Jump to content
ZinonaS

Εξατμιση

Recommended Posts

Καλησπερα θελω να αλλαξω την εξατμηση μου πηγα στη abt 550 μονο το τελικο, κατεβηκα ως το φαληρο χειροποιητη λεει "με στενο καταλυτη να μην χανει ψηλα"απο μπρος μεχρι πισω 1500 χςρισ εγγυηση εγω ζητω ποιοτητα αλλα αν ειναι να χαλασω 2 μηνιατικα...τι προτινετε?

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτα που αναφερεις πιο πανω για εξατμιση ειναι τρομερα πολλα κατα την γνωμη μου.

Μπορεις να ριξεις μια ματια στα υαπρχοντα θεματα και θα δεις οτι με πολυ πιο λιγα,φτιαχνεις καλη χειροποιητη εξατμιση.

Θα σου προτεινα να ρωτησεις και αλλους εξατμισαδες,να συγκρινεις τιμες και μετα να αποφασισεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

σκεφτομαι να βγαλω τον καταλυτη απο το εργαλειο μου vw jetta 1.4tsi 140hp λετε να εχω κανενα προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαλεις τον καταλυτη θα υπαρχει αυξηση της αποδοσης ΑΛΛΑ δεν θα μπορεις να περασεις ΚΤΕΟ,το αμαξι θα βγαζει φουλ καυσαεριο και μυρωδια και ο ηχος θα γινει ακομα πιο εντονος.Επισης,αν τυχον σε σταματησουν σε ελεγχο και το δουν,η ποινη ειναι αρκετα μεγαλη.

Προσωπικα δεν θα στο συνιστουσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πριν λιγες μερες αναβαθμισα το <<jettoni>> μου με ενα ωραιο inox μεγαλο

χειποποιητο τελιΚο ΚαζαναΚι!!!Μιας ομως Και το αυτοΚινητο μας φοραει απο μαμα 2 μεγαλα

ΚαζαναΚια τελιΚο-μεσαιο πορολο που αλλαξα το τελιΚο ο ηχος ηταν απο ελαχιστος εως

Καθολου αλλαγμενος Και δυνατος!!τελιΚα αλλαξα Και το πολυ μεγαλο μεσαιο ΚαζαναΚι με εναν σΚετο σωληνα (διαβασα στο αναλογο θεμα του golf Και τα ποιο πολλα παιδια αυτο Κανουν) Και

τοτε πραγματιΚα ειδα αλλο αμαξι!!!Ποιο δυνατο Και ποιο ζωντανο σε ολο το φασμα τον στροφων

του Κινητηρα!!!απλα τωρα Κανει αρΚετο θορυβο Κατι σαν Κροταλισμα με αποτελεσμα να μην μου αρεσει ιδιαιτερα αν Και για τον Καθενα ειναι θεμα γουστου!!!δεν ξερω ισως παω να βαλω εναν μεσαιο χειροποιητο ΚαζαναΚι Και να βγαλω τον σΚετο σωληνα γιατι θελω να πετυχω εναν δυνατο μεν αλλα ποιο γλυΚο Και ποιο μπασο ηχο..!!!

δεν ξερω εσεις τι μου λετε να Κανω?? :crazy:

Edited by GEOZN8
Link to comment
Share on other sites

ΟσΟ πιΟ μεγαλα τα καζανια τΟσΟ λιγΟτερΟ θΟρυβΟ θα σΟυ κανει.

ΟπΟτε,κατα την γνωμη μΟυ,αυτΟ πΟυ εχεις να κανεις ωστε να μειωσεις τΟν θΟρυβΟ ειναι να βαλεις ενα μεσαιΟ καζανι,Οχι εργΟστασιακΟ,και θα κΟψει αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε κωστα τελικα μετα απο ενα μηνα δοκιμης δεν μου ειναι κουραστικο πηγα και

ταξιδι θεσσαλονικη και ηταν μια χαρα!!!Μονο το πρωι οταν ειναι κρυο κανει σπαστικο

θορυβο.Για αρχη θα το αφησω ετσι και μολις μαζευτει κανα ευρω θα μπει και το μεσαιο!!!

Edited by GEOZN8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.