Jump to content
DARKO

Αλλαγη Λεβιε Dsg

Recommended Posts

Εχω το golf6 dsg και θελω να βαλω του gti το λεβιε εχει κανεις αποψη που μπορω να τον βρω εκτος αντιπρωσοπειας και αν μπαινει ευκολα?

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=36836&highlight=DSG+knob+removalειναι για του Α3 το λεβιε που μου αρεσε και ηταν και πιο ευκολο να γινει γιατι εχει και αυτο το κουμπι

στα πλαγια.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και αλλου, κανε μια βολτα στο νετ. Το εβαλα σαν αναφορα.

Εξ'αλλου εκει και να θελεις χρειαζεται παραγγελια και αντε γυρευε.

Ψαξε Ευρωπη μερια που σιγουρα κατι θα υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και αλλου, κανε μια βολτα στο νετ. Το εβαλα σαν αναφορα.

Εξ'αλλου εκει και να θελεις χρειαζεται παραγγελια και αντε γυρευε.

Ψαξε Ευρωπη μερια που σιγουρα κατι θα υπαρχει.

Πηρα και ρωτησα εδω στον παζαρ... και μου ειπαν 95ε για το λεβιε απο το S3 αλλα δεν ξερω απο ποιο μοντελο να παρω.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και ρωτησα εδω στον παζαρ... και μου ειπαν 95ε για το λεβιε απο το S3 αλλα δεν ξερω απο ποιο μοντελο να παρω.

Του s3 το κουμπι απασφαλισης πρεπει να ειναι μπροστα οπως στο gti, και ειναι πιο δυσκολο να μπει, χρειαζεται να ζεστανεις ενα πλαστικο κομματι για να ερθει μπροστα και αν σπασει κλαυτα Χαραλαμπε.

Παρε και ρωτα για το λεβιε του A3 1.8 S tronic (to 160aρι) που ειναι ιδιο σε λειτουργια.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Του s3 το κουμπι απασφαλισης πρεπει να ειναι μπροστα οπως στο gti, και ειναι πιο δυσκολο να μπει, χρειαζεται να ζεστανεις ενα πλαστικο κομματι για να ερθει μπροστα και αν σπασει κλαυτα Χαραλαμπε.

Παρε και ρωτα για το λεβιε του A3 1.8 S tronic (to 160aρι) που ειναι ιδιο σε λειτουργια.

Πηγα και ρωτησα γι αυτο που λες [φωτο] και πρεπει να βρω αρ πλαισιου απο καποιο που τον φοραει για να ερθει ο ιδιος. Edited by MK6
Link to comment
Share on other sites

Πηγα και ρωτησα γι αυτο που λες [φωτο] και πρεπει να βρω αρ πλαισιου απο καποιο που τον φοραει για να ερθει ο ιδιος.

Αν και είναι λιγότερο απαίσιος από το δικό μας λεβιέ, ούτε του Α3 μ αρέσει...

Link to comment
Share on other sites

Αυτος που εχουμε εμεις μονο για σφυρι κανει

Καλο!

Πηγα και ρωτησα γι αυτο που λες [φωτο] και πρεπει να βρω αρ πλαισιου απο καποιο που τον φοραει για να ερθει ο ιδιος.

Αν πραγματι σε ενδιαφερει παρε τον και πες του για τι το χρειαζεσαι ωστε να βρει ενα s tronic απο τα αρχεια του και με τον αριθμο πλαισιου του να κανει τη δουλεια. Απλα βαριουνται τις πιο πολλες φορες και δεν κανουν τον κοπο για μια απλη ερωτηση.

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Αν πραγματι σε ενδιαφερει παρε τον και πες του για τι το χρειαζεσαι ωστε να βρει ενα s tronic απο τα αρχεια του και με τον αριθμο πλαισιου του να κανει τη δουλεια. Απλα βαριουνται τις πιο πολλες φορες και δεν κανουν τον κοπο για μια απλη ερωτηση.

Το ειπα αλλα δεν χρειαζεται να σου πω τι μου απαντησαν..... εχουμε πολλη δουλεια..καποια αλλη στιγμη να ξαναπαω κτλ....

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις εγω ηθελα να βαλω σαν του golf και εχω ιδιο με του a3....αχαχαχα...πλακα πλακα σαν του golf υπαρχει αλλα να μην γραφει τιποτα η εστω μονο dsg?

Link to comment
Share on other sites

Για πες λοιπον ποσο τον βρηκες και πως εκανες την τοποθετηση?

90ευρω ,η τοποθετηση ειναι ευκολη ,αν τραβηξεις το πλαινο κουμπι εξω απασφαλιζη και το τραβας με λιγο δυναμη και βγαινη

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω.

Οποτε τα περι δυσκολης τοποθετησης δεν ισχυουν?

Σε 10 λεπτα ειχα τελειωσει,το μονο που θελει προσοχη ειναι το πλαινο κουμπι να μην πατηθη μεσα πριν κατσει ο λεβιες στη θεση του γιατι σε παιδευει για να το βγαλεις παλι εξω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.