Jump to content
doggy

Προτάσεις συνεργείων στην Αθήνα

Recommended Posts

πηγα στον Ηλια Τσακουλέρη , πολυ καλο και τιμιο παλικαρι, μου εφτιαξε το προβλημα και το πιο βασικο σου εξηγει και 5 πραγματα. Τον προτεινω ανεπιφυλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγκρίνω και επαυξάνω, ο Ηλίας είναι άψογος. Εάν και έχω αρκετές παραξενιές και δύσκολα εμπιστεύομαι, με κέρδισε με το χαρακτήρα του αλλά και με την υπεύθυνη δουλειά που κάνει. Σε μια δύσκολη εποχή που ζούμε σε κανένα δεν αρέσει η κοροϊδία και είναι ένας άνθρωπος που πέρα από την σωστή δουλειά μιλάει και εξηγεί στον οδηγό τι συμβαίνει με το αμάξι του. Με κλειστά μάτια λοιπόν τον προτείνω και εγώ.

Edited by Anemostrovilos
Link to comment
Share on other sites

Εγκρίνω και επαυξάνω, ο Ηλίας είναι άψογος. Εάν και έχω αρκετές παραξενιές και δύσκολα εμπιστεύομαι, με κέρδισε με το χαρακτήρα του αλλά και με την υπεύθυνη δουλειά που κάνει. Σε μια δύσκολη εποχή που ζούμε σε κανένα δεν αρέσει η κοροϊδία και είναι ένας άνθρωπος που πέρα από την σωστή δουλειά μιλάει και εξηγεί στον οδηγό τι συμβαίνει με το αμάξι του. Με κλειστά μάτια λοιπόν τον προτείνω και εγώ.

Για να δουμε μιας και εχω γινει πολυ επιφυλακτικός μετα απο οσα εχω τραβήξει με εξουσιωδοτημένους και επίσημα σερβις.Θα τον πάρω αυριο να μάθω για τον θόρυβο στο ρουλεμαν να μου πεί την γνώμη του.

Link to comment
Share on other sites

πηγαινα carenta(βουλιαγμένης) οσο ηταν στην εγγυηση τωρα λεω να το παω στον gika(Aγ.Βαρβαρας-καθετη αμφιθεας) ή σε καποιον βαλεντινο(οποιος εχει τηλ ας γράψει) στην Αμφιθεας ή σε καποιον που ειχατε πει στο προηγουμενο forum στο praktiker βουλιαγμενης.

εχει κανεις γνωμη για τα παραπανω ή για καποιο αλλο μαγαζι?

καρεντα βουλιαγμενης? ουτε απεξω δε θελω να περναω! στο γκικα πιγαινα το παλιο μετα τον τσαουση στο ελληνικο(με ειχε γδυσει απο τιμες)και μπορω να πω πως στο γκικα εχω μεινει ευχαριστημενος!σου λεει αμεσως τη προβλημα εχεις και ποσο θα σου παρει πανω κατω!και οιτιμες του ειναι σχετικα ιδιες με τους αλλους!για τον βαλεντινο στην αμφιθεας δεν εχω αποψη ακομα!δοκιμασε παντως γκικα και βλεπεις.

Link to comment
Share on other sites

πηγαινα carenta(βουλιαγμένης) οσο ηταν στην εγγυηση τωρα λεω να το παω στον gika(Aγ.Βαρβαρας-καθετη αμφιθεας) ή σε καποιον βαλεντινο(οποιος εχει τηλ ας γράψει) στην Αμφιθεας ή σε καποιον που ειχατε πει στο προηγουμενο forum στο praktiker βουλιαγμενης.

εχει κανεις γνωμη για τα παραπανω ή για καποιο αλλο μαγαζι?

15 January 2005

καρεντα βουλιαγμενης? ουτε απεξω δε θελω να περναω! στο γκικα πιγαινα το παλιο μετα τον τσαουση στο ελληνικο(με ειχε γδυσει απο τιμες)και μπορω να πω πως στο γκικα εχω μεινει ευχαριστημενος!σου λεει αμεσως τη προβλημα εχεις και ποσο θα σου παρει πανω κατω!και οιτιμες του ειναι σχετικα ιδιες με τους αλλους!για τον βαλεντινο στην αμφιθεας δεν εχω αποψη ακομα!δοκιμασε παντως γκικα και βλεπεις.

21 March 2011

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήγα για θέμα σασμάν και δίσκο πλατό στον Ηλία Τσουκαλέρη απλά να πώ οτι το αμάξι ειναι αψογο τώρα.Χαλάλι την διαδρομή που κάνω να κατέβω Αιγαλεο επιτέλους βρήκα ανθρωπο να πηγαίνω το αμάξι.Εκτός απο πολύ καλό παιδί ειναι συννενοήσιμος και σου εξηγεί οπως προαναφέρει και ο φίλος πιο πανω τι συμβαίνει.Οχι σαν μερικούς που τους ρωτάς και κατεβάζουν τα μουτρα τους μέχρι το πάτωμα λες και τους βρίζεις.Αυτα χωρίς να θέλω να κανω καμια διαφήμιση απλα ειμαι πολύ ικανοποιημένος πελάτης.

Link to comment
Share on other sites

επισης πολυ καλο συνεργειο εξειδικευμενο και φτιαχνει μονο αυτοκινητα vag group (vw-seat-skoda) ειναι ο ζελεπος στην μεταμορφωση (επι της τατοιου, οπως ανεβαινεις δεξια λιγο πριν απο το star ). αξιολογος ανθρωπος, πολυ καλος μαστορας ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΤΙΜΙΟΣ. αν εχεις και δικα σου πραγματα (φιλτρα-λαδια κλπ) δεν υπαρχει κανενα προβλημα, εισαι και παρων κατα την διαρκεια του service και μπορεις να βλεπεις τις εργασιες που γινονται, και σου βαζει και σφραγιδα στο βιβλιαρακι service. φτηνο συνεργειο και καλο... εγω παω εκει το golf απο το 2004........

Link to comment
Share on other sites

για μια ακομη φορα γυρισα ευχαριστημενος απο το servise (λαδια-φιλτρα-πισω τακακια)απο τον Ηλια.

επαγγελματιας.

Link to comment
Share on other sites

Guest patrick.vassilis

Καλημέρα!

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το Quattro Service (http://www.quattroservice.gr/) στο Χαλάνδρι?

Ψάχνω για ετήσιο service σε polo και με εξυπηρετεί η περιοχή.

Να πάω εκεί?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο προτροπή φίλου πήγα το GOLF 1.6 FSI για service το Μάιο στους

Θ.Μπούτρη και Κ.Μπουτρη, Κουρτίδου 5 Κ. Πατήσια.

Καλή εξυπηρέτηση πολύ καλές τιμές και μέχρι τώρα όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα παιδιά, ως κάτοχος golf5 gt μου έβγαλε και μένα πρόβλημα το κιβώτιο πέρυσι τέτοια εποχή ( γρατσούνισμα 1η-2α ). Το πήγα στον Ηλία για επισκευή και ετήσιο σέρβις. Εμεινα απόλυτα ευχαριστημένος και εννοείται ότι τον Οκτώβριο θα πάω πάλι για το ετήσιο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα παιδιά, ως κάτοχος golf5 gt μου έβγαλε και μένα πρόβλημα το κιβώτιο πέρυσι τέτοια εποχή ( γρατσούνισμα 1η-2α ). Το πήγα στον Ηλία για επισκευή και ετήσιο σέρβις. Εμεινα απόλυτα ευχαριστημένος και εννοείται ότι τον Οκτώβριο θα πάω πάλι για το ετήσιο σέρβις.

καλισπερα! εχω ενα vw golf 1.6 fsi με 75 000 χιλ.

ετοιμαζομαι για το servise.

θα κανω φιλτρα λαδια.πιστεβει κανεισ οτι πρεπει να ζητησω να κανω κατι αλλο,εκτος απο οτι δει ο μαχανικος?

λαδια εβαζα castrol 10 40,αλλα δεν τσ βρεισκω πλεων κ θα βαλω BP VISCO 5000 10W40.τι γνωμη εχετε?

περιση αλλαξα,φιλτρα λαδια,βαλβολινες,υγρα φρενων,φρεων κ καθαρισμος πεταλουδας.

ειναι ωρα να αλλαξω κατι στο μπροστινο συστημα?σινεμπλοκ κ τετοια?γιατι ακουω κατι περιεργους θορυβους?

Link to comment
Share on other sites

μαγκες ,, τι carennta , τι φιλοσιδης και μαλακιες το αυτοκινητο μου βγαζει μια τρελη βλαβη που κανεις δεν καταφερε να το βρει στο vag-com λεει οτι λοιπει μυνημα απο την κωλονα τιμονιου :D τι up date , τι on line 24 ωρες , ρωτισα τον νικολα που γραφει σαν nick2009 μαλον εγραφε γιατι τωρα δεν γραφει το παλικαρι εχει συνεργειο και ξερει μου εχει βαλει και προγραμμα και δεν εχω προβλημα εδω και 2 χρονια

μου ειπε φερτο και σε 2 ωρες το εφτιξε . δεν ξερω τι εκανε , οι αλλοι με γα,,,,,, κανονικα εξι μερες οι μακακες το κοιταγαν , ο νικολας μου ειπε οτι στο service εβαλαν ενα διαγνωστικο και εκαναν up date και για αγνωστο λογο σταματισε το up date

πριν 2 ωρες εκανα το service στον νικολα , λαδια μπουζι φιλτρα τακακια πισω 280 ευρο

το τυπακι δουλευει και στο σπιτι :rock::startle: βουταει την εργαλιοθικη γρηλακι και ενα laptop στο σπιτι του ενος φιλου το εφτιαξε που εχει απλα και για οσους θελουν υπογεια εργασια nick2009 εγγυση το γουσταρει αυτο που κανει παρτε και ενα vidaki του

φτιαχνει και smart

ααα το service στην carenta δεν το εκανα γιατι οι μα,,,,,, δεν μπορουσαν να το βαλουν μπροστα ,,, και το εβαλε ο φιλοσιδης ,, αλλα το cheek engine δεν μπορουσε να το σβισει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το Quattro Service (http://www.quattroservice.gr/) στο Χαλάνδρι? Ψάχνω για ετήσιο service σε polo και με εξυπηρετεί η περιοχή. Να πάω εκεί? Ευχαριστώ.

Εγώ πηγαίνω στο συγκεκριμένο συνεργείο από το 1990 και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, έχουν καλές τιμές και είναι συνεπείς.

Δουλεύουν με ραντεβού και δεν χασομερούν δεξιά και αριστερά. Τελευταία εργασία που έκανα ήταν δίσκο - πλατό - ρουλεμάν , 11 η ώρα είχαν τελειώσει και έφυγα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Το Σαββάτο που μας πέρασε πήγα και εγώ το συνεργείο του Ηλία Τσακουλέρη. Μέτα από τα σχόλια που έχουν ειπωθεί παραθέτω και εγώ τα δικά μου.Το service ήταν λιπαντικό και έγιναν περιμετρικοί έλεγχοι στο αυτοκίνητο. Ευγενία εξυπηρέτησή και σχολαστικοτητα μπορώ να πω οτι κέρδισαν την εμπιστοσύνη μου αλλά και την τσέπη μου.

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω, με τη σειρά μου την quattro service στο Χαλάνδρι. Γνώστης, μάστορας και με σεβασμό προς το ξένο χρήμα! Μόνιμος πελάτης από δω και πέρα, ελπίζω να μη διαψευσθώ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ μπορεις να πας εκει και να μιλησεις με τον αρχιμηχανικο Νικο Χαιμαλα ο οποιος αν του πεις για μενα θα κανει οτι μπορει για σενα...προσωρινα αυτο μεχρι να γινουν οι καρτες! Ειναι ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ συνεργειο!

Καλησπερα..επειδη κ εγω θελω να παω για service το αυτοκινητο μου εκει θα μπορουσες μηπως φιλε μου να μου πεις σε ποιον Ρωρρη ειναι ο γνωστος σου?

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω, με τη σειρά μου την quattro service στο Χαλάνδρι. Γνώστης, μάστορας και με σεβασμό προς το ξένο χρήμα! Μόνιμος πελάτης από δω και πέρα, ελπίζω να μη διαψευσθώ.

+ 1

Πελάτης τους και τώρα ποια και φίλος από το 1990

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ την γνώμη και τις γνώσεις σας παιδιά. Έχω το Polo 1.2 tsi DSG7. Το πήρα 12/8/2010 άρα τέλος η εγγύηση. Είμαι με 20500χλμ περίπου και το πρώτο service δεν έγινε στα 15000 αλλά στον χρόνο δηλαδή 9/2011 στην Καρεντα στην Αχαρνών. Ερώτημα πρώτο: Το πάω για service τώρα η μπορώ να το αφήσω στα 30000χλμ; Ερώτημα δεύτερο: Αν όχι στην καρέντα που μου προτείνετε: Το θέμα για μένα είναι καθαρά για λόγους οικονομίας μιας και δεν ξέρω ποιος και αν κάνει καλή δουλεία καθώς δεν γνωρίζω και πολλά από μηχανικά.Αυτό το αυτό το αφήνω στους γνώστες του foroum. Σίγουρα ήμουν ευχαριστημένος με καρεντα αλλά αγιογδήτες ρε παιδί μου. Λοιπόν τι προτείνετε; Α και κάτι ακόμα. Διαβάζω εδώ ότι μπορώ να αγοράσω μόνος μου τα λάδια που χρειάζονται. Ποια χρειάζομαι και πού τα βρίσκω; Ευχαριστώ πολύ όλους σας προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

+1 Tσακουλερης..

Πηγα και εγω στον Ηλια... για 1η φορα... και εμεινα απολυτα ευχαριστιμενος!

Σωστος μαστορας και συνεργασιμος..μου εξηγισε καθε απορια μου..

καναμε κ το μεγαλο service.. φτιαξαμε κ μια μικρο βλαβη...και ολα OK!

Τσακουλερης Ηλιας, ΙΕΡΟΛΟΧΙΤΩΝ 4, ΑΙΓΑΛΕΩ (απεναντι απο το γηπεδο του Αιγαλεω-σχεδον)

Τηλέφωνο. 2105696716

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω, με τη σειρά μου την quattro service στο Χαλάνδρι. Γνώστης, μάστορας και με σεβασμό προς το ξένο χρήμα! Μόνιμος πελάτης από δω και πέρα, ελπίζω να μη διαψευσθώ.

Παιδιά καλημέρα και καλώς σας βρήκα ..

1ο service στο Tiguan (30.000 χλμ) και ο Gratsias μου ζήτησε 170 ευρώ .

Ξέρετε κάποιο συνεργείο στην ευρύτερη περιοχή Παιανία - Γλυκά Νερά -Αγία Παρασκευή -Γέρακα -Παλλήνη, που να είναι γνώστης στα VW νέας γενιάς και να μη χτυπάει σε τιμές ?

Το quattro svce συστήνεται και από άλλους ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.