Jump to content
fosmpa

Νεος Με Polo Classic.....

Recommended Posts

Καλησπερα και καλως σας βρηκα!!!!

Την πεμπτη παω να κανω την μεταβιβαση για να παρω ενα polo classic του 1998 1.400 κυβικα.

Ειναι το πρωτο μου αμαξι και ειναι σχεδον οπως το σκεφτομουνα για να κανω τα ταξιδια μου και το πηγενε ελα στην δουλεια (και τις εξοδους).

Οσο και να εψαξα δεν βρηκα πολλα πραγματα (και δεν τα πολυ καταλαβα) ειπα να ρωτησω τους ειδικους...

1)που μπορω να δω τα παντα για αυτο το αμαξι?

2)Ειναι αξιοπιστο?

3)Τι πρεπει να προσεχω σε αυτο το αμαξι γενικα?

4)Ποσα αλογα ειναι?

5)θα χρειαστω λαστιχα εχετε καποια να μου προτεινετε?

6)Αυτο το 6n που βλεπω σε καθε site διπλα απο την ονομασια του τι ειναι?

το ξερω σας κουρασα αλλα ως νεος σε αυτον τον τομεα μπορω να δικαιολογηθω...

ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα!!!!

Την πεμπτη παω να κανω την μεταβιβαση για να παρω ενα polo classic του 1998 1.400 κυβικα.

Ειναι το πρωτο μου αμαξι και ειναι σχεδον οπως το σκεφτομουνα για να κανω τα ταξιδια μου και το πηγενε ελα στην δουλεια (και τις εξοδους).

Οσο και να εψαξα δεν βρηκα πολλα πραγματα (και δεν τα πολυ καταλαβα) ειπα να ρωτησω τους ειδικους...

1)που μπορω να δω τα παντα για αυτο το αμαξι?

2)Ειναι αξιοπιστο?

3)Τι πρεπει να προσεχω σε αυτο το αμαξι γενικα?

4)Ποσα αλογα ειναι?

5)θα χρειαστω λαστιχα εχετε καποια να μου προτεινετε?

6)Αυτο το 6n που βλεπω σε καθε site διπλα απο την ονομασια του τι ειναι?

το ξερω σας κουρασα αλλα ως νεος σε αυτον τον τομεα μπορω να δικαιολογηθω...

1)το βιβλιο αυτοκινητου αναφερει τα παντα.ριξε μια ματια και στο google για να δεις μερικες πληροφοριες

2)αγνωστο.ειναι 12 ετων πλεον.

3)τα παντα.η ηλικια του απαιτει ιδιαιτερη φροντιδα αν θες να παραμεινει στους δρομους

4)70;75;δεν ειμαι σιγουρος ...

5)οτι και να βαλεις νομιζω θα σε καλυψει.

6)κωδικος μοντελων.google it και θα βρεις και τους υπολοιπους

καλως ηρθες!

ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

αγνωστο αν θα ειναι αξιοπιστο η οχι, ειναι πως θα σου τυχει και αναλογα την προηγουμενη χρηση του βεβαια.

κοιταξε στον κωδικο κινητηρα αν ειναι AFH ειναι 16βαλβιδος 100 αλογα, αλλιως ειναι 8V με 60 αλογα.

6n ειναι η ονομασια της συγκεκριμενης γενιας πολο. αργοτερα ακολουθησε το facelift (6n2) και μετα τα 9n 9n3, 6r η ονομασια του τελευταιου πολο που κυκλοφορει

τι πρεπει να προσεχεις, οπως ειπε και ο φιλος απο πανω τα παντα.......

οποιαδηποτε αλλη πληροφορια ιντερνετ ψαξε και θα βρεις οτι χρειαζεσαι

Edited by Spiros23
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα!!!!

Την πεμπτη παω να κανω την μεταβιβαση για να παρω ενα polo classic του 1998 1.400 κυβικα.

Ειναι το πρωτο μου αμαξι και ειναι σχεδον οπως το σκεφτομουνα για να κανω τα ταξιδια μου και το πηγενε ελα στην δουλεια (και τις εξοδους).

Οσο και να εψαξα δεν βρηκα πολλα πραγματα (και δεν τα πολυ καταλαβα) ειπα να ρωτησω τους ειδικους...

1)που μπορω να δω τα παντα για αυτο το αμαξι?

2)Ειναι αξιοπιστο?

3)Τι πρεπει να προσεχω σε αυτο το αμαξι γενικα?

4)Ποσα αλογα ειναι?

5)θα χρειαστω λαστιχα εχετε καποια να μου προτεινετε?

6)Αυτο το 6n που βλεπω σε καθε site διπλα απο την ονομασια του τι ειναι?

το ξερω σας κουρασα αλλα ως νεος σε αυτον τον τομεα μπορω να δικαιολογηθω...

ευχαριστω για τον χρονο σας

1)Βρες τον κωδικο του κινητηρα για να σου πουμε καποια πραγματα σχετικα με το αμαξι. Τι ακριβως θελεις να μαθεις?

2)Ποσα χιλιομετρα εχει? Υπαρχουν καποια συνηθισμενα προβληματα σε αυτο το αμαξι και η αξιοπιστία του εξαρταται πολυ απο την χρηση που του εκανε ο προηγουμενος ιδιοκτητης.

3)Αν βρεις το κωδικο της μηχανης μπορουμε να σου πουμε καποια πραγματα να κοιταξεις. Πρεπει να παρακολουθησεις τα λαδια του για να δεις αν καιει (ειδικα αν ειναι φορτωμενο με χιλιομετρα) και αν χανει παραφλου για αρχη.

4)Αν εισαι τυχερός 101, αν εισαι ατυχος καμια 60αρια :whistling: .

5)Τι ζάντες φοράς? 15αρες αλουμινιου 6ακτινες?

6)Το 6Ν ειναι ο κωδικός του συγκεκριμενου μοντελου (αλλιως αναφερεται και ως mk4 η μκ4 η polo4). Αναμφισβητητα απο τα ποιο αγαπημενα polo μεχρι τωρα :whistling: .

Δεν μας κουρασες και αφου εισαι και νεος δικαιολογησε. Να σε καλοσορισω και γω και να σου ευχηθω πολλα και καλα χιλιομετρα :drinks:.

Link to comment
Share on other sites

Λογο ανχους για το αμαξι ξεχαστηκα αλλα καλιο αργα παραποτε.....

Καλη χρονια σας ευχομαι με υγεια και χαρα πανω απο ολα!!!!!!!! το 2010 να σας προσφερει οτι επιθυμειτε...

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας και συντομα capamaru θα εχεις τις απαντησεις για να με βοηθησεις (κανω 2 δουλειες και δεν εχω πολυ χρονο).

Εχθες τελικα μου πηρα για δωρο (λογο γιορτης) το αμαξι και ο πωλητης με ..... διοτι ειχε ξηλωσει τα ηχεια απο μεσα και δεν μου το ειπε λεγοντας μου ''ειχε χαλασει η εργοστασιακη πηγη και την πεταξα''... θεωρησα και εγω οτι εχει ηχεια και θελω μια πηγη... πηγα και πηρα μια οταν ομως την συνδεσα δεν ακουγοταν τιποτα με αποτελεσμα να ψαχνω τον λογο, ωσπου ειδα μεσα απο τις σιτες των ηχειων οτι ελειπαν τα ηχεια....

το αμαξι εχει 6 ηχεια συνολικα θα μπορουσατε να μου πειτε τι ηχεια πρεπει να βαλω ωστε να ευχαριστιεμαι την διαδρομη (δεν με ενδιαφερει να παιζει πολυ δυνατα)?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου capamaru ρεπο σημερα και εψαξα να βρω αυτα που μου ζητησες...

1) κωδικος του κινητηρα: WVWZZZ6KZWR570217.

2) χιλιομετρα: 137000

3) κωδικος μηχανης: APQ081547. Λαδια δεν χανει το παραφλου δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου..

4) Δεν ειμαι τυχερος πρεπει να ειναι 60 αλογα.... :):p:(

5) 6ακτινες ειναι αλλα πρεπει να ειναι 14αρες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.