Jump to content
doggy

Προτάσεις συνεργείων στην Αθήνα

Recommended Posts

volkswagen group service tsakouleris ilias

θηβων κ ιερολοχιτων 4(εναντι γηπεδο αιγαλαιω) 2105696716

ειναι εξουσιοδοτημενος αλλα πολυ φθηνος κ γαμω της δουλειες

Ευχαριστώ πολύ αν και θα προτιμούσα κάτι σε μη εξουσιοδοτημένο

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινησω οτι ο Τσακουλερης δεν ειναι ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ αλλα ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ συνεργειο και μην ανυσηχεις κανει πολυ καλη δουλεια. Αν δεις εναν να φοραει το μπλουζακι του club, αυτος θα 'ναι! tongue.gif

Υπαρχει ηδη θεμα για τα συνεργεια και το παρον θεμα, μεταφερεται εκει. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

¶λλο ένα καλό συνεργείο είναι ο Ζελεπός δίπλα στο Prakticer στη Τατοϊου. Πολύ εξυπηρετικός και σου εξηγεί τα πάντα για το αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

¶λλο ένα καλό συνεργείο είναι ο Ζελεπός δίπλα στο Prakticer στη Τατοϊου. Πολύ εξυπηρετικός και σου εξηγεί τα πάντα για το αυτοκίνητο.

Έχεις πλροφορίες για το συγκεκριμένο συνεργέιο??? Τηλέφωνο και τα σχετικά???

Εξουσιοδοτημένος ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

GIGAS MOTORSPORT

ΕΧΕΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ? ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.... :thumbsup:

Αμε εχουμε....αναμικτη εμπειρια...

Σιγουρα ειναι πολυ ακριβος.

Σιγουρα ξερει την δουλεια του

Σιγουρα δεν εχει υπομονη(οχι παντα)να σε ακουσει αν εισαι ψειρας.

Η εμπειρια μου μαζι του εχει να κανει με μια μετατροπη που εκανε στο audi 80 μοντελο του 89 βαζοντας μου κινητηρα 1.6 καταλυτικο(εκαιγε super τοτε ο δικος μου),ο οποιος κινητηρας θα εφερε το κιτ της τοτε powerteam με τα 125 αλογα,air condition και υδραυλικο τιμονι.Μαζι με αυτα θα εκανε και αλλες ηλεκτρολογικες μετατροπες καθως και αλλαγες στα φρενα,με προσυμφωνημενη την τιμη και λιστα απο την αρχη.

Κρατησε το αυτοκινητο 1 μηνα περιπου,και τελικα πηρα εναν κινητηρα 1.6 χωρις το κιτ(το πουλησε σε αλλον),χωρις ABS που ειχε υποσχεθει,γιατι δεν μπορουσε να το βαλει,χωρις το καταλληλο τεποζιτο(χυνοτανε βενζινη στο τεποζιτο και ειχε γεμισει πυρακια τα σωληνακια για να μπορεσει να την σταματησει),με κοψιμο των ελατηριων για να χαμηλωσει το αμαξωμα(αντι για ελατηριων χαμηλωματος),περιττο να πω οτι το αυτοκινητο ειχε γινει κουδουνιστρα απο τους τριγμους γιατι οταν εβγαλαν ταμπλο για το aircondition εσπασαν τα μισα πλαστικα clips!!!....τι αλλο?Α και μετα απο 1 χρονο που πηγαινα για service καθε φορα που με εβλεπε και του ελεγα το αμαξι βρωμαει βενζινη βρες μου λυση μου ανεβοκατεβαζε το αμαξι 'το μπουρδελο παλι προβλημα'.

Να αναφερω οτι το αυτοκινητο μας προτεινε ο ιδιος να κανει μετατροπη στον πατερα μου αφου τοτε ηταν καιρος να παρω ενα μεταχειρισμενο και απλως κοιτουσαμε εναλλακτικες μιας και το audi δεν ειχε προβληματα,απλα ο κινητηρας ειχε πολλα χιλιομετρα.

Τον πληρωσαμε κοντα στα 2 εκατομμυρια,(αφηστε που με το που το πηρα σπιτι και του εβαλα βενζινη,εσκασε η τρομπα βενζινης και αυτη χυνοταν απο το καπακι του τεποζιτου εξω στον δρομο....).

Μετα απο ολα αυτα,πηγα σε αλλο συνεργειο συγκεκριμενα στον Ζαχαριουδακη στο Μοσχατο,κρητικος και μπεσαλης και βρηκα την υγεια μου.Το νεο μου audi το πηγαινω εκει,και ειναι κυριος.Στο παλιο,μου αλλαξε τεποζιτο(βρηκε ενα και ειλικρινα χρειαστηκε μονο 3 πηρακια για να δουλεψει),και μου υπεδειξε οτι τελικα ειχα οχι 4 οχι 2 αλλα 1 μονο κομμενο ελατηριο και ολα τα αλλα ηταν μαμα στο αμαξι....Καταπληκτικα

Κατα τα αλλα,ο συγκεκριμενος εμαθα οτι ειχε αυτη τη συμπεριφορα γιατι απλα δεν βγαζει λεφτα απο παλια αμαξια πλεον,αλλα μονο απο καινουρια οπου με ενα προγραμμα και 2 βολτες καθαρισε.Γι'αυτο λεω οτι εχει γνωσεις.Εχει κανει και RS2 μετατροπες....αλλα μετα απο τετοια εμπειρια....δεν τα αγγιζω και δεν τον εμπιστευομαι.

Οποιος παει εκει,ας εχει τα ματια του ανοιχτα. rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Τσαπέπας Αντώνης και Κώστας, καλοί μηχανικοί και φρενάδες, δεν αναλαμβάνουν όμως ηλεκτρονικά ή ηλεκτρολογικά θέματα.

¶ργους 136 , στην Ακαδημία Πλάτωνος, 2105155096

Edited by DarthVader
Link to comment
Share on other sites

TWIN SERVICE

Ν.Πλαστηρα 85 Αιγαλεω.

τηλ. 5909808.

Πηγαινω 4 χρονια τωρα εκει και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Επισης τους ρωτησα για προσφορα για το VWclub και συμφωνουν.

Ποια ειναι η διαδικασια για να παρουμε προσφορα;

Link to comment
Share on other sites

TWIN SERVICE

Ν.Πλαστηρα 85 Αιγαλεω.

τηλ. 5909808.

Πηγαινω 4 χρονια τωρα εκει και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Επισης τους ρωτησα για προσφορα για το VWclub και συμφωνουν.

Ποια ειναι η διαδικασια για να παρουμε προσφορα;

να φορανε vwclub αυτοκολητο ή τουλ να το ξερουν...κ σιγουρα να ειμαστε σιγουροι οτι δεν ειναι προσφορα διαφημισης αλλα ουσιαστικη...

@vasp o tsaousis exei k βουλιαγμενης το κεντρικο του..ειναι εξουσιοδοτημενο οποτε εχει τιμες αντιπροσωπειας αν δεν κανω λαθος...πιο πολυ γνωστος ειναι γιατι οτι αυτοκ.φερνει του βαζει κ ενα δικο του bodykit...

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

ξερω για αυτο της βουλιαγμενης,αλλα δεν ειναι ο ιδιος.Ειναι το ιδιο ονομα,αλλα αυτος που λεω κανει μετατροπες RS2 και τετοια,εχει ακουσει κανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

@vasp o tsaousis exei k βουλιαγμενης το κεντρικο του..ειναι εξουσιοδοτημενο οποτε εχει τιμες αντιπροσωπειας αν δεν κανω λαθος...πιο πολυ γνωστος ειναι γιατι οτι αυτοκ.φερνει του βαζει κ ενα δικο του bodykit...

Δεν είναι εξουσιοδοτημένος...
Link to comment
Share on other sites

Το κακό με τους συνεργειαδες ειναι οτι δεν έχουν τόση κα@%λα όση έχουμε εμείς με το αμάξι μας.

Και αυτοί που είχανε.... τη χάσανε στη πορεία....

Πραγματικά αν είχα Παρκινγκ πιστεύω καλύτερα θα ήταν να δώσω 1000-2000 εύρω να κάνω μια εργαλειοθήκη ΤΟΥΜΠΑΝΟ και να τα φτιάχνω όλα μόνος μου.

ΟΛΑ τα βρίσκεις πλέον στο διαδικτυο! Με φώτος βήμα βήμα τι να κάνεις.

Και στη τελική αν ο μηχανικός έχει μάθει αυτή τη τέχνη, εμείς που έχουμε και ένα γα@%νο πτυχίο Μηχανολόγου τι πρέπει να κάνουμε, δηλαδή εμάς δε πιάνουν τα χέρια μας??.

Τα έχω πάρει γιατί όταν πας και τους μιλάς ευγενικά νομίζουν ότι με τι γουρουνο-μαγκιά και τις ατάκες μασάμε εμείς.

Για το Π@%τσο είναι. ¶σε που όλοι το παίζουν Γιατροί με τις φόρμες.....

¶ντε ρε....

Ποιο είναι το σύνθημα??

Κάντε τούμπανο Πρώτα την εργαλειοθήκη Μάγκες!!!! και μετά τα αυτοκίνητα!!

Συγχύστηκα πάλι σήμερα! fire.gif

Ευτυχώς θυμήθηκα πως περάσαμε καλά στο Night Cruise ….. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία σαν πολύ καλό συνεργείο το οποίο

προτείνω ανεπιφύλακτα είναι το:

VolksWagen Group Service στο Αιγάλεω.

Θηβών & Ιερολοχιτών 4

(απέναντι από το γήπεδο του Αιγάλεω).

Τα παιδιά εκεί είναι πολύ της λεπτομέριας!!

Σωστή δουλειά και γρήγοροι!

και πάνω απ'όλα δε πιάνουν τον ...πισινό μας σε ότι αφορά τις τιμές!

Χθες (Σάββατο) πήγα απο εκεί πρώτη φορά, για service στα 45,000χλμ. και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Τα παιδιά εκεί έδωσαν σημασία, παρότι είχε κόσμο. Έτσι λοιπόν το συνιστώ (και ως τρίχας, ε?! B) ).

Και θα επαναλάβω αυτό που είπε ο mr. President : πάνω απ'όλα δε πιάνουν τον ...πισινό μας σε ότι αφορά τις τιμές!

Link to comment
Share on other sites

Thnx Addicted, μόλις κατέληξα σε συνεργείο :thumbsup:

Και όλοι όσοι τα αναφέρατε βεβαια, απλά περίμενα να ακούσω από κάποιον που πρόσφατα πήγε να κάνει δουλειές εκεί.

Βεβαια μου κάθεται λίγο μακρυά (είμαι Μαρούσι) αλλα δεν πειράζει, θέλω να ξέρω ότι θα βρω άνθρωπο που θα ασχοληθεί, δε θα κρατήσει το αμάξι για κάνα μηνα για απλά πράγματα, και δε θα μου πιάσει τον κόλο, καθότι ειλικρινά ζορίζομαι οικονομικά.

Ήθελα να ρωτήσω βεβαια αν ξέρει κανεις κανέναν καλο και φτηνό βόρεια, και επίσης αν ξέρει κανεις τίποτα για ένα σχετικά μεγάλο συνεργείο στο ξεκίνημα (ψηλά) της Αμαρουσίου - Χαλανδρίου (στο ύψος του ΟΤΕ ας πούμε)

Η αν ξέρει κανέναν ο οποιος φθηνά θα μου πει τι έχει το αμάξι, τι χρειάζεται, για να μη βρεθώ πάλι προ τετελεσμενων σε ένα λογαριασμό κτήνος :/

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

A, επίσης, ο Τσακουλέρης κάνει εκπτώσεις για το club?

EDIT: Δεν κάνει εκπτώσεις , αλλα όπως μου είπε η κοπέλα που σηκώνει το τηλ. (μεγάλη μου***παγίδα, συνισταται σε όλα τα συνεργεία να έχουν μια κοπέλα να σηκώνει το τηλ.tongue.gif) έχουν τόσο χαμηλές τιμές για όλους που δεν μπορούν να κάνουν εκπτώσεις... είδομεν.

Επίσης είναι ανοιχτός και το σάββατο(μέχρι τις 1), οποτε αύριο πάω για μια πρώτη εκτίμηση...

Γενικότερα τα προβλήματα μου είναι:

α ) μπόσικα στο τιμόνι, και ένας (πρόσφατα πολύ δυνατός) θόρυβος όταν το έχω τερματίσει και το φέρνω πίσω (κυρίως σε στάση)

β ) Ένας θόρυβος ο οποιος ακουγόταν πολύ ύποπτος για ημιαξόνιο :/ (αυτό θα τσούξει μου φαίνεται)

γ ) Μάλλον θέλω και ιμάντα εκκεντροφόρου, αφού πριν από μερικούς μήνες μου είχανε πει ότι είναι στα τελευταία του, θα δείξει, αν και δεν ξέρω αν έχω παρα

δ) E, σιγά σιγά έχει έρθει κι ο καιρός για αναρτήσεις, πριν πάρω καμια μπουκάλα αγκαλιά...

ε ) Ένα ανταλλακτικό που έχει να κάνει με την διαδρομή του λεβιέ είναι imitation και πρέπει να σπρώξω το λεβιέ αριστερά για να βάλω πρώτη - 2α

θα ενημερώσω σχετικά με την έκβαση της ιστορίας, για να ξέρουν κι οι υπόλοιποι τι παίζει με το συνεργείο.

Η συγκεκριμενη δημοσιευση μεταφραστηκε στα Ελληνικα. Παρακαλω μην γραφετε με greeklish.

EDIT: Απολογούμαι για τη χρήση των greeklish, old habits die hard...

Edited by DeCoN
Link to comment
Share on other sites

Πήγα απο εκεί και βγήκαν κυρίως λαστιχοδουλειές,

Επίσης ανακάλυψα οτι το αφεντικό ο Ηλίας δούλευε παλιά στο συνεργείο που αναφέρω στην αρχή της Αμαρουσίου - Χαλανδρίου,

επαγγελματικότατος ο Ηλίας, και λίαν φιλικός, το πήγαμε μια βόλτα, το σήκοσε και να το δεί, και μου έβγαλε λογαριασμό 170€ για σινεμπλόκ, ιμάντα δυναμό, τσιμούχα λεβιέ, και καποια άλλα λαστιχα - βάσεις κτλ που μου διαφεύγουν, και όλλα θα τα κάνει σε ενα πρωινό.

επίσης δε δίστασε να πεί οτι το αλλο συνεργειό ειναι επίσης πολυ καλό, μόνο και μόνο για το οτι είπε την αλήθεια εννοείται οτι 8α προτιμήσω αυτόν, αλλα βολεύτηκα και για service κτλ αφου το άλλο συνεργείο ειναι δίπλα στην δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να σημαίνει ότι κάνω διαφήμιση......αφού η καλύτερη διαφήμιση είναι η ποιότητα της δουλειάς που προσφέρει το συνεργείο σε συνάρτηση με τις τιμές που κάνει, σας προτείνω όσοι από τα μέλη ή και φίλοι σας ακόμη που έχετε VW-AUDI και αναζητείτε ένα καλό μάστορα για το εργαλείο σας επισκεφτείτε :

SERVICE VW - AUDI

ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΓΙΑΛΠΑΣ

ΚΟΥΡΤΙΔΟΥ 48, Κ. ΠΑΤΗΣΙΑ

Ζητήστε ότι θέλετε και θα εξυπηρετηθείτε με τον καλύτερο τρόπο. ¶ψογη δουλειά και πολύ καλές τιμές σε ένα άρτια εξοπλισμένο επισκευαστικό χώρο.

Παλιός μάστορας με αποκλειστικότητα στα VW - AUDI από το 1973.

Εννοείτε ότι για όλα τα μέλη γίνονται πολύ καλές τιμές.

Για ότι θελήσετε επικοινωνήστε μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nikolas83
Εχω δει και παει στα εξουσιοδοτημενα και ειναι για πεταμα, μπουνιες αλλα και κλωτσιες.

Επισης μια φορα ειχα παει το Golf μου στον Δημακη, στο Γαλατσι. Το αμαξι ειχε 3 προβληματα, μου ειπε ψεματα οτι το εφτιαξε, μου πηρε 200 ευρω και μου το παρεδωσε οπως του το εδωσα( εγω ο βλακας δεν το δοκιμασα πριν πληρωσω, καθως μου ειπε ετοιμο ειναι παρτο.) αλλα με τα τοση ταλαιπωρια οχι να το γυρισω πισω το αμαξι, αλλα ουτε που να τον δω δεν ηθελα . μετα εμαθα και για τις καλες του πραξεις (γινοντουσαν παλια) τις βουτας Vw και τροποποιησης του δυστιχου αμαξιου σε τροπετο. fire.gifknife.gifmachinegun.gif

Μετα σειρα ειχε ο κ Ζελεπος στην μεταμορφωση. εχει εναν καλο μηχανικο αλλα μου βγαζανε την πιστη στο αυριο και αυριο, καθως και ΔΕΝ μου σηκωνε ψηλα το αμαξι γιατι λεει τον δυσκολευαν τα πλαινα σποιλερ και που να βρισκει τακους (ξυλα) τωρα.

Και ομως τον βρηκα τον ανθρωπο μου. :D ειναι ο ΤΤ (tripoteris team)στο γαλατσι. ειναι ενα μικρο συνεργειο, πεντακαθαρο κτλ. Ο παναγιωτης ειναι ο ΤΤ. Αψογος μηχανικος πολλη εξυπηρετικος και φτιαχνει και οτι βλεπει που δεν του εχεις πει .

Τωρα τελεταια μου εκανε και το 1,8 τ 210 αλογα με αψογη δουλεια, και σε 2μερες

το τηλ του ειναι 2102134341 παπαφλεσσα και καποδιστριου στο Γαλατσι

Καλημέρα

Κανα συνεργείο Νότια προάστεια παιδια δεν έχετε να προτείνετε (Νέα Σμυρνη,Ν.κόσμο,Δαφνη,καλλιθέα)?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχοντας περάσει απο αρκετά συνεργεία εχω να πω πως ολα τα εξουσιοδοτημένα ειναι απάτη, πας τα ακουμπάς και δεν σου κάνουν τίποτα.

εγω το συνεργείο που πάω και βρήκα την υγειά μου ειναι του ΚΑΜΠΑ στο γαλάτσι τα παλικάρι ειναι κορυφή στα grοup vag το συνεργείο ειναι εξοπλισμένο με τα καλύτερα μηχανήματα,

η εξυπηρέτηση τέλεια,και απο λεφτά δεν το συζητάω καν.

Link to comment
Share on other sites

[...]επαγγελματικότατος ο Ηλίας, και λίαν φιλικός, [....]

...και μόνιμος υποστηρικτής, οικονομικά, σε πολλές εκδηλώσεις του HELLENIC VWCLUBΑς μην το ξεχνάμε άλλωστε.....

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΗΛΙΑκαι το 2006 να είσαι και πάλι κοντά μας όπως πάντα......

Το πολάκι μου εμένα είναι μόνιμος κάτοικος στα service του εκεί στον ΗΛΙΑ.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχοντας περάσει απο αρκετά συνεργεία εχω να πω πως ολα τα εξουσιοδοτημένα ειναι απάτη, πας τα ακουμπάς και δεν σου κάνουν τίποτα.

εγω το συνεργείο που πάω και βρήκα την υγειά μου ειναι του ΚΑΜΠΑ στο γαλάτσι τα παλικάρι ειναι κορυφή στα grοup vag το συνεργείο ειναι εξοπλισμένο με τα καλύτερα μηχανήματα,

η εξυπηρέτηση τέλεια,και απο λεφτά δεν το συζητάω καν.

Που ακρίβώς βρίσκεται?

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Βεβαίως και αναλαμβάνει και εγγυήσεις. Ο Παντελής είναι φοβερός στη δουλειά του!

Εμπιστεύσου τον!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.