Jump to content
mourh

Ταπετσαρια-Υφασμα

Recommended Posts

αν διαβαζες ολο το thread θα εβλεπες γιατι δεν το εκανα.

βρισκεις πλεον ολοκληρο σαλονι με 600 ευρω.,.κ οχι απλα υφασμα κ ραψιματα

εν παση περιπτωση αν διαβαζες κ παλι τις απαντησεις μου θα εβλεπες οτι ρωταω τιμη για συγκριση (τιμων)απο αυτα που υπαρχουν ως τωρα

ΥΓ ευχαριστουμε για την διευκρινηση αναφορικα με τις τιμες αλλα μια που εισαι επαγγελματιας ποσο κοστολογεις εσυ το Project(υφασμα + εργασια-περασμα)

Για ένα Golf V κοστίζει γύρω στα 600-650 ευρώ (καθίσματα εμπρός-πίσω . πόρτες) όσο δηλαδή βρήκες και το έτοιμο.

Απλώς όταν το κάνεις απ'την αρχή μπορείς και το "στήνεις" όπως θέλεις ,π.χ. χρώμα ραφής.

Link to comment
Share on other sites

Για ένα Golf V κοστίζει γύρω στα 600-650 ευρώ (καθίσματα εμπρός-πίσω . πόρτες) όσο δηλαδή βρήκες και το έτοιμο.

Απλώς όταν το κάνεις απ'την αρχή μπορείς και το "στήνεις" όπως θέλεις ,π.χ. χρώμα ραφής.

tnx for the reply

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έβαλε φίλος σαλόνι gti και είναι απίστευτο, δεν είναι μόνο το σχέδιο της ταπετσαρίας αλλά και τα ίδια τα καθίσματα που είναι πανέμορφα και με πολύ καλύτερη πλευρική στήριξη.

Κλασσικά βέβαια το πρόβλημα τους είναι η φθορά στο αριστερό πλαινό (στο κάθισμα του οδηγού) από το μπες - βγες, όσο πιο μεγάλα τα πλαινά - τόσο πιο εύκολα φθείρονται.

Συμφωνώ όμως με τον mourth, δεν αξίζει να αλλάξεις ύφασμα στα υπάρχοντα καθίσματα με τόσο μεγάλο κόστος, από την στιγμή που βρίσκεις ολόκληρο σαλόνι με 600-800 ευρώ.

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

και απο ημιbucket πας σε full-bucket.

ισως αν η τιμη ηταν περιπου στο μισο να ηταν ανταγωνιστικη

Link to comment
Share on other sites

και απο ημιbucket πας σε full-bucket.

Η στήριξη είναι η ίδια τα πιο μακρυά πλαινά είναι στον αέρα και δεν εφαρμόζει το σώμα ούτε στις στροφές, δεν ξέρω στους πιο εύσωμους αν βοηθάει σε εμένα πάντως που είμαι αδυνατούλης είναι μόνο για το μάτι.

Ο ταπετσέρης (Bucket) μας είπε τιμή που συμπεριλαμβάνει αλλαγή και στις πόρτες ενώ το gti έχει ίδιες ταπετσαρίες με τα tsi στις πόρτες οπότε καλύτερα να μας πεί τιμή μόνο για τα καθίσματα.

Link to comment
Share on other sites

Στα πλαινά στις πόρτες του gti είναι διαφορετικά τα φιλέτα, το ύφασμα όπως σωστά λες είναι το ίδιο. Βασικά πιο σημαντικό από τα πλαινά είναι αν κάποιος πάρει σαλόνι ή ράψει ύφασμα είναι να έχει το σαλόνι και τον τεμπέλη ή να τον φτιάξει ο ταπετσέρης, γιατί ο τεμπέλης του gti είναι διαφορετικός από του tsi.

Και μία φωτό από αγγελία με σαλόνι MK6 GTI που φαίνονται οι διαφορές:

kimg1358.jpg

Link to comment
Share on other sites

ε αν ειναι για τις ραφες τοτε να τον πεταξουμε κ να βαλουμε αλλον!α ρε κοσμα LARGE!

Βρε χαμένε με το γκρί ποντίκι σου εγώ απλά είπα την διαφορά του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.