Jump to content
vagd

Golf 6 - Φωτα (Λύσεις, Oem, Aftermarket, Xenon, LED Κλπ)

Recommended Posts

Guest TRiBaL_23

Πολύ ενδιαφέρουσα εναλλακτική απο την Osram και plug n play. Περί τα 790Ε απο Γερμανία μαζί με τα μεταφορικά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kalispera pedia mia erotisi exo ena golf 6 tou 2010 forai apla fanargia kai thelo na valo ta bi xenon ta exo bri alla kolisa sto an mpenoun etsi apla i mipos theli antaptora i kati allo? ??

 

Euxaristo poli ekton proteron. ...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βάλω τα παρακάτω φανάρια μπροστά στο μαύρο Golf 6 που έχω:

 

https://streetboys.gr/product/vwg-01-mk6-08-13-cle-vl/

 

Πιστεύετε ότι είναι μόνο εμφάνιση και ότι από φωτισμό θα είναι χειρότερα από τα μανίσια;

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος στο mk6 tsi αν θέλω να βάλω led στα προβολακια τι πρέπει να πάρω? Είναι ΗΒ4 αλλά εχει με γωνία και ίσια.

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και Χρονια πολλα.

Θα ηθελα να τοποθετησω λαμπες led σε golf 6 αλλα μου εχουν πει οτι δεν μπαινουν ευκολα διοτι χρειαζονται καποιο ανταπτορα. Ισχυει κατι τετοιο; Εαν ναι που μπορω μα βρω το ανταπτορακι; Εχει ασχοληθει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Τοποθέτησα τις philips h7 led ultinon gen 2 με σε golf vi με φανάρια look R 20....το αποτέλεσμα είναι πάρα πολύ καλό.

Στην αρχή δεν είχα πάρει τους ανταπτορες canbus οι οποίοι πωλούνται ξεχωριστά και οι λαμπτήρες τρεμοπαιζαν.... αλλά αφού τοποθετήθηκαν οι ανταπτορες όλα λειτούργησαν άψογα.

On 21/4/2020 at 12:53 ΜΜ, Jimmi said:

 

Καλημερα σας και Χρονια πολλα.

Θα ηθελα να τοποθετησω λαμπες led σε golf 6 αλλα μου εχουν πει οτι δεν μπαινουν ευκολα διοτι χρειαζονται καποιο ανταπτορα. Ισχυει κατι τετοιο; Εαν ναι που μπορω μα βρω το ανταπτορακι; Εχει ασχοληθει κανεις;

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.
Τοποθέτησα τις philips h7 led ultinon gen 2 με σε golf vi με φανάρια look R 20....το αποτέλεσμα είναι πάρα πολύ καλό.
Στην αρχή δεν είχα πάρει τους ανταπτορες canbus οι οποίοι πωλούνται ξεχωριστά και οι λαμπτήρες τρεμοπαιζαν.... αλλά αφού τοποθετήθηκαν οι ανταπτορες όλα λειτούργησαν άψογα.


Οι συγκεκριμενες είναι όντως πολυ καλές.

Δωσε info/photo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

έχω το VW Golf VI κι ενδιαφέρομαι να βάλω φώτα xenon μπροστά.

 

Επειδή όμως δεν έχω καθόλου γνώσεις πάνω σε αυτό, θα μπορούσατε να μου δώσετε τις κατάλληλες πληροφορίες, ώστε να μη με πιάσουν κότσο;!

 

Επίσης, θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιο συνεργείο για την αγορά και τοποθέτηση τους προς τα νότια προάστια της Αθήνας;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει βάλει κανείς τα "LEDriving XENARC" για το Golf 6; Είναι  πραγματι plug & play ή χρειάζεται κάποιες τροποποιήσεις για να μην βγάζει σφάλμα σε μοντέλο του 2009 με απλά φώτα;

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , Crywolf said:

Τελικά έχει βάλει κανείς τα "LEDriving XENARC" για το Golf 6; Είναι  πραγματι plug & play ή χρειάζεται κάποιες τροποποιήσεις για να μην βγάζει σφάλμα σε μοντέλο του 2009 με απλά φώτα;

 

 

Για ρίξε μια ματιά εδώ

 

https://www.drive2.com/l/539199128945557540/

 

https://www.drive2.com/l/532091336027800395/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας . 

Εχω παθει το εξης , και μου ειπε ενας μηχανικος οτι εχει παρατηρηθει σε παρα πολλα golf 6 και sirocco .

εχει σταματησει να λειτουργει το ενα φαναρι αλλα μονο τα φωτα ποριας golf 6 caxa 2010 (φλας , μικρη και φωτα ημερας κανονικα). 

Μου είπε ότι η επαφή έχει λιώσει από τη χρήση και θέλει επισκευή και ίσως δεν έχει καν νόημα να το κάνω γιατί θα πρέπει να ανοιξει το φαναρι κ.λπ.

1) αν βαλω καποιο xenon κιτ θα χριαστει παλι αυτη η επαφη που ειναι ουσιαστικα η βαση του φαναριου η δουλευει χωρις αυτο ; 

2) απλα τα πεταω και παιρνω καινουργια ; 

οτιδήποτε άλλο μπορείτε να προτείνετε είναι ευπρόσδεκτο :)

Link to comment
Share on other sites

On 9/28/2023 at 2:03 AM, slav said:

Καλησπερα σας . 

Εχω παθει το εξης , και μου ειπε ενας μηχανικος οτι εχει παρατηρηθει σε παρα πολλα golf 6 και sirocco .

εχει σταματησει να λειτουργει το ενα φαναρι αλλα μονο τα φωτα ποριας golf 6 caxa 2010 (φλας , μικρη και φωτα ημερας κανονικα). 

Μου είπε ότι η επαφή έχει λιώσει από τη χρήση και θέλει επισκευή και ίσως δεν έχει καν νόημα να το κάνω γιατί θα πρέπει να ανοιξει το φαναρι κ.λπ.

1) αν βαλω καποιο xenon κιτ θα χριαστει παλι αυτη η επαφη που ειναι ουσιαστικα η βαση του φαναριου η δουλευει χωρις αυτο ; 

2) απλα τα πεταω και παιρνω καινουργια ; 

οτιδήποτε άλλο μπορείτε να προτείνετε είναι ευπρόσδεκτο :)

Δεν είμαι σίγουρος πως κατάλαβα το τι έχει χαλάσει. 

Αν οι φύσες που συνδέονται στο φανάρι (από την πλεξούδα) είναι οκ, τότε άλλαξε μόνο το 1 φανάρι.

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Μια ερώτηση γιατί έχω χαθεί.

Θέλω να αλλάξω της μεσαίες σκάλες του αυτοκινήτου (golf 6 1.4cav)

Από Η7 αλογόνου σε Η7led

 

Κατά κύριο λόγο ψάχνω σε phillips η osram αλλά χρειάζεται επίσης το σχετικό εγκέφαλακι και η αντίστοιχη βάση.

Οπότε 

1. Ξέρει κανείς στην Αττική ηλεκτρολόγο που να έχει ποικιλία και να ασχολείται με εγκατάσταση?

2.υπαρχει κάποιος που να έχει βάλει αντίστοιχο σετ και να δουλέψε χωρίς θέματα και να έχει ΔΕΣΜΗ ΚΑΛΗ.

 

Μέχρι στιγμής έχω βρει μόνο κάτι no name σετ που δε ξέρω αν είναι καλά για το αυτοκίνητο.

Παρακαλώ για τα φώτα σας.... Κυριολεκτικά 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.