Jump to content
alexator

Ψηφίστε Την Καλύτερη Ανάρτηση

??????? ??? ???????? ????????  

52 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Παίδες sos. Κάποιος που να μπορεί να βοηθήσει. Ελατήρια κ αναρτήσεις από scirocco R κάνουν σε golf-6 122αρι;

κατα 99% οχι!

δεν εχουν τα ιδια βαρη ανα αξονα!

ακομα νομιζω το 122αρι εχι 50αρι καλαμι ενω τα μεγαλυτερα εχουν 55αρι!

Edited by golfioo
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποια η γνωμη σας για koni τα κιτρινα (αμορτισερ)? Ειναι πιο σκληρα σ σχεση με τα bilstein? Φοραω ηδη ελατηρια της vwr.

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοί συνάδελφοι έχω μια απλή απορία και ας μου απαντήσει κάποιος που έχει δοκιμάσει τα συγκεκριμένα αμορτισερ:

 

Εργοστασιακου τυπου Sachs ή ΚΥΒ?

 

θέλω άνεση και μακροζωία, αλλά αν σφίξει και λίγο δεν θα πω όχι (λίγο όμως)

 

παρακαλώ μην γράψετε για άλλες λύσεις, δεν υπάρχουν χρηματα, μόνο μεχρι 200 ευρω δίνω (εκτος αν προτεινετε κατι άλλο μεχρι 250 ευρω). 


Παιδες ποια η γνωμη σας για koni τα κιτρινα (αμορτισερ)? Ειναι πιο σκληρα σ σχεση με τα bilstein? Φοραω ηδη ελατηρια της vwr.

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2

πολλοι λενε οτι τα κονι πεθαναν... 

 

τα bilstein sport είναι νομίζω καλύτερα αλλα πολύ σκληρά για τους ελληνικούς δρόμους. Αν διαθέτεις χρηματα για χαλασμα προτείνω καλύτερα καποια απο τις PSS της bilstein.

Link to comment
Share on other sites

http://www.vrisko.gr/details/50bbbf5226cac011300_3g3e4h4i6206

http://www.trackday-special.gr/forum/index.php?topic=927.75

ωραια αυτος γι αθεσσαλονικη ..για αθηνα δεν εχουμε καποιον?ολοι αχρηστοι ειναι εδω?

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο να βάλεις τη Β6 ενώ η bilstein το eibach pro kit το συνδυάζει με τη Β8 και το λέει Β12? Β8 και pro kit είναι το σωστό

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι θέλεις, συνήθως οι περισσότεροι αλλάζουν πρώτα αμορτισέρ και με τα Β6 μπορείς να κατεβάσεις το αυτοκίνητο μέχρι 3cm (σύμφωνα με bilstein) και να έχεις και επιλογή να βάλεις ξανά τα μανισια ή από το gt. Η bilstein πάντως είναι ξεκάθαρη για τους συνδυασμούς που μπορείς να κάνεις....από κει και πέρα παίζει ρόλο και το κάθε αυτοκινητο όπως λέει για το τι θα κάνεις. Εάν πάντως κάποιος δεν έχει σκοπό να κατέβει πιο κάτω από 3cm καλύτερα τα Β6

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επίσης η koni τα fsd τα δίνει και πακέτο με eibach pro kit αυτό είναι σωστό ή όχι, γενικά πάντως τα eibach μπορείς να τα συνδυάσεις με πολλούς τρόπους ....?

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η koni τα fsd τα δίνει και πακέτο με eibach pro kit αυτό είναι σωστό ή όχι,

 

 

Ποτε δεν εδωσε η Κονι τα fsd μαζι με ελατηρια χαμηλωματος.

 

Τα fsd ειναι αμορτισερ ''αυτορυθμιζομενα'' και ειναι για εργοστασιακα ελατηρια,οχι για χαμηλωμενο αμαξι.

Ακομη και τωρα,το 2014,υπαρχουνε ανθρωποι που συνεχιζουν να λενε.....ελα μωρε βαλε και ενα ελατηριακι να κατεβει 3 ποντους,κονι ειναι αντεχει.ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ Ε????

 

Η Κονι το λεει ξεκαθαρα.........τα fsd ειναι για αμαξι που φοραει κανονικα ελατηρια και οχι χαμηλωμενο.

 

Υ Γ      Τα fsd  ΔΕΝ επισκευαζονται
 

Edited by takisbrax
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.tirerack.com/images/suspension/search_susp/large/koni_FSD_eibach_prokit_syst.jpg

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ισως και να εβγαλε fsd χαμηλωματος και να μην το ξερω.Παντος μεχρι και εχθες,η επισημη θεση της κονι,ειναι πως τα fsd τα προοριζει για αυτοκινητα με κανονικα ελατηρια.

Τα πορτοκαλι και τα κιτρινα,τα δινει και με ελατηρια χαμηλωματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα, (σαν νεος στο κλαμπ)

προχθες τοποθετησα τα Bilstein B8 με συνδυασμο eibach , με χαμηλωμα 3-3,5 ποντους,  πολυ ευχαριστημενος και ανετο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σαφως δε θα τη ψηφιζα για την καλυτερη, οποτε παιζει να ειναι σε λαθος θεμα.. Οχι τελειως ασχετο ωστοσο.. Κανεις καμια εμπειριαα απο δαυτες; http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/3719273/

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν έχει ψηφοφορία και ήδη αρκετά παλιό.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη ανάρτηση; Ρητορική η ερώτηση... Μία και μοναδική η απάντηση: Öhlins Road & Track.

MI10 για Golf 5&6 και MP20 για Golf 7. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Θα ήθελα την άποψη σας για την  ανάρτηση  του golf 7 1.00 r line με σπορ ανάρτηση και 17αρες. Θα είναι πιστεύετε πολύ σκληρό το αμάξι μεσα στην πόλη και  στις λακούβες σε σχέση με την απλή ανάρτηση και τις 16αρες; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.