Jump to content
panoskr

Golf Vi Tsi 160Ps

Recommended Posts

Χμ δεν το έχω κοιτάξει ούτε εγώ αυτό..Βαλβολίνες σίγουρα δεν θέλει ανά 60000 όπως το 6άρι

όσο για τους δίσκους καλύτερα να μην μάθουμε πόσο κοστίζει η αλλαγή τους...

Δεν είμαστε και σε ηλικία κατάλληλη για τέτοιες συγκινήσεις!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

σαν νεος χρητης του forum θελω να εκφρασω την χαρα μου για τις πολλες απαντησεις που εχω παρει σε προηγούμενα post..

αυτες τισ ημερες ειμαι ετοιμος να παραγγειλω το golf me tsi 160ps σε r-line εκδοση ..το προβλημα που αντιμετοπιζω είναι με τον βασικό εξοπλισμο του αυτοκινητου γιατι απο αντιπροσοπεια σε αντιπροσοπεια μου λεει ο καθενας τα δικα του..

ετσι θελω κ απο εσας τους ηδη κατοχους να με βοηθήσετε στα παρακατω ερωτήματα

1.το ηχοσύστημα ειναι με τον πλοηγό ???

2.εχει αισθητήρες παρκαρίσματος εμπρος-πίσω ???

3.ποσο καιρό εκανε να σας παραδοθεί το αυτοκίνητο ???

4.υπαρχουν διαφορες τιμών απο μια αντιπροσπεια σε αλλη??? (εχω διαφορετικες τιμες με ιδιο εξοπλισμο)

παιδια sorry εαν σας κουρασα αλλα με καταλαβενετε πιστευω

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

σαν νεος χρητης του forum θελω να εκφρασω την χαρα μου για τις πολλες απαντησεις που εχω παρει σε προηγούμενα post..

αυτες τισ ημερες ειμαι ετοιμος να παραγγειλω το golf me tsi 160ps σε r-line εκδοση ..το προβλημα που αντιμετοπιζω είναι με τον βασικό εξοπλισμο του αυτοκινητου γιατι απο αντιπροσοπεια σε αντιπροσοπεια μου λεει ο καθενας τα δικα του..

ετσι θελω κ απο εσας τους ηδη κατοχους να με βοηθήσετε στα παρακατω ερωτήματα

1.το ηχοσύστημα ειναι με τον πλοηγό ???

2.εχει αισθητήρες παρκαρίσματος εμπρος-πίσω ???

3.ποσο καιρό εκανε να σας παραδοθεί το αυτοκίνητο ???

4.υπαρχουν διαφορες τιμών απο μια αντιπροσπεια σε αλλη??? (εχω διαφορετικες τιμες με ιδιο εξοπλισμο)

παιδια sorry εαν σας κουρασα αλλα με καταλαβενετε πιστευω

ευχαριστω

1) Όχι απαραίτητα.

2) Ναι ως εξτρά αν δεν κάνω λάθος.

3) 3-4 Μήνες

4) Κανονικά όχι.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

1) To gps (rns 310 ή rns 510) θεωρείται εξτρα εξοπλισμός και κοστίζει περίπου 1770 ευρώ. Σε βασικό εξοπλισμό έχει το rcd 310. Προτείνω να μην το βάλεις καθόλου δεν φείχνει και πολλούς χάρτες από Ελλάδα.

2) Μόνο σαν εξτρα εξοπλισμό, αλλιώς αν σου το κάνουν δώρο.

3) 3,5 μήνες.

4) Ανεπίτρεπτο αν οι αντιπροσωπείες έχουν απόκλιση στις τιμές.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

σαν νεος χρητης του forum θελω να εκφρασω την χαρα μου για τις πολλες απαντησεις που εχω παρει σε προηγούμενα post..

αυτες τισ ημερες ειμαι ετοιμος να παραγγειλω το golf me tsi 160ps σε r-line εκδοση ..το προβλημα που αντιμετοπιζω είναι με τον βασικό εξοπλισμο του αυτοκινητου γιατι απο αντιπροσοπεια σε αντιπροσοπεια μου λεει ο καθενας τα δικα του..

ετσι θελω κ απο εσας τους ηδη κατοχους να με βοηθήσετε στα παρακατω ερωτήματα

1.το ηχοσύστημα ειναι με τον πλοηγό ???

2.εχει αισθητήρες παρκαρίσματος εμπρος-πίσω ???

3.ποσο καιρό εκανε να σας παραδοθεί το αυτοκίνητο ???

4.υπαρχουν διαφορες τιμών απο μια αντιπροσπεια σε αλλη??? (εχω διαφορετικες τιμες με ιδιο εξοπλισμο)

παιδια sorry εαν σας κουρασα αλλα με καταλαβενετε πιστευω

ευχαριστω

καλησπερα!

Εχω αυτη την εκδοση!

1.εργαστασιακα εχεις το rcd310 (οχι πλοηγο), +211ευρω βαζεις το rcd510 (οχι πλοηγο), +1700 βαζεις το rns510 με πλοηγο αλλα χαλια χαρτογραφηση Ελλαδας.

2.Απο την μανα του οχι. +190ευρω βαζεις παρκτρονικ που εχει μονο πισω με ηχητικη ειδοποιηση, +1500 βαζεις παρκ ασσιστ που εχει γυρω γυρω αισθητηρες και παρκαρει και μονο του + οτι σου βάζουν το rcd510

3. Αν το παρεις καθαρη έκδοση θελει 3,5 μηνες αν βαλεις διαφορα εξτρα όπως εγω μπορεί ν πάει και 5 μηνες.

4.Πρέπει κανονικα να εχουν ιδιες τιμες, απο εκει και πέρα ο καθένας κανει οτι εκπτωση ή δωρα θέλει.

Ελπίζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.σαν νεος κατοχος golf ειμαι ξετρελαμενος απλα λογο τρελλας με την βελτιωση εχω ειδη στην αποθηκη μου ζαντες; 18 αρες sportec και αναρωτιεμαι τι αναρτηση να βαλω για να χαμηλωσει ωραια.δευτερον τι προγραμμα κλπ.να βαλω να το κανω πρωτο σταδιο γιατι για παραπανω δεν ειμαστε λογο dsg.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.σαν νεος κατοχος golf ειμαι ξετρελαμενος απλα λογο τρελλας με την βελτιωση εχω ειδη στην αποθηκη μου ζαντες; 18 αρες sportec και αναρωτιεμαι τι αναρτηση να βαλω για να χαμηλωσει ωραια.δευτερον τι προγραμμα κλπ.να βαλω να το κανω πρωτο σταδιο γιατι για παραπανω δεν ειμαστε λογο dsg.

Όλα εξαρτώνται από τα λεφτά που μπορείς να διαθέσεις.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

κοιτα αυτη την στιγμη διαθετω καποια χρηματα αλλα μονο για αναρτηση και λαστιχα λογο του οτι υπαρχουν ζαντες.στην πορεια θα συνεχισουμε για τα υπολοιπα.Εχει καποιος γνωστος μου μια ελαφρως μεταχειρησμενη kw variant 2 αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα μου αρεσει λογο του οτι στο προηγουμενο αμαξι ειχα bilstein pss9 και ειμουν πολυ ευχαριστημενος.ξερω τι πραγματικα πρεπει να κανω και το αμαξι να ειναι οπως πρεπει,αλλα υπαρχουν και αλλα εμποδια πλεον οπως ενα νεογενητο και η συμπεριφορα του με πολυ σκληρη αναρτηση και της 18αρες που ειδη εχω αγορασει και περιμνω να της βαλω μαζι με την αναρτηση.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολη την παρεα...κατοχος και εγω του golf 160ps(σημερα εκανα το update)καλο αυτο που σου δειχνει τη ταχυτητα εχεις και ποτε να την αλλαζεις για οικονομικη οδηγηση αλλα δεν λειτουργει καλα....αυτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολη την παρεα...κατοχος και εγω του golf 160ps(σημερα εκανα το update)καλο αυτο που σου δειχνει τη ταχυτητα εχεις και ποτε να την αλλαζεις για οικονομικη οδηγηση αλλα δεν λειτουργει καλα....αυτα!!!!

Καλημέρα,

εβγαλε update η VW????

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έκαναν ένα update. 1676 λέγεται αν δεν κάνω λάθος.

Αν μπορείς γράψε λίγες εντυπώσεις με την 1676. Συγκεκριμένα:

-Ο κινητήρας ζεστένεται πιο γρήγορα;

-Αν όντως είναι πιο γραμμικό και στις >4000rpm πιο ζωντανό.

-Αυξημένη κατανάλωση (περίπου +0.5lt/100Km), ειδικά σε συνθήκες πόλης.

Επίσης (επειδή έχεις μοντ.2009 απ ότι θυμάμαι):

-Πατώντας το ESP off, βγαίνει το ESP ή μόνο το TCS? Τι λαμπάκι ανάβει στο καντράν; (Για μικρές ταχύτητες).

Edited by PiNiOn
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς γράψε λίγες εντυπώσεις με την 1676. Συγκεκριμένα:

-Ο κινητήρας ζεστένεται πιο γρήγορα;

-Αν όντως είναι πιο γραμμικό και στις >4000rpm πιο ζωντανό.

-Αυξημένη κατανάλωση (περίπου +0.5lt/100Km), ειδικά σε συνθήκες πόλης.

Επίσης (επειδή έχεις μοντ.2009 απ ότι θυμάμαι):

-Πατώντας το ESP off, βγαίνει το ESP ή μόνο το TCS? Τι λαμπάκι ανάβει στο καντράν; (Για μικρές ταχύτητες).

Δεν έχω κάνει πολλά Km ακόμη λόγο του ότι το αμάξι είναι 15 μέρες στο γκαράζ από τα χιόνια. Όταν κάνω km θα σου πω.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς γράψε λίγες εντυπώσεις με την 1676. Συγκεκριμένα: -Ο κινητήρας ζεστένεται πιο γρήγορα; -Αν όντως είναι πιο γραμμικό και στις >4000rpm πιο ζωντανό. -Αυξημένη κατανάλωση (περίπου +0.5lt/100Km), ειδικά σε συνθήκες πόλης. Επίσης (επειδή έχεις μοντ.2009 απ ότι θυμάμαι): -Πατώντας το ESP off, βγαίνει το ESP ή μόνο το TCS? Τι λαμπάκι ανάβει στο καντράν; (Για μικρές ταχύτητες).

Μεχρι να δωσει καποιος μια πιο τεκμηριωμενη απαντηση ισως βοηθησω λιγο.Εχω 6αρι 160 του 7/2009.Μου περασαν το update οταν περασα απο αντιπροσωπια πριν 1 βδομαδα περιπου για πολλαπλασιαστη.Δεν το εχω κυκλοφορισει πολυ το αυτοκινητο αλλα απ οσα αναφερεις ζεστενεται πιο γρηγορα ο κινητηρας και με τις θερμοκρασιες που εχουμε τωρα 4-6 βαθμους το πρωι δεν κανει τρομερο cold start λες και εχει -50. Να πω ακομη πως αν και στο προηγουμενο update που μου ειχε γινει αν θυμαμε καλα πριν 1 χρονο (?) δεν ειχα δει καποια τρελη διαφορα, τωρα ομως το αυτοκινητο σαν να ψοφισε λιγακι ειδικα εκει που αναλαμβανε το turbo σε επιταχυνσεις. Καταναλωση γενικα τσιμπαω οποτε δεν ειμαι ο καταλληλος να σου πω.

Α, και οταν παταω κουμπι για esp γινετε μονο tcs on/off με το κλασικο λαμπακι ολισθησης να αναβοσβηνει.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να δωσει καποιος μια πιο τεκμηριωμενη απαντηση ισως βοηθησω λιγο.Εχω 6αρι 160 του 7/2009.Μου περασαν το update οταν περασα απο αντιπροσωπια πριν 1 βδομαδα περιπου για πολλαπλασιαστη.Δεν το εχω κυκλοφορισει πολυ το αυτοκινητο αλλα απ οσα αναφερεις ζεστενεται πιο γρηγορα ο κινητηρας και με τις θερμοκρασιες που εχουμε τωρα 4-6 βαθμους το πρωι δεν κανει τρομερο cold start λες και εχει -50. Να πω ακομη πως αν και στο προηγουμενο update που μου ειχε γινει αν θυμαμε καλα πριν 1 χρονο (?) δεν ειχα δει καποια τρελη διαφορα, τωρα ομως το αυτοκινητο σαν να ψοφισε λιγακι ειδικα εκει που αναλαμβανε το turbo σε επιταχυνσεις. Καταναλωση γενικα τσιμπαω οποτε δεν ειμαι ο καταλληλος να σου πω.

Α, και οταν παταω κουμπι για esp γινετε μονο tcs on/off με το κλασικο λαμπακι ολισθησης να αναβοσβηνει.

Thanx για τις info!

Link to comment
Share on other sites

εγω που ΔΕΝ παω στην επισημη αντιπροσωπια για σερβις,

μπορω να παω να μου κανουν αναβαθμιση ή να το αφησω καλυτερα (μοντελο 5/2009)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.