Jump to content

Recommended Posts

Edition 30 Golf V Χρονολογία 08.

Μετά απο το mtm που φόραγα για ένα χρόνο αποφάσια να κάνω αλλαγή σε κάτι πιο δυνατό ιδιαίτερα στις ψηλές στροφές.

Εγκατέστησα το πρώτο στάδιο e-tuners χωρίς περιφερειακά. Σύμφωνα με τον Κρίτων έχει over περίπου 1.45 και στον κόφτη 1.20.

Σε σύγκριση με το 1.7 over και 1.05 στoν κόφτη της mtm, είναι πιο γραμμικό και πιο δυνατό ψηλά στο κόφτη. Χωρίς δυναμομέτρηση υπολογίζουμε περίπου 300hp έναντι τα 285hp που υποστήριζε η mtm.

Επιπρόσθετα απο τα 25000 km και μετά έχω εγκαταστήσει και τετράφετο αγωνιστικό δίσκο πλατώ της SACHS Race Engineering .

Θα μείνω σε αυτο που είπε ο Κρίτωνας όταν τελιώσαμε με την εγκατάσταση.<<Τα καλύτερα είναι απο εδώ και πέρα με την υποστήριξη που θα έχεις απο εμάς.>> Εύχομαι να γίνει και πράξη.

Η πρώτη συνεργασία με τα παιδία ήταν πάρα πολύ καλή,ιδιάτιερα σε σύγκριση με αυτή που είχα με την mtm.

Για μένα μέτράει πολύ που ασχολήθηκε προσωπικά μαζί μου ο Κρίτωνας και ήταν πρόθυμος να βοηθήσει σε ότι μπορούσε.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δέν τον γνωρίζω, ούτε και έχω πρόγραμμα δικό του αλλά απο ότι έχω ακούσει και δεί στην πιάτσα δέν είναι απο τους τύπους που θα σε καροϊδέψουν.Τα προγράμματά του είναι πολύ καλά και το λέω γιατί τα έχω δεί πώς πάνε στο δρόμο.

Με γειά λοιπόν τα καινούρια "μυαλά" της golfaras και καλά χιλιόμετρα χωρίς απρόοπτα!

Link to comment
Share on other sites

φιλε να το χαιρεσαι το golfaki σου..πιστεψε με οτι απο τα παιδια δεν εχεις να χασεις..εγω εχω και προσωπικη εμπειρια και απο το δικο μου εδω και δυο χρονια τωρα χωρις κανενα προβλημα..βαλε και μια εξατμισουλα για να ανεβασεις και αλλη πιεση..καλες βολτες

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.