Jump to content
mourh

Ταπετσαρια-Υφασμα

Recommended Posts

ειναι εφικτη η περιπτωση να τοποθετησει κανεις στο εσωτερικο του αυτοκινητου το καρε σχεδιο του GTI χωρις να αγορασει ολοκληρο το σαλονι ?

απλως να τοποθετηθει στα υπαρχοντα καθισματα..το σχεδιο πιστευω του GTI ειναι πολυ επιτυχημενο για καποιον που δεν θελει να βαλει δερμα κ να σπασει λιγο η μονοτονια απο το εσωτερικο..

Link to comment
Share on other sites


ειναι εφικτη η περιπτωση να τοποθετησει κανεις στο εσωτερικο του αυτοκινητου το καρε σχεδιο του GTI χωρις να αγορασει ολοκληρο το σαλονι ?
απλως να τοποθετηθει στα υπαρχοντα καθισματα..το σχεδιο πιστευω του GTI ειναι πολυ επιτυχημενο για καποιον που δεν θελει να βαλει δερμα κ να σπασει λιγο η μονοτονια απο το εσωτερικο..


Λογικά θα γίνεται να ραφτεί καινούργια ταπετσαρία στο μέγεθος του καθίσματος και του καναπέ πίσω!!Αλλα δεν είμαι σίγουρος αν γίνεται,και που εδώ στην ελλάδα.Oπως επίσης ποσο θα πάει και η τιμή της όλης υπόθεσης!!!Βάλε τα καθίσματα από το R32!!Τα κοίταγα σε φωτός χτες!!Είναι πολύ ωραία!!! grin.png Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα μπορεις να βρεις ενα υφασμα το οποιο θα ειναι ιδιο η εστω θα μοιαζει με το καρο του gti και θα πας σε καποιο καλο μαστορα που φτιαχνει σαλονια να στα ντυσει!

γιατι να μη γινεται;

Link to comment
Share on other sites

ειναι εφικτη η περιπτωση να τοποθετησει κανεις στο εσωτερικο του αυτοκινητου το καρε σχεδιο του GTI χωρις να αγορασει ολοκληρο το σαλονι ?

απλως να τοποθετηθει στα υπαρχοντα καθισματα..το σχεδιο πιστευω του GTI ειναι πολυ επιτυχημενο για καποιον που δεν θελει να βαλει δερμα κ να σπασει λιγο η μονοτονια απο το εσωτερικο..

Το σχέδιο λέγεται " Interlagos " .

interlagosfs9.jpg

Θέλεις US style ή Euro Style ?

US:

gti_ed_30_03.jpg

Euro:

431944_5_b.jpg

Έχεις κι άλλες επιλογές αλλα με τιμές φωτιά ($2500/κάθισμα):

GTIEI%20006.jpg

R32Interlagos.jpg

img0069copiedy9.jpg

bucketvwmotorsports1030.jpg

img0109copielh5.jpg

DSC05646.jpg

Για τους μπαμπάδες του φόρουμ :

baby6.jpg

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το US style ταιριαζει καλυτερα το θεμα ειναι που κανουμε την μοντιφια

Speedy το καθισματακι ποιας εταιριας ειναι?Ειναι Vw οπως η τσαντα που πηρα?αν οχι υπαρχουν ελπιδες να βρεθει το καρο στο εμποριο...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

καλη η σκεψη σου τασο, κι εγω σκεφτομαι καποια στιγμη μια αλλαγη-ανακαινιση στο σαλονι μου,εστω κ με καλυμματα.

πιστευω πως δεν ειναι τοσο δυσκολο να βρεις καποιον ταπετσερη να σου κανει τη δουλεια(ειδικα στη θεσσαλονικη οπου βρισκεσαι),οσο να βρεις το συγκεκριμενο η παραπλησιο υφασμα..μακαρι να κανω λαθος βεβαια.. εχεις ρωτησει καπου ως τωρα?

Link to comment
Share on other sites

ακομα ειμαι στο σταδιο αναζητησης.Το project ομως θα γινει κ οταν βρω κατι αξιολογο θα ενημερωσω

κατα την γνωμη μου θα αλλαξει ολο το εσωτερικο κ πιστευω οτι δεν θα ειναι ακριβη λυση

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω απ ολους...

Εχω το ανοιχτοχρωμο grey εσωτερικο, και μαλιστα επειδη η εκδοση ειναι trendline καταλαβαινετε οτι ειναι πολυ φτωχo: απλα καθισματα, ρυθμιση υψους μονο του οδηγου, και το χειροτερο απ ολα ειναι οτι λερωνει με το παραμικρο.

Εχω βρει να ανταλαξω ολο το σαλονι του αυτ/του μου, και να βαλω το anthrazit του sportline με καποια επιβαρυνση φυσικα.

θα αλαχτουν τα καθισματα, οι ταπετσαριες στις πορτες, ντουλαπακι συνοδηγου + οδηγου, πλαινες πλαστικες επενδυσεις, ταπετσαρια πορτ μπαγκαζ, εταζιερα κλπ κλπ κλπ... με λιγα λογια οτι ειναι ανοιχτοχρωμο θα φυγει και θα μπει σκουρο ανθρακι.

το προβλημα ειναι το εξης και γιαυτο ζηταω αμεση βοηθεια.

1) Επειδη αναγκαστικα θα αλαξω ακομα και την μοκετα πατωματος, πια να βαλω??? την μαυρη η την ανθρακι? οσοι απο εσας εχετε το ανθρακι σαλονι, τι χρωμα μοκετα εχετε κατω?

2)επειδη η μοκετα θα αγοραστει απο ebay, βρισκω 2 διαφορετικους κωδικους (εδω καποιος που εχει ετκα ισως να μπορεσει να ριξει φως)

ο ενας κωδικος (και συγκεκριμενα για anthrazit μοκετα) ειναι 1K1 863 367 AM 4C3 που σημαινει (ΑΜ= 3θυρο, 4C3 ειναι το ανθρακι χρωμα) και ο αλος κωδικος ειναι 1K1 863 367 AL 4C3 που σημαινει AL= 4θυρο.

ο πωλητης στο ebay λεει οτι ειναι ολοιδιες και μπορει να μπει και στο 4θυρο και στο 3θυρο η ιδια μοκετα. Γινεται αυτο???

ρωτησα στην VW και μου ειπανε ΑΜ για 3θυρο και AL για 4θυρο.

πολυ το φοβαμαι οτι καπου στην μεσαια κολωνα δεν θα καθεται καλα η μοκετα, η δεν θα ταιριαζει απολυτα αν δεν ειναι απο ιδιο τυπου αυτοκινητο.

Παρακαλω τα φωτα σας προς αποφυγη λαθους αγορας.

Link to comment
Share on other sites

ακομα ειμαι στο σταδιο αναζητησης.Το project ομως θα γινει κ οταν βρω κατι αξιολογο θα ενημερωσω

κατα την γνωμη μου θα αλλαξει ολο το εσωτερικο κ πιστευω οτι δεν θα ειναι ακριβη λυση

έχεις pm :)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

η μοκετα σε εμενα ειναι μαυρη κ εχω το γκρι σαλονι

Απ οτι βλεπω, σχεδον ολα τα golf εχουν μαυρη μοκετα στο πατωμα, μαλλον θα παρω μαυρη και γω μονο που τα μπροστα πατακια σε οσες μαυρες εχω δει ειναι με το στρογγυλο κουμπωμα, ενω στα αλλα χρωματα ειναι με το οβαλ κουμπωμα.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω ψαξει πολυ λογο υποχρεωσεων αλλα ειναι στα αμεσα σχεδια μου

φυσικα αν κανεις αλλος εχει κανα νεο ας ενημερωσει το ιδιο θα κανω κ εγω..

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω ψαξει πολυ λογο υποχρεωσεων αλλα ειναι στα αμεσα σχεδια μου

φυσικα αν κανεις αλλος εχει κανα νεο ας ενημερωσει το ιδιο θα κανω κ εγω..

Εγω που εψαξα εδω Καβαλα δεν βρηκα τπτ. Αν ομως βρω κατι θα σφυριξω.
Link to comment
Share on other sites

Lol έχω τα καθίσματα alcadara τα μαύρα, και θέλω να βάλω κι εγώ κάποιο καλό κάλυμμα, για να τα προστατέψω αλλά να δείχνουν και ωραία, όχι καρακιτσαριά Β διαλογής!

Αμα εχετε νέα, ψήνομαι κι εγώ να αγοράσω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον!Βρηκα εδω Καβαλα σε καταστημα με αξεσουαρ καλυματα με το καρο του GTI μπρος-πισω 150 ευρα. Το παληκαρι στο μαγαζι μου ειπε οτι θα ειναι αθανατα!!! Το μονο που δεν μου αρεσε ηταν το υπολοιπο καλυμα που εμοιαζε με σκληρο βελουδο. Θα συνεχισω το ψαξιμο και αν ειναι να το τολμησω θα το κανω τον αλλον μηνα. θα εημερωσω παντως.

Link to comment
Share on other sites

καλυμμα?χμμμ λεμε να ντυθουν τα καθισματα οχι να βαλουμε καλυμμα..αλλα βαλε καμια φωτο αν μπορεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγω καλυμα λεω να βαλω γιατι η ταπετσαρια ειναι 11+ χρονων και καταλαβαινεις. Οταν με το καλο τα περασω και αφου δεν εχω βρει κατι καλλυτερο θα βαλω και καμια φωτο. Ξεχασα ομως χθες να πω οτι μπορει να γινουν και με δερματινη γυρω γυρω και στη μεση το καρο. Εκει πρεπει να ξεφευγει λιγο ακομα αλλα θα το ψαξω και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

δερματινη ακομα καλυτερα δεν ειναι κ πολυ ακριβη...το εχει ετοιμο η θα το τροποποιησει θα βγαλει δλδ το βελουδο για να βαλει δερματινη?

Link to comment
Share on other sites

mourh γιατί λες όχι κάλυμμα; Λόγω του να μην μαζεύει σκόνη από κάτω, ή για κανέναν άλλο λόγο;

ane mkiv όταν μπορέσεις βάλε καμια φωτό, ή δωσε μάρκα για να ψάξουμε στο διαδίκτυο να τα δούμε!

Πάντως, τα καλύμματα για τις παλαιότερες γενιές ή για τα άλλα αυτοκίνητα, απότι μου 'λεγε ένας έμπορας, δεν κάνουν για τα 6άρια (τα μπροστινά τουλάχιστος καθίσματα), γιατί έχουν άλλη βάση με πλαστικά που εμποδίζουν την τοποθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

γιατι το καλυμμα φαινεται για αυτον τον απλουστατο λογο

αλλα αν ειναι ΑΑΑ το βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν εχει ετοιμο. Ολα γινονται κατοπιν παραγγελιας.Τα παραγγελνεις ειδικα για το αυτοκινητο σου και ειναι ετοιμα μετα απο 2 η 3 μερες. Δεν ξερω ακομα τιμη για την δερματινη. Θα μαθω ομως και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

mourh γιατί λες όχι κάλυμμα; Λόγω του να μην μαζεύει σκόνη από κάτω, ή για κανέναν άλλο λόγο;

ane mkiv όταν μπορέσεις βάλε καμια φωτό, ή δωσε μάρκα για να ψάξουμε στο διαδίκτυο να τα δούμε!

Πάντως, τα καλύμματα για τις παλαιότερες γενιές ή για τα άλλα αυτοκίνητα, απότι μου 'λεγε ένας έμπορας, δεν κάνουν για τα 6άρια (τα μπροστινά τουλάχιστος καθίσματα), γιατί έχουν άλλη βάση με πλαστικά που εμποδίζουν την τοποθέτηση.

Τα καλυματα μπηκαν και ειναι πολυ καλα.Η πλαστικη βαση που λες υπαρχει και στο τεσσαρι αλλα δεν την καλυπτουν τα καλυματα θα ανεβασω φωτο τις επομενες μερες ισως και αυριο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.