Jump to content
vagd

Golf 6 - Φωτα (Λύσεις, Oem, Aftermarket, Xenon, LED Κλπ)

Recommended Posts

retrofit? Τι είναι αυτό;

Βάζεις μέσα στο δικό σου φανάρι προτζέκτορα bi-xenon αυτο βέβαια προϋποθέτει οτι θα ανοιχτεί το φανάρι

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις μέσα στο δικό σου φανάρι προτζέκτορα bi-xenon αυτο βέβαια προϋποθέτει οτι θα ανοιχτεί το φανάρι

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Άνοιγμα φαναριού; Μακρυά απο εμάς!

 

Απλά κάποια στιγμή σκέφτομαι να βάλω κάτι τέτοια https://www.dectane.de/HEADLIGHTS/Headlights-VW/DECTANE-headlights-VW-Golf-VI-08-drl-black-SWV32DLGXB.html

 

Λές σε αυτά να μπαίνουν xenon;

Link to comment
Share on other sites

Άνοιγμα φαναριού; Μακρυά απο εμάς!

 

Απλά κάποια στιγμή σκέφτομαι να βάλω κάτι τέτοια https://www.dectane.de/HEADLIGHTS/Headlights-VW/DECTANE-headlights-VW-Golf-VI-08-drl-black-SWV32DLGXB.html

 

Λές σε αυτά να μπαίνουν xenon;

Το site λεει οτι αυτα ειναι για H7 λαμπες. Δεν αναφερει για ξενον. Απο οσο ξερω υπαρχει η πιθανοτητα αν βαλεις ξενον λαμπες, να χασεις την οποια εγγυηση. Αν σου βγαλει βεβαια καποια βλαβη

Link to comment
Share on other sites

Άνοιγμα φαναριού; Μακρυά απο εμάς!

 

Απλά κάποια στιγμή σκέφτομαι να βάλω κάτι τέτοια https://www.dectane.de/HEADLIGHTS/Headlights-VW/DECTANE-headlights-VW-Golf-VI-08-drl-black-SWV32DLGXB.html

 

Λές σε αυτά να μπαίνουν xenon;

Αν αυτός που κάνει τη δουλειά γνωρίζει τότε δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος. Το αποτέλεσμα είναι πάρα πολύ καλο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτός που κάνει τη δουλειά γνωρίζει τότε δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος. Το αποτέλεσμα είναι πάρα πολύ καλο.

 

+1000 κυρίως γιατί μπορείς να διαλέξεις projectors και να βάλεις κάτι ποιοτικό που προορίζεται για xenon λάμπα και όχι τις σαβούρες που έχουν τα έτοιμα φανάρια που προορίζονται έτσι κι αλλιώς για λάμπες αλογόνου...

Link to comment
Share on other sites

+1000 κυρίως γιατί μπορείς να διαλέξεις projectors και να βάλεις κάτι ποιοτικό που προορίζεται για xenon λάμπα και όχι τις σαβούρες που έχουν τα έτοιμα φανάρια που προορίζονται έτσι κι αλλιώς για λάμπες αλογόνου...

Θα συμφωνήσω απόλυτα καμία σχέση οι προτζεκτορες αλογόνου με τους bi-xenon

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους,

σκέφτομαι να αλλάξω λάμπες στα προβολάκια ομίχλης για να τα χρησιμοποιήσω σαν DRL. Δηλαδή να βάλω LED λάμπα. Μπορείτε να προτείνετε κάποιο site να ρίξω μια ματιά? Το ιδανικό θα ήταν να βάλω τα DRL από Skoda Fabia RS αλλά δεν ξέρω αν ταιριάζουν... Το έχει κάνει κανείς ή το έχετε δει σε κάποιο forum?

(Για να σας προλάβω, δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν θα τα χρειαστώ σε συνθήκες ομίχλης (υπάρχει άλλο όχημα για τέτοιες συνθήκες-εξορμήσεις)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

 

Ωραίο αυτό που λες kostask106! Μακάρι να το ξέρει κάποιος και να τα βάλουμε.

 

Εγω έχω πρόβλημα με τα xenon που αγόρασα. Δεν βρίσκω ντουι αντίστοιχο αυτών που έχει απο το εργοστάσιο με αποτέλεσμα να τα έχω στο κουτί να τα κοιτάω :).

 

Έχω πάρει αυτά στην φωτό στο λινκ. Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία? Επίσης ξέρουμε αν έχω πρόβλημα με τον εγκέφαλο υαλοκαθαριστήρων? Είναι Philips και θεωρώ είναι ΟΚ.

 

https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpl1/v/t34.0-12/12366935_10154723512277619_1721211994_n.jpg?oh=cf7ae943506529e7ba9f16a0296c28c0&oe=56989E57

 

Ευχαριστώ

 

Edited by achronak
Link to comment
Share on other sites

Πρακτικό καί χρήσιμο γκατζετάκι καί πολύ απλό στην τοποθέτηση φαίνεται.

Αν μπαίνει καί στό δικό μου το eco up που εχω τον ιδιο διακόπτη οπως το βλέπω,θαθελα να το παραγγείλω κι εγώ.

Ειναι universal γιά ολα τά vw?

Ποιός ξέρει πώς θα βρώ το λίνκ γιά τό δικό μου,μην κάνω λάθος παραγγελία?

Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν , aetos said:

Πρακτικό καί χρήσιμο γκατζετάκι καί πολύ απλό στην τοποθέτηση φαίνεται.

Αν μπαίνει καί στό δικό μου το eco up που εχω τον ιδιο διακόπτη οπως το βλέπω,θαθελα να το παραγγείλω κι εγώ.

Ειναι universal γιά ολα τά vw?

Ποιός ξέρει πώς θα βρώ το λίνκ γιά τό δικό μου,μην κάνω λάθος παραγγελία?

Μενιο για δες εδω ....το μονο που πρεπει να δεις αν μπαινει ή εχεις τον ιδιο διακοπτη http://www.uspmotorsports.com/Lighting/Switches/RFB-Automatic-Headlight-Conversion-Kit-MK6.html

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε Δημήτρη ,γιά την άμεση πληροφορία.

Γιά να σιγουρευτώ οτι κάνει γιά το ecoup,πρέπει νά τούς στείλουμε ερώτημα πρίν την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fovos said:

βεβαια Μενιο για να εισαι σιγουρος αν κανει και για το up 

Φαντάζομαι εκτός την χρονολογία,πιθανόν να θέλει και αριθμό πλαισίου παραγωγής.

Ειδα εχει δύο διαφορετικές επιλογές φίσας ''μικρή-μεγάλη''.

Το δικό σου εργαλείο Δημήτρη σκίζει απο ομορφιά με τό νέο ζαντικό (εχει αισθητήρα φώτων?)

Edited by aetos
Link to comment
Share on other sites

Αν σ'αρέσουν παρε τους αισθητήρες και στούς βάζω αμέσως εγώ (στην δουλειά).

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, fovos said:

χα χα χα με βαζεις σε πειρασμο ....θα το σκεφτω :)

Δεν χρειάζεται σκέψη ,εχεις το ομορφότερο μέσα σε 200 τουτού στην δουλειά φίλε Δημήτρη!!

Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν , aetos said:

Δεν χρειάζεται σκέψη ,εχεις το ομορφότερο μέσα σε 200 τουτού στην δουλειά φίλε Δημήτρη!!

 σ ευχαριστω Μενιο να εισαι καλα  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μ εκαναν δωρο ενα xenon kit αλλα στη τοποθετηση σκαλωνω στο οτι δεν μπορω να βγαλω το βισμα των φωτων πορειας που ειναι μεσα στο φαναρι.Γνωριζει καποιος αν μπορει να βγει; η θα πρεπει να παρει ρευμα απο την εξωτερικη πλεξουδα?Ειναι golf6.Η εικονα ειναι μεσα απο το φαναρι.

20160406_193606.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ειμαι καινούργιος στην παρέα θα ήθελα να ρωτήσω  έβαλα εχθές xenon στο golf vi που έχω και ενώ όλα πήγαν καλα τα φώτα δούλευαν 30 Δευτέρα και μετά έσβηναν έλληνα διακόπτη ανήγανε πάλι και έκανε το ίδιο τα xenon ειναι can bus ξερή κανείς να μου πει το μπορη να ναι ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

μπορει να ειναι και χαζη η ερωτηση αλλα

θελω να βαλω Led kit h7 , το μαμα μιλαει για αλογονου 55w και τα Led  που βρηκα ειναι 60w με 7200 LM θα υπαρξει κανεναα οποιοδήποτε θεμα με τα φωτα?

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

μπορει να ειναι και χαζη η ερωτηση αλλα

θελω να βαλω Led kit h7 , το μαμα μιλαει για αλογονου 55w και τα Led  που βρηκα ειναι 60w με 7200 LM θα υπαρξει κανεναα οποιοδήποτε θεμα με τα φωτα?

 

Γνώμη μου. Αν θέλεις σωστή δουλειά και πραγματικά καλό φως βάλε κάτι σε περίπου 4300Κ-4500Κ (θερμοκρασία χρώματος). Αν βάλεις πολύ ψηλό Κ (6000-7000) δεν θα έχεις καλό αποτέλεσμα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.