πατήσω εκτός δρόμου (με έβγαλε το χαντάκι από ροδοσιες που έχει βαθυνει η άσφαλτος και να πέσω σε υψωματακι με αποτέλεσμα να πατησω κατι και να χαραξει το πλαϊνό τοίχωμα στο μπροστά δεξιά... Ευτυχώς εκοψα αμέσως και μπηκα σε παραδρομο... Μετά ρεζέρβα κτλ...γύρισε ένας που το είδε και με βρήκε και μου είπε ότι έχει τα στοιχεία και ήταν βουλγαρικό mrcds suv . Ψάξε βρες τώρα ... ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΟΙ ΒΑΛΚΑΝΙΟΙ

Δεν εχει τετοια τον βουταγα επιτοπου.Δεν θα εκανα ακρη ουτε κατα διανοια

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε κάμερες στα αυτοκίνητά σας. Χρήσιμες εκεί που δεν το περιμένεις.

 

ειναι νομιμο????

αν ειναι ετσι να ανοιξω ενα θεμα να συζηταμε εκει????

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γυρνώντας από Χαλκιδική με 60-70/περίπου 6-7 χιλιόμετρα μετά το αεροδρόμιο εκεί στα βενζιναδικα πήγα στην δεξιά λωρίδα και έμεινα εκεί γιατί έκαναν ταρζανιες οι ρουμάνοι με τις αμαξαρες τους κάθε 2-3 λεπτά ... Ξαφνικά και ενώ χωράνε 2 αυτοκίνητα στο δρόμο προσπαθεί να κάνει προσπεραση ανάμεσα σε μένα και στο αριστερό αυτοκίνητο με πατημενη κορνα ένα suv και ενώ έχουμε απόσταση ούτε 20 πόντους κανω δεξιά να ανοιξω να περάσει ενω τον βλεπω να διαπληκτιζεται άγρια με τον αριστερο !!! ο δρόμος πιο κάτω έκλεινε ελαφρά και ο μαλακαρος μένει εκεί... Αποτέλεσμα να πατήσω εκτός δρόμου (με έβγαλε το χαντάκι από ροδοσιες που έχει βαθυνει η άσφαλτος και να πέσω σε υψωματακι με αποτέλεσμα να πατησω κατι και να χαραξει το πλαϊνό τοίχωμα στο μπροστά δεξιά... Ευτυχώς εκοψα αμέσως και μπηκα σε παραδρομο... Μετά ρεζέρβα κτλ...γύρισε ένας που το είδε και με βρήκε και μου είπε ότι έχει τα στοιχεία και ήταν βουλγαρικό mrcds suv . Ψάξε βρες τώρα ... ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΟΙ ΒΑΛΚΑΝΙΟΙ

 

Από τη δική μου εμπειρία συχνής οδήγησης στη Χαλκιδική ακριβώς το αντίθετο θα έλεγα για τους Βαλκάνιους. Η μεγάλη πλειοψηφία τους κινείται αργα... ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ αργά. 50-60. Είναι εκνευριστικό από τη μια, κατανοητό από την άλλη. Κανείς δε θέλει να μπλέξει σε ξένη χώρα και για αυτό είναι και έξτρα προσεχτικοί. Έτσι κάνουμε και εμείς όταν βγαίνουμε έξω. Ταρζανιές στους δρόμους - 95% δικοί μας συμπατριώτες κάνουν. Σε 4 μήνες καλοκαιρινής περιόδου και περίπου 30.000 χιλιόμετρα μπορώ να θυμηθώ μόνο έναν Βαλκάνιο (συγκεκριμένα Σκοπιανό) που θα τον χαρακτίριζα άνετα "Δολοφόνο" για την συμπεριφορά του.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στην Έδεσσα πριν 2 βδομάδες. Βγαίνοντας από την Έδεσσα στην περιφερειακή με κατεύθυνση προς Θεσσαλονίκη πλησιάζω μια διασταύρωση σχήματος "Τ". Κατά την προσέγγιση και οι δύο δρόμοι ήταν άδειοι και το δικό μου το φανάρι ήταν πράσινο. Ήταν πράσινο σε όλη τη διάρκεια της προσέγγισης, όποτε ήμουν έτοιμος να στρίψω χωρίς να σταματήσω. Και ξαφνικά από δεξιά πετάγεται λευκό φορτηγό μεγάλο και όπως περνάει την διασταύρωση χωρίς καν να ελαττώσει την ταχύτητα. Έμεινα άναυδος... Ήταν ξαφνικό γιατί ο δρόμος δεξιά ανηφορίζει και στρίβει... δεν βλέπεις μακριά. Έστριψα πίσω του (το φανάρι ήταν ακόμα πράσινο) και βλέπω πολωνικές πινακίδες. Λίγο πιο κάτω τον προσπερνάω... και ο καριόλης μιλούσε στο κινητό!!! Αφαιρέθηκε τόσο πολύ, που ούτε πρόσεξε το κόκκινο.

 

 

Ηθικό δίδαγμα, λοιπόν... Όταν πλησιάζετε άδεια διασταύρωση... να κορνάρετε! ;) 

 

Το εν λόγω σημείο: https://www.google.gr/maps/@40.80184,22.0289643,19.25z

 

Πέραν της πλάκας όμως... προσπαθώ να αποφεύγω να μιλάω στο κινητό όταν οδηγώ, αλλά μερικές φορές είναι επιτακτικό. Κάθε φορά που κλείνω το κινητό μετά τη συζήτηση, παρατηρώ έκπληκτος το σημείο που βρίσκομαι, την απόσταση που έκανα χωρίς να το αντιληφθώ σα να ήμουν σε αυτόματο πιλότο. Είναι εκπληκτικό πως δεν αφαιρείσαι από την οδήγηση όταν μιλάς με άλλα άτομα στο αυτοκίνητο, αλλά αφαιρείσαι τόσο πολύ όταν μιλάς στο τηλέφωνο.

Edited by Bitnik
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

χθες γυρισα και εγω απο Χαλκιδικη...

 

τελικα εχετε δικιο...οι μισοι σε ενοχλουν γιατι πανε πολυ αργα και οι αλλοι κανουν λες και εδηγουν καρτ....

 

ευτυχως οδηγουσα και εγω επιθετικα και  με αφηναν στην ησυχια μου...μονο η γυναικα μου ειχε νευρα και μετα εφαγα παντοφλα....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

χθες γυρισα και εγω απο Χαλκιδικη...

 

τελικα εχετε δικιο...οι μισοι σε ενοχλουν γιατι πανε πολυ αργα και οι αλλοι κανουν λες και εδηγουν καρτ....

 

ευτυχως οδηγουσα και εγω επιθετικα και  με αφηναν στην ησυχια μου...μονο η γυναικα μου ειχε νευρα και μετα εφαγα παντοφλα....

 

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=46282&page=4#entry588792

 

Ελπίζω να μην έρθει ραβασάκι,,

Πλέον δεν είναι να τρέχεις πουθενά. Γι αυτό πιάστε μια λωρίδα και βάλτε cruise control ή ενεργοποιήστε το σταθερό πόδι και απολαύστε την διαδρομή. Ειδάλλως θα στοιχίσει ακριβά η "ένεση" αδρεναλίνης.

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=46282&page=4#entry588792

 

Ελπίζω να μην έρθει ραβασάκι,,

Πλέον δεν είναι να τρέχεις πουθενά. Γι αυτό πιάστε μια λωρίδα και βάλτε cruise control ή ενεργοποιήστε το σταθερό πόδι και απολαύστε την διαδρομή. Ειδάλλως θα στοιχίσει ακριβά η "ένεση" αδρεναλίνης.

 

λες?

Link to comment
Share on other sites

Λίγες ώρες πριν, μ*****ς με γκρι/ανθρακί s3 8 p με πινακίδες ΙΜΟ πήγε να πέσει πάνω μου στην Κηφισίας, στο ύψος του ΚΑΤ.

Ήμουν δεξιά λωρίδα σε σημείο που υπάρχει και μία τέταρτη για να στρίψεις δεξιά, αλλά γίνονται 3 αμέσως μετά το φανάρι στο οποίο ήμουν σταματημένη. Ξεκινάει ο πρώτος, ξεκινάω εγώ κ τον είδα με την άκρια του ματιού μου να έρχεται πατημένος από δεξιά. Πάλι καλά που τον είδα κ πάτησα φρένο, αλλιώς θα μας είχε ρίξει στα αμάξια αριστερά κ θα είχε γίνει τρελή καραμπόλα!

Στην συνέχεια έκανε πολλές οριακές σφήνες κ πήγε να τρακάρει άλλες 2 φορές. Με τις μαλακίες που έκανε κ την κίνηση δεν κατάφερα να του ρίξω το χέσιμο της αρκούδας.

Προσοχή κ ελπίζω να μην είναι κανείς από εδώ girl_bat.gif

Edited by activious
πιπερι
Link to comment
Share on other sites

Παραμονη πρωτοχρονιας βγήκα και εγώ σε μεγάλο νυχτερινο κεντρο οπως αρκετοι.

 

Ξέρωντας φυσικα οτι θα πιουμε αρκετα δεν πήρα αμάξι,πρώτον για να μην το γυρισω λιώμα,και δεύτερον για να μην σκοτώσω κανεναν.

 

Με πήγε ο φάδερ και γύρισα με φίλο νυμφάλιο.

 

Στην εξοδο απο το club έβλεπα κινουμενα ζόμπι η αλλιώς πιωμένους να βαράνε οχτάρια και να μπαινουν στην θέση του οδηγού λιγο πιο κατω.

 

Ελεγα στον διονυση,δεν πειράζει ρε μλκ,θα φάνε τέτοια κλήση σε ενα μπλοκο που θα τους μεινει αξέχαστο.

 

500 μετρα πιο κατω Yaris καρφωμενο σε κολώνα,στα μελισσια ο άλλος καρφωμενος σε μαντρα,αλλος πανω σε πεζοδρομιο...

 

Απο κέντρο μέχρι μελίσσια,και απο μελίσσια μεχρι πικερμι είδαμε 1 ΜΠΛΟΚΟ.

 

Δηλαδή την ΝΟΥΜΕΡΟ 1 ΜΕΡΑ που ΟΛΟΙ ξέρουμε οτι ολοι οδηγουν πιωμενοι,δεν ειχε μπλοκο καθε 100 μετρα να τους ξυλωνουν και τα σώβρακα.

 

Να δεις και λεφτά που θα μαζέψουν,και αν θα ξαναπιούν.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Εδώ περνάει ο άλλος με το παπάκι και το παιδί μπροστά χωρίς κράνος και οι δύο, δίπλα από μπατσικό και κανείς δεν ασχολείται. Μισό ξερόγκαζο είχα κάνει κάποτε πηγαίνοντας με 50, εντός ορίων κανονικά και με σταμάτησε μπλόκο κρυμμένο πίσω από φορτηγό, όπου εμφανίζεται μια τύπισσα σαν το χάρο και μου κάνει ξέρετε ότι μπορώ να σας γράψω για επικίνδυνους ελιγμούς, και ήταν μεγάλο το πρόστιμο. Για καλή μου τύχη ήταν μόνη της με 3-4 άντρες, ένας από τους οποίους ήρθε στο παράθυρο να πάρει άδεια-δίπλωμα όπου τα πέρασε στους υπόλοιπους και όσο έκαναν να τα ελέγξουν, είχαμε πιάσει κουβέντα για αμάξια και μου λεγε ότι κι αυτός ασχολείται με βελτιώσεις κτλ., οπότε στο τέλος μου τα δίνουν πίσω, έρχεται η γκεστάπο και μου κάνει φύγετε αλλά να μην επαναληφθεί, κλασσικά, και την ίδια στιγμή μου φωνάζει εκείνο το παιδί ρίξε μια να γουστάρουμε. Δεν τη χάλασε το άκυρο που έφαγε από το συνάδελφο. Αλλά ας μην ήμουν τόσο τυχερός θα χα φάει την καμπάνα για το τίποτα. Αλλά στη χώρα που γέννησε και έθρεψε την υποκρισία τι να περιμένεις. Όλα δήθεν και ουσία μηδέν.

 

Εύγε πάντως για την υπευθυνότητά σου που δεν οδήγησες. Αυτό είναι ένα παράδειγμα κοινωνικής ευθύνης, στο οποίο επίσης δυστυχώς είμαστε αιώνες πίσω.

Edited by activious
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το γράφω σαν γενικό τι μας έτυχε γιατί δεν βρήκα που αλλού να το γράψω.

Πριν λίγες μέρες, είδα για πρώτη φορά Lincoln Navigator κοντά στον Λαιμό στη Βουλιαγμένη.

Ναι κ από κοντά είναι τεράστιο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν σας καταλαβαινω. Τους περισσοτερους... Γιατι ευτυχως καποιοι μιλησαν ορθα. Προκειται για ενα νεο ανθρωπο που εκανε σαφως απερισκεψια οδηγωντας επικινδυνα. Γιατι βγαζετε τετοια κακια αφηνοντας να εννοηθει οτι καλα να παθει. Οι περισσοτεροι βγαινετε με ρολο δικαστη και μιλατε σκληρα. Και σε αλλο section του φορουμ μπαινετε κ γραφετε σχολια σε ανοιγματα ή σε αυξησεις ιπποδυναμης αυτοκινητων-αυτο και αν ειναι οξυμωρο... Αφηστε τις ετιμηγοριες σας πισω απο την οθονη του υπολογιστη σας και παψτε να ειστε χαιρεκακοι. Λες και εσεις ποτε δεν κανατε επικινδυνη οδηγηση για να εντυπωσιασετε φιλους ή γκομενα. Η μη ορθη τοποθετηση της μπαριερας φταιει στο μεγαλυτερο μερος αυτου του τραγικου αποτελεσματος. Επισης Ειναι δυνατον να ειστε νεοι ανθρωποι και να γραφετε σχολια τυπου "καλα να παθει";;; Αλλα ισως τελικα ολοι οσοι κραζετε σεβεστε απολυτως τον ΚΟΚ και δεν κανατε-κανετε απερισκεψιες. Επειδη λοιπον ειμαι γιατρος στα επειγοντα νοσοκομειου του Πειραια καθε 4 μερες που εχει γενικη εφημερια βλεπω το λιγοτερο ενα με δυο σοβαρα ατυχηματα. Ο πονος ειναι μεγαλος... Απο ολες τις μεριες... και αυτου που φταιει και αυτου που δε φταει. Αν βρισκοσασταν σε μια μερια να το βιωσετε δε θα μιλαγατε τοσο χαιρεκακα. Σιγουρα φταιει ο νεαρος... Το θεμα δεν ειναι αυτο. Ειναι ολοι μαζι να παλεψουμε για μια σωστη παιδεια στην οδηγηση. Το να κραζεις και να δικαζεις ειναι το πιο ευκολο πραγμα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1. Η μεγάλη διαφορά είναι για αυτόν που δεν φταίει και έρχεται να πληρώσει μερίδιο από την βλακεία, αμορφωσιά και έλλειψη παιδείας αυτού που φταίει.

2. Εννοείται ότι δεν μπορείς να εύχεσαι να πάθει κάτι κάποιος πέρα από το να του ξηλώσουν πινακίδες, δίπλωμα κλπ.

3. Κάτι πολύ σοβαρό όμως το οποίο δεν το κάνουμε είναι το εξής. Είδες κάποιον να οδηγεί πολύ επικίνδυνα; Να θέτει σε κίνδυνο ανθρώπινες ζωές; Είναι χρέος σου να ενημερώσεις την τροχαία, δεν καρφώνεις κάποιον, προστατεύεις κόσμο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Περιστατικό που μου συνέβη προ ολίγων ημερών. Η ώρα είναι κάπου 8 το βράδυ, βρίσκομαι σε ευθεία σε επαρχιακό δρόμο (μία λωρίδα ανά κατεύθυνση, χωρίς διαχωριστικό), βρέχει αρκετά και κινούμε κανονικά στη λωρίδα μου, λίγο κάτω από το όριο λόγω συνθηκών. Έχω αναμμένη μεσαία σκάλα και τα ομίχλης επειδή δεν φαινόντουσαν καλά οι διαγραμμίσεις στο δρόμο.

Στην απέναντι κατεύθυνση έρχεται ένα SUV, ο οδηγός του οποίου μου κάνει νόημα με τον προβολέα. Εντάξει λέω, μάλλον τον ενοχλούν τα ομίχλης και τα σβήνω. Μετά από λίγα δευτερόλεπτα μου κάνει ξανά νόημα. Δεν υπήρχε κάτι άλλο να κάνω, οπότε τον αγνοώ. 

Αφού είναι κάπου στα 100 μέτρα μπροστά μου, κάνει τρίτη φορά σήμα, μόνο που αυτή τη φορά το (συγγνώμη για τον χαρακτηρισμό) ζώο! αφήνει τον προβολέα αναμμένο. Άκουσον άκουσον! Δεν ξέρω τι νόμιζε ότι θα καταφέρει με αυτό, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν σκέφτηκε το αγαπητό ζωάκι ότι με την κίνησή του αυτή με τυφλώνει και δεν βλέπω που πάω, ότι μπορεί να πέσω πάνω του και να γίνει το έλα να δεις... 

Στο σημείο εκείνο με νευρίασε απίστευτα, τόσο που σκέφτηκα να του ανάψω ό,τι έχω και δεν έχω, προβολέα, προβολείς ομίχλης... Έλεγξα τον θυμό μου, γιατί υπέθεσα ότι είναι κάποιος νέος, άπειρος οδηγός, ο οποίος είχε ελάχιστη εμπειρία σε αυτές τις συνθήκες, από τη συμπεριφορά του αυτή και έκανα υπομονή μέχρι να περάσει. Δεν του έκανα σήμα γιατί τον είχα ικανό να πανικοβληθεί και να φύγει από τη πορεία του με όποιες συνέπειες. Όταν επιτέλους πέρασε, ομολογώ πως φώναξα "στο διάολο παλιομ@!@&@".

Να πω ότι ήμουν μόνος στο αυτοκίνητο, χωρίς πράγματα, το αμάξι είναι 9 μηνών, οπότε δεν έχει κάποιο πρόβλημα στα φώτα και ότι κανένας άλλος δεν μου είχε κάνει σήμα σε όλο το ταξίδι.

Τέλος πάντων, εκεί που θέλω να καταλήξω, είναι να αποφεύγουμε να οδηγούμε σε δυσμενείς συνθήκες αν δεν έχουμε εμπειρία και να είμαστε εξοπλισμένοι με υπομονή και να σκεφτόμαστε πολύ τις συνέπειες που έχει και η παραμικρή μας πράξη. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα φωτα στους επαρχιακους δρομους ειναι μεγαλο θεμα... Καποιοι "ξεχνανε" να σβησουν τα μεγαλα κι αλλοι απλα στ @@@@@ τους. Εχει τυχει να κανω σημα σε τυπο που τα χε αναμενα και δεν ενιωσε καν, συνεχισε ετσι.

Ενας γνωστος μου οταν τον τυφλωνουν τ αναβει κι αυτος αλλα δυστυχως δε καταλαβαινει οτι το να ναι κι οι δυο "τυφλοι" ειναι ακομα χειροτερο...

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσεξτε παντως με τα νοηματα...γιατιι...τερα τοις μερες που εβρεχε σε εναν επαρχιακο δρομο (μενω σε χωριο οποτε ειναι σινιθισμενος απο τετοια) σε ενα γεφιρακι.απο αυτα τα καινουργια που ειναι και λιγο υπερηψομενα ξερετε...πετιχενω εναν ο οποιος ειχε μεγαλη σκαλα προβολακια και το χιροτερο για αυτιν τιν περιπτοση..ηταν τζιποειδες.πεζω μια φοτα στα γριγορα γτ δεν εβλεπα ουτε το τιμονι μπροστα μου..και βλεπω φαρο και εναν φακο να αναβοσβηνη.χαχαχα εμινα καγκελο λεω τι κανει ρε ο βλακας.το γουρουνακι ηθελε να με γραψει κιολας επιδι λεει τον τιφλοσα...δεν ειχα αλλο ατομο στο καρ μου για να ειμαι οκ με τον νομο και ετσι αρχισα να γελαω.κατο απτο προσκεφαλο του σινοδιγου εχω μια γκο προ και μολις τιν ειδε με ρωταει γραφει αυτο το πραγμα;ναι του λεω και εχει και ηχο.μενι καγκελο 2-3 δευτερολεπτα και φευγει.πριν μπει στο τζιπ μου ζηταει και σιγνομη...προσοχη μαγκες προσοχη!δεν ξερετε που θα πεσετε

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μερικοί έχουν και την κανονική σκάλα αλλά τα έχουν ψηλά και δεν ξέρουν ότι υπάρχει δυνατότητα ρύθμισης ύψους. Σε τέτοια περίπτωση είναι δυνατόν να σε χτυπάνε σαν να ήταν προβολείς. Πρέπει να προσαρμόζουμε την ρύθμιση ανάλογα τις συνθήκες.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Σε επαρχιακο δρομο στην περιοχη που μενω βραδυ σταματαω σε στοπ τα μεσαια μου φωτα χαμηλωμενα κατω σαν τα ματακια αρσακιαδας περναει μηχανακι τσαπυ απο τα πολυ παλια με ενα γεροντακι  και καρφωνεται στον απο μενα διπλα τοιχο ενος σπιτιου παω νατον βοηθησω και ευτυχως που δεν αναψα τσιγαρο θα τιναζα τις μισες βρυξελλες απο την σουρα του μπαρμπα η πρωτη του κουβεντα ηταν τι φωτα ηταν αυτα με στραβωσανε προσοχη λοιπον με τα φωτα γιατι στην περιπτωση μου αν ερχοταν τροχαια μπορει με την σουρα του μπαρμπα να την πληρωνα και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Το γύρο του διαδικτύου έκανε πριν από λίγες ημέρες το σοκαριστικό video με την διαλυμένη Lamborghini στη Ρωσία, που είχε ως αποτέλεσμα τον θανάσιμο τραυματισμό του οδηγού αλλά και του ΣΟΚ έχει προκαλέσει το video με τους δύο επιβάτες του super car που βρήκαν τραγικό θάνατο…βαρύ τραυματισμού του συνοδηγού, ο οποίος εξέπνευσε τέσσερις ημέρες αφότου νοσηλεύτηκε στο νοσοκομείο.
http://www.trelokouneli.gr/kanis-den-o-idioktitis-tis-lamborghini-me-tin-opia-skotothikan-ke-i-dyo-epivates-dite-pios/

Link to comment
Share on other sites

Σοκαριστικές εικόνες... Από τη περιγραφή του βίντεο: 

Driver is dead, passenger with critical conditions in hospital.
UPDATED: Passenger died in hospital after the accident (30.03.2016).
Lamborghini was in service for inspection and painting. Both of them were car service workers, who had to deliver back to client (Lamborghini owner). Driver was speeding and caused an accident.
Lamborghini owner was MMA fighter Adam Yandiev.

Σύμφωνα με αυτό, το αυτοκίνητο ήταν για service και βαφή και οι δύο νεκροί ήταν υπάλληλοι του συνεργείου και σκοτώθηκαν όταν κατά τη διάρκεια της διαδρομής προς παράδοση του αυτοκινήτου, ο οδηγός έχασε τον έλεγχο λόγω υψηλής ταχύτητας.. 

Είναι τρομακτικό πως το αυτοκίνητο κόπηκε στη μέση μέχρι τον κινητήρα και ο οδηγός βρέθηκε λιωμένος ανάμεσα στη κολόνα και το αυτοκίνητο. Εντωμεταξύ, μου κάνει τρομερή εντύπωση, το πως βρέθηκε η πινακίδα στο εσωτερικό του αυτοκινήτου, στα πόδια του συνοδηγού..

Πολλή προσοχή στο δρόμο παιδιά, ας αφήσουμε τις "μαγκιές" για τη πίστα και ας κάνουμε αυτό που λέει ο Ιαβέρης, δηλαδή πριν φύγουμε από το σπίτι, κλείνοντας τη πόρτα, να κοντοστεκόμαστε για λίγο και να σκεφτόμαστε ότι εδώ πρέπει να γυρίσουμε το βράδυ... 

Edited by faniaros
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , faniaros said:

Σοκαριστικές εικόνες... Από τη περιγραφή του βίντεο: 

Driver is dead, passenger with critical conditions in hospital.
UPDATED: Passenger died in hospital after the accident (30.03.2016).
Lamborghini was in service for inspection and painting. Both of them were car service workers, who had to deliver back to client (Lamborghini owner). Driver was speeding and caused an accident.
Lamborghini owner was MMA fighter Adam Yandiev.

Σύμφωνα με αυτό, το αυτοκίνητο ήταν για service και βαφή και οι δύο νεκροί ήταν υπάλληλοι του συνεργείου και σκοτώθηκαν όταν κατά τη διάρκεια της διαδρομής προς παράδοση του αυτοκινήτου, ο οδηγός έχασε τον έλεγχο λόγω υψηλής ταχύτητας.. 

Είναι τρομακτικό πως το αυτοκίνητο κόπηκε στη μέση μέχρι τον κινητήρα και ο οδηγός βρέθηκε λιωμένος ανάμεσα στη κολόνα και το αυτοκίνητο. Εντωμεταξύ, μου κάνει τρομερή εντύπωση, το πως βρέθηκε η πινακίδα στο εσωτερικό του αυτοκινήτου, στα πόδια του συνοδηγού..

Πολλή προσοχή στο δρόμο παιδιά, ας αφήσουμε τις "μαγκιές" για τη πίστα και ας κάνουμε αυτό που λέει ο Ιαβέρης, δηλαδή πριν φύγουμε από το σπίτι, κλείνοντας τη πόρτα, να κοντοστεκόμαστε για λίγο και να σκεφτόμαστε ότι εδώ πρέπει να γυρίσουμε το βράδυ... 

Πολύ σωστά όλα όσα ανέφερες. Ή πινακίδα βρέθηκε καθώς την είχαν αφαιρέσει για λόγους ομορφιάς του μπροστινού μέρους..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά όλα όσα ανέφερες. Ή πινακίδα βρέθηκε καθώς την είχαν αφαιρέσει για λόγους ομορφιάς του μπροστινού μέρους..

Και εγώ αυτό σκέφτηκα, αλλά είπα μήπως από τη σύγκρουση κατάφερε να περάσει στο εσωτερικό η πινακίδα, πράγμα πολύ τρομακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.