Jump to content
vagd

Golf 6 - Φωτα (Λύσεις, Oem, Aftermarket, Xenon, LED Κλπ)

Recommended Posts

ποιες ψηρες?δεν εχουν ψηρες αυτα τα φαναρια,μονο led.

ψηρες εννοω την πρωτη σκαλα στο δικοπτη φωτων!!τοτε αναβαβουν τα led ...

 

σεσενα φιλε δουλευουν αψογα δεν κανουν τιποτα απο τα παραπανω;;;

Απο που τα πήρες φίλε;

Απο που τα πήρες φίλε;

 απο το ebay τα παρηγγειλα απο την DECTANE

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανενα θεμα.ολα ειναι οκ.

μηπως οταν προσπαθουσες να βαλεις τη λαμπα το πιεσες πολυ και ξεκουμπωσε ο προτζεκτορας?

Link to comment
Share on other sites

τα φαναρια τα αγορασα απο το ebeay ολοκαινουρεια

1. οταν αναψω τη μηχανη αναβουν τα φωτα ημερασ(led),αναβω τις ψηρες και τα led δουλευουν με μικροτερη ενταση,μεχρι εδω οκ    μολις αναψω τα πορειας σβηνουν αλλες φορες τα αριστερα led και αλλες τα δεξια, αν σβησω τα φωτα και τα ξανα αναψω κανενα 2 φορες αναβουν κανονικα φωτα πορειας και led

2. εχω βαλει xenono 6000κ , σε ανομαλιες του δρομου στο φως που βγαζουν τα ξενον βλεπω οτι κουνιεται ο προτζεκτορας, λιγο αλλα αισθητα.

 

Τα φαναρια δεν εχουν προβλημα γιατι ειναι το δευτερο σετ που βαζω . τα πρωτα που μου ειχαν στηλει ειχαν ξεκουμποτο τον ρυθμιστη και τα εστειλα πισω, ομως και εκεινα εκαναν τα ιδια τρελα με τα led.Οπως βλεπεις δεν ειμαι και πολυ τυχερος με τα συγκεκριμενα φαναρια,

Μηπως χρειαζεται καποιο προγραματισμο η καμια αντισταση;;;;

Τα δικα σου δουλευουν αψογα;

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια και το ενδιαφερον....

 

Σε μένα δεν το κανει,φανταζομαι ουτε στον Τολη..Μαλλον ειναι προβληματικη η παρτιδα που πηρες..

ψηρες εννοω την πρωτη σκαλα στο δικοπτη φωτων!!τοτε αναβαβουν τα led ...

 

σεσενα φιλε δουλευουν αψογα δεν κανουν τιποτα απο τα παραπανω;;;

 απο το ebay τα παρηγγειλα απο την DECTANE

 Μια διευκρινηση για να καταλαβω, τα παρηγγηλες απο το e-bay apo antiproswpo ths dectane ή απο το site της dectane?

 

Αναφερες οτι τα πρωτα ηταν προβληματικα κ τα γυρισες πισω,εστειλες πρωτα τα δικα σου πισω κ μετα σου στειλανε τα καινουρια φαναρια? Ρωταω γιατι κανονικα η διαδικασια σε τετοια περιπτωση,ειναι να σου στειλουνε πρωτα το καινουριο πακετο κ μετα να στειλεις πισω τα δικα σου.. Πιστευω να μη σε μπερδεψαwhistle.png

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανενα θεμα.ολα ειναι οκ.

μηπως οταν προσπαθουσες να βαλεις τη λαμπα το πιεσες πολυ και ξεκουμπωσε ο προτζεκτορας?

 

οχι δεν το πιεσα ... διαπιστοσα οτι ειναι ξεκουμποτος πρι βαλω την λαμπα....

Σε μένα δεν το κανει,φανταζομαι ουτε στον Τολη..Μαλλον ειναι προβληματικη η παρτιδα που πηρες..

 Μια διευκρινηση για να καταλαβω, τα παρηγγηλες απο το e-bay apo antiproswpo ths dectane ή απο το site της dectane?

 

Αναφερες οτι τα πρωτα ηταν προβληματικα κ τα γυρισες πισω,εστειλες πρωτα τα δικα σου πισω κ μετα σου στειλανε τα καινουρια φαναρια? Ρωταω γιατι κανονικα η διαδικασια σε τετοια περιπτωση,ειναι να σου στειλουνε πρωτα το καινουριο πακετο κ μετα να στειλεις πισω τα δικα σου.. Πιστευω να μη σε μπερδεψαwhistle.png

τοσο ατυχος ειμαι.....

τα παρηγγηλα απο το ebay απο την ιδια την dectane!!!

πρωτα μου στειλαν τα καινουρια φαναρια και τωρα ειναι να τους στειλω τα πρωτα πισω!

σκεφτομαι να τα αφησω ετσι γιατι δεν εχω καμια διαθεση να βγαζω και να βαζω τον προφηλακτηρα τρεις την ωρα και να περιμενω αλλες 15 μερες να μου στειλουν αλλα (αν μου ξαναστειλουν).....δεν ξερω τη να κανω !!!!

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το πιεσα ... διαπιστοσα οτι ειναι ξεκουμποτος πρι βαλω την λαμπα....

τοσο ατυχος ειμαι.....

τα παρηγγηλα απο το ebay απο την ιδια την dectane!!!

πρωτα μου στειλαν τα καινουρια φαναρια και τωρα ειναι να τους στειλω τα πρωτα πισω!

σκεφτομαι να τα αφησω ετσι γιατι δεν εχω καμια διαθεση να βγαζω και να βαζω τον προφηλακτηρα τρεις την ωρα και να περιμενω αλλες 15 μερες να μου στειλουν αλλα (αν μου ξαναστειλουν).....δεν ξερω τη να κανω !!!!

Αν τα φαναρια εχουν προβλημα,ειναι υποχρεωμενοι να σου στειλουν άλλα κ ας τα εχεις αλλαξει ηδη μια φορα..Το καλο ειναι οτι ανανεωνεται η εγγυηση ;-)

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη...τα διαβασα ολα αλλα δεν εχω κατασταλαξει.. αυτη τη στιγμη τι επιλογες υπαρχουν για καλυτερο φωτισμο απο τις μαμα λαμπες στην μεσαια σκαλα ? Δεν με ενδιαφερει να ειναι τυπου ξενον...απλα να φωτιζουν καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο πριν τα ξένον σε λάμπα πυρακτώσεως είναι η PIAA χωρίς αμφισβήτηση!!

Δυστυχώς όμως είναι τόσο ακριβές σε σχέση με τις υπόλοιπες (αλλά και τόσο μακριά σε 

ποιότητα λευκού φωτός για λάμπα πυρακτώσεως) που δεν μπορώ να στις προτείνω στην ουσία..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη...τα διαβασα ολα αλλα δεν εχω κατασταλαξει.. αυτη τη στιγμη τι επιλογες υπαρχουν για καλυτερο φωτισμο απο τις μαμα λαμπες στην μεσαια σκαλα ? Δεν με ενδιαφερει να ειναι τυπου ξενον...απλα να φωτιζουν καλυτερα...

Aμα δεν σε νοιαζει για xenon look, παρε osram night breaker plus, περιπου 20e το ζευγαρι και εισαι μια χαρα. Υπαρχουν νομιζω και αντιστοιχες τις Philips (x-tereme vision) αν θες να εχεις επιλογη ως προς την μαρκα, αλλα δεν τις εχω δοκιμασει.

Edited by granset
Link to comment
Share on other sites

Ημουν αναμεσα σε piaa και philips x-treme ...νομιζω παιζουν σε ιδιο επιπεδο λευκου φωτος.... υπαρχει καποιο συγκριτικο ?

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα μιλατε για τις piaa white xtreme plus ? ...απο θεμα αντοχης ισχυουν οτι δεν κρατανε ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτές ομιλώ εγώ προσωπικά.

Εγώ 4 αμάξια που έχω αλλάξει και το scooter που έχω τώρα και καίει νύχτα μέρα η μεσαία 

σκάλα μόλις φέτος μου κάηκε η πρώτη PIAA και αυτή στο scooter και αφού είχε περάσει 2 χρόνια 

σε αμάξι που πουλήσαμε και έκατσε και άλλα 2 χρονάκια σχεδόν στο scooter με συνεχή λειτουργία 

νύχτα μέρα..

Link to comment
Share on other sites

φιλε παρε piaa , ποιο ακριβες αλλα θα δεις μεγαλη διαφορα .

Γνωμη μου παρε XTREME FORCE στα 4700 κ αν σου αρεσει το ποιο μπλε φως 

επισης αυτες μπορεις να τις βρεις και ανεξαρτητες, δηλαδη (μια-μια) οι οποιες ειναι για moto

και απ'οτι  λενε ειναι ποιο γερες (αντεχουν περισσότερους κραδασμους)  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.ψαχνω να βαλω φαναρια απο vw golf 6 r και ειχα και μια κουβεντα με τον Σταθη που εχει βαλει και ψαχνωντασ στο net βρηακα σε ενα αμερικανικο forum οτι καποιοι βαλανε ρεπλικα που ειναι πολυ κοντα και οπτικα σχεδον ιδια με τα γνησια.μηπως ξερει κανεισ κατι για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φίλε..το μαμα φανάρι δεν παίζεται..στρίβει και στις στροφές και αυτορυθμίζεται συνεχώς.Αν ειναι να κανεις κατι καν το σωστά!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ αλλά το να φτάσεις τα εργοστασιακά φανάρια σε κατάσταση με 

ΑFL και Auto Levelling απλά θέλεις πολλάαααα ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Θέλει ψάξιμο για να σου βγει οικονομικά..αλλα φαντασου οτι μεγάλη σκάλα εχω να αναψω χρονια...ο φωτισμός απλα ειναι ασύγκριτος..ας βάλει για αρχή τα φανάρια και αργότερα βάζει και τα οικολογικά σιγά σιγά..

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ σε όλα.Βέβαια αν είναι να κάνεις κομπλέ όλο το σύστημα αξίζει να το κάνεις με την μία 

γιατί τα ξηλώματα είναι ουκ ολίγα!

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις δει ή τοποθετησει αυτες τις λαμπες..??

PHILIPS XENON ULTRA BLUE

 

ειναι κανονικες λαμπες αλλα δεν ξερω αν σε φαναρι απλο θα τυφλωνει οπως τα ξενον..???

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις δει ή τοποθετησει αυτες τις λαμπες..??

PHILIPS XENON ULTRA BLUE

 

ειναι κανονικες λαμπες αλλα δεν ξερω αν σε φαναρι απλο θα τυφλωνει οπως τα ξενον..???

Τις είχα δει και εγώ και όντος φαίνονται πολύ ωραίες αλλα νομίζω δεν βγαίνουν σε h7 που θέλουμε εμείς μιας και δεν τις βρήκα πουθενά!!

 

Κάτι άλλο ρε παιδια! μήπως έχουμε κάνα νέο για τις h15? Έχει βγει τπτ σε πιο λευκό(απο 4000κ και πάνω εννοώ)?Κάτι διάβασα οτι έχει βγάλει η osram  αλλα δεν μπορώ να τις βρω πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι στις συγκεκριμενες δεν παει με η7 η4 κτλπ αλλα με d2s d2r k αλλη μια..σε μας πρεπει να παιρνει d2s αλλα δεν ειμαι ακομα σιγουρος..ελλαδα εχουν κανα 85αρι η μια κ ebay 70 κ οι δυο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχει βάλει κάποιος αυτά τα φαναρια

https://www.dectane.de/SCHEINWERFER/Scheinwerfer-VW/D-LITE-Scheinwerfer-VW-Golf-VI-08-TAGFAHRLICHT-black-3949.html

Θέλω γνώμες εντυπώσεις και το βασικότερο αν μπορούμε να βάλουμε xenon kit

Edited by Giannis1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.