Jump to content
doggy

Προτάσεις συνεργείων στην Αθήνα

Recommended Posts

Βεβαίως και αναλαμβάνει και εγγυήσεις. Ο Παντελής είναι φοβερός στη δουλειά του!

Εμπιστεύσου τον!!!

Ευχαριστώ πολύ. Ψάχνω καιρό κάποιον καλό μηχανικό, για να κάνω τα service μου και να είναι σχετικά κοντά μου (Γαλάτσι). Από τιμές πώς είναι?

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Αφού είναι κοντά σου πέρνα μια βόλτα και ρώτα. Από τιμές είναι καλός, αυτό που μετράει όμως πάνω από όλα είναι η δουλειά που θα σου κάνει!

Edited by dubbeR_Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή εδώ και καμιά 1000 χλμ μου ζητάει service των 30000 χλμ θα ήθελα κάποιες απαντήσεις σχετικά γρήγορα αν μπορείτε...:

1) Πείτε κάποιο/α καλό/ά (δουλειά και τιμές) εξειδικευμένο συνεργείο στις περιοχές Αγ. Στέφανος,Ν. Ερυθραία,Κηφισιά,Πεύκη,Ν. Ηράκλειο,Μεταμόρφωση,Μαρούσι ή τέλος πάντων κάπου σχετικά κοντά.

2) Πόσο περίπου θα μου κοστίσει το service εκεί?

Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω κάποιος να μπορέσει να με βοηθήσει σύντομα!!!

Edited by xristos86
Link to comment
Share on other sites

μιας κ το ειχα ξεχασει οτι ειχα κανει ποστ...μηπως υπαρχουν αλλοι με γνωμες για τον Βαλεντινο ?

σε μενα παντως ειχε κανει μια μαλακια κ εφαγε χ...εν ολιγης με εκλεψε (ειχα συγκρινει τιμες για ανταλακτικα απο το εξουσιοδοτημενο)κ ενολιγης εβγαλε μια τιμη δικια του για εργασια+ανταλακτικα.

κριμα γιατι ηταν κοντα μ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Να σας πω και εγω την ιστορια μου με τα συνεργεια:

Πριν ενα 6μηνο εμφανιστηκε ενας θορυβος στον εμπρος δεξιο τροχο.Οσο ανεβαιναν τα χλμ τοσο πιο εντονος γινοταν.

Πηγα σε ενα φιλο που ασχολειται και μετα απο βολτα που εκανε μου ειπε ρουλεμαν τροχου.

Επειδη δεν ειχε χρονο να το φτιαξει πηγα σε ενα συνεργειο του vw group στα γλυκα νερα.Και εκει μετα απο βολτα ο μαστορας μου ειπε ρουλεμαν τροχου.

Κατι με ετρωγε και πηγα στην ΑΜΤ στη λεωφορο λαυριου μια βολτα.Εκει ο μαστορας το πηγε βολτα,το σηκωσε κιολας...,και μου λεει σασμαν---->1500 περιπου!Μου επεσαν τα μισα μαλλια!

Περνωντας απο την αντιπροσωπια της vw στην χαλκιδα ενας μηχανικος μετα απο "πληρη" ελεγχο μπαινουμε στο αμαξι,κλεινει τα παραθυρα και μου λεει το εξης ωραιο:Μην το φτιαξεις εδω...,θα σου κοψουν τον κ..ο!Θα το φτιαξουμε αλλου! :lol:

Ημουν ετοιμος να αλλαξω σασμαν στην ΑΜΤ αλλα ειδα το topic και αποφασισα να παω απο την VolksWagen Group Service στο Αιγάλεω και μετα απο Τσουργιαννη στο ρεντη.

Παω απο vw group,παμε βολτα με τον ηλια(100 βολτες τους εκανα) και μου λεει γνωριμος ηχος,ρουλεμαν τροχου ειναι.Οκ λεω,δεν παω τσουργιαννη και κλεινω ραντεβου.Οταν ξαναπηγα περιμενα 2,5 ωρες (ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ..) ξεκιναει ο ηλιας να βγαλει το παλιο αλλα καπου τα βρηκε σκουρα και συνεχισε ο αλλος μαστορας.Οταν τελειωσε και εφυγα τον ακουγα παλι τον θορυβο... rocket.gifprotest.gif

Τελευταια σταση στον τσουργιαννη.Παω το κοιταει,το παει βολτα,το σηκωνει,ερχεται και ο πατερας του και πανε μαζι βολτα,γυρναει και μου λεει οτι ουτε ρουλεμαν ειναι ουτε σασμαν!ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ :thumbsup: και οτι οι θορυβοι απο τον δρομο μεταφερονται στην καμπινα!!!!

Αλλαζει τα μπροστα ζαντολαστιχα με αλλα απο λεον,παμε βολτα και η golfo αθορυβη worthy.gif !!!

Οταν τον ρωτησα τι χρωσταω με "εδιωξε".Περιττο να σας πω οτι μετα απο λιγες μερες αλλαξα μπρος πισω δισκοπλακες και τακακια στον ακη και οτι εκει θα πηγαινω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα της Karenta-Μηλιαράκη βρίσκεται στον Αγιο Ελευθέριο.Διαθέτει εξυπηρέτηση δικτύου VW-Audi. Service-Ανταλλακτικά. Εχει άνετο χώρο parking και τα standards εξυπηρέτησης πελατών είναι από τα υψηλότερα χαρις και των ευχάριστων ανθρώπων που στελεχώνουν το δίκτυο.

Πηγα σήμερα για ένα έκτακτο πρόβλημα και έμεινα απόλυτα εθχαριστημένος από το service του Polo μου και την εξυπηρέτηση ιδιαίτερα του κ. Μιχαήλ(τεχνικός σύμβουλος VW). Μου πρόσφερε καφεδάκι, κάτσαμε κουβεντιάσαμε , μου εξήγησε τι θα γίνει στο αυτοκίνητο και έμεινα απόλυτα καθυστερημένος χωρίς ιδιαίτερες καθυστερήσεις.Εκανά απολύμανση στο χώρο του A/C ,και κάποιες άλλες εργασίες χωρίς κανένα παράπονο. Όποιος θέλει μπορεί να απευθυνθεί στον κ. Μιχαήλ λέγοντας ότι πηγαίνει συστημένος από τον Γερασόπουλο. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
...και έμεινα απόλυτα καθυστερημένος χωρίς ιδιαίτερες καθυστερήσεις.

Τί εννοείς? Αν είναι να μην πάμε...

Link to comment
Share on other sites

....εκανά απολύμανση στο χώρο του A/C ,και κάποιες άλλες εργασίες χωρίς κανένα παράπονο....

Εγω παλι επειδη εχω τη μεση μου, λεω να μη παω να απολυμανω το χωρο του A/C (φανταζομαι οι καθετες μοναδες της Karenta εχουν μεγαλο συστημα κλιματισμου!!) αλλα ουτε καποιες αλλες εργασιες..... music.gif

Edited by Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έτσι νόμιζα κι εγώ όταν πρωτοπήγα. Πολύ οργανωμένοι φαίνονται, είχα σκεφτεί!

Κάτσε να σου τύχει τίποτα πιο μεγάλο και θα δεις!

Ούτε που σε ειδοποιούν αν έχουν έρθει τα ανταλλακτικά που παρήγγειλες. Για ένα πλαστικό περίμενα 3 μήνες! Το ίδιο και για άλλα ανταλλακτικά! Όταν τελειώσει η εγγύηση, bye bye Karenta!!!

Και όπως έγραψες κατά λάθος (???): ...και έμεινα απόλυτα καθυστερημένος χωρίς ιδιαίτερες καθυστερήσεις.

Edited by ace
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια

πηγα στην καρεντα.την προηγουμενη εβδομαδα και μιλησα με τον κυριο παραμυθιωτη!!!

ειχα τα εξης προβληματα(ειμαι μεσα στην εγγυηση),ξεφλουδισμενο τιμονι(στην κορνα και θορυβο στο a/c).

δεν ξερω,αλλα η εξυπηρετηση του ηταν καλη.δηλαδη,χωρις κανενα προβλημα μου αλλαξε το σετ κορνας-αεροσακου και παρολο που δεν διαπιστωσε προβλημα στο a/c μου αλλαξε το κλαπε αυτου.(το μονο ασχημο ηταν οτι περιμενα το κλαπε 2 μερες)

ειμαι ευχαριστημενος.λετε να ωφειλεται στο οτι ειδε το σημα του CLUB?

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια

πηγα στην καρεντα.την προηγουμενη εβδομαδα και μιλησα με τον κυριο παραμυθιωτη!!!

ειχα τα εξης προβληματα(ειμαι μεσα στην εγγυηση),ξεφλουδισμενο τιμονι(στην κορνα και θορυβο στο a/c).

δεν ξερω,αλλα η εξυπηρετηση του ηταν καλη.δηλαδη,χωρις κανενα προβλημα μου αλλαξε το σετ κορνας-αεροσακου και παρολο που δεν διαπιστωσε προβλημα στο a/c μου αλλαξε το κλαπε αυτου.(το μονο ασχημο ηταν οτι περιμενα το κλαπε 2 μερες)

ειμαι ευχαριστημενος.λετε να ωφειλεται στο οτι ειδε το σημα του CLUB?

Το πιστεύω ότι ωφείλεται και στο γεγονός του club, μιας και άμα βγει βρώμα...τότε bye bye πελατεία!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην τρελαινεστε,

Παιζει ρολο τι ζηταει ή τι περιμενει ο καθενας μας απο το καθε συνεργειο και φυσικα ΠΟΙΟΣ αναλαμβανει να σε εξυπηρετησει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην τρελαινεστε,

Παιζει ρολο τι ζηταει ή τι περιμενει ο καθενας μας απο το καθε συνεργειο και φυσικα ΠΟΙΟΣ αναλαμβανει να σε εξυπηρετησει.

Παντος η μητερα μου εχει ενα bora 1.6 απο το 2000 και του κανει service ,αλλα και οτιδηποτε αλλο στην Μηλιαρακη. Εγω εχω εδω και ενα χρονο ενα fabia 101. Αυτο που μπορω να πω ειναι οτι η αντιπροσωπεια της μηλιαρακη ειναι ανωτερη απο οποιαδηποτε αντιπροσωπεια της Σκοντα εχω επισκευτει .Αν ανατρεξετε σε θεμα στην κατηγορια της "μεταδοση" για BORA θα διαβασετε οτι στην συγκεκριμενη αντιπροσωπεια μου αλλαξαν εκτος εγγυησης ( τον τεταρτο χρονο) το σασμαν σαν προβληματικο πληρωνοντας μονο την εργασια. Για κοιταξτε ποσοι απο το club εχουν αλλαξει σασμαν σε 1.6αρια μοτερ περνοντας μεταχ/να με παμπολα χρηματα;

Επισης στο τελευταιο service( λιπανσεως ) μου εφτιαξαν το καλωδιο του αεροσακου το οποιο βρισκεται κατω απο το καθισμα του οδηγου, μου ριθμησαν τον συναγερμο, μου ελλαξαν αντλια για το νερο καθαρισμου του παρμπριζ + λαδια , φιλτρο λαδιου, φιλτρο αερα και φιλτρο γυρης με 104Ε !!!!!!!

Υ.Γ. Ο κυριος Μηχαηλ ειναι πραγματι πολυ καλος και εξυπηρετικος.

Edited by TAKHS
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια

πηγα στην καρεντα.την προηγουμενη εβδομαδα και μιλησα με τον κυριο παραμυθιωτη!!!

Οντως ο Θόδωρος είναι άπαιχτος, μόνο που πρέπει να τον πετύχεις σε καλή μέρα. Το ζήτημα είναι πότε ξημερώνει καλή ημέρα για το Θόδωρο. Αμα τον πετύχεις στις καλές του όμως ........

Link to comment
Share on other sites

.Αν ανατρεξετε σε θεμα στην κατηγορια της "μεταδοση" για BORA θα διαβασετε οτι στην συγκεκριμενη αντιπροσωπεια μου αλλαξαν εκτος εγγυησης ( τον τεταρτο χρονο) το σασμαν σαν προβληματικο πληρωνοντας μονο την εργασια. Για κοιταξτε ποσοι απο το club εχουν αλλαξει σασμαν σε 1.6αρια μοτερ περνοντας μεταχ/να με παμπολα χρηματα;

υπαρχει μια λιστα για αυτο π λες κ ας εχουν περασει την 2ετια φτανει να το εχει ανακοινωσει η vw οτι η ταδε σειρα εχει προβλημα σαζμαν...

Link to comment
Share on other sites

Για μια δευτερή επίσκεψη, παρηγγηλα τα αμορτισέρ του port baggage(2), και μου είπανε ότι θα είναι στην Ελλάδα εντός μιας εβδομάδας, μιας και δεν υπάρχει σε stock.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια λιστα για αυτο π λες κ ας εχουν περασει την 2ετια φτανει να το εχει ανακοινωσει η vw οτι η ταδε σειρα εχει προβλημα σαζμαν...

Ναι δεν διαφωνω. Αλλα πολλες φορες λεμε οτι καποιες αντιπροσωπειες πανε να μας κλεψουν ,γιατι δεν μας αλλαζουν ελατωματικα υλικα ενω ειμαστε εντος εγγυησης. Εδω δεν εγινε κατι τετοιο και πρεπει να το πουμε. Και κατι ακομα. το σασμαν ηρθε απο γερμανια ανακατασκευασμενο σε 2 ημερες και την τριτη ημερα παρελαβα το αυτοκινητο. Μην μου πεις οτι αυτη δεν ειναι σωστη εξυπηρετηση. :D

Link to comment
Share on other sites

Τα χοντρά

Δίσκος-Πλατώ-Ρουλμαν-Ντίζα συμπλέκτη

Οδηγός ρουλμαν τροχού

Δακτυλίδι Μίζας

Τα ψιλά

Συμπλήρωμα αντιψυκτικού

Συμπλήρωμα Νερού υαλοκαθαριστήρων

Ισιωμά διαχύτη δαγκάνας

Πόσα έδωσα ?

345 ευρώ :D

Πότε?

Σήμερα(Πριν τις γιορτές)

Αν έμεινα ευχαριστημένος ?

Ουτε service να έκανα worthy.gif

Που?

Αυτά δεν τα λέμε έτσι.

Αν θα ξαναπάω?

Φυσικά γιατί με κερνάει και καφέ

Edited by giannispolo
Link to comment
Share on other sites

Guest nikolasR200

επειδή δε πολυ-παρακολουθώ το forum λόγω του ότι το Polo είναι γενικά της οικογένειας ενώ εγώ έχω ένα Rover να κάνω και άλλη μια ερώτηση ρε παιδιά..

ποια η γνώμη σας για την Auto Marin? τόσο σαν έκθεση όσο και σαν service (τουλάχιστον το service της Λ.Αλεξάντρας)

η γνώμη μου για την έκθεση είναι πολύ άσχημη λόγω της κουτοπονηριάς με την οποία προσπάθησε να φερθεί ο πωλητής αλλά δεν τα κατάφερε..

και εξηγούμαι: με την αγορά του αυτοκινήτου υπήρχε και ένα "δώρο" από την εταιρεία..συναγερμός..! όταν λοιπόν ήρθε η ώρα να το παραλάβουμε ο πωλητής είπε πως αν δίναμε 20.000δρχ θα έβαζαν και μια ηλεκτρονική πλακέτα ακόμα έτσι ώστε όταν θα κλειδώναμε το αυτοκίνητο με το συναγερμό θα ανέβαιναν αυτόματα και τα παράθυρα..καλώς ή κακώς δεν τσιμπήσαμε τότε και δε το δεχτήκαμε, και όταν πήγαμε το αυτοκίνητο στο τεχνικό τους για την τοποθέτηση του συναγερμού (το είχαμε παραλάβει δυο μέρες νωρίτερα χωρίς συναγερμό λόγω φόρτου εργασίας) αυτός πολύ φυσικά μας ενημέρωσε ότι το να ανεβαίνουν τα παράθυρα στο κλείδωμα ήταν "προβλεπόμενο" από το συναγερμό που θα χαμε για δώρο..

όσο για το service η γνώμη μου είναι ακόμα χειρότερη..

λόγω του ότι είναι κοντά στο σπίτι μου το πηγαιναμε εκεί (Λ.Αλεξάντρας) για service ακόμα και μετά την εγγύηση μέχρι κάποια στιγμή που χρειάστηκε να κάνω τη 2η αλλαγή τακάκια και μου ζητήσανε 120-140ευρώ μόνο για τα μπροστά φυσικά! φυσικά αρνήθηκα να δώσω αυτά τα λεφτά και τυχαία ο κολλητός μου μου είπε για ένα συνεργείο κοντά στη Θηβών (πίσω από το γήπεδο του Αιγάλεω-όπου εκ των υστέρων έμαθα ότι ο μάστορας είναι και μέλος εδώ στο club..) όπου μου άλλαξε τα τακάκια με ακριβώς τα ίδια στα μισά λεφτά αν θυμάμαι καλά (γύρω στα 60-70)..το πρόβλημσ όμως δεν έγγειται μόνο στη διαφορά της τιμής την οποία μπορώ και να τη δεχτώ..έγγειται στο ότι όταν πήγε να αλλάξει τα τακάκια στη μεριά του οδηγού έκπληκτοι διαπιστώσαμε ότι ήταν σπασμένη η φίσα που κουμπώνει για να δείνει ένδειξη φθοράς στον πίνακα οργάνων!!!

δεύτερο κρούσμα ήταν όταν άλλαξα λάδια σε συγγενή εκτός Αθηνών όπου η τάπα του λαδιού στο κάρτερ και το φίλτρο ήταν τόσο πολύ σφιγμένα που χρειάστηκε πραγματικά πολύ ώρα και πολύ προσπάθεια να βγουν.. το οποίο είναι τουλάχιστον περίεργο ειδικά για το φίλτρο όταν ξέρω ότι βιδώνεται με το χέρι και μόνο..και το θέμα είναι ότι δε θέλει πολύ μυαλό για να σκεφτεί κάποιος ότι σε αλουμινίου κάρτερ δεν ασκούμε απεριόριστη πίεση αλλά μέχρι ορισμένα Nm γιατί το αλουμινιο είναι πιο "μαλακό" ή κάνω λάθος...?

το κερασάκι και συνάμμα το γελοίο ήταν όμως όταν κάπου το 2003 είχα πάει για μια αλλαγή λάμπας μπροστά για τα κανονικά φώτα και είχαν μαζευτεί 3 υπάληλοι και προσπαθούσαν να καταλάβουν πως βγαίνει η λάμπα και μετά από ένα τεταρτάκι κατάφεραν αυτό το πραγματικά δύσκολο εγχείρημα!!!

είναι δυνατόν τέτοιοι επαγγελματίες να είναι εξουσιοδοτημένοι? και να χρεώνουν ένα σωρό λεφτά? και να είναι τελικά υπαίτιοι για δικές μου επιπλέον επιβαρύνσεις στις οποίες δε πρόκειται να βρω ποτέ το δίκιο μου.. shockgun.gif

συγνώμη αν έγινα κουραστικός με το εκτεταμένο post..

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ παίδες.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αγνωρίζει κανένας από εσάς κάποιο συνεργείο στην Αθήνα φτηνό και με πείρα στα καρμπυρατερ. Είναι για τον πατέρα ενός φίλου μου. Προτιμούνται συνεργεία προς τα Β.Π. Πατησια-Μεταμορφωση κλπ.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.