Jump to content
eliaseco

Ανακατασκευη

Recommended Posts

Γεια σας είμαι καινούργιος στο forum και άπειρος στα forum γενικά, αλλά έχω ένα μεγάλο καημό...

Υπάρχει δυνατότητα, να ανακατασκεαστεί στη χώρα αυτή, ένας σκαραβαίος του 67, που αγοράστηκε από τον παππού ώστε να περάσει στον εγγονό;

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως γινεται.μαλιστα,υπηρχε θυμαμαι ενα συνεργειο στην Αθηνα το οποιο εκανε αποκλειστικα αυτην την δουλεια.ανακατασκευη σκαραβαιων!

edit- διαβασε και αυτη την σελιδα...εδω.

και εδω.

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, και χρόνια πολλά!

έχω παραλάβει από τον πατέρα μου ένα σκαραβαίο 1303 ο οποίος χρειάζεται συντήρηση σε ό,τι αφορά το μηχανικό του μέρος, αλλά κυρίως αποκατάσταση του αμαξώματος, λόγω σκουριάς...

παρακαλώ, εάν γίνεται, θα ήθελα τη βοήθειά σας ώστε να απευθυνθώ σε επαγγελματίες του χώρου στην Αθήνα -όσο το δυνατόν κοντά στο κέντρο, που να έχουν τη διάθεση να ασχοληθούν με ένα τέτοιο αυτοκίνητο...

(Από συζήτηση στο site βρήκα μια εταιρεία που εδρεύει στο Περιστέρι, είναι όμως λίγο μακριά...)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Το θεμα μετακινηθηκε εδω στην αντιστοιχη κατηγορια για σκαραβαιους.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Είμαι νέο μέλος και δεν γνωρίζω αν κάνω σωστά ανάρτηση θέματος.

Παρακαλώ, θα ήθελα τη βοήθειά σας ώστε να απευθυνθώ σε επαγγελματίες του χώρου στην Αθήνα, για την ανακατασκευή του αμαξώματος ενός σκαραβαίου 1303, ο οποίος έχει προσβληθεί από σκουριές.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

c s beetle.....

χρονια πελατης εκει....

καιν πολυ ευχαριστημενος....

τηλεφωνο 2109945645....

πεσ εκ μερους του Θηβαιου με το μπορντω 1300 του 69 τηλεφωνω....

δεσ και εδω καποιεσ φωτο μου ...

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=11888&pid=355148&st=0entry355148

Edited by σκαθαρόαιμος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,εχω κανει το σκαραωεο μου cabrio ανακατασκευη δηλαδη στο τυπο που ηταν στο περιστερι,εχει κλεισει εδω και χρονια.τωρα πσαχνω να τον πουλησω,δεν ειμε σιγουρος οτι ειναι το σωστο τοπικ εδω αλα για ανακατασκευασμενα μιλατε και μιας και εχω ειπα να μιλισω

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να πεις για ανακατασκευη και να δωσεις πληροφοριες εδω ειναι το καταλληλο θεμα.

Για πωληση ομως,οχι :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

έχω πάρει ένα σκαραβαίο του 62-65,που πήγαινε για παλιοσίδερα,με σκοπό να ξηλώσουμε το καβούκι του και να κάνω το πάτωμα του ιδιοκατασκευή, για εκτός δρόμου γούστα!

Το πρόβλημα μου είναι οτι μόλις το ρυμούλκησα και το σπίτωσα, είδα οτι είναι σε πολύ καλή κατασταση με 60.000 Km και άψογο πάτωμα.έχει φυσικά πολλές σκουριές,ένα χτύπημα στο εμπρός φτερό,σπασμένο φανάρι κλπ. Μου μπήκε η ιδέα να το φτιάξω, τα πάντα, και να΄κυκλοφορήσει σαν αντίκα (μου είπαν οτι γίνεται καθώς είναι οριστικά διεγραμένο).

Το ερώτημα: Αξίζει να μπείς σε μιά τέτοια ιστορία, και με πόσα λιγότερα € θα βγείς???

Link to comment
Share on other sites

Αν αξιζει να μπει καποιος σε μια τετοια ιστορια,πιστευω ειναι καθαρα θεμα διαθεσιμων πορων για την διαδικασια αυτη.Σιγουρα υπαρχουν οικονομικες λυσεις και πιστευω αν διαβασεις τα ηδη ανοιχτα θεματα στον τομεα αυτο θα βρεις αρκετες πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Το με πόσα € λιγότερα θα βγεις εξαρτάται από πολλούς παράγοντες όπως η κατάσταση του αυτοκινήτου πριν αρχίσει η διαδικασία, τα σχέδια που έχεις για το αυτοκίνητο και τέλος τυχόν απρόοπτα.... το μεγαλύτερο ποσό που έχω ακούσει για ανακατασκευή ήταν 25.000 € ....

Για αντίκα νομίζω πως γίνεται αλλά κοίταξε λίγο εδώ :

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=31072

http://www.4tforum.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=8747

http://www.historic-racing.gr/index.php?topic=688.0

http://www.historic-racing.gr/index.php?topic=291.0

Κι εάν δεν έχεις κάποιον για να το κάνει επικοινώνησε με τον Untouchable σίγουρα θα ξέρει κάποιον ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι νεος στο club εχω ενα σκαραβαιο του '67 και θελω να τον κανω ανακατασκευη σε hot rod τον εχω λυσει εχω ενυσχισει το πλαισιο και εχω κοψει τα φτερα και θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να βαλω μοτερ απο subaru impreza sti και αν οχι τι μοτερ μπορω να βαλω επανω ευχαρηστω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι νεος στο club εχω ενα σκαραβαιο του '67 και θελω να τον κανω ανακατασκευη σε hot rod τον εχω λυσει εχω ενυσχισει το πλαισιο και εχω κοψει τα φτερα και θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να βαλω μοτερ απο subaru impreza sti και αν οχι τι μοτερ μπορω να βαλω επανω ευχαρηστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλωσορισες.

Κανε και μια παρουσιαση σου στα νεα μελη.Επισης,γραφεις μια φορα στο σωστο θεμα και οχι σε ολα τα ανοιχτα.

Στο ερωτημα σου τωρα,απο αυτα που ξερω,προτιμουνται μοτερ απο porsche 928 συνηθως.Αν διαβασεις τα ανοιχτα θεματα που υπαρχουν πιστευω θα βρεις αρκετες πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.