Jump to content
FOTIS_GOLF2_16V

Cruise Control Yeti

Recommended Posts

Μηπως γνωριζει κανεις για να μπει cruise control στο yeti, απο ποια μοντελα της vw ταιριαζουν τα απαραιτητα (διακοπτης φλας με πληκτρα + εγγεφαλος τιμονιου)?

Επισης, ειναι απαραιτητο να αλαχθει ο εγγεφαλος τιμονιου?

Link to comment
Share on other sites

Η ερωτηση για cruise control σε yeti αφορα φιλο μου.

Αγορασε μεταχειρισμενο διακοπτη απο golf5, τον τοποθετησε, λειτουργουν φλας συνιαλο κλπ αλλα το cc οχι. Σε 2 αντιπροσωπειες skoda πηγε και δεν μπορουν να το ενεργοποιησουν.

Στην μια αντιπροσωπεια του ειπαν κιολας οτι ειναι λαθος κωδικος ο διακοπτης.

Εγω ειμαι της γνωμης οτι δεν ξερουν να κανουν κωδικοποιηση.

Γνωριζει κανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Κλασική περίπτωση για VAGCOM ώστε να δεις part numbers και να δοκιμάσεις την ενεργοποίηση.

Γνωρίζεις τουλάχιστον ποιό εγκέφαλο έχει;

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Κλασική περίπτωση για VAGCOM ώστε να δεις part numbers και να δοκιμάσεις την ενεργοποίηση.

Γνωρίζεις τουλάχιστον ποιό εγκέφαλο έχει;

Κώστας

Το ρωτησε στην skoda και του ειπανε φοραει τον 1Κ0953549CD. (δεν το τσεκαραμε οπτικα ομως για να ειμαστε 100% σιγουροι).

αυτος ο κωδικος ειναι Type III (Compatible to Slip Ring: 1K0-959-654) και σιγουρα αν φοραει αυτον υποστιριζει cruise control.

το θεμα ειναι οτι δεν μπορουν να του κανουν κωδικοποιηση. (Κατα την ταπεινη μου γνωμη παντα, και χωρις να θελω να κανω τον

ειδικο, μαλλον ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ, γιατι ο ηλεκτρολογος στη skoda ειπε οτι αλη μια φορα προσπαθησε με καποιο αλλο yeti να κανει κωδικοποιηση και δεν τα καταφερε).

Στην μια αντιπροσωπεια μαλιστα, του ειπανε οτι πηρε λαθος κωδικο διακοπτη (!) και οτι επρεπε να παρει διακοπτη με τον εξης κωδικο:

ΒΕΑ600002Α

Εγω πρωτη φορα ειδα τετοιο κωδικο.

αλωστε απ οτι βλεπω το yeti τα ηλεκτρικα του τουλαχιστον, βασιζεται πανω στο golf.

το καντραν του ειναι ιδιο με του ΜΚ6 ενω το ταμπλω σε γενικες γραμμες εχει στοιχεια και απο το ΜΚ5 και απο το ΜΚ6.

τα δε χειριστηρια φλας/υαλοκαθαριστηρων, ειναι ολοιδια με του golf.

Link to comment
Share on other sites

και πάλι θα επιμείνω ..

Μια δοκιμή με VAGCOM θα απαραίτητη. Η κωδικοποίηση/ενεργοποίηση είναι απλή και άμεση.

Do it.

Κώστας

ΥΓ: εαν βρεθείτε για καφέ με τον Μιχάλη - mkaragiannis, ζήτησέ του να σε βοηθήσει με το VAGCOM.

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

και πάλι θα επιμείνω ..

Μια δοκιμή με VAGCOM θα απαραίτητη. Η κωδικοποίηση/ενεργοποίηση είναι απλή και άμεση.

Do it.

Κώστας

ΥΓ: εαν βρεθείτε για καφέ με τον Μιχάλη - mkaragiannis, ζήτησέ του να σε βοηθήσει με το VAGCOM.

Σωστος! πως δεν το σκεφτηκα? θα επικοινωνησω μαζι του!

Link to comment
Share on other sites

οσο ζεις μαθαινεις...

κατα 99,9% το yeti θελει το καλωδιο που συνδεει το εγγεφαλο τιμονιου με την κεντρικη μοναδα.

(οπως στα πρωτα gof5)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.