Jump to content
alexator

Ψηφίστε Την Καλύτερη Ανάρτηση

??????? ??? ???????? ????????  

52 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Η αληθεια ειναι οτι τα παραπανω αμορτισερ λογο μεγαλων αποκλεισεων στις τιμες η ερωτηση δεν θα επρεπε να ειναι γ τα καλυτερα αλλα γ τα καλυτερα value for money...Οσο αφορα αυτο εγω προτεινο κονι fsd απο τα οποια εχω μεινει απολυτα ευχαριστιμενος...

Γνωριζει καποιος τα σπορ αμορτισερ του γκολφ 5 τσι sportline τι μαρκα ειναι?Εχω ψαξει κ ρωτησει αρκετους αλλα κανενας δεν γνωριζε να μου δωσει καποια απαντηση εχω την εντυπωση οτι ειναι sachs αλλα ειναι?κ αν ναι ποια sachs?

Edited by muscaria
Link to comment
Share on other sites

Τις pss τις επισκευάζει σίγουρα ο Κυρλαγκίτσης στη Θεσσαλονίκη (ο οποίος τη φέρνει σε εργοστασιακά επίπεδα, ή πιο κοντά στα γούστα σου αφού είναι κι επίσημος κατασκευαστής της bilstein), δεν ξέρω αν το κάνει άλλος. Τώρα αν σου σπάσει κάποιο στέλεχος καλαμιού, γεγονός πολύ δύσκολο, δεν ξέρω αν επισκευάζεται...

την πουλάει κιολας?ποσο παει ξερεις?

τι εχετε να πειτε για τις FK silverline η και την streetline?

η κονι fsd απο οτι καταλαβα ειναι value for money αλλα...ποσο το μαλλι?

weitec τις θεωρω αποτυχια...

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι τα παραπανω αμορτισερ λογο μεγαλων αποκλεισεων στις τιμες η ερωτηση δεν θα επρεπε να ειναι γ τα καλυτερα αλλα γ τα καλυτερα value for money...Οσο αφορα αυτο εγω προτεινο κονι fsd απο τα οποια εχω μεινει απολυτα ευχαριστιμενος...

Γνωριζει καποιος τα σπορ αμορτισερ του γκολφ 5 τσι sportline τι μαρκα ειναι?Εχω ψαξει κ ρωτησει αρκετους αλλα κανενας δεν γνωριζε να μου δωσει καποια απαντηση εχω την εντυπωση οτι ειναι sachs αλλα ειναι?κ αν ναι ποια sachs?

αν ειναι ιδια με του gt ειναι η sachs super touring

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ιδια με του gt ειναι η sachs super touring

Ναι του sportline ιδια ειναι...Δηλαδη η απλη η sachs?Παραξενο οποτε μονο τα ελατηρια ειναι λιγο ποιο σκληρα κ χαμηλα η αναρτηση ειναι η ποιο απλη sachs... thumbsdown.gif

Ευτυχος που την αλλαξα αν κ εβγαλε 95000κμ...

Link to comment
Share on other sites

Oι μαμα αναρτησεις ειναι σκυλια. Ειδικα των 'σπορ' εκδοσεων (sportline/gt sport/gt/gti).

Μια καλη και οικονομικη λυση ειναι η αναρτηση του gti (μεταχειρισμενη) στα 1400αρια TSI.Πρεπει να μπει ομως ολο το σετ (αμορτισερ/ελατηρια) γιατι τα μπροστινα ελατηρια ειναι πιο κοντα και ετσι δεν σηκωνεται η μουρη.

Link to comment
Share on other sites

Oι μαμα αναρτησεις ειναι σκυλια. Ειδικα των 'σπορ' εκδοσεων (sportline/gt sport/gt/gti).

Μια καλη και οικονομικη λυση ειναι η αναρτηση του gti (μεταχειρισμενη) στα 1400αρια TSI.Πρεπει να μπει ομως ολο το σετ (αμορτισερ/ελατηρια) γιατι τα μπροστινα ελατηρια ειναι πιο κοντα και ετσι δεν σηκωνεται η μουρη.

δεν το νομιζω γιατι του gti εχουν διαφορετικες λιβρες τα ελλατηρια απ οτι των tsi ειδικα μπροστα!!

δεν σηκώνετε η μουρη λογο μη σωστου συνδιασμου αναρτησεων αλλα λογο διαφορας βαρους!

και τα 6αρια την sachs super touring φορανε!

Edited by xristos/red tornado
Link to comment
Share on other sites

δεν το νομιζω γιατι του gti εχουν διαφορετικες λιβρες τα ελλατηρια απ οτι των tsi ειδικα μπροστα!!

δεν σηκώνετε η μουρη λογο μη σωστου συνδιασμου αναρτησεων αλλα λογο διαφορας βαρους!

και τα 6αρια την sachs super touring φορανε!

+1

Link to comment
Share on other sites

δεν το νομιζω γιατι του gti εχουν διαφορετικες λιβρες τα ελλατηρια απ οτι των tsi ειδικα μπροστα!!

δεν σηκώνετε η μουρη λογο μη σωστου συνδιασμου αναρτησεων αλλα λογο διαφορας βαρους!

και τα 6αρια την sachs super touring φορανε!

Τα μπροστινα ελατηρια ειναι πιο κοντα,αρκετα μαλιστα. Τα εχω βαλει και ξερω καθοτι τα συγκρινα με τα μαμα του gt sport. Τα πισω ειναι ελαχιστα χαμηλοτερα.

Στο δικο μου που τα εβαλα δεν εχω παρατηρησει να σηκωθηκε η μουρη αλλα δεν ειχα μετρησει και την αποσταση απο τα φτερα πριν τα βαλω για να μπορω να πω με σιγουρια. Παντως με το ματι δεν φαινεται. Αν καποιος μπορει να μετρησει την αποσταση στο δικο του θα μετρησω και του δικου μου να δουμε τι πραγματικα ισχυει. Βεβαια το δικο μου εχει και καμμια 25αρια κιλα παραπανω μπροστα λογω dsg.

Link to comment
Share on other sites

την πουλάει κιολας?ποσο παει ξερεις?

τι εχετε να πειτε για τις FK silverline η και την streetline?

η κονι fsd απο οτι καταλαβα ειναι value for money αλλα...ποσο το μαλλι?

weitec τις θεωρω αποτυχια...

To μαλλι ειναι περιπου 600ε αλλα αξιζουν τα λεφτα ειναι πολυ καλες αναρτησεις εγω εμεινα πολυ ικανοποιημενος λογο του ζηγισματοε ανεσης με κρατημα προοδευτικοτητα και γενικα αισθησης...

Edited by muscaria
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σε golf 5 tsi τι να βαλω???

δεν με νοιαζει να χασω πολυ σε ανεση αλλα δεν θελω να ειναι κουτσουρο!!!!!!

να πω οτι κανω αρκετα ταξιδια αν παιζει καποιο ρολο...

δεν θελω πολλες κλησεις και γενικα θελω κατι να φτιαξει αρκετα το στριψιμο χωρις να ξεπερασω τα 900 ευρο.

για coilover λεω αλλα δεν ξερω ποια...

help

Link to comment
Share on other sites

το γραφει στο signature του.

παιδια μην γελασετε αλλα ειμαι λιγο ασχετος στο θεμα αναρτηση...

τι διαφορα εχει η coilover απο μια σπορ αναρτηση???

Link to comment
Share on other sites

το γραφει στο signature του.

παιδια μην γελασετε αλλα ειμαι λιγο ασχετος στο θεμα αναρτηση...

τι διαφορα εχει η coilover απο μια σπορ αναρτηση???

Πάνο, πολύ χοντρικά, η coilover ανάρτηση επιτρέπει ρυθμίσεις καθ'ύψος, κατά σκληρότερα και ίσως κάμπερ/κάστερ.

Επίσης, ανάλογα με την coilover, oι ρυθμίσεις γίνονται είτε όντας φορεμένη στο αμάξι, είτε πρέπει να βγει από το αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

Πάνο, πολύ χοντρικά, η coilover ανάρτηση επιτρέπει ρυθμίσεις καθ'ύψος, κατά σκληρότερα και ίσως κάμπερ/κάστερ.

Επίσης, ανάλογα με την coilover, oι ρυθμίσεις γίνονται είτε όντας φορεμένη στο αμάξι, είτε πρέπει να βγει από το αμάξι.

Αλεξ θα σε παρω τηλ αυριο.. εχει σειρα μετα την εξατμιση!

αυριο θα πω τον προφυλακτηρα για βαφη τεταρτη πιστευω να ειναι ετοιμος να τον βαλω και καπακια στον Σκριβανο για την εξατμιση!

ωταν βρω ευρο θα περασω λογικα μια kw 3 που εχω διαβασει τα καλυτερα! φυσικα θα κανουμε και ενα τεστακι και με το δικο σου γιατι προχθες στις στροφες ησουν πολυ ανετος πισω μου και το δικο μου ηταν βαρκα.

εχει γινει και σαν κατσικι με τις 17αρες σκετες!!!

Link to comment
Share on other sites

H KW είναι κορυφή, δεν το συζητάμε. Μετά την PSS είναι η καλύτερη.

Προχθές το πήγαινα χαλαρά. Πίστεψέ με, το ποιο εντυπωσιακό πράγμα που έχει το αμάξι μου είναι το πως στρίβει και όχι το πως πηγαίνει στην ευθεία. Μου έχει τύχει να μπω με τόσα πολλά χλμ στην στροφή, που μετά ήμουν ζαλισμένος για μία μέρα, χαχα.

Βάλε την εξάτμιση πρωτα, να γουστάρεις και με τον ήχο, και πάμε για test drive όποτε θες! new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά

καμμιά άποψη για την H&R έχει κανένας. Προσωπικά δεν την γνωρίζω αλλά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα!! εγω εχθες εβαλα την bilstein sprint με ελατηρια eibach και μπορω να πω οτι εχω παθει πλακα.. λιγο σκληρη βεβαια αλλα το αυτοκινητο εχει φοβερο κρατημα.. μπορει καποιος να δωσει μια ενδεικτικη τιμη για την PSS γιατι μου ειπαν πολλοι οτι την πηρα σχετικα φτηνα (600 ευρω χωρις ελατηρια).

Edited by Rizaks
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα μπερδευεσαι δεν υπαρχει pss με 600 ευρω μηπως εβαλες τα bilstein sprint που ειναι για χαμηλωμα με eibach ελατηρια υπαρχει η pss9 και η pss10 οι οποιες ξεπερνουν τα 1300 ευρω και ειναι πληρως ρυθμιζομενες σε υψος και σκληροτητα αν ο μαστορας σου ειπε οτι σου εβαλε pss με 600 ευρω και χωρις ελατηρια τοτε πες του να γινει ζαχαροπλαστης οι pss εχουν αμορτισερ χρωματος νικελ και ελατηρια μπλε αν δεν κανω λαθος και ερχονται σετ με top mounts βασεις και οτι αλλο χρειαζετε για την τοποθετηση τους. τα αμορτισερ τι χρωμα ειναι? ειναι ρυθμιζομενα? παιδια δωστε τα φωτα σας μην μας δουλευει ο καθε μαστορας. Παντως μεγεια την καινουρια σου αναρτηση.

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Ε οχι ρε παιδια δεν θελω να πληγωσω κανενα απλα τη γνωμη μου λεω παντως αν εβαλες τα bilstein sprint με eibach ελατηρια εκανες πολυ καλα και τα εβαλες και σε καλη τιμη.

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.