Jump to content
doggy

Προτάσεις συνεργείων στην Αθήνα

Recommended Posts

Πηγα σημερα σε ενα συνεργειο το οποιο μας εχει κανει μια προσφορα http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=16644 . Οι εντυπωσεις μου ειναι αριστες. Πολυ καλο παιδι να σε εξυπηρετησει αμεσως κλπ και στις τιμες του ειναι πολυ καλος. Συγκεκριμενα εκανα το μεγαλο σερβις στα 90000km + δισκους (brempo max) τακακια μπροστα (ATE) + τακακια πισω (ATE) και τοποθετηση δισκων (αγορασμενοι απο εμενα απο ενα παλικαρι απο το forum μας Zimerman) + ρουλεμαν (μουαγιε) πισω + καθαρισμο πεταλουδας + αλλαγη υγρων φρενων + καθαρισμος φιλτρου στο βαρελακι + τσεκαρισμα και ρυθμιση εγκεφαλου. Και ολα αυτα μονο με 530€

Link to comment
Share on other sites

Guest Orfeas12

Καλησπέρα.

Έχω το Golf το 5-άρι το Gti (DSG).

Έχει κανείς να μου προτείνει κάποιο πολύ καλό συνεργείο για vw στην Αθήνα, κατά προτίμηση προς βόρεια προάστεια?

Ας μην είναι και εξουσιοδοτημένο.

Με ενδιαφέρει απλά να είναι πολύ καλό.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα σε ενα συνεργειο το οποιο μας εχει κανει μια προσφορα http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=16644 . Οι εντυπωσεις μου ειναι αριστες. Πολυ καλο παιδι να σε εξυπηρετησει αμεσως κλπ και στις τιμες του ειναι πολυ καλος. Συγκεκριμενα εκανα το μεγαλο σερβις στα 90000km + δισκους (brempo max) τακακια μπροστα (ATE) + τακακια πισω (ATE) και τοποθετηση δισκων (αγορασμενοι απο εμενα απο ενα παλικαρι απο το forum μας Zimerman) + ρουλεμαν (μουαγιε) πισω + καθαρισμο πεταλουδας + αλλαγη υγρων φρενων + καθαρισμος φιλτρου στο βαρελακι + τσεκαρισμα και ρυθμιση εγκεφαλου. Και ολα αυτα μονο με 530€

Πηγα και εβαλα το golfaki πριν λιγες στο συνεργειο του Κ.Μυλωνα.το μονο που εχω να πω ειναι οτι εχω μεινει αφωνος απο την αριστη εξυπηρετηση,παρα μα παρα πολυ καλες τιμες και πολυ σωστος στην δουλεια του!ξερει παρα πολυ καλα τι κανει και τον εμπιστευομαι παρα πολυ!το "κλιμα" στο μαγαζι ειναι πολυ φιλικο. worthy.gifworthy.gifworthy.gif

παιδια σας στον συστηνω να πατε.δεν θα το μετανιωσετε!

τωρα εμενα στο αμαξακι μ το κοστος θα παει 1100Ε γιατι θα μου κανει σχεδον ανακατασκευη στο μοτερ(εχει πολλα προβληματα για να φανταστητε μου εγραψε τα προβληματα σε ενα χαρτι και σχεδον γεμισε :whistling:new_lol.gif )

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πητε οδο τηλ και ονομα?

ΦΛΕΜΙΝΓΚ 47

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

210-9928906

ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΜΥΛΩΝΑ (BRAKEMAN)

Edited by polo_6566
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είναι εξουσιοδοτημένο;

οχι δεν ειναι και νομιζω καλυτερα που δεν ειναι γιατι δεν θα ειχαμε την εξυπηρετηση και τιμες που κανει

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΓΙΑ ΑΝ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΟΥ ΡΩΡΡΗ, ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗΝ ΛΥΚΟΒΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΠΟΥΤΑ ΧΑΝΕΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΝ ΜΑΝΑ. ΤΩΡΑ ΣΕ ΟΤΙ ΜΕ ΧΡΕΩΣΟΥΝ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΠΤΩΣΗ 10%. ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ. ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΜΟΝΟ 10%????/ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΦΛΕΜΙΝΓΚ 47

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

210-9928906

ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΜΥΛΩΝΑ (BRAKEMAN)

Link to comment
Share on other sites

ΦΛΕΜΙΝΓΚ 47

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

210-9928906

ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΜΥΛΩΝΑ (BRAKEMAN)

Δεν σου λεω τπτ για να το διαπιστωσεις μονος σου ;-)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα golf που κλείνει 3 χρόνια τώρα και πρέπει να πάει για service ετήσιο (άναψε και το check-engine πριν 1-2 ημέρες!). Μέχρι τώρα πήγαινα στο Γρατσία στο σταυρό αλλά ειλικρινά δεν θέλω να τους βλέπω ούτε ζωγραφιστούς!!

Ξέρεις κανείς ένα συνεργείο που να μπορεί να το βάλει σε διαγνωστικό και να κάνει καλή δουλειά; Δεν με πειράζει να το πληρώσω αρκεί να γίνει η δουλειά. Ψάχνω κάποιον γύρω από Αγ.Παρασκευή-Χαλάνδρι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάς στον Κωσταντίνο Μάμμο στον σταυρό και να του πείς οτι σε στέλνω εγώ(νεοκλής) ή και ο Κωσταντίνος Πασσατ,

Βρίσκεται στο σταυρό,

Όπως ερχόμαστε από μεσογείων στρίβουμε κάτω από γέφυρα του σταυρού στην κλεισθένους , στο φανάρι κάνουμε επιτόπου και έχουμε στο δεξί μας χέρι το υπουργείο προχωράμε και στο δεξί μας χέρι στο στενό πρίν από την μεσογείων κάνεις δεξια , στην γωνία είναι ο ΝΙΝΟΣ προχωράς 100 μέτρα και το μαγαζί είναι ένα γωνιακό με άσπρη τέντα και ένα κυππαρισι ΤΤ έξω...

Πάντως κάνει πολύ καλή δουλειά....

Υ.Γ 1 Κατι μου θυμίζει το Username...

Υ.Γ 2 Ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση απλά σαν καλή κρητική για ένα μαγαζί

Υ.Γ 3 Α! Θυμήθηκα είσαι ο admin του BMW-motorsport.gr ε?

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω κ εγω ο TT TEAM ειναι απατεωνας μεγαλος,μονο λογια κ εφε τιποτα αλλο,οσο για μετατροπες αστα καλυτερα απαραδεκτος ,γνωσεις ελαχιστες,ολο στο ψαξιμο απο συναδελφουσ κτλ,μακρια απο τον κυριο

παιδες θα συμφωνησω απολυτα!ξερολας και πολυ υφακι ρε παιδι μου και του εχω ακουμπιση πολλα ευρος κοντα στα 8000 μετατροπη σαζμαν κτλ....εδω θα μου εβαζε εξατμηση απο ποπαι απο καταλητη και πισω και του λεω κανε κατι καλυτερο, μου λεει χτυστη 500ε

και περνω τηλ στον ποπαι και μου λεει η κοπελα τι χτυστη και μη ολες το ιδιο τις κανουμε με 450ε. ο γυφτος 50ε να βγαλει και με παραμυθι....ουστ μακριααααααααα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

ειμαι νεος στην αθηνα, και επειδη φτανει ωρα για σερβις στα 75.000 (για την ακριβεια στα 5 χρονια), θα ηθελα αν γνωριζετε να με ενημερωσετε για καποιο καλο συνεργειο σχετικα κοντα στην περιοχη μου...μενω στο γερακα, αλλα και 5-10 κμ μακρια να ειναι δεν πειραζει...ευχαριστω

Υ.Γ το προηγουμενο σερβις με ιμαντες κλπ, το ειχα κανει σε εξουσιοδοτημενο στην θεσσαλονικη...μηπως θα ηταν καλυτερο να κανω και αυτο το σερβις εκει?(θα ανεβω για πασχα), ρωταω γιατι δεν θυμαμαι ποσο ειναι η εγγυηση (12 ή 24 μηνες) απο το εξουσιοδοτημενο στα ανταλλακτικα του. και αν ειναι 24 ισως θα ηταν καλυτερο να το κανω εκει (αν και νομιζω οτι ειναι για 12)..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

ειμαι νεος στην αθηνα, και επειδη φτανει ωρα για σερβις στα 75.000 (για την ακριβεια στα 5 χρονια), θα ηθελα αν γνωριζετε να με ενημερωσετε για καποιο καλο συνεργειο σχετικα κοντα στην περιοχη μου...μενω στο γερακα, αλλα και 5-10 κμ μακρια να ειναι δεν πειραζει...ευχαριστω

Υ.Γ το προηγουμενο σερβις με ιμαντες κλπ, το ειχα κανει σε εξουσιοδοτημενο στην θεσσαλονικη...μηπως θα ηταν καλυτερο να κανω και αυτο το σερβις εκει?(θα ανεβω για πασχα), ρωταω γιατι δεν θυμαμαι ποσο ειναι η εγγυηση (12 ή 24 μηνες) απο το εξουσιοδοτημενο στα ανταλλακτικα του. και αν ειναι 24 ισως θα ηταν καλυτερο να το κανω εκει (αν και νομιζω οτι ειναι για 12)..

υπαρχει ο γρατσιας(gratsias)στην αγ.παρασκευη στο ρευμα προς γερακα,καμμια 400 μετρα πριν τον ''σταυρο''.ειναι επισημος αντ/πος οποτε εχε κατα νου οτι μπορει να ειναι λιγο ''αλμυρος'' στις τιμες.τα ανταλλακτικα εχουν ενα χρονο εγγυηση οπως και η εργασια.

Link to comment
Share on other sites

2 χρονια εγγυηση εργασια και ανταλλακτικα πρεπει να το γραφει και η αποδειξη που εχεις

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

KOKKINAKIS SERVICE

Τραλλέων 29 ¶νω Πατήσια. Ο τύπος είναι φοβερός. Έχει περάσει από KARENTA, SUBARU, MERCEDES. Τυχαίνει και τον ξέρω προσωπικά και όλα τα αυτ/τα που είχα κατά καιρούς τα πηγαίνω ΄σ'αυτόν. Ειδικεύεται στα αυτ/τα του vag group και στα subaru. Τον προηγούμενο μήνα που πέρασα είχε μέσα ένα TOUAREG και ένα S3.

Το συνεργείο που λέει ο φίλος παραπάνω στην εθνική είναι η auto club. Από εκεί πήρα το αυτ/το το 2003 και είμαι πολύ δυσαρεστημένος. Είχαν στείλει τότε επιστολές στους πεάτες τους για την έκδοση μίας κάρτας η οποία θα πρόσφερε 2 χρόνια ακόμα εγγύηση + έκπτωση στα service. Πέρασε ένας χρόνος από τότε που έκανα την αίτηση και όταν τους πήρα τηλέφωνο για να μάθω τι έγινε μου απάντησαν ότι ο υπεύθυνος είχε φύγει από την θέση του και ότι το πρόγραμμα αυτό είχε σταματήσει. Η πλάκα είναι ότι στο τηλέφωνο όσο περίμενες να συνδεθείς έπαιζε διαφήμηση για το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Τα συμπεράσματα δικά σας. Έτσι όταν είχα ένα ψιλοατύχημα πήγα στον Γρατσία όπου για αλλαγή προφυλακτήρα πήγα το αυτ/το 3 φορές. Την μία είχε " μπιμπίκια", την δεύτερη είχε "τρεξίματα" και την τρίτη και φαρμακερή δεν είχαν κουμπώσει το σπόιλερ.

Συγνώμη για το μεγάλο post, αλλά τα θυμήθηκα και ανέβασα θερμοκρασία.

Συγχαρητήρια για το forum.

KOKKINAKIS SERVICE

ΤΡΑΛΛΕΩΝ 29 Α. ΠΑΤΗΣΙΑ

210 2220117

http://www.agorainfo.gr/kokkinakis-service.html

Φοβερός μηχανικός. Εγώ όλα τα αυτ/τα που είχα κατά καιρούς, μετά την εγγύηση τα πηγαίνω σ'αυτόν. Προσεγμένη δουλειά και δεν μας πιάνει τον κ..ο. Του μίλησα για το club. Όποιος είναι από την περιοχή ας περάσει να ρίξει μια ματιά.

update 1/11/2009 το site : http://www.kokkinakis-service.weebly.com

update 13/12/2009 το νέο μας site : http://www.kokkinakis-service.gr

post-8082-1204379394_thumb.jpg

post-8082-1204379404_thumb.jpg

Edited by JOHNL
Link to comment
Share on other sites

Ας κανω κ γω την παρουσιαση μου για το μαστορα που παω το καμαρι μου

Λοιπον:Ειναι ενας πολυ αξιοσεβαστος κυριος με μεγαλη πειρα στα αγωνιστικα,10χρονη εμπειρια στν καρεντα,5 χρονια στο χαλεπλη για οσους ξερουν

κ εδω κ 20 χρονια εδρευει στα καμινια στον πειραια,διπλα απο το σκλαβενιτη στην πειραιως.

πολλες μετατροπες καθημερινως κ καποιες που ειναι αξιες αναφορας!

audi 80 σε rs2 μοτερ κ ολο το στησιμο,golf 2 σε rs2μοτερ,3αρια κ 2αρια σε vr6 κ πολλα ακομα!

Οσοι μενουν κοντα μπορουν να τον επισκεφτουν κ να δουν τη δουλεια του!

Δεν παιρνω προμηθεια η οτιδηποτε αλλο απλα κανω την αναφορα αυτη γιατι οι καλοι μαστορες σπανιζουν τη σημερον εποχη!!

Ευχαριστω!Η οδος ειναι κυθηρων 4 ακριβως διπλα απο το σκλαβενιτη στην πειραιως!

Edited by passatoumpas
Link to comment
Share on other sites

Στα βόρεια προάστεια πρός γέρακα μεσογείων μελίσσια ή κηφισιά ερυθραία υπάρχει τπτ..;

Υπάρχει ενα εξουσιωδοτημένο Ιωαννίδης στον Γέρακα..Τι λέτε είναι καλό; απο τιμές;Περιμένω προτάσεις γιατι το golfaki πρέπει να μπεί επειγόντως για service !!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάς στον Κωσταντίνο Μάμμο στον σταυρό και να του πείς οτι σε στέλνω εγώ(νεοκλής) ή και ο Κωσταντίνος Πασσατ,

Βρίσκεται στο σταυρό,

Όπως ερχόμαστε από μεσογείων στρίβουμε κάτω από γέφυρα του σταυρού στην κλεισθένους , στο φανάρι κάνουμε επιτόπου και έχουμε στο δεξί μας χέρι το υπουργείο προχωράμε και στο δεξί μας χέρι στο στενό πρίν από την μεσογείων κάνεις δεξια , στην γωνία είναι ο ΝΙΝΟΣ προχωράς 100 μέτρα και το μαγαζί είναι ένα γωνιακό με άσπρη τέντα και ένα κυππαρισι ΤΤ έξω...

Πάντως κάνει πολύ καλή δουλειά....

Υ.Γ 1 Κατι μου θυμίζει το Username...

Υ.Γ 2 Ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση απλά σαν καλή κρητική για ένα μαγαζί

Υ.Γ 3 Α! Θυμήθηκα είσαι ο admin του BMW-motorsport.gr ε?

Φίλε μου επειδή με βολευει κι εμένα υπάρχει ενα τηλέφωνο να τον πάρω τον άνθρωπο γιατι πρέπει να μπώ επειγόντος για service και δεν ξέρω που να το πάω..Προς μεσογείων Γερακα και γενικότερα Βορεια προάστεια τι εχετε να προτείνετε ;

Εχω κάνει και απο πάνω ποστ αλλά κανεις δεν απαντάει ...

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε τι μου πήρε το εξουσιοδοτημένο ΙΩΑΝΙΔΗΣ SPORT...στον Γέρακα Κλεισθένους 285

393.30e κόστος service στα 43.000 χμ ηταν το 3ο Δεν έχω το tsi έχω το golf 5 Το απλό στα 1.4

Το γράφω κι εδώ για να μην την πατήσει κάποιος σαν κι εμένα που πήγα σαν πρόβατο επι σφαγή ..

Αναλυτικά

Service -> 50e

Εμ φρένων (δεν βγάζω ακρη με τα γράμματα ) ->40 ευρώ

Καθαριστικό ->11.00e

Φιλτρο αέρος ->15.00ε

(ενα αλλο δεν διαβάζεται) ->5.80

φιλτρο λαδιού κ καμπίνας -> 14.80

Λάδια ( μου έβαλε 3 μπουκάλια του λίτρου τα είδα να τα ανοίγει μπροστά μου KOLBEN 1-40 ημισυνθετικό ) -> 75 ευρώ

Μπουζί ->28 ευρώ

Τακάκια οπίσθια ->48 ευρώ

Εμπρόσθια ->59 ευρώ

Μπρός πίσω γιαλοκαθαριστήρες -> 46.70 ευρώ

ΣΥΝΟΛΟ 393.30 ΕΥΡΩ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΗΣΤΕΙΑ ..Ακουω τις γνώμες σας γιατι παρακαλάω να κάνω λάθος και να είναι λογικό το ποσό..ειδάλλως θα τον εκθέσω μέχρι εκει που δεν πάει..

Edited by profchaos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.