Jump to content
doggy

Προτάσεις συνεργείων στην Αθήνα

Recommended Posts

Εαν ειναι τοσο γρηγορος 600hp εχω ενα μκ2 turbo-nitro-4petaloudo 730 hp και με τις 2 μπουκαλες.Εαν θελει μα σοβαρη κοντρα να κανονισω πειτε του!! οσο για τα περιοδικα και τις dyno Ε ΜΗΝ ΧΕΣΩ!!! και εμενα μου βγαλανε το γολφ 1080 αλογα αλλα ηθελα να το στρογγυλοποισω και το κανα 100.....

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικα δεν εισαι απο γνωστο σε τρωει η μαυρη αδιαφορια? Τι να πω.

Συμφωνώ στις περισσότερες των περιπτώσεων έτσι είναι… ειδικά αν είσαι αρχάριος… :D :D εγώ το έχω πει αν ξαναδοκίμαζα να κάνω μετατροπή θα την έκανα πολύ φθηνότερα και γρηγορότερα :D .

Και για να μην ξεφεύγω από το θέμα … να προτείνω με απόλυτη σιγουριά έναν μηχανικό ο οποίος να σημειώσω δεν ασχολείται με μετατροπές (να κάνει, νομίζω). Είναι ιδανικός, ευγενέστατος, οργανωμένος, απόλυτα αποτελεσματικός στο να σου διαγνώσει και να διορθώσει τα μηχανικά προβλήματα που τυχών υπάρχουν σε οποιαδήποτε μάρκας αυτοκίνητα.

Εγώ κάνω τακτικά ζυγοστάθμιση πάνω στον άξονα και ευθυγράμμιση καθώς και ότι δεν μπορώ να κάνω από το service μόνος μου… όπως αλλαγή ιμάντα κ.τ.λ. επομένως τον έχω δει αρκετές ώρες πάνω στην δουλειά του. Είναι ο Νίκος, υπεύθυνος καταστήματος της Fit&Go ΚΩΝ.ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ 51 (ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗ) στο Χαλάνδρι. Επίσης φέρνει σε πολύ καλές τιμές ζάντες, εξατμίσεις κ.τ.λ.

Για όσους δεν είναι στην εγγύηση πιστεύω ότι πρέπει να τον επισκευτούν.

Link to comment
Share on other sites

Η βαλβιδα επιστραφηκε στο κ.Τριποτσερη ο οποιος ισχυρισθηκε οτι τις αγοραζει ετσι. δηλ τροχισμενη για να μην φαινονται οι κωδικοι.

Οταν του ειπα οτι η βαλβιδα παρολο του σβησιμο του κωδικου δεν ειναι η J με κοιταξε απορημενος κρατωντας την βαλβιδα. Τα χρηματα επιστραφηκαν και εφυγα ησυχα και ωραια.

Βεβαια το οτι καταλαβε οτι υπηρχε προβλημα καταλαβε.

Παμε για αλλα δυστυχως για αλλη μια φορα.

Επισης ακουσα ασχημα λογια για το κ. ΜΠΟΥΡΜΑ στον οποιο ειχα κανει 1 σερβις λαδιου και ειχα φυγει οκ.

Δεν ξερω τι να πω. Φημες? Αληθειες? Ψεματα? Ποιος μπορει να ξερει τελικα.

Στο τελος θα πρεπει να αγορασω ενα tester και να το φτιαχνω μονος μου!!! Τι να πω ρε παιδια . Ολα εδω συμβαινουν.

Edited by scorpione
Link to comment
Share on other sites

VolksWagen Group Service στο Αιγάλεω.

Θηβών & Ιερολοχιτών 4

(απέναντι από το γήπεδο του Αιγάλεω).

Μήπως έχει κανένας το τηλ. τους; Το έψαξα μέσω ΟΤΕ και Voda και δεν είχαν τηλ με αυτήν την καταχώρηση.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω 210-5696716.

Σωστα Ηλια τον λενε. Καλο και τιμιο παλικαρι φαινεται , περασα μια βολτα αλλα γινοταν χαμος. Ευγενικος αλλα δεν προλαβαινει νομιζω γενικα. Ειχα παει για το ic. Μετα και απο 3 τηλεφωνα οπου συνεχεια με θυμοταν αλλα δυστυχως ειχε ξεχασει να ρωτησει το εβαλα καπου αλλου. Ξαναπηγα για το προγραμμα μια βολτα, ειχε περισσοτερο χρονο, αλλα και παλι δεν μπορεσε να ε εξυπηρετησει. Ειπε να μιλησουμε στο τηλ. Πηρα αλλα ειχε δουλεια.

Τωρα ειμαι σε συνεννοηση με την ΑΜΤ Development για να το φτασω εκει που θελω. Θα δειξει.Ειμαι αισιοδοξος.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα με τον κωστοπουλο και τον mitsakos στηνΑΜΤ Development !!!!! . Το αυτοκινητο επιτελους δουλεψε!!! 1.5-1.6 overboost 1.2 σταθερη εως τις 5500 1 bar eως τις 6200 0.9 εως το κοφτη! με μαμα σκαστρα. Μενει να δοκιμασω μια σκαστρα της Greedy ως κερασακι στην τουρτα.

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟ ΔΗΜΗΤΡΗ ΣΤΑΘΟΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ ΙΔΟΚΤΗΤΗ ΤΗς ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ !! ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΚΩΣΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΜΗΤΡΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια με τον κ. Τριποτσερη ο οποιος επικοινωνησε σημερα μαζι μου τηλεφωνικως θα ηθελα να διευκρινησω οτι το προβλημα υπηρχε ουσιαστικα με την βαλβιδα η οποια βρεθηκε τροχισμενη. Δεν ανεφερα ποτε οτι ηταν μεταχειρισμενη ουτε ανεφερα οτι ειχα προβλημα με την τοποθετηση του intercooler και των κολλαρων τα οποια τοποθετηθηκαν σωστα.

Ο κ.Τριποτσερης μου ζητησε να αναφερω τα παραπανω για να μην καταλαβει καποιος κατι το διαφορετικο σχηματιζοντας αρνητικη αποψη για το μαγαζι του και παραλληλα μου ανεφερε οτι η βαλβιδα ηταν τροχισμενη γιατι ο κωδικος της ειναι δικη του πατεντα την οποια δεν θελει να την ξερει ο ανταγωνισμος.

Εγω του απαντησα οτι δεν μου αρεσε η κινηση του και βεβαια περισσοτερο το αυτη η κινηση αφορουσε το αυτοκινητο μου μη εχοντας εγω την παραμικρη ιδεα.

Οι παραπανω διευκρινησεις πιστευω οτι ειναι απαραιτητες ετσι ωστε και ο κ. Τριποτσερης να μην αισθανεται αδικημενος λογω του οτι δεν μπορει να απαντησει μεσω του φορουμ.

Τα παραπανω παρακαλω να διαβαστουν προσεκτικα. Ιδιαιτερα να διαβαστουν προσεκτικοτερα απο το μελος το οποιο ανεφερε στον κ. Τριποτσερη τις πινακιδες μου και οτι εγω ειχα ηδη φτιαξει το αυτοκινητο μου σε αλλο βελτιωτη υστερα απο την συναντηση της Κυριακης προτρεποντας εμμεσα ή καλυτερα αθελα του το κ.Τριποτσερη να επικοινωνησει μαζι μου αγανακτισμενος .

Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια του προηγουμενου μηνυματος μου θα ηθελα να εξηγησω ακομη 2 πραγματα.

Aνεφερα οτι βρεθηκε χωρις να το ξερω τροχισμενη βαλβιδα αγνωστου κωδικου και σιγουρα οχι J στο αυτοκινητο μου για το οποιο ειχα πληρωσει μια βαλβιδα J αντι του ποσου των 95 ευρω.

Επισης ανεφερα την αιτιολογια του μηχανικου οτι ο κωδικος της βαλβιδας ειναι τροχισμενος επειδη ειναι μυστικο για τον ανταγωνισμο κατι το οποιο δεν μου ειχε αναφερει κατα την παραλαβη του αυτοκινητου.

Φυσικα και δεν σχολιαζω τιποτε απο τα παραπανω απλα εκθετω ενα συμβαν για το οποιο ο καθενας μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του χωρις χρωματισμους.

Οι παραπανω διευκρινησεις γινονται γιατι δεν θελω να ειμαι ο κριτης κανενος και φυσικα ουτε για τον κ.Τριποτσερη ο οποιος τοποθετησε σωστα τα υπολοιπα ανταλλακτικα για τα οποια και δεν εχω κατι αρνητικο να γραψω.

Αλλωστε για να δανειστω μια φραση φιλου εγω τον επελεξα για την συγκεκριμενη μετατροπη.

Με τον κ. Τριποτσερη ηδη εχει ξεκαθαριστει το συμβαν, γνωριζει για την κοινοποιηση του συμβαντος (αλλωστε απο τοην πρωτη στιγμη του ανεφερα οτι συζητω τα παντα για το αυτοκινητο με τα υπολοιπα μελη του club) και η βαλβιδα του εχει επιστραφει.

Το οτι εγραψα ολα τα παραπανω λεπτομερως το εκανα επειδη θεωρησα οτι πρεπει να κοινοποιουμε οτι θετικο, αρνητικο, κακο ή και καλο μας συμβαινει με τα αυτοκινητα μας πιστευοντας οτι ετσι ενημερωνουμε ο ενας τον αλλον. Αλλωστε δεν ειναι και αυτος ενας απο τους λογους που υπαρχει αυτη η ιστοσελιδα?

Συγγνωμη αν σας κουρασα.

{το μυνημα ειναι διορθωμενο υστερα απο την σωστη παρεμβαση του silver angel}

Edited by scorpione
Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία σαν πολύ καλό συνεργείο το οποίο

προτείνω ανεπιφύλακτα είναι το:

VolksWagen Group Service στο Αιγάλεω.

Θηβών & Ιερολοχιτών 4

(απέναντι από το γήπεδο του Αιγάλεω).

Τα παιδιά εκεί είναι πολύ της λεπτομέριας!!

Σωστή δουλειά και γρήγοροι!

και πάνω απ'όλα δε πιάνουν τον ...πισινό μας σε ότι αφορά τις τιμές!

Poly korifi ta palikaria! Pira to diko mou prin kamia ora apo service megalo kai alagi diskou plato apo ekei, poly kales times kai poly proti doulia me eksipiretisi mexri aidias!

Timi prosimfonimeni kai oute dekara parapano zitise kai as ekane parapano doulia, zitise lista me oti paratiriseis eixa kanei sto amaksi gia na ta psaksei sigkekrimena oti kai ekane kai ta estrose olla ma olla!! Kserei tin doulia tou me poly agapi stin leptomeria paidia! Synisto tyfla kai anepifilakta apo mena!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέφυγα στην Αutonet στη Νέα Μάκρη για κάποια μικροεπισκευή που όμως με ταλαιπωρούσε και πραγματικά ο υπεύθυνος του συνεργείου, Γιάννης, με εξυπηρέτησε πρόθυμα και δεν μου πήρε και χρήματα...

Θεωρώ, ότι ο συγκεκριμένος άνθρωπος είναι αξιοπρεπής και τουλάχιστον θετικός για μηχανικό σε εξουσιοδοτημέν,ο και καλά θα κάνατε να τον επισκεφτείτε! Επίσης και ο οξύθυμος Λάμπρος , αν θυμάμαι καλά, ο τεχνικός-ηλεκτρολόγος, κάνει καλή δουλειά!

Το κακό είναι, ο Γιάννης δεν θα κάτσει εκεί ακόμα για πολύ, κάνα δυό μήνες και μετά θα ανοίξει δικό του συνεργείο, αφού χαραμίζεται στα εξουσιοδοτημένα...

Edited by DarthVader
Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία σαν πολύ καλό συνεργείο το οποίο

προτείνω ανεπιφύλακτα είναι το:

VolksWagen Group Service στο Αιγάλεω.

Θηβών & Ιερολοχιτών 4

(απέναντι από το γήπεδο του Αιγάλεω).

Τα παιδιά εκεί είναι πολύ της λεπτομέριας!!

Σωστή δουλειά και γρήγοροι!

και πάνω απ'όλα δε πιάνουν τον ...πισινό μας σε ότι αφορά τις τιμές!

¶ψογος ο Ηλίας και τα παιδιά που δουλεύουν εκεί. Τους συνιστώ ανεπιφύλακτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest @LICEIIIGT

GIGAS MOTORSPORT

ΕΧΕΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ? ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.... :blink:

Edited by @LICEIIIGT
Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία σαν πολύ καλό συνεργείο το οποίο

προτείνω ανεπιφύλακτα είναι το:

VolksWagen Group Service στο Αιγάλεω.

Θηβών & Ιερολοχιτών 4

(απέναντι από το γήπεδο του Αιγάλεω).

Τα παιδιά εκεί είναι πολύ της λεπτομέριας!!

Σωστή δουλειά και γρήγοροι!

και πάνω απ'όλα δε πιάνουν τον ...πισινό μας σε ότι αφορά τις τιμές!

Το συνεργείο αυτό παιδιά είναι εξουσιοδοτημένο ή όχι???

Link to comment
Share on other sites

δεν το γνωριζω αυτο.. αλλα πιστευω πως ναι.. αλωστε πλεον ολοι εχουν λιγο πολυ αυτα τα "μεσα"

Μου έχουν πει για ένα εξουσιοδοτημένο στην Αλίμου. Αν Θυμάμαι καλά Μπουρνάς ή κάτι τέτοιο. Τώρα βλέπω αυτό στο Αιγάλεω και δεν ξέρω τι να κάνω. Παντως ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις. :D

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν ως νέος του forum θέλω να σας πω καλός σας βρήκα.

Η κοπελιά μου έχει το POLO 1.4 75HP μοντ. 2000 (Εγώ έχω ένα LADA NIVA για το οποίο είμαι και πολύ περήφανος - σκυλί - είμαι μέλος σε club για off-road εξορμήσεις).

Ωστόσο το POLO το χρησιμοποιώ και εγώ αφού είναι ωραίο και γρήγορο αυτοκίνητο.

Το αμάξι έχει 54.000 χλμ και θέλει να το πάει για service. Το θέμα είναι πως μέχρι τώρα πήγαινε το αυτοκίνητο για service κτλπ σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο όπου ώς γνωστόν οι τύποι βαράνε κανονικά. Από την εμπειρία μου τόσα χρόνια με τα αυτοκίνητα έχω καταλάβει ότι η καλύτερη λύση είναι να βρεις συνεργείο όπου ο μηχανικός να είναι μάγκας, εξηγημένος, να ξέρει το αμάξι και να μην είναι εξουσιοδοτημένος αφού έτσι θα σου έρθει φτηνότερα. Θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιο συνεργείο στην Αθήνα που να πληρεί όλα τα παραπάνω??? Κάποιος που να ξέρουμε ότι κάνει πολύ καλή δουλειά και δεν γδέρνει τον κόσμο??? Ευχαριστώ που με ανεχτήκατε........

ΓΙΩΡΓΟΣ

Edited by gtsit
Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

πες μας κ που μενεις ,παντως απιστευτα καλος που παμε πολλα μελη ειναι ο ηλιας ο τσακουλερης στο αιγαλαιω

Link to comment
Share on other sites

πες μας κ που μενεις ,παντως απιστευτα καλος που παμε πολλα μελη ειναι ο ηλιας ο τσακουλερης στο αιγαλαιω

Μένουμε Νέα Ιονία αλλά την βολεύει και κάτι κοντά στην Πετρούπολη - Ίλιον αφού μένουνε οι δικοί της εκεί. Διεύθυνση και τηλέφωνο υπάρχει για αυτόν που αναφέρεις??? Δεν είναι εξουσιοδοτημένος έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

volkswagen group service tsakouleris ilias

θηβων κ ιερολοχιτων 4(εναντι γηπεδο αιγαλαιω) 2105696716

ειναι εξουσιοδοτημενος αλλα πολυ φθηνος κ γαμω της δουλειες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.