Jump to content
doggy

Προτάσεις συνεργείων στην Αθήνα

Recommended Posts

καλημερα παιδια και απο εμενα!!

Νεος εδω και ειναι η πρωτη φορα που γραφω!!Κατοχος ενος vw tiguan του 09 με 102.000χλμ.

Ειναι η ωρα να κανω το μικρο σερβις και θα το παω στο βυρωνα σε εξουσιοδοτημενο.Αλλα εχω μπει στο τρυπακι απ το επομενο σερβις να μην το ξαναπαω..Η αληθεια ειναι οτι προσπαθω να το συντηρω στην ωρα του και να το προσεχω!!Θεωρω οτι το εχω καταφερει..Διαβασα καποια συνεργεια που προτεινεται,αλλα πραγματικα ειναι μεγαλο διλημμα.Και εννοω οτι ειναι σιγουρο να μας κοροιδευουν στις αντιπροσωπειες αλλα αυτο που θελει προσοχη ειναι να μην μας κοροιδεψει κανενας μαστορας.

Αν εχετε καποιον γνωστο κοντα στου Ζωγραφου που να εχετε παει και να εχετε προσωπικη εμπειρια ειναι καλοδεχουμενη η συμβουλη!!

σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !!! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ενα Touareg μοντέλο 2005 . Θα ήθελα να ρωτήσω εάν εχετε να μου προτείνετε ενα καλο συνεργείο για να  κανει ενα πολυ καλο έλεγχο και να ξέρω τι θα αγοράσω προκειμένου να μην μου βγάλει καποια προβλήματα . Με ενδιαφέρει ενα συνεργείο στην Αττική . Σας ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , generalalex said:

Καλησπέρα σε όλους !!! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ενα Touareg μοντέλο 2005 . Θα ήθελα να ρωτήσω εάν εχετε να μου προτείνετε ενα καλο συνεργείο για να  κανει ενα πολυ καλο έλεγχο και να ξέρω τι θα αγοράσω προκειμένου να μην μου βγάλει καποια προβλήματα . Με ενδιαφέρει ενα συνεργείο στην Αττική . Σας ευχαριστω !!!

Θεωρούνται πολύ καλοί, ακριβώς γι' αυτό που θες:

https://www.spotmechanic.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ναι τους γνωρίζω αλλα απ´οτι ξέρω δεν μπορούν να δουν ιστορικό αυτοκινήτου , πλαίσια και να το συνδέσουν με διαγνωστικό !!! Ευχαριστω για την άμεση απάντηση σου !!!!

Link to comment
Share on other sites

σερβις με βαση χιλιομετρα και οτι εχει ζητησει το αμαξι ,αυτα μονο σε αντιπροσωπεια και μεσω λαν που εχουν..τα χιλιομετρα αν ειναι αληθινα μπορεις να το διασταρωσεις και με το κτεο...ποτε ηταν η τελευταια του φορα κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως το αυτοκίνητο ειναι χωρις πινακίδες απο το 2013 και ειχε 85000 χλμ και μια αλλαγή τρόμπας βενζίνης φέτος απο 2013-2017 τίποτα απο service και θελω απο κάποιον να κανει ενα καλο check γιατι σίγουρα θα χρειαστεί κάποιο service ιμάντες κλπ λογω ακινησίας . Το θεμα ειναι μην μου παει ενα σωρό λεφτά extra για να το συμμαζέψω .

Link to comment
Share on other sites

Electric Doctor θα μπορέσω να τα εχω την Τρίτη γιατι δεν τα είχα ζητήσει !!! Ευχαριστω για το ενδιαφέρων θα σε ενημερώσω άμεσα !!! Ευχαριστω και πάλι 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου συστήσει κάποιος συνεργείο που να ξέρει καλά DSG 7 ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα,2/6/17,έκανα service στο polo 1.2 tsi με τρία χρόνια και 19.200χλμ. στο οδόμετρο. Εκλεισα ραντεβού στο auto club Μεταμόρφωσης με λάδια δικά μου,aral 5*30 long life αγορασμένα από bosch car service με 28 ευρώ. Συνολικά στο συνεργείο έδωσα 130 ευρώ και αλλάχτηκαν υγρά φρένων,φίλτρο λαδιού,φίλτρο αέρα,κάρτα καυσαερίων,έλεγχοι κλπ.κλπ.Με ρώτησε ο υπεύθυνος τι βενζίνη βάζω και δεν μου άλλαξε,πρός τιμήν του,το φίλτρο βενζίνης αφού όπως είπε δεν χρειαζόταν.Η αλήθεια είναι ότι από τότε που την πάτησα με άλλο αυτοκίνητο της οικογένειας,βάζω αποκλειστικά σε εταιρικά της Shell για v-power ή ΕΛΙΝ crystal που πραγματικά είναι απίστευτη βενζίνη !! Ημουν παρών στις εργασίες και μπορώ να πώ ότι έμεινα ευχαριστημένος αφού και οι τιμές αλλά και το service ήταν σε πολύ καλά επίπεδα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
2 hours ago , ΜΙΧΑΛΗΣΚΩΝ said:

Σήμερα,2/6/17,έκανα service στο polo 1.2 tsi με τρία χρόνια και 19.200χλμ. στο οδόμετρο. Εκλεισα ραντεβού στο auto club Μεταμόρφωσης με λάδια δικά μου,aral 5*30 long life αγορασμένα από bosch car service με 28 ευρώ. Συνολικά στο συνεργείο έδωσα 130 ευρώ και αλλάχτηκαν υγρά φρένων,φίλτρο λαδιού,φίλτρο αέρα,κάρτα καυσαερίων,έλεγχοι κλπ.κλπ.Με ρώτησε ο υπεύθυνος τι βενζίνη βάζω και δεν μου άλλαξε,πρός τιμήν του,το φίλτρο βενζίνης αφού όπως είπε δεν χρειαζόταν.Η αλήθεια είναι ότι από τότε που την πάτησα με άλλο αυτοκίνητο της οικογένειας,βάζω αποκλειστικά σε εταιρικά της Shell για v-power ή ΕΛΙΝ crystal που πραγματικά είναι απίστευτη βενζίνη !! Ημουν παρών στις εργασίες και μπορώ να πώ ότι έμεινα ευχαριστημένος αφού και οι τιμές αλλά και το service ήταν σε πολύ καλά επίπεδα.

Ο Δημήτρης εκεί είναι φοβερός τύπος για υπεύθυνος, γνώστης των πρακτικών & με θεωρητική βούλα (πτυχίο Μηχανολογίας & Μεταπτυχιακό). Μακάρι να συνεχίσει έτσι το "μαγαζί", 4 χρόνια που πάω και γω εκεί, απόλυτα ευχαριστημένος (για εξουσιοδοτημένο).

 

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Κανενα καλό εξειδικευμενο συνεργείο προς Χαλάνδρι- Μαρούσι για το service των 60.000χλμ μήπως έχετε να μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , basilis.tsi.122 said:

Καλησπέρα... Κανενα καλό εξειδικευμενο συνεργείο προς Χαλάνδρι- Μαρούσι για το service των 60.000χλμ μήπως έχετε να μου προτείνετε?

Quattro service φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , Passatoukos said:

Quattro service φιλε μου!

Εχουν εμπειρία απο τα tsi αν και το δικο μου 122αρι ειναι μαλλον μονο αναλωσιμα θελει... και απο τιμες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Σήμερα παραλαμβάνω κι εγώ το golfάκι μου. golf tsi 1.4 (122hp) 130.000km.

Γνωρίζει κανείς κάποιο καλό συνεργείο μενίδι η εκεί κοντά;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Δυστυχώς προς τα εκεί δεν γνωρίζω. Προς βόρεια προάστια έχω να σου προτείνω. Zerral.com πολύ καλοί!

Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2004 at 4:04 ΠΜ, Kostas kostopoulos said:

Εγω παλι ενω ξερω την απεχθεια, στα εξουσιοδοτημένα συνεργεία, ενος μεγαλου ποσοστου του κοσμου προτεινω την Rorris.ΕΠΕ διοτι ειδικα σε αυτα η προσοχη που δινουνε ειναι μεγαλυτερη ειδικα σε μελη του club μας κατοπιν συννενοησης δικης μου.

Ακομα υπαρχει και μια ΕΚΠΤΩΣΗ της ταξης του 30% συνολικα!

καθοτι σαν μελοι του vwclub μπορειτε να πατε και να εχετε 15 σε ανταλακτικα και 15 σε εργασια!

Ακομα υπαρχει αψογη εξυπηρετηση την οποια την εχω δει εγω προσωπικα και μερικα παιδια απο το club αλλα και γενικως φιλοι μου που εχουν παει.

Αποψη μου αξιζει να δοκιμαστει ειδικα με την ιδιοτητα του μελους!

Μπορεις να μου κανονισεις ενα ραντεβου στον ρωρρη; Ακουγεται ενας ηχος απο το Westgate οταν σβηνω τον κινητηρα και τριζει η οροφη μου.. Το αυτοκινητο ειναι golf 7 και ειναι στην εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα σε όλους!

 

Πρόσφατα έγινα κάτοχος ενός μεταχειρισμένου Polo GTI μοντέλο 2012 με 22.000 χλμ. Το έψαχνα καιρό και το καλοκαίρι προέκυψε ένα σε αγγελία όπως ακριβώς το ήθελα οπότε και προχώρησα στην αγορά του. Δυστυχώς ο ενθουσιασμός χάθηκε μετά τα πρώτα 5000χλμ και τα συμπληρώματα στα λάδια (κάθε 1000 χλμ!). Απευθύνθηκα λοιπόν σε ένα τοπικό συνεργείο (στην Βούλα όπου διαμένω) και μου προτάθηκε ρεκτιφιέ της τάξης των 2000 ευρώ (με κατέβασμα μηχανής, αλλαγή εμβόλων, ελατηρίων κλπ). Όπως καταλαβαίνετε ήταν απανωτά τα εγκεφαλικά καθώς δεν κατέχω από μηχανικά αυτοκινήτων και η παρέμβαση σε ένα αυτοκίνητο που σήμερα έχει 27.000χλμ μου φάνηκε υπερβολική. Διάβασα και τις σχετικές περιπτώσεις συμφορουμιτών που είχαν τα ίδια θέματα και γι αυτο παρακαλώ όποιος κατάφερε να διορθώσει το πρόβλημα των λαδιών ας μου στείλει ένα pm. Επίσης αν γνωρίζετε κάποιο καλό συνεργείο από Δάφνη μέχρι Βουλιαγμένη σας παρακαλώ να μου πείτε.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

GT76  

 

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

Καλημέρα σε όλους. Μήπως γνωρίζει κανείς κανένα καλό συνεργείο στα νότια? Από Αργυρούπολη έως Βάρη.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους 

 

Να κάνω μια ερώτηση,  υπάρχει κάποια αντιπροσωπεία που να έχει εκπτώσεις για το VW club στην Αθήνα???

Link to comment
Share on other sites

Hello !

Είμαι νέος στο forum σας και θα ήθελα τα φώτα σας.

Θα πάω το golf fsi 1.6 του 2006 για service στον https://www.autocarservice.gr/ 

Δουλεύω Παιανία και είναι ο πιο κοντινός μου.

Γνωρίζει κάποιος κάτι ?

Η υπάρχει κάποιο δοκιμασμένο συνεργείο στα μέρη αυτά (Παιανία - Σπατα κτλ) ?

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα την γνώμη σας. Δουλεύω στην Μεταμόρφωση και έχω ξεχωρίσει 3 συνεργεία.

Την Cargate (Revo)

Την F1 Service (Νέα Ιωνία)

Τον Θεοδωρακάκη

 

Εχετε κάποιο από τα 3 να προτείνετε ή να έχετε εμπειρία από το δικό σας αμάξι; Ψάχνω για σωστή δουλειά, το θέμα τιμής όχι τόσο γιατί σίγουρα ότι πληρώνεις παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2018 at 3:24 PM, Terraformer said:

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα την γνώμη σας. Δουλεύω στην Μεταμόρφωση και έχω ξεχωρίσει 3 συνεργεία.

Την Cargate (Revo)

Την F1 Service (Νέα Ιωνία)

Τον Θεοδωρακάκη

 

Εχετε κάποιο από τα 3 να προτείνετε ή να έχετε εμπειρία από το δικό σας αμάξι; Ψάχνω για σωστή δουλειά, το θέμα τιμής όχι τόσο γιατί σίγουρα ότι πληρώνεις παίρνεις.

 

Έχω να σου προτείνω έναν στο Κρυονέρι. Είναι συνεργείο / φανοποιείο: https://zerral.com

Αυτοί μου έκαναν κάποιες δουλειές μηχανικά (λάδια/φίλτρα κλπ) όσο μου έκαναν και το βάψιμο του αυτοκινήτου και έμεινα πολύ ικανοποιημένος.

Αν τους πάρεις τηλ, πες πως βρήκες το τηλ. μέσω εμένα, του Κώστα με το κόκκινο πόλο που του κάνανε το ολικό βάψιμο πέρσι.

Ζήτα είτε τον Παναγιώτη ή τον κύριο Κώστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα νεος κάτοχος Golf 6 tdi 1.6 τα αυτοκίνητο το έφερα εγω απο Γερμανία για να διαλέξω οσο γίνεται ο ιδιος με τα ματια μου το πιο αξιόπιστο πιστευω να εκανα καλη επιλογή. Εχω βαλει και φωτο στο αντίστοιχο θέμα! Τωρα επειδή είμαι νέος στο diesel δεν είχα ποτέ πάλι ψαχνω ενα καλό συνεργείο το οποιο θα με ενημερώσει για τις ιδιαιτεροτητες του κινητήρα και να ειναι κ άριστος μαστορας . Μένω Γαλάτσι Αθήνα οποια βοήθεια δεκτή. Ευχαριστω εκ των προτέρων κ χάρηκα πολύ που είμαι κ γω νεο μέλος στο club

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.