Jump to content
mourh

Ταπετσαρια-Υφασμα

Recommended Posts

ρε παιδια πως ποσταρω φωτο? μια βδομαδα προσπαθω

Ανέβασε τις φωτο εδώ : http://imageshack.us/ κι έπειτα δώσε μας το "Direct Link" από κάθε μια φωτογραφία :drinks:

Link to comment
Share on other sites

αν ερθω καμια φορα καβαλα θελω να τα δω κ απο κοντα:thumbsup:

τα πλαινα γινεται να τα παρεις με αλκανταρα χρωματος γκρι?

Link to comment
Share on other sites

αν ερθω καμια φορα καβαλα θελω να τα δω κ απο κοντα;)

τα πλαινα γινεται να τα παρεις με αλκανταρα χρωματος γκρι?

οποτε θελεις. ενημερωσε με για να σου στειλω με πμ το κινητο μου. μπορεις να τα διαμορφωσεις οπως θελεις.ακομα και με δερματινη.η φθηνη δερματινη εχει160 ευρω {δεω μου τη συνεστησε το παληκαρι και η ακριβη αν θυμαμαι καλα 250 ευρα.

Link to comment
Share on other sites

Το ύφασμα της ταπετσαρίας του GTI υπάρχει στο παρακάτω site :

http://www.shop-ccs.de/index.php?page=categorie&cat=14

http://cgi.ebay.de/STOFF-KARO-Bezugsstoff-VW-Golf-Scirocco-GTI-GLI-NEU-/260549310518?cmd=ViewItem&pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item3ca9f2f836

Το θέμα είναι ότι με τα μέτρα που χρειάζονται από ύφασμα + τα μεταφορικά το κόστος ξεπερνάει τα 300 ευρώ (τους είχε ρωτήσει φίλος με ΜΚ5), χωρίς να υπολογιστεί η τιμή του ταπετσέρη στην Ελλάδα που θα κάνει την εργασία της αλλαγής.

55065435.jpg

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

ναι τα εχω πετυχει κ τα 2 στο ψαξιμο κ επειδη παει πολυ το παρατησα...καλυτερα να βρω ετοιμο το σαλονι στην τελικη

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για καθίσματα...

Στα καθίσματα του Highline πρέπει να προβούμε σε καμία προληπτική συντήρηση

με ειδικά προιόντα λόγω Alcadara υφάσματος;

Κάπου διάβαζα οτι μπελά βάλαμε στο κεφάλι μας οι κατέχοντες Highline χειρότερα

και από το να είχαμε δερμάτινα!

Κάτι "ξυρίσματα" διάβαζα που χρειάζονται και τα ρέστα και κόμπλαρα είναι η αλήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Τα δερμάτινα ίσα ίσα δεν είναι καθόλου μπελάς, με ένα βρεγμένο πανάκι καθαρίζουν πανεύκολα. Εγώ που είχα στο προηγούμενο αμάξι ήταν ότι πιο πρακτικό στο καθάρισμα, και δεν λεκιάζουν - ποτίζουν με σκόνη όσο το ύφασμα.

Αν το αλκαντάρα έχει θέμα τότε στην 3ετία από εμένα θα φάει σουτ την στιγμή που και με 800 ευρώ βάζεις δερμάτινο σαλόνι.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για καθίσματα...

Στα καθίσματα του Highline πρέπει να προβούμε σε καμία προληπτική συντήρηση

με ειδικά προιόντα λόγω Alcadara υφάσματος;

Κάπου διάβαζα οτι μπελά βάλαμε στο κεφάλι μας οι κατέχοντες Highline χειρότερα

και από το να είχαμε δερμάτινα!

Κάτι "ξυρίσματα" διάβαζα που χρειάζονται και τα ρέστα και κόμπλαρα είναι η αλήθεια...

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=35616 ;)

Link to comment
Share on other sites

όποιος θέλει συγκεκριμένες πληροφορίες για την επένδυση των καθισμάτων σας ,μπορώ να βοηθήσω.

Πινέλης Μάκης - Θεσσαλονίκη - bucket.pinelis@gmail.com

Υ.Γ. Το ύφασμα δεν θα το βρείτε πουθενά στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

εχεις το υφασμα του GTI?και αν το εχεις ποσο δινεις το μετρο?

το υφασμα το βρισκουμε κ μαλιστα δε διαφορες πολεις της Ελλαδας

το θεμα ειναι το πόσο

Link to comment
Share on other sites

εχεις το υφασμα του GTI?και αν το εχεις ποσο δινεις το μετρο?

το υφασμα το βρισκουμε κ μαλιστα δε διαφορες πολεις της Ελλαδας

το θεμα ειναι το πόσο

το υφασμα που σου εδειξε το παλικαρη απ τη καβαλα δεν ειναι τοy Gti, και στο λεω συγουρα γιατι ειμαι ταπετσερης

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω δεν ξερω τι να κανω..

να το βαλω στο polo???

εγω δεν ηξερα οτι θελει τετοια φροντιδα και προσοχη!!!

θα το εβαζα γιατι ξερω οτι ειναι ανθεκτικο κλπ...

Link to comment
Share on other sites

το υφασμα που σου εδειξε το παλικαρη απ τη καβαλα δεν ειναι τοy Gti, και στο λεω συγουρα γιατι ειμαι ταπετσερης

σίγουρα δεν ειναι !

παιδια εγω δεν ξερω τι να κανω..

να το βαλω στο polo???

εγω δεν ηξερα οτι θελει τετοια φροντιδα και προσοχη!!!

θα το εβαζα γιατι ξερω οτι ειναι ανθεκτικο κλπ...

εγω θα σου ελεγα βαλε το υφασμα Jacky ...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

το υφασμα που σου εδειξε το παλικαρη απ τη καβαλα δεν ειναι τοy Gti, και στο λεω συγουρα γιατι ειμαι ταπετσερης

εγω δεν ειπα για αυτο απο την καβαλα....ξερω πολυ καλα τι εννοω...κ για ποιο υφασμα μιλαμε κ πως λεγεται

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειπα για αυτο απο την καβαλα....ξερω πολυ καλα τι εννοω...κ για ποιο υφασμα μιλαμε κ πως λεγεται

οκ οπως νομιζεις, αν θες στειλε μοθ καποια διευθηνση να μπορεσω να το βρω κι εγω

Link to comment
Share on other sites

οκ οπως νομιζεις, αν θες στειλε μοθ καποια διευθηνση να μπορεσω να το βρω κι εγω

εσυ εισαι ταπετσερης και ειπες σε προηγουμενο ποστ σου οτι "όποιος θέλει συγκεκριμένες πληροφορίες για την επένδυση των καθισμάτων σας ,μπορώ να βοηθήσω"

τελικα τι εννοουσες γιατι τα 2 σου ποστ ειναι αντιφατικα κ με μπερδεψαν. θελεις βοηθεια η οτι μπορεις να βοηθησεις.

εαν το εχεις το υφασμα ποσο το δινεις εσυ για να γινει κ συγκριση τιμων

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

εσυ εισαι ταπετσερης και ειπες σε προηγουμενο ποστ σου οτι "όποιος θέλει συγκεκριμένες πληροφορίες για την επένδυση των καθισμάτων σας ,μπορώ να βοηθήσω"

τελικα τι εννοουσες γιατι τα 2 σου ποστ ειναι αντιφατικα κ με μπερδεψαν. θελεις βοηθεια η οτι μπορεις να βοηθησεις.

εαν το εχεις το υφασμα ποσο το δινεις εσυ για να γινει κ συγκριση τιμων

ναι φίλε εγώ είμαι και δεν αντιφάσκω απλώς είμαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει και εφόσον εσύ είσαι πιο σίγουρος γι αυτό στο ρώτησα!Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είσαι επιθετικός αφού έχεις βρει το ύφασμα γιατί δεν το κάνεις?

Υ.Γ. Όλα τα υφάσματα αυτοκινήτου κοστίζουν από 10 έως 30 ευρώ το μέτρο , εκτός από μερικά που είναι λίγο πιο καλής ποιότητας.

Link to comment
Share on other sites

αν διαβαζες ολο το thread θα εβλεπες γιατι δεν το εκανα.

βρισκεις πλεον ολοκληρο σαλονι με 600 ευρω.,.κ οχι απλα υφασμα κ ραψιματα

εν παση περιπτωση αν διαβαζες κ παλι τις απαντησεις μου θα εβλεπες οτι ρωταω τιμη για συγκριση (τιμων)απο αυτα που υπαρχουν ως τωρα

ΥΓ ευχαριστουμε για την διευκρινηση αναφορικα με τις τιμες αλλα μια που εισαι επαγγελματιας ποσο κοστολογεις εσυ το Project(υφασμα + εργασια-περασμα)

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.