Jump to content
doggy

Προτάσεις συνεργείων στην Αθήνα

Recommended Posts

Γνωρίζετε κάποιο καλό συνεργείο με normal τιμές σε περιοχές Αγ. Παρασκευή, Χολαργό ή Μαρούσι για VW εκτός ΚΑΡΕΝΤΑ;

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Παρακαλώ πολύ, θα μπορούσατε να μου προτείνετε ένα καλό συνεργείο για γενική επισκευή μοτέρ Golf V Tsi 140ps (210.000km).  Σίγουρα θα χρειαστώ αλλαγή καδενας και θέλω να ανοίξω το μοτέρ να το επισκευάσω μιας και βγάζει καπνό όταν το πατάω πάνω από 160km/h (άλλαξα φλατζα και πλαναρα καπάκι αλλά δεν έλυσε το πρόβλημα). Έχω δοκιμάσει αρκετά συνεργεία (και αντιπροσωπείες) αλλά δεν κατάφερα να βρω κάποιον που να μου δείξει ότι ξέρει να επισκευάζει το συγκεκριμένο μοτέρ. Μάλλον είναι ένα πολύπλοκο και δύσκολο μοτέρ και θέλει αρκετή εμπειρία . Μήπως γνωρίζεται/εχετε να μου προτείνετε κάποιον περιοχή Αττική ;

 

Ευχαριστω πολύ,

Παναγιωτης 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εδώ και 1,5 μήνα λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων βρίσκομαι Αθήνα και έχω ένα θέμα όταν πάει να δώσει το αυτοκίνητο κάνει κοψίματα και βγάζει λαμπάκι κινητήρα. Ρώτησα κάτι φίλους για συνεργεία και με πρότεινε το VW Group Service Τσαλουκέρης. Κάποια γνώμη ή διαφορετική πρόταση ;

Edited by MaGiCPaiN
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , MaGiCPaiN said:

Καλημέρα παιδιά εδώ και 1,5 μήνα λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων βρίσκομαι Αθήνα και έχω ένα θέμα όταν πάει να δώσει το αυτοκίνητο κάνει κοψίματα και βγάζει λαμπάκι κινητήρα. Ρώτησα κάτι φίλους για συνεργεία και με πρότεινε το VW Group Service Τσαλουκέρης. Κάποια γνώμη ή διαφορετική πρόταση ;

Μπορείς να περασεις και από εδώ για μια ακόμα γνώμη. 

http://www.expertservice.gr

 

Είναι στο Χαϊδάρι.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Μια γνώμη για Quattro service κάποιος φίλος; Τιμές, εξυπηρέτηση, ειλικρίνεια, γνώση;

Ομοίως για Περατινό Πειραιά (αν το πηγαίνει εκεί κάποιος).

Link to comment
Share on other sites

On 9/15/2018 at 9:38 AM, Panagiotis Liontos said:

Καλημέρα σας,

 

Παρακαλώ πολύ, θα μπορούσατε να μου προτείνετε ένα καλό συνεργείο για γενική επισκευή μοτέρ Golf V Tsi 140ps (210.000km).  Σίγουρα θα χρειαστώ αλλαγή καδενας και θέλω να ανοίξω το μοτέρ να το επισκευάσω μιας και βγάζει καπνό όταν το πατάω πάνω από 160km/h (άλλαξα φλατζα και πλαναρα καπάκι αλλά δεν έλυσε το πρόβλημα). Έχω δοκιμάσει αρκετά συνεργεία (και αντιπροσωπείες) αλλά δεν κατάφερα να βρω κάποιον που να μου δείξει ότι ξέρει να επισκευάζει το συγκεκριμένο μοτέρ. Μάλλον είναι ένα πολύπλοκο και δύσκολο μοτέρ και θέλει αρκετή εμπειρία . Μήπως γνωρίζεται/εχετε να μου προτείνετε κάποιον περιοχή Αττική ;

 

Ευχαριστω πολύ,

Παναγιωτης 

φιλε μου αν το φτιαξεις καπου πες μας ποιος μαστορας βρηκε το προβλημα και τι ηταν τελικα.

ελπιζω να το φτιαξεις συντομα:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...!!! 

 

Παιδιά έχει κάνει κανείς σας service στην vw στην Λ.Αθηνων στην direct Express Φιλοσιδης. 

 

Πώς σας φάνηκε? Καλή κακή?

 

Καμιά γνώμη?

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα  Νέος κάτοχος VW UP του 2014 βενζίνη. 

Πείρα το UPάκι πριν μια εβδομάδα 73000 χλμ 

Σήμερα το έφερα για γενικό  service στο VW GROUP SERVICE ΤΣΑΚΟΥΛΕΡΗΣ μετά από μελέτη συζητήσεων στο forum.

Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Dimitris Gerasimou said:

Καλημέρα στην ομάδα  Νέος κάτοχος VW UP του 2014 βενζίνη. 

Πείρα το UPάκι πριν μια εβδομάδα 73000 χλμ 

Σήμερα το έφερα για γενικό  service στο VW GROUP SERVICE ΤΣΑΚΟΥΛΕΡΗΣ μετά από μελέτη συζητήσεων στο forum.

Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή. 

 

 

 

πες μας εντυπωση μετα και τι αλλαξες

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , Kostas Tranoulis said:

πες μας εντυπωση μετα και τι αλλαξες

Τελικά άλλαξα λάδια και μπροστά τακάκια, τα υπόλοιπα ήταν αλλαγμένα σε προηγούμενο service. 

 Τα παιδιά εκεί ήταν μια χαρά,  δεν με καθυστέρησαν και μου απάντησαν σε απορίες μου. 

Από τιμές κάτι δεν μου άρεσε.... δεν έχω εμπειρία από αλά service στο VW οπότε περιμένω κ τη γνώμη σας. 

Λάδια κ μπροστά τακάκια 125 euro 

Σαν πολλά μου φαίνονται. ..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dimitris Gerasimou said:

Τελικά άλλαξα λάδια και μπροστά τακάκια, τα υπόλοιπα ήταν αλλαγμένα σε προηγούμενο service. 

 Τα παιδιά εκεί ήταν μια χαρά,  δεν με καθυστέρησαν και μου απάντησαν σε απορίες μου. 

Από τιμές κάτι δεν μου άρεσε.... δεν έχω εμπειρία από αλά service στο VW οπότε περιμένω κ τη γνώμη σας. 

Λάδια κ μπροστά τακάκια 125 euro 

Σαν πολλά μου φαίνονται. ..

τι λαδια εβαλες; λογικα αλλαξες και φιλτρο μαζι. και τι τακακια;;

εμενα μου φαινεται πολυ κομπλε η τιμη. ψαξε να δεις ποσο εχουν τ ανταλλακτικα που σου εβαλε και θα δεις οτι σε χρεωσε ενταξει

αν πηγαινες αντιπροσωπεια θα ηθελες αυτα τα χρηματα μονο για τα λαδια να ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Λάδια τα castrol, τακάκια δεν ξέρω μάρκα, φίλτρο λαδιού δεν γνωρίζω εάν άλλαξε γιατί δεν είμουν μπροστά στο service και στο βιβλιαράκι δεν μου σημείωσε φίλτρο. 

Το φίλτρο ξέρω ότι πρέπει να αλλάζει πάντα εάν δεν το έχει αλλάξει... κακός. 

  Τα λάδια μου είπε αλλαγή ανά 15000

Μπουζί μου είπε αλλαγή στα 60000.

 Εδώ στο forum  έχω διαβάσει για 30000 τα μπουζί. ..... ???

 Ευχαριστώ για την απάντηση. Ρωτάω και γω για να μαθαίνω. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Ειμαι σε αναζήτηση αγοράς golf 6 tsi 122hp.Ξερετε κάποιο συνεργείο-φανοποιειο νότια,Δάφνη, Άγιο Δημήτριο για να το πάω για έλεγχο? Η και αντιπροσωπεία δεν ξέρω.απλα θα ήθελα μετά τον έλεγχο να το πήγαινα και εκεί για τα service του.Σας ευχαριστώ πολύ.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2019 at 4:47 PM, Dimitris Gerasimou said:

Λάδια τα castrol, τακάκια δεν ξέρω μάρκα, φίλτρο λαδιού δεν γνωρίζω εάν άλλαξε γιατί δεν είμουν μπροστά στο service και στο βιβλιαράκι δεν μου σημείωσε φίλτρο. 

Το φίλτρο ξέρω ότι πρέπει να αλλάζει πάντα εάν δεν το έχει αλλάξει... κακός. 

  Τα λάδια μου είπε αλλαγή ανά 15000

Μπουζί μου είπε αλλαγή στα 60000.

 Εδώ στο forum  έχω διαβάσει για 30000 τα μπουζί. ..... ???

 Ευχαριστώ για την απάντηση. Ρωτάω και γω για να μαθαίνω. 

τα castrol προτινει ο κατασκευαστης στα 15,000 ή 30,000 για longlife. τακακια λογικα θα σου εβαλε ατε. φιλτρο δεν νομιζω να μην στο αλλαξε. θα ηταν χαζο και με τοσα καλα σχολια που εχω διαβασει εδω αμφιβαλλω να εκανε κατι τετοιο. τα μπουζι επισης ο κατασκευαστης λεει στα 60,000χλμ.  εχω ρωτησει και εγω την αντιπροσωπεια για ολ αυτα. απο δικη μου επιλογη ομως θα τα κανω στα 45,000 τα μπουζι και στις 10,000 τα λαδια. ετσι κ αλλιως θα με πιανει ο χρονος πριν απο τα χλμ.

η vw μεγαλωνει τα διαστηματα των σερβις για να μην φαινεται ακριβη η συντηρηση του αυτοκινητου.

αλλα τα 30,000 χλμ για μπουζι το θεωρω πολυ νωρις. αρκει να μην κανεις τσιγκουνιες στ ανταλλακτικα.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Ειμαι σε αναζήτηση αγοράς golf 6 tsi 122hp.Ξερετε κάποιο συνεργείο-φανοποιειο νότια,Δάφνη, Άγιο Δημήτριο για να το πάω για έλεγχο? Η και αντιπροσωπεία δεν ξέρω.απλα θα ήθελα μετά τον έλεγχο να το πήγαινα και εκεί για τα service του.Σας ευχαριστώ πολύ.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κανείς??

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, nikospaga said:

Κανείς??

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

καλημερα. μπορεις να το πας για ελεγχο αρχικα σε αντιπροσωπεια αν δεν γνωριζεις καποιον μαστορα.

μ εχουν συστησει σ ενα συνεργειο στην καλλιθεα-τζιτζιφιες που μου εχουν πει τα καλυτερα. Δεν το εχω παει ακομα. Ο καιρος του θα ερθει προς το καλοκαιρι. Λεγεται premium servise και ο μαστορας λεγεται Αγγέλου Αθανάσιος. Ειναι κοντα στο Σταυρος Νιαρχος για να καταλαβεις περιπου που βρισκεται. Μου τον εχει προτεινει ο γειτονας μου που εχει ενα audi TT και οσα αυτοκινητα του εχει παει (ολα tt) εχει μεινει απολυτα ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. μπορεις να το πας για ελεγχο αρχικα σε αντιπροσωπεια αν δεν γνωριζεις καποιον μαστορα.
μ εχουν συστησει σ ενα συνεργειο στην καλλιθεα-τζιτζιφιες που μου εχουν πει τα καλυτερα. Δεν το εχω παει ακομα. Ο καιρος του θα ερθει προς το καλοκαιρι. Λεγεται premium servise και ο μαστορας λεγεται Αγγέλου Αθανάσιος. Ειναι κοντα στο Σταυρος Νιαρχος για να καταλαβεις περιπου που βρισκεται. Μου τον εχει προτεινει ο γειτονας μου που εχει ενα audi TT και οσα αυτοκινητα του εχει παει (ολα tt) εχει μεινει απολυτα ικανοποιημενος.
Έγινε φίλε μου σε ευχαριστώ. Θα το τσεκάρω.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια γνώμη για αυτό το συνεργείο?? 

 

Το έχει επισκεφτεί κανείς , τι εντύπωση σας έχει αφήσει?

 

https://www.autoagora.gr/news/data/agorazo/synthrhsh/Oxi-apla-ena-akoma-synergeio--To-synergeio_186196.asp

 

http://vaggroup.gr

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2019 at 8:28 AM, OMINUS said:

Κάποια γνώμη για αυτό το συνεργείο?? 

 

Το έχει επισκεφτεί κανείς , τι εντύπωση σας έχει αφήσει?

 

https://www.autoagora.gr/news/data/agorazo/synthrhsh/Oxi-apla-ena-akoma-synergeio--To-synergeio_186196.asp

 

http://vaggroup.gr

 

 

ξεκαθαρη διαφημιση το αρθρο. Δεν λεω οτι δεν θα ειναι καλο συνεργειο (μιας και ουτε εχω παει ποτε αλλα ουτε εχω ακουσει κατι).

αλλα για να του κανουν τετοιο αρθρο ειτε εχει βγει το συνεργειο της χρονιας-δεκαετιας ειτε πληρωσε.

Μπορει ομως να κανει καλη δουλεια για να δινει και εγγυηση... αλλα τι να την κανεις την εγγυηση στα 2 χρονια αφου τα περισσοτερα αναλωσιμα τ αλλαζεις πριν την 2ετια (λαδια-φιλτρα) και οτι ειναι να κρατησει πανω απο 2 χρονια εχεις την εγγυση αυτη απο τον κατασκευαστη στις περισσοτερες περιπτωσεις. Για μενα αν δεν γινει καλη δουλεια σε κατι φαινεται αμεσα και απλα γυρνας πισω και του λες φτιαξτο παλι. ειτε γραφει για εγγυησεις ειτε οχι.

Το σημαντικο για μενα σ ενα συνεργειο ειναι να μην σε κλεβει στην εργασια (οτι και καλα  εγινε δουλεια χωρις να εχει κανει κατι)

να μην σε κλεβει στ ανταλλακτικα (πολλες οι περιπτωσεις που βουτανε πραγματακια απο τ αυτοκινητα μας διαφορα ανταλλακτικα)

να καταλαβαινει αμεσα την βλαβη χωρις να χρειαστει να σου αλλαξει ολο τ αμαξι για να καταληξει καπου

να σε προειδοποιει αν εντοπισει κατι που υπαρχει περιπτωση στο κοντινο μελλον να χρηζει αλλαγης για να εχεις τον νου σου (αν δεν τ αλλαξεις στην παρουσα φαση)

για μενα το οικονομικο ειναι το τελευταιο αν ειναι να γινει σωστη δουλεια.

 

υ.γ. οτι κριτικες εχει απο το google η πλειοψηφια των κριτων εχει μονο μια κριτικη στο google. οποτε μονο μια δοκιμη απο καποιον εδω θα μας πεισει

 

Edited by Kostas Tranoulis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θεωρηθεί διαφήμιση απλά θα αναφέρω το εξής ... Δεκέμβρη του 19 αποφασίζω να βάλω προγραμμα στο golf . Καταλήγω overload . Το συνεργείο που εξυπηρετεί κατά κάποιο τρόπο τον προγραμματιστή στην Αθήνα είναι αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω , στην Νίκαια. Πάω σεταρω το προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θεωρηθεί διαφήμιση απλά θα αναφέρω το εξής ... Δεκέμβρη του 19 αποφασίζω να βάλω προγραμμα στο golf . Καταλήγω overload . Το συνεργείο που εξυπηρετεί κατά κάποιο τρόπο τον προγραμματιστή στην Αθήνα είναι αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω , στην Νίκαια. Πάω σεταρω το προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.