Jump to content
doggy

Προτάσεις συνεργείων στην Αθήνα

Recommended Posts

Ναί Hottzo είναι το συνεργείο που συνεργάζεται με τον Δήμο (το φανοποιό που μας έχει σώσει!) και συστεγάζεται μαζί του.

Και ναι αξίζει να πας γιατί κάνουν πολύ σωστή δουλειά και είναι επαγγελματίες!

Link to comment
Share on other sites

Ναί Hottzo είναι το συνεργείο που συνεργάζεται με τον Δήμο (το φανοποιό που μας έχει σώσει!) και συστεγάζεται μαζί του.

Και ναι αξίζει να πας γιατί κάνουν πολύ σωστή δουλειά και είναι επαγγελματίες!

+1

Και εγώ φίλε Hottzo εκεί το πάω και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος τόσο από τις τιμές όσο και από την εργασία.

Link to comment
Share on other sites

Με μπερδέψατε παίδες και εγώ έλεγα Δήμο για βαφές και Ηλία στο Αιγάλεω απ'οτι διαβάζω για μηχανικό. Πολλές επιλογές.... Συνήθως είναι μόνο ένας καλός, τώρα δε ξέρω που να το πάω. Για γενικό service το θέλω για ένα Α3 και την κτηνώδη Golfo μου IV!!

Edited by hottzo
Link to comment
Share on other sites

Τα χοντρά

Δίσκος-Πλατώ-Ρουλμαν-Ντίζα συμπλέκτη

Οδηγός ρουλμαν τροχού

Δακτυλίδι Μίζας

Τα ψιλά

Συμπλήρωμα αντιψυκτικού

Συμπλήρωμα Νερού υαλοκαθαριστήρων

Ισιωμά διαχύτη δαγκάνας

Πόσα έδωσα ?

345 ευρώ :D

Πότε?

Σήμερα(Πριν τις γιορτές)

Αν έμεινα ευχαριστημένος ?

Ουτε service να έκανα worthy.gif

Που?

Αυτά δεν τα λέμε έτσι.

Αν θα ξαναπάω?

Φυσικά γιατί με κερνάει και καφέ

Αν θές στείλε μου PM με το ονομα του συνεργείου.

Link to comment
Share on other sites

Χθες (Σάββατο) πήγα απο εκεί πρώτη φορά, για service στα 45,000χλμ. και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Τα παιδιά εκεί έδωσαν σημασία, παρότι είχε κόσμο. Έτσι λοιπόν το συνιστώ (και ως τρίχας, ε?! :lol: ).

Και θα επαναλάβω αυτό που είπε ο mr. President : πάνω απ'όλα δε πιάνουν τον ...πισινό μας σε ότι αφορά τις τιμές!

Καλά, μόνο σε εμένα έτυχε; Πήγα για γενικό σέρβις στο VW group service Αιγάλεω τη προηγούμενη εβδομάδα και είπα σήμερα να το κοιτάξω λίγο το αμάξι. Μου είχαν διαλύσει τις πλαστικές βίδες που βγάζεις το φίλτρο καμπίνας, τσέκαρα τα λάδια και έχουν βάλει σχεδόν 2/3 λίτρου παραπάνω από το maximum. Πώς μπορώ τώρα να αφαιρέσω λάδι για να επανέλθει στα φυσιολογικά όρια. Α, και το φίλτρο καμπίνας το είχε βάλει ανάποδα. Αυτά ήταν τα μόνα που ήξερα να κοιτάξω για τα υπόλοιπα σκέφτομαι να πάω σε συνεργείο να το ξανακοιτάξω..

p.s. Δεν αμφισβητώ τη δουλειά του Ηλία, για τον οποίο έχω ακούσει τόσο καλά λόγια αλλά δε έκανε ουσιαστικά αυτός το service αλλά οι μηχανικοί που είχε υπό την επίβλεψή του όποτε προλάβαινε.. Αλλά αυτά μου κάνανε μεγάλη εντύπωση γιατί είναι χοντρές λεπτομέρειες.

Edited by hottzo
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μου κάνει και εμένα εντύπωση γιατί και ο Κωστής και ο Αλέξης που δουλεύουν εκεί είναι σωστοί στη δουλειά τους... θα μιλήσω μαζί με τον Ηλία να του τα μεταφέρω...

Link to comment
Share on other sites

Καμμία γνώμη απο κανέναν για Τσαούση στην Λ. Βουλιαγμένης έχουμε?

Το μόνο που έχω ακούσει είναι οτι είναι λίγο τσιμπημένος στις τιμές.

Αν έχει κάποιος να πεί κάτι γιατί θα το πάω για service λόγω του οτι είναι κ σχετικά κοντά στο σπίτι μου.

Ευχαριστώ

Edited by b.p.m.
Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι η απολυτως χειροτερη! Μενω και εκει κοντα, και οντως αφ'ενος η κουτοπονηρια των πωλητων ΔΕΝ περιγραφεται, και απο service.. Αστα.. ΜΑΚΡΙΑΑΑΑ!

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι θα σας πω μια ιστορία όπου εκτίληχθηκε εν τάχει πριν από έξι χρόνια και πώς γνώρισα τον Ηλία στο Αιγάλεω. Κάτοχος τότε ενός golf IV 1.4 είχα το εξής πρόβλημα. Το αυτοκίνητο έπαιρνε μπροστά κανονικά το πρώι όταν έφθανε σε θερμοκρασία και έσβηνες το αυτοκίνητο και προσπαθούσες μετά να το ξαναβάλεις μπροστά αυτό αρνιόταν. (Αυτό όμως δεν το έκανε πάντα) Κάποια στιγμή έπαιρνε με τις πολλές προσπάθειες και δούλευε τρελά μία στις 2.000 rpm μία 4000 rpm και ούτως καθεξής. Λοιπόν τότε άρχισε ο γολγοθάς. Πάω στην VW Βουλιαγμένης τρεις μέρες το αυτοκίνητο μέσα λέει δεν βρήκα τίποτα και δεν έδειξε τίποτα ο εγκέφαλος. Πάω στον Παζαρόπουλος και εκεί τίποτα. Πάω στον Ταγκαλάκη του δείχνω το πρόβλημα αφού το έκανε επιτόπου κιόλας λέει αστο θα το δούμε, τελικά τίποτα και εκεί. Πάω στην εθνική απέναντι από τη Renault μου διαφεύγει το όνομά του και μου λέει το εξής κουφό θα πρέπει να το βάλω στον εγκέφαλο και αυτό θα έχει μια χρέωση και εν συνεχεία να του πάω όλα τα κλειδιά του αυτοκινητου για να προγραμματίσουν το αυτοκίνητο ξανά - φυσικά δεν τους άφησα να το αγγίξουν. Τελικά ξαναπήγα στην VW στον Πειραιά αλλά τίποτα. Ενας γνωστός από την Κλειτόρια που είχε κάνει μετατροπή στον Ηλία σε Golf IV 4motion 3.2 μου λέει δεν πας εκεί. Πήγα και μου λέει έλα το μεσημέρι να το πάρεις. Δεν το πίστευα νόμιζα ότι μου έκανε πλάκα. Τελικά ήταν πεταλούδα γκαζιού και το πρόβλημα ήταν στο ηλεκτρονικό μέρος αυτής. Να μην σας πω τι μου είπαν μετά στην VW που τους το είπα. Από τότε Ηλίας και πάλι Ηλίας.

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ...

ΜΑΚΡΙΑ !!!!!

Απο εκεί πήρα το πρώτο μου VW (Polo) και μου το παρέδωσαν με αναμένο το λαμπάκι του airbag και (όπως αποδήχτηκε αργότερα) ΞΕΚΟΥΜΠΩΤΟ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΤΗΝ ΖΑΝΤΑ !!!!

Πήγαινα με 100 στην Εθνική και το αμάξι έτρεμε σαν σέικερ.....

Περιττό να σου πώ ότι έφυγε με την ΜΙΑ e-mail στο εργοστάσιο στην Γερμανία (ούτε ΚΑΝ στην Kosmocar) και φυσικά όταν έπεσε το σύρμα έτρεχαν όλοι να κρυφτούν.....

Η άποψή μου λοιπόν..... ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι. Κατ' αρχήν πλήρωσα κι εγώ €120 για την πλακέτα. Και μετά αρχίσανε τα όργανα με τα προβλήματα του αυτοκινήτου και το ανίκανο και πανάκριβο service. Τα τηλέφωνα που δεν σηκώνουνε, τις προθεσμίες που δεν τηρούνε. Να πω μόνο το εξής: Το αυτοκίνητο έκανε 20.000χλμ με έναν αισθητήρα στροφών καμμένο, με αποτέλεσμα να κάνει διακοπές. Το πήγα δεν ξέρω πόσες φορές (5-6 ίσως), μου λέγανε ότι βλέπουν ένδειξη αλλά δεν ήξεραν τι να κάνουν. Εντέλει κάποια στιγμή το βρήκαν (αλλαγή σε 10 λεπτά έναντι €15) αλλά στο μεσοδιάστημα μου έκαψε βαλβίδα (βλ. ρεκτιφιέ κλπ)

Για τα τακάκια, όντως τόσα θέλουν. Στο service των 40.000 (μου πρόσφεραν δωρεάν αυτοκίνητο αντικατάστασης) τους ενημέρωσα για τρίτη φορά για ένα θόρυβο στο συμπλέκτη. Μου είπαν ότι κάτι ακούνε αλλά για να το δουν, πρέπει να το ανοίξουν με κόστος €250 μόνο για εργατικά! Βεβαίως έχω κάνει καταγγελία 2 φορές στην Cosmocar. Την πρώτη μου είπανε κανονίστε τα με την Automarin και τη δεύτερη (μεταφορικά): "έληξε η εγγύηση; ε τότε άντε και γ..."

Συμπερασματικά, θα πήγαινα για αλλαγή λάδια φίλτρα εάν ήθελα εξουσιοδοτημένο αλλά για οτιδήποτε πιο σύνθετο θα έμενα μακρυά.

Βεβαίως όλα αυτά είναι θεωρητικά αφού το ψάρι βρωμάει απ' το κεφάλι και δεν πρόκειται να ξαναμπλέξω με volkswagen.

Link to comment
Share on other sites

Τα χοντρά

Δίσκος-Πλατώ-Ρουλμαν-Ντίζα συμπλέκτη

Οδηγός ρουλμαν τροχού

Δακτυλίδι Μίζας

Τα ψιλά

Συμπλήρωμα αντιψυκτικού

Συμπλήρωμα Νερού υαλοκαθαριστήρων

Ισιωμά διαχύτη δαγκάνας

Πόσα έδωσα ?

345 ευρώ ;)

Πότε?

Σήμερα(Πριν τις γιορτές)

Αν έμεινα ευχαριστημένος ?

Ουτε service να έκανα worthy.gif

Που?

Αυτά δεν τα λέμε έτσι.

Αν θα ξαναπάω?

Φυσικά γιατί με κερνάει και καφέ

Και γιατι μας το κρατας μυστικο?

Ριξε μου ενα πμ tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο συνεργειο,φιλοτιμοτεροι των φιλοτιμων και εξυπηρετικοτατοι και πανω απ ολα επαγγελματιες και οχι τσουτσεκια.

οδος αρτακης

στην ανω νεα σμυρνη

τηλ.210-9700627

κ.βογιαντζης γιαννης

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο συνεργειο,φιλοτιμοτεροι των φιλοτιμων και εξυπηρετικοτατοι και πανω απ ολα επαγγελματιες και οχι τσουτσεκια.

οδος αρτακης

στην ανω νεα σμυρνη

τηλ.210-9700627

κ.βογιαντζης γιαννης

κοντα κολυμβητηριο?

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε φιλε,λιγο πριν την πλατεια φαρου(αν θυμαμαι καλα ετσι την λενε,αλλιως εσυ που εισαι και της περιοχης διορθωσε με pls) .

vw ειναι?

Link to comment
Share on other sites

nope.αλλα αν εχεις καποια στιγμη καποιο προβλημα ( πραγμα το οποιο απευχομαι) η για κανα σερβις,περνα μια βολτα κανε ενα check την φαση (μαγαζι,ανθρωπους κλπ) μιλα ρε παιδι μου γενικα και αποφασιζεις αν θες να αφησεις το αυτοκινητο σου η οχι.

Edited by vivpolo
Link to comment
Share on other sites

nope.αλλα αν εχεις καποια στιγμη καποιο προβλημα ( πραγμα το οποιο απευχομαι) η για κανα σερβις,περνα μια βολτα κανε ενα check την φαση (μαγαζι,ανθρωπους κλπ) μιλα ρε παιδι μου γενικα και αποφασιζεις αν θες να αφησεις το αυτοκινητο σου η οχι.

θα τσεκαρω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

Πρωτο μου ποστ σε αυτο το φορουμ μιας και ηρθε στα χερια μου ενα γκολφ ΙV το οποιο οδηγουσε η μανα μου και θελει αρκετα συμμαζεματα.

Ψαχνω λοιπον ενα καλο μη εξουσιοδοτημενο συνεργειο στα νοτια προαστια (μενω στον Αλιμο).

ΥΓ Προσφατα το πηγα στον μπουρμα αφου ακουγονταν κατι χτυπηματα απο την αναρτηση

Μου εβγαλε λοιπον κουστουμακι:

2 σινεμπλοκ + μπαρα τιμονιου(?) + εργασια =400ευρω!!!!

Δεν μπορω να δωσω τοσα λεφτα για αυτοκινητο του 98 το οποιο μετα απο καποιο καιρο σκεφτομαι να πουλησω

Ζηταω λοιπον την βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.