Jump to content
alexator

Ψηφίστε Την Καλύτερη Ανάρτηση

??????? ??? ???????? ????????  

52 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ε οχι ρε παιδια δεν θελω να πληγωσω κανενα απλα τη γνωμη μου λεω παντως αν εβαλες τα bilstein sprint με eibach ελατηρια εκανες πολυ καλα και τα εβαλες και σε καλη τιμη.

τελικα ειναι τα bilstein sprint.. πηγα εχθες το απογευμα απο εκει γιατι αλλαξα και λαστιχα και τον ρωτησα για την τιμη και μου ειπε οτι μου εκανε καλη τιμη για τη συγκεκριμενη αναρτηση.. οταν τον ρωτησα για την pss μου ειπε 1150 αλλα σκαλωσα γιατι στην αρχη του ειχα πει για pss και οχι για sprint.. ακομα ψαχνω να βρω πως εκατσε φαση και μπηκε sprint.. :console::thumbsd: επισης δεν ημουν και μπροστα οταν εκαναν την τοποθετηση οποτε δεν ξερω τι εγινε.. Μιλησα με κατι φιλους και μου ειπαν και αυτοι οτι αποκλειετε να μου εβαλε την PSS με 600 ευρω.. εε τελικα το διαπιστωσα εχθες το απογευμα οτι εγινε λαθος..

δεν πειραζει εμεις να ειμαστε να ειμαστε καλα.. :twitch:

Link to comment
Share on other sites

Τα έβαλε μαζί με τα ελατήρια αλλά τα 600 ευρώ λέει ότι είναι χωρίς τα (λεφτά) για τα ελατήρια.

600 ευρω μου βγηκε χωρις τα ελατηρια.. τα ελατηρια τα ειχα παρει προ πολλου γυρω στα 100 ευρω απο γνωστο και μιας και αλλαξα αναρτηση εβαλα και αυτα επανω.. συνολικο κοστος δηλαδη μαζι με τα ελατηρια 700 στην τιμη περιλαμβανεται και φπα.. Παντως πολλοι μου ειπαν οτι ειναι αρκετα καλη τιμη.. :console:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες, μετα απο αγωνα δεξιοτεχνιας την κυριακη που μας περασε ετρεξα με το golf 6 tsi 122 revo dsg του φιλου-μελος playjack το οποιο φοραει κατι αναρτησεις ρυθμιζομενες που τις πηρε απο το *μη επιτρεπόμενο @ URL* http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/1284077/, το αμαξι πραγματικα εστριβε τρενο και γι'αυτο πηραμε την 2η θεση στην κατηγορια μας και την 3η στη γενικη καταταξη!!!!!!! τωρα θελω να βαλω και εγω! :whistling: βρηκα τις FK Coilover με 500€ τι λετε?? help pls... :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Kw1 για μένα μιας και σκληραίνει το αυτοκίνητο ελάχιστα σε σχέση με τη μαμά Sport ανάρτηση και ταυτόχρονα το χαμηλώνει κιόλας!!!!

2η επιλογή μου η εργοστασιακή Sport ανάρτηση αλλά με την αρχική της σκληρότητα γιατί μετά από κάποια χιλιόμετρα χαλάρωσε αρκετά.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα μεταχειρισμενη pss10 με 15000χλμ στα 550ε. τι λετε αξιζει? Ενα service αυτης της αναρτησης ποσο βγενει και καθε ποσο θελει?

Link to comment
Share on other sites

Την ειχε το παλικαρι πανω σε leon cupra2. Κανει σε golf 5 τσι? ρωταω για σιγουρια εκεινος λεει οτι κανει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Και ακομα κατι αυτες επησκευαζονται ετσι? ποσο κανει η επισκευη?

Η pss9 με την pss10 τι διαφορα εχουν? Και πως θα καταλαβω αν ειναι η 9 η 10?

Edited by pants_
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Και ακομα κατι αυτες επησκευαζονται ετσι? ποσο κανει η επισκευη?

Η pss9 με την pss10 τι διαφορα εχουν? Και πως θα καταλαβω αν ειναι η 9 η 10?

9 9 ρυσμισεις 10 10 η 10 εχει καλυτερα ελατηρια επισης!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Σε γκολφ 6 αλλαξα τα μαμα ελατηρια με τα eibach pro kit 3cm. Σε μετρηση που εκανα στα αμορτισερ πριν βαλω τα ελατηρια προς εκπληξη μου ειδα οτι τα μπροστα αμορτισερ εβγαλαν 75% - 78% "καινουρια" ενω τα πισω με μουτζοσαν με ενα 54% - 51% αν θυμαμαι καλα. Απο οτι μ ειπε ο ανθρωπος που μ περασε τα ελατηρια μεχρι τα χριστουγενα τα πισω θα τα εχουν παιξει. Οποτε σκεφτομαι να βαλω μια 4αδα αμορτισερ που να αντεχουν το -30μμ αλλα.... δεν εχω ΙΔΕΑ τι πως που και γιατι! Δεν θελω να χασω ΚΑΘΟΛΟΥ σε ανεση.Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να με βγαλουν πολλαααααα χιλιομετρα..

Α!!! ΤΟ βασικοτερο ειναι να μην περναει το 400-500ρι..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω βρει της blistain b8 με eibach ελατηρια αλλα είναι απο sirocco τι λέτε κάνει για εμένα έχω το golf 6 tsi 122 4πορτο θα κάνει για εμένα..;

Δεν ταιριάζει. Μπορείς να το διαπιστώσεις και εδώ κοιτώντας του κωδικούς : http://web1.carparts-cat.com/default.aspx?11=18&14=4&10=AD3FE00BD191C5D2E040A8C00A3E2A4D018004&12=100

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολι στελιο...μπορειτε να μοθ λησετε και αλλη μια απορια τη διαφορα εχοθβν τα αμορτισερ σπορ πακετοθ με τα καννονικα?στα σπορ πακετοθ τα αντεχει τα ebach pro kit 3mm?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολι στελιο...μπορειτε να μοθ λησετε και αλλη μια απορια τη διαφορα εχοθβν τα αμορτισερ σπορ πακετοθ με τα καννονικα?στα σπορ πακετοθ τα αντεχει τα ebach pro kit 3mm?

Τα μάμα αμορτισέρ ακόμη και του sport πακέτου δεν κάνουν σε συνδυασμό με ελατήρια 3cm. Πρέπει να βάλεις αμορτισέρ τύπου Bilstein Β8 , Koni FSD κτλ. που έχουν πιο κοντό καλάμι.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολι στελιο...μπορειτε να μοθ λησετε και αλλη μια απορια τη διαφορα εχοθβν τα αμορτισερ σπορ πακετοθ με τα καννονικα?στα σπορ πακετοθ τα αντεχει τα ebach pro kit 3mm?

τα μονα ελατηρια χαμηλώματος που κάνουν με τα μαμα αμορτισερ ειναι αυτα που δινει η vw στο eshop τις! ειναι σε συνεργασία με την eibach και εχουν σχεδιαστεί αποκλειστικά γ το μαμα αμορτισερ!

Link to comment
Share on other sites

τα μονα ελατηρια χαμηλώματος που κάνουν με τα μαμα αμορτισερ ειναι αυτα που δινει η vw στο eshop τις! ειναι σε συνεργασία με την eibach και εχουν σχεδιαστεί αποκλειστικά γ το μαμα αμορτισερ!

+1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και καλη χρονια! Εβαλε μηπως κανεις pss10 σε golf6?? Πειτε μου τιμουλα σας παρακαλω για αγορα και τοποθετηση,να εχω μια ιδεα γιατι μεχρι στιγμης ακουω τρελα νουμερα... :D

Link to comment
Share on other sites

Για μενα καλυτερη ειναι η χειροποιητη με κοκκινα h&r που φοραω τωρα αμαξι τουβλο χωρις να κοπαναει δν την αλλαζω με καμια σκληρο μεσα στην πολη και θεοσκληρο οσο ανεβαινουν τα χιλιομετρα και διαβασμα το δρομο συνεχεια.

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.