Jump to content

Recommended Posts

να μαζεψει σκονη κτλπ?? τον πνιχτη δν τον ξαναβαζω μεχρι να αλλαχτει η εισαγωγη ετσι?? να σε ρωτησω, οταν λες εισαγωγη εννοεις φιλτροχωανες κτλπ?? γτ δν κανουν τοσο κανουν πλ παραπανω!!

Link to comment
Share on other sites

να μαζεψει σκονη κτλπ?? τον πνιχτη δν τον ξαναβαζω μεχρι να αλλαχτει η εισαγωγη ετσι?? να σε ρωτησω, οταν λες εισαγωγη εννοεις φιλτροχωανες κτλπ?? γτ δν κανουν τοσο κανουν πλ παραπανω!!

Οχι δεν εννοώ εισαγωγή εννοώ το μαμά φίλτρο που το αλλάζεις με άλλο ελεύθερης ροης όπως λέγεται μέσα στο υπάρχον φιλτροκούτι και δουλευεί έτσι.Εγώ αυτό έκανα και έβγαλα και τον πνίχτη.

Εισαγωγή αν βάλεις εννοείται ότι ξηλώνεις ολοκληρο το φιλτροκούτι οπότε bye bye πνίχτης έτσι και αλλιώς και όπως είπες είναι και αρκετά ακριβότερες.

Ο πνίχτης δεν νομίζω οτί παίζει με μεγάλο ρόλο μόνο για να μοιράζει τον αέρα σωστά στο μαμά φίλτρο μέσα στο φιλτροκούτι.

Οπότε αστόν βγαλμένο μέχρι να αλλάξεις είτε φίλτρο είε εισαγωγή.

Αλλά για το καπάκι καλο θα ήταν να το βάλεις μετά απο κουβέντα που μου είπε και φίλος μου μηχανικός όταν αλλάξαμε το φίλτρο.Και λόγω σκόνης που ετσί είναι πιο εύκολο να περάσει κκαι για ένα άλλο λογο που δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια :wacko:

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Link to comment
Share on other sites

πανο για εμενα αξιζει να βαλεις η βαρελακι bmc / forge

η την εισαγωγη της Apr εγω δεν την εβαλα μονο και μονο λογο δωμης του 122 ειναι μπροστα η τουρμπινιτσα

μου.

για το bmc εχω να σου πω τα καλυτερα!!!

ο badjesgt το εχει δει και ακουσει και απο κοντα και νομιζω αξιζει τα λευτα του!

Link to comment
Share on other sites

για το bmc εχω να σου πω τα καλυτερα!!!

ο badjesgt το εχει δει και ακουσει και απο κοντα και νομιζω αξιζει τα λευτα του!

OH YESSS new_sugkrotima.gif Σαν ροκ συναυλία είναι ο ήχος!!! :wacko:

Κοίτα πέρα από την πλάκα εξαρτάται το τι θέλεις να κάνεις στο αυτοκίνητο σου για να αποφασίσεις εισαγωγή ή φίλτρο.

Εγώ αποφάσισα τελικά να μην βάλω πρόγραμμα θεώρησα οτι η λύση του φίλτρου ήταν καλή για μένα.

Πάντως ότι και να διαλέξεις αν και τα δύο αξίζου τα λεφτά τους.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια σε ολους.

θα ηθελα να σου ζητησω παναγιωτη περισσοτερες πληροφοριες αν γινεται για την εξατμιση

που εχεις βαλει(που την εβαλες, ηταν καλη η δουλεια, ποσα λεφτα πηγε κτλ.)

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

η εξατμιση ειναι η εργοστασιακη του gt η οποια ειχε μπει απο αντιπροσωπια πριν καν το κυκλοφορισω.. δν εχει διαφορα σε αποδοση κτλπ απ την κανονικη του gt sport απλα φαινεται το τελικο της.. αν σε ενδιαφερουν τα αλογα και γνκ η βελτιωση βαλε cutback απο gti για να μν την ξαναλλαζεις..

Link to comment
Share on other sites

βασικα αν σε εναδιαφερει η βελτιωση βαλε μια απο μπροστα γιατι το Downpipe ειναι που κανει τη διαφορα.

η επωνυμη η χειροποιητη.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειχα παλιοτερη εμπειρια απο εξατμιση που ειχα βαλει στο προηγουμενο

αμαξι, αρχικα μου αρεσε και η διαφορα στη δυναμη(ελαχιστη μεν, αλλα κατι γινοταν)

αλλα και ο ηχος αλλα με τον καιρο καταντησε καπως εκνευριστικος ο θορυβος ειδικα σε ταξιδια

γι'αυτο και προσανατολιζομαι απλα και μονο να βαλω το τελικο κομματι της εξατμισης του gt ισα ισα

να βγει εξω για καθαρα εμφανισιακους λογους...ωστοσο αν μπορω να συνδυασω αποδοση και

χαμηλα επιπεδα ηχητικης ρυπανσης με καποια χειροποιητη δεν θα μου κακοπεφτε.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειχα παλιοτερη εμπειρια απο εξατμιση που ειχα βαλει στο προηγουμενο

αμαξι, αρχικα μου αρεσε και η διαφορα στη δυναμη(ελαχιστη μεν, αλλα κατι γινοταν)

αλλα και ο ηχος αλλα με τον καιρο καταντησε καπως εκνευριστικος ο θορυβος ειδικα σε ταξιδια

γι'αυτο και προσανατολιζομαι απλα και μονο να βαλω το τελικο κομματι της εξατμισης του gt ισα ισα

να βγει εξω για καθαρα εμφανισιακους λογους...ωστοσο αν μπορω να συνδυασω αποδοση και

χαμηλα επιπεδα ηχητικης ρυπανσης με καποια χειροποιητη δεν θα μου κακοπεφτε.

Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η εξάτμιση να είναι "αθόρυβη" και ταυτόχρονα δυνατή και σε ντεσιμπέλ αλλά και σε απόδοση!!!

Όποιου του "κάτσει" αυτό το πακέτο δεν νομίζω να την αλλάξει όπως συμβαίνει σε μένα!!!!Όταν λες στο παλιό σου αμάξι τι αμάξι έιχες???Π.χ. στο golf 5 έχει 2 καζανάκια και η μαμά καθώς επίσης και οι χειροποίητες-επώνυμες φτιάχνονται είτε με ένα είτε με 2 καζανάκια αναλόγως πόσο θέλεις να ακούγεται!!!! 8)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.