Jump to content
doggy

Προτάσεις συνεργείων στην Αθήνα

Recommended Posts

Χωρίς να θεωρηθεί διαφήμιση απλά θα αναφέρω το εξής ... Δεκέμβρη του 19 αποφασίζω να βάλω προγραμμα στο golf . Καταλήγω overload . Το συνεργείο που εξυπηρετεί κατά κάποιο τρόπο τον προγραμματιστή στην Αθήνα είναι αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω , στην Νίκαια. Πάω σεταρω το προγραμμα και αποφασίζω να αλλάξω λαδακια , φίλτρο και μπουζί . Η εξυπηρέτηση ήταν άριστη αν και ήμουν σφήνα σε ραντεβού . Καθαρό συνεργείο , καθαρά και οργανωμένα εργαλεία , ενημερωμένος ο ιδιοκτήτης σε θέματα του γκρουπ και πραγματικά τίμια εξυπηρέτηση ! Σίγουρα υπάρχουν παντού καλοί και έντιμοι επαγγελματίες , θεωρώ πως ο έν λόγω μηχανικός ανήκει σε αυτή την κατηγορία . Τώρα αν με ρωτήσεις αν θα ξαναπάω ; Θα σου πω ναι ! Υπόψην πως ήταν η πρώτη φορά που έκανα κάτι πάνω στο αυτοκίνητο εκτός αντιπροσωπείας ..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

+1 και απο μενα για τον μιχαλοπουλο που συναργαζεται ο Overload,πρωτη φορα που πηγα εκει χρειαστήκαμε ενα σωληνα που ειχε σκιστεί,και ο ανθρωπος εκανε ανω κατω ολο το μαγαζι για να τον βρει και να μπορεσουμε να ρυθμισουμε.

+Οτι πηγαμε εκει και μας εφερνε καρεκλες να κατσουμε και μας παρηγγειλε καφέδες.

Αψογος!

Link to comment
Share on other sites

αυτα που γραφετε ειναι πολυ θετικα! γραψτε και μια κριτικη αν εχετε 2 λεπτακια χρονο στους χαρτες google. γιατι αρκετος κοσμος εκτος του φορουμ που δεν ξερει να ψαχνει του ειναι πιο ευκολο να διαβασει εκει μια κριτικη. ειναι κριμα να γραφονται κριτικες μονο οταν εχουμε καποιο παραπονο (γενικα μιλαω οχι μονο για το φορουμ). και αυτο ειναι αποδεδειγμενο. ενας δυσαρεστημενος πελατης στατιστικα θα μιλησει αρνητικα για το μαγαζι σε 7 γνωστους του ενω ενας ευχαριστημενος θα μιλησει σε 3

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο ! από την άλλη αν μείνουν εδώ θ ανεβάσουμε και την επισκεψιμότητα του φόρουμ ! οποίος ψάχνει για vw πρέπει πρώτα να διαβάζει εδώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω PASSAT CC 1.8 tsi του 2011. Θελω να το κανω απο χειροκινητο σαμσαν, dsg μεσαμσαν απο AUDI S3 8P. Εχει κανεις να πρτεινει στην Αθηνα καλο συνεργειο που να μπορει να αναλαβει τη δουελια? Θα προτιμουσα συνεργεια που το εχουν ξανακανει με επιτυχια γιατι δεν θελω το αμαξι να γινει πειραματοζωο και να μεινει συνεργειο κανα τριμηνο.

Link to comment
Share on other sites

34 λεπτά πριν , xarhsalex said:

καλησπερα γνωριζει καποιος για εξατμισεις αθηνα ;

GP εξατμίσεις στο Περιστέρι από εμένα.

 

https://www.gpexhaust.gr/

Link to comment
Share on other sites

ωραία όλα αυτά τα καλά λόγια που γράφεται για συνεργεία που αλλάζουν λάδια φίλτρα κτλ.

Κανένα συνεργείο που να είναι εξειδικευμένο, εφάμιλλο και αξιόπιστο σε σοβαρές βλάβες και σε καινούργια μοντέλα υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Γνωρίζουμε κάποιο καλό συνεργείο προς Μοσχάτο-Καλλιθέα ή Λ. Αθηνών το οποίο να δίνει και αυτοκίνητο αντικατάστασης?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Καινούργιος στο forum.ΈΠειτα απο πολλές αποτυχίες να βρουν το προβλημα που έχει το polo μου στο κλιματισμό, πιστεύω ότι ήρθε η ώρα να αλλάξω συνεργείο. Θα ήθελα αν έχετε καμια πρόταση για την περιοχή του γαλατσίου-αμπελόκηποι κατα προτίμηση.

Να πω απλά ότι μου παρουσιαζε τα τελευταια 3 πρόβλημα χάνοντας το φρεόν.Δεν βρέθηκε από το συνεργειο ποτέ από που χάνει.Το Σεπ΄τεμβρη που μας πέρασς άλλαξα μοτερ στο A/C και τώρα πάλι τα ίδια......Απογοητευση.

Link to comment
Share on other sites

Βαλβιδα κυκλωματος υψηλης δες και εννοειται αμπουλα φωσφορου σε ψυκτικο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν , nikdev said:

Βαλβιδα κυκλωματος υψηλης δες και εννοειται αμπουλα φωσφορου σε ψυκτικο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τώρα που το ξαναπηγα πρωτα μου άλλαξαν μια βαλβίδα (φαντάζομαι αυτη που αναφέρεις).Αμπούλα έχουν βάλει 3-4 φορές χωρία αποτέλεσμα.

Edited by mumra
Link to comment
Share on other sites

Εχει κι αλλη βαλβιδα, αν πηρες καποιο εγγραφο θα το αναγραφει

 

Πρεσσαρε το ψυγειο του a/c μετα να εισαι σιγουρος

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago , mumra said:

Αμπούλα έχουν βάλει 3-4 φορές χωρία αποτέλεσμα.

 

φίλε μου μια σημαντική συμβουλη !!!

 

η αμπούλες έχουν  ημερομηνία λήξης , και όταν λήξουν να ξέρεις ότι είναι άχρηστες και δεν πρόκειται να δείτε ΠΌΤΕ διαρροή.

 

στα λέω αυτά γιατί φίλος μου από αυτό το πράγμα 2 χρόνια τραβιέται στα συνεργεία! και σε αντιπροσωπεία.

 

η επιστήμονες του έβαζαν ληγμένες αμπούλες και δεν μπορούσαν να δουν από που έχανε.

 

να ζητάς την ημερομηνία λήξης πρώτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.Σημερα θα παει πάλι στο συνεργείο και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Λοιπόν εχθες το πήρα από το συνεργείο.Απλά επειδή το πήρα αργά δεν μίλησα ακόμα με τον μάστορα να δω τι έκανε.Μέχρι στιγμής δείχνει ότι είναι ΟΚ.Σίγουρα άνοιξαν όλο το ταμπλώ (το κατάλαβα από ένα άτσαλο κούμπωμα στο cd player).Το θέμα είναι ότι έχει κάνει περίπου 75-80 χιλιόμετρα πέρα δώθε και ακόμα δεν έχει πέσει καθόλου ο δείκτης της βενζίνης. Λέτε να εφτιαξαν το Α/C και να έκαναν άλλη ζημιά.Εχει καμια επικοινωνία κάτω από το ταμπλώ.

Ευχαριστω

 

Λοιπόν μίλησα τώρα και με ενημέρωσε ότι έβγαλε το ταμπλώ και ότι άλλαξων όλα τα λαστιχάκια.......μου είπε να το παρακολουθήσω και βλέπουμε....

Edited by mumra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Λοιπόν εχθες το πήρα από το συνεργείο.Απλά επειδή το πήρα αργά δεν μίλησα ακόμα με τον μάστορα να δω τι έκανε.Μέχρι στιγμής δείχνει ότι είναι ΟΚ.Σίγουρα άνοιξαν όλο το ταμπλώ (το κατάλαβα από ένα άτσαλο κούμπωμα στο cd player).Το θέμα είναι ότι έχει κάνει περίπου 75-80 χιλιόμετρα πέρα δώθε και ακόμα δεν έχει πέσει καθόλου ο δείκτης της βενζίνης. Λέτε να εφτιαξαν το Α/C και να έκαναν άλλη ζημιά.Εχει καμια επικοινωνία κάτω από το ταμπλώ.
Ευχαριστω
 
Λοιπόν μίλησα τώρα και με ενημέρωσε ότι έβγαλε το ταμπλώ και ότι άλλαξων όλα τα λαστιχάκια.......μου είπε να το παρακολουθήσω και βλέπουμε....

Έχω ακούσει για τον dimakis στην πρωτοπαπαδακη οτι ειναι καλος. Περασες απο εκει;;


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Δεν εχω περασει.Θα τον έχω στον νου μου.Απλα το πήγα στο ίδιο γιαί είναι πληρωμένο το κλιματιστικό.Αν δεν βρω άκρη πάλι θα δούμε.Eyxaristv

Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2019 at 10:56 ΠΜ, Geokorolis said:

Καλημέρα σας,

Γνωρίζουμε κάποιο καλό συνεργείο προς Μοσχάτο-Καλλιθέα ή Λ. Αθηνών το οποίο να δίνει και αυτοκίνητο αντικατάστασης?

 

Καλησπέρα παιδιά,

 

μήπως υπάρχει κάποιο εξουσιοδοτημένο καλό - αξιόπιστο - οικονομικό συνεργείο προς τα νότια (Καλλιθέα, Π. Φάληρο, Πειραιά...);

 

Ευχαριστώ.

 

Edited by dad21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα θέλω να κάνω το Σερβις στο Αμάξι λάδια κ φίλτρα στην καρεντα μόνο Για αυτά μου ζητήσανε 168 αν πάω σε ένα συνεργείο πρέπει να είναι εξουδιοτημενο δηλ να μου δώσει βιβλιο σέρβις με σφραγίδες ότι έγινε το σέρβις είναι οκ δεν. Χάνω την εγγύηση; αλλιώς άμα δεν μου δώσει θα χάσω την εγγύηση; Δεν είναι ότι ξενερώσα μόν ότι είναι φαρμακείο στην καρεντα  όταν είχα τσεκάρει τα λάδια στα 8000 περίπου χιλιόμετρα περνώ τηλέφωνο την καρεντα κ ο. Υπεύθυνος σέρβις μου λέει ε ενταξυ απλά συμπληρωσε λίγα μόνος σου είναι λογική απάντηση αυτή που πήρα από υπεύθυνο του σέρβις; 

Edited by Lukas polo
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο αν κάποιος ξέρει να με καθοδήγηση έχω το polo το τελευταίο μοντέλο έκδοση comfortline αυτό εργοστασιακά δεν έχει ανοιχτό το app-connect κτλ ξερει κάποιος πως θα το ανοίξουμε να μπει η εφαρμογή; κάποιος μου είχε πει τοι δεν αξίζει να δώσω λεφτά μόνο για να μπουν οι κωδικοί για να ανοίξει το αpp και συμφέρει καλύτερα να περιμένω να βγει το. Επόμενο μοντέλο ώστε να Βαλω την μεγαλύτερη οθόνη 8,1 με ανοιχτό αυτό το app. δευτερο αν ξέρετε αν μπορώ να βάλω πάνω στην οθόνη που έχει κάμερα για parking πίσω κ σενσορες μπροστά από το αμάξι σε εξουδιοτημενο πάντα ηλεκτρολόγιο για τα vw

Edited by Lukas polo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα θέλω να κάνω το Σερβις στο Αμάξι λάδια κ φίλτρα στην καρεντα μόνο Για αυτά μου ζητήσανε 168 αν πάω σε ένα συνεργείο πρέπει να είναι εξουδιοτημενο δηλ να μου δώσει βιβλιο σέρβις με σφραγίδες ότι έγινε το σέρβις είναι οκ δεν. Χάνω την εγγύηση; αλλιώς άμα δεν μου δώσει θα χάσω την εγγύηση; Δεν είναι ότι ξενερώσα μόν ότι είναι φαρμακείο στην καρέ τα είναι Ιράν  όταν είχα τσεκάρει τα λάδια στα 8000 περίπου χιλιόμετρα περνώ τηλέφωνο την καρεντα κ ο. Υπεύθυνος σέρβις μου λέει ε ενταξυ απλά συμπληρωσε λίγα μόνος σου είναι λογική απάντηση αυτή που πήρα από υπεύθυνο του σέρβις; 
Πάρε τηλέφωνο όλα τα εξουσιοδοτημένα και ρώτα τιμές. Λόγω εγγύησης για να μην έχεις μπλεξίματα πήγαινε.
Έτσι κι αλλιώς 2 χρόνια εχεις
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος καμια τιμη για γενικο σερβις για το πολακι(2016 TDI) μου που να περιλαμβανει και γενικο ελεγχο ολου του αυτοκινητου?Στο περιπου τιμες μαζι με το σερβις,συν παιζει να θελει αλλαγη ιμαντα,δισκοι και τακακια και η μπαταρια παιζεται να θελει αλλαγη(γιατι πριν κανενα 4μηνο μου ειπαν ειχε χαμηλο βολταζ)

.ποσο παιζει ν πληρωσω για ολα αυτα?μν μου ερθει ολα στ κεφαλι.

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος καμια τιμη για γενικο σερβις για το πολακι(2016 TDI) μου που να περιλαμβανει και γενικο ελεγχο ολου του αυτοκινητου?Στο περιπου τιμες μαζι με το σερβις,συν παιζει να θελει αλλαγη ιμαντα,δισκοι και τακακια και η μπαταρια παιζεται να θελει αλλαγη(γιατι πριν κανενα 4μηνο μου ειπαν ειχε χαμηλο βολταζ)

.ποσο παιζει ν πληρωσω για ολα αυτα?μν μου ερθει ολα στ κεφαλι.

Όταν θα αλλάξεις λάδια φίλτρα θα σου ελέγξει και τα τακάκια δίσκους.
Τότε θα σε ενημερώσει για το κόστος των έξτρα αλλαγών και αν θέλεις προχωράς.
Δε μπορούμε να σου πούμε τιμές για δίσκους τακάκια γιατί υπάρχουν δεκάδες επιλογές ακόμα και σε ίδια εταιρία φρένων.
Για μένα προχωρά σε αλλαγή λαδιών φίλτρων και σε δεύτερη φάση αν χρειάζονται αλλαγή τα υπόλοιπα και αφού πάρεις τιμές αποφασιζεις
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.