Jump to content

Recommended Posts

γεια σας παιδια, ονομαζομαι παναγιωτης ειμαι 19 χρονων και εχω ενα golf tsi 140 gt sport... το αυτοκινητο ειναι μοντελο 2009 με 12000χλμ (1ο χερι).

απο extra εχουμε:

ολοσωμη εξατμηση απο gt και πισω προφυλακτηρας gt,

esp, πακετο καθρεφτων,μπορντο δερματινο σαλονι,ηλιοροφη, τεμπελη, συναγερμος, πλαινα σποιλερ απο gti και μπροστα χειλακι, 17αρες ζαντες OZ superturismo gt -->

http://www.llantasracing.com/fotos/kit%20de%20llantas%20oz%20racing%20superturismo%20gt%20negras%20letras%20rojas.jpg

,10 ηχειακια εργοστασιακα, αισθητηρες φωτος-βροχης...

το αυτοκινητο φοραει μεχρι στιγμης μονο προγραμμα etuners και αποδιδει 209 αλογακια και 29 κιλα ροπης γραμμικοτατα!!

Να και μια δυναμομετρηση στο maha στα σπατα -> http://i909.photobucket.com/albums/ac295/panos18pf/DSC00654-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

ωραιος φιλε μου να το χερεσαι..

βαλε κ καμια φωτο να το βλεφαριασουμε!! hearts.gif

χρονια πολλα σε ολους

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι τα σπανε οι ζαντες σου και το σαλονι!χαμηλωσε το ομως λιγααααααααααααααακι :cry:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, ονομαζομαι παναγιωτης ειμαι 19 χρονων και εχω ενα golf tsi 140 gt sport... το αυτοκινητο ειναι μοντελο 2009 με 12000χλμ (1ο χερι).

απο extra εχουμε:

ολοσωμη εξατμηση απο gt και πισω προφυλακτηρας gt,

esp, πακετο καθρεφτων,μπορντο δερματινο σαλονι,ηλιοροφη, τεμπελη, συναγερμος, πλαινα σποιλερ απο gti και μπροστα χειλακι, 17αρες ζαντες OZ superturismo gt -->

http://www.llantasracing.com/fotos/kit%20de%20llantas%20oz%20racing%20superturismo%20gt%20negras%20letras%20rojas.jpg

,10 ηχειακια εργοστασιακα, αισθητηρες φωτος-βροχης...

το αυτοκινητο φοραει μεχρι στιγμης μονο προγραμμα etuners και αποδιδει 209 αλογακια και 29 κιλα ροπης γραμμικοτατα!!

Να και μια δυναμομετρηση στο maha στα σπατα -> http://i909.photobucket.com/albums/ac295/panos18pf/DSC00654-1.jpg

Tι μοντέλο ζάντας φοράς?

oz superturismo gt

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι αναρτηση προτινετε να βαλω?? δν θελω να ναι πλ σκληρη γτ το αυτοκινητο ειναι για την πολη κυριως και για ταξιδακια, αλλα θελω να χαμηλωσει 3-3,5 ποντους... επιπλεον δν θελω να παω σε πανακριβες λυσεις! με μια 800αρα παιζει τπτ καλο και αξιοπιστο?? ξερει κανεις???

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι αναρτηση προτινετε να βαλω?? δν θελω να ναι πλ σκληρη γτ το αυτοκινητο ειναι για την πολη κυριως και για ταξιδακια, αλλα θελω να χαμηλωσει 3-3,5 ποντους... επιπλεον δν θελω να παω σε πανακριβες λυσεις! με μια 800αρα παιζει τπτ καλο και αξιοπιστο?? ξερει κανεις???

κανενας???

Link to comment
Share on other sites

Τι γόνατο έχει η δική σου ανάρτηση?

Αν έχει 50άρι, δες την ανάρτηση που πουλάω.Εχω την ίδια, αλλά με 55άρι γόνατο και είναι απίστευτο!

Link to comment
Share on other sites

α δν ξερω, gt sport ειναι μοντελο 09, ξερει κανενας?? νομιζω 55αρι πρεπει να χει και το 5αρι στις tsi εκδοσεις!! ειναι πλ σκληρη?? το χαμηλωσες κιολας?? βρισκει γτ εμενα εχει τυχει 2 φορες να βρει ευτυχως δν εγινε τπτ!! αλλα δν μπορω να το βλεπω ετσι ψηλο..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω φίλε Πάνο ότι με Bilstein sprint και HR ελατήρια 3.5 πόντων θα είσαι βασιλιάς ! Τις έχω πάνω και στο δικό μου κάρο, έγινε λίγο πιο σκλήρο αλλά δεν κοπανάει όπως μου έλεγαν ! Βέβαια τις έχω πάνω σε Ibiza αλλά έχω ακούσει αρκετούς που χρησιμοποιούν τον εν λόγω συνδυασμό ανάρτησης και σε golf, για ρώτα και κανένα ζαντολαστιχά ( εγώ τα έβαλα πακέτο όλα με 600 ευρω αρκετά καλή τιμή πιστέυω !! )

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα έχεις δει την εξάτμιση του gt μούφα είναι είναι παρα πολύ μικρή και είναι ολόιδια με του τσι με τα 140 hp δεν πειράζει όμως θα μάθεις. ελπίζω μονο να μην την πλήρωσες....εγώ πάντως που είχα το gt πριν πάρο το gti ήταν τρελή μούφα δεν έστριβε με τίποτα και χάλαγε όλη την ώρα χωρίς να το έχω πειράξει καθόλου ευτυχώ το έδωσα 20k και με αλλα 8k πήρα το gti καινούργιο το 2008

Στα μηνύματα που αναρτώνται θα πρέπει να υπάρχει σαφήνεια, λιτότητα, ουσία και να είναι ευανάγνωστα. Να χρησιμοποιούνται Ελληνικά ΜΙΚΡΑ γράμματα (Ελληνικές γραμματοσειρές - χαρακτήρες) και όχι Greeklish.

Edited by Speedy
Greeklish
Link to comment
Share on other sites

την ειχα παραγγειλει με το αμαξι, γτ οταν το πηρα δν γντ να παραγγειλεις ουτε gti, ουτε gt(170).. ερχοντουσαν τα 6αρια και ειχαν περιορισει τις εκδοσεις!! και εγω το πουλαω για να παρω κατι πιο σπορ, ισως ενα tt 2λιτρο!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω προτασεις για αναρτηση.. οχι ακριβες λυσεις που να ξεφευγουν απ τα 500-700 ευρω!!! ο λογος για την αλλαγη της ειναι το υψος και το γεγονος οτι δν ειναι σκληρη(χωρις να σημαινει οτι η καινουρια θα ναι πετρα)..

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτος ειναι ο λεγομενος πνιχτης στα 140αρια??? ανοιξα το κουτι αφαιρεσα το πανελ φιλτρο-σαν σφουγκαρι και κατω απ αυτο βρηκα αυτο το μαυρο πλαστικο, ειναι ο πνιχτης αυτος??

http://i909.photobucket.com/albums/ac295/panos18pf/0091.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτος ειναι πανο.

οσοι τον εβγαλαν λενε για μεγαλη διαφορα ψηλα μετα τις 5500.

και κερδιζεις και στο δυναμομετρο.

εσυ καταλαβες τπτ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτος ειναι ο λεγομενος πνιχτης στα 140αρια??? ανοιξα το κουτι αφαιρεσα το πανελ φιλτρο-σαν σφουγκαρι και κατω απ αυτο βρηκα αυτο το μαυρο πλαστικο, ειναι ο πνιχτης αυτος??

http://i909.photobucket.com/albums/ac295/panos18pf/0091.jpg

Ναι αυτός είναι ο πνίχτης.

Ερώτηση:έχεις αντικαταστήσει το μαμά φίλτρο με aftermarket γιατί αφαίρεση του πνίχτη με μαμά φίλτρο δεν κερδίζεις τίποτα.

Υ.Γ. Πολύ όμορφο το golfaki σου!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω. οχι με μαμα ειμαι, μια μικρη διαφορα στον ηχο χαμηλα καταλαβα τπτ αλλο, δν το χω τρεξει ακομα!! αα εχω βγαλει και το καπακι της εισαγωγης, δν ξερω αν εχει διαφορα αυτο..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω. οχι με μαμα ειμαι, μια μικρη διαφορα στον ηχο χαμηλα καταλαβα τπτ αλλο, δν το χω τρεξει ακομα!! αα εχω βγαλει και το καπακι της εισαγωγης, δν ξερω αν εχει διαφορα αυτο..

Αν βάλεις aftermarket φίλτρο χωρίς τον πνίχτη ,εσύ που έχεις και πρόγραμμα θα καταλάβεις διαφορά.

Εγώ τουλάχιστον κατάλαβα διαφορά και δεν ξέρω αν κέρδισα σε ιπποδύναμη αλλά το αμάξι ζωήρεψε αρπάζει πιο καλά και στέκεται πιο καλά στις ψηλές στροφές.Γνώμη μου πάντα αυτά που αναφέρώ παραπάνω.Πάντως βάλε ένα φίλτρο να χάσεις αποκλείεται και το κόστος είναι μικρό.Εγώ 45 ευρώ το πήρα απο EBAY μαζί με τα μεαφορικά.

Οσον αφορά το καπάκι καλύτερα να το βάλεις γιατί η μαμά εισαγωγή δουλευεί με το καπάκι πάνω όπως είναι.Ξέρω κάνει και γ@#% τους θορύβους χωρις καπάκι αλλά ... μπορεί να υπάρξει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.