Jump to content
doggy

Προτάσεις συνεργείων στην Αθήνα

Recommended Posts

Από προσωπική εμπειρία σαν πολύ καλό συνεργείο το οποίο

προτείνω ανεπιφύλακτα είναι το:

VolksWagen Group Service στο Αιγάλεω.

Θηβών & Ιερολοχιτών 4

(απέναντι από το γήπεδο του Αιγάλεω).

Τα παιδιά εκεί είναι πολύ της λεπτομέριας!!

Σωστή δουλειά και γρήγοροι!

και πάνω απ'όλα δε πιάνουν τον ...πισινό μας σε ότι αφορά τις τιμές!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ενω ξερω την απεχθεια, στα εξουσιοδοτημένα συνεργεία, ενος μεγαλου ποσοστου του κοσμου προτεινω την Rorris.ΕΠΕ διοτι ειδικα σε αυτα η προσοχη που δινουνε ειναι μεγαλυτερη ειδικα σε μελη του club μας κατοπιν συννενοησης δικης μου.

Ακομα υπαρχει και μια ΕΚΠΤΩΣΗ της ταξης του 30% συνολικα!

καθοτι σαν μελοι του vwclub μπορειτε να πατε και να εχετε 15 σε ανταλακτικα και 15 σε εργασια!

Ακομα υπαρχει αψογη εξυπηρετηση την οποια την εχω δει εγω προσωπικα και μερικα παιδια απο το club αλλα και γενικως φιλοι μου που εχουν παει.

Αποψη μου αξιζει να δοκιμαστει ειδικα με την ιδιοτητα του μελους!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας ηδη κανει περιπου 4000km, αν και εχω αρκετο δρομο μεχρι τις 30.000km που ειναι το πρωτο service, θα ηθελα να ακουσω τις εμπειριες σας για "καλα" και "σωστα" συνεργεια...Αλληθεια πως μπορει καποιος να παρει την καρτα μελους για το συνεργια του Rorris.ΕΠΕ ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ακομα αυτο με τις καρτες εχει μεινει πισω και δεν ξερω το γιατι...απο εκει και περα ομως μπορεις με διαμεσολαβηση δικη μου να πας και σαφως να ξερεις οτι θα σου γινει και πολυ καλος ελεγχος ....συν τοις αλλοις....απο 130 ευρω που ειναι περιπου σε μερικα αλλα...θα κανεις σερβις με 65-70 καπου εκει θα εισαι μεσα στο χωρο που το αμαξι κανει σερβις και γενικα οτι θες.! καλα χιλιομετρα φιλε μου εχεις ακομα μπολικα!

Link to comment
Share on other sites

φιλε θελω να κανω αλλαγη λαδιων στα 3.000km μετα το στρωσιμο.Ο ΡΩΡΗΣ ειναι επισημο συνεργειο?

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΡΤΑ ΕΚΠΤΩΤΙΚΗ ΝΑ ΠΗΓΕΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ?

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΚΠΤΩΣΗ?

Link to comment
Share on other sites

Οκ μπορεις να πας εκει και να μιλησεις με τον αρχιμηχανικο Νικο Χαιμαλα ο οποιος αν του πεις για μενα θα κανει οτι μπορει για σενα...προσωρινα αυτο μεχρι να γινουν οι καρτες! Ειναι ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ συνεργειο!

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία σαν πολύ καλό συνεργείο το οποίο

προτείνω ανεπιφύλακτα είναι το:

VolksWagen Group Service στο Αιγάλεω.

Θηβών & Ιερολοχιτών 4

(απέναντι από το γήπεδο του Αιγάλεω).

Τα παιδιά εκεί είναι πολύ της λεπτομέριας!!

Σωστή δουλειά και γρήγοροι!

και πάνω απ'όλα δε πιάνουν τον ...πισινό μας σε ότι αφορά τις τιμές!

προεδρε πηγα την golfo μου για service τελικα.τι να πω.τα καλυτερα μονο.τα παιδια εκαναν καλη δουλεια το κοιταγαν ποση ωρα με ακουγαν οτι προβλημα ειχα εντοπισει και το κοιταγαν αμεσως.και πανω απο ολα οι τιμες.μου πηρε 75 ευρω για την ιδια δουλεια που αλλου την ειχα πληρωσει λιγο παραπανω απο τα διπλασια. B):o:o:o:o:o:o:orocket.gifrocket.gifrocket.gif

και δουλευει και δικο μας παιδι εκει ε;;;;;;;;;;;;; ;)<_<

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει και παει στα εξουσιοδοτημενα και ειναι για πεταμα, μπουνιες αλλα και κλωτσιες.

Επισης μια φορα ειχα παει το Golf μου στον Δημακη, στο Γαλατσι. Το αμαξι ειχε 3 προβληματα, μου ειπε ψεματα οτι το εφτιαξε, μου πηρε 200 ευρω και μου το παρεδωσε οπως του το εδωσα( εγω ο βλακας δεν το δοκιμασα πριν πληρωσω, καθως μου ειπε ετοιμο ειναι παρτο.) αλλα με τα τοση ταλαιπωρια οχι να το γυρισω πισω το αμαξι, αλλα ουτε που να τον δω δεν ηθελα . μετα εμαθα και για τις καλες του πραξεις (γινοντουσαν παλια) τις βουτας Vw και τροποποιησης του δυστιχου αμαξιου σε τροπετο. fire.gifknife.gifmachinegun.gif

Μετα σειρα ειχε ο κ Ζελεπος στην μεταμορφωση. εχει εναν καλο μηχανικο αλλα μου βγαζανε την πιστη στο αυριο και αυριο, καθως και ΔΕΝ μου σηκωνε ψηλα το αμαξι γιατι λεει τον δυσκολευαν τα πλαινα σποιλερ και που να βρισκει τακους (ξυλα) τωρα.

Και ομως τον βρηκα τον ανθρωπο μου. :) ειναι ο ΤΤ (tripoteris team)στο γαλατσι. ειναι ενα μικρο συνεργειο, πεντακαθαρο κτλ. Ο παναγιωτης ειναι ο ΤΤ. Αψογος μηχανικος πολλη εξυπηρετικος και φτιαχνει και οτι βλεπει που δεν του εχεις πει .

Τωρα τελεταια μου εκανε και το 1,8 τ 210 αλογα με αψογη δουλεια, και σε 2μερες

το τηλ του ειναι 2102134341 παπαφλεσσα και καποδιστριου στο Γαλατσι

Link to comment
Share on other sites

Guest nt7561

Εγώ το πάω σε έναν τύπο στη Φιλαδέλφεια, ο οποίος ασχολείται με διάφορες μάρκες. Ο τύπος συντηρεί κάτι κλασικά αυτοκίνητα (κάτι Mustang και κάτι Ford GTO) και πολλά αγωνιάρικα mini. Αυτός μου έκανε τη μετατροπή σε 1.6 και εκτός από πολύ καλή δουλειά, μου έκανε και απίστευτη τιμή!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πάω σε έναν τύπο στη Φιλαδέλφεια, ο οποίος ασχολείται με διάφορες μάρκες. Ο τύπος συντηρεί κάτι κλασικά αυτοκίνητα (κάτι Mustang και κάτι Ford GTO)  και πολλά αγωνιάρικα mini. Αυτός μου έκανε τη μετατροπή σε 1.6 και εκτός από πολύ καλή δουλειά, μου έκανε και απίστευτη τιμή!!!!!!

nt7561 που ειναι αυτος στην φιλαδελφεια να ξερω? ,εγω μενω ν.χαλκηδονα :)

Link to comment
Share on other sites

nt7561 που ειναι αυτος στην φιλαδελφεια να ξερω? ,εγω μενω ν.χαλκηδονα :)

Δεν θυμάμαι οδό να σου πω. Είναι ανεβαίνοντας την Δεκελείας και λίγο πριν φτάσεις στο φανάρι που κάνεις δεξιά για τα Carfure της Ν. Ιωνίας έχει μια ταμπέλα που δείχνει ένα κινέζικο αριστερά κάτω σε ένα πάρκο που έχει. Λίγο πιο κάτω από το κινέζικο είναι. Θα ψάξω να βρω την κάρτα του να σου δώσω ακριβή στοιχεία closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

πηγαινα carenta(βουλιαγμένης) οσο ηταν στην εγγυηση τωρα λεω να το παω στον gika(Aγ.Βαρβαρας-καθετη αμφιθεας) ή σε καποιον βαλεντινο(οποιος εχει τηλ ας γράψει) στην Αμφιθεας ή σε καποιον που ειχατε πει στο προηγουμενο forum στο praktiker βουλιαγμενης.

εχει κανεις γνωμη για τα παραπανω ή για καποιο αλλο μαγαζι?

Edited by Drago
Link to comment
Share on other sites

Και ομως τον βρηκα τον ανθρωπο μου.  ειναι ο ΤΤ (tripoteris team)στο γαλατσι. ειναι ενα μικρο συνεργειο, πεντακαθαρο κτλ. Ο παναγιωτης ειναι ο ΤΤ. Αψογος μηχανικος πολλη εξυπηρετικος και φτιαχνει και οτι βλεπει που δεν του εχεις πει .

Τωρα τελεταια μου εκανε και το 1,8 τ 210 αλογα με αψογη δουλεια, και σε 2μερες

το τηλ του ειναι 2102134341 παπαφλεσσα και καποδιστριου στο Γαλατσι

Hello παίδες.... hello Κώστα Κ. ...

Αρχηγέ Blackpit δέν ξέρω πόσο έχεις ψαχτεί και πόσο μερακλής είσαι με το car σου... αλλά... η αποψή μου για τον Παναγιώτη είναι η χειρότερη... έχω κάνει την μετατροπή μου εκεί και ξέρω.... Όσοι με ξέρουν και ξέρουν πως ήταν η golfάρα μου και πως είναι τώρα, θα καταλάβουν.... anyway....

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στον Βαλεντινο στην αμφιθεας, ειναι πολυ καλος!!Εκει παω εγω,και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Το τηλ του ειναι 2109425598.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tzole11

Λοίπον παιδία των Νοτίων προαστίων έχω να προτείνω ενα κάλο συνεργείο στο Μοσχάτο. Προτωπηγα εκεί όταν αγόρασα το αυτοκίνητο. Επείδη το πήρα μεταχειρισμένο και με ΄λυγμένη εγγυηση (είχε πάνω 47,500 χλμ) αρχίσα να ψάχνομαι για συνεργείο μιας και τα 60,000 δεν ήταν και πολύ μακρία!! Η Karenta den είχε και την καλύτερη φήμη και η λέξη φαρμακείο την συνόδευε σχεδόν πάντα όποτε καποιος έκανε αναφορα σε αυτην!!!

Έτσι μου πρότειναν αυτό το συνεργέιο Στο Μοσχάτο το οποίο αν και ειναι της Skoda εξουσιοδοτημένο αναλαμβάνει και όλα τα αυτοκίνητα του Γκρουπ. Ο τύπος που το έχειφαίνεται καλός μάστορας, είναι λεπτολόγος δεν αφήνει τίποτα τυχαίο και δεν είναι και αρπακόλλας. Οι πιτσιρικάδες που έχει μου φαίνονται αρκετά καλοι και οι τίμες λογικές. Έδωσα 198 Euro αλλά δεν θυμάμαι τι μου έκανε. με μια πρωτη προσπάθεια θα 8υμη8ώ τα τακακία, καποιά φίλτρα (βενζίνης και καμπινας) υγρά μπαταρίας και καποία άλλα(αρκετά ακόμα) για τα οποία θα γράψω αύριο μόλις ανασύρω την απόδειξη απο τα αρχεία μου!!!

Το συνεργείο ονομάζεται¨

Synergy

Πειραιως 51 μοσχάτο

Τηλ¨210-4838852

Υπευθυνος¨Αντώνης Χλέτσος

Ελπίζω να έδωσα μια βοήθεια σε κάποιους που ψάχνουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest kynhgos
Ξέρει κανείς συνεργείο ανοιχτό και το Σάββατο?

:unsure: ΝΑΙ! Ο "ΓΙΩΡΓΟΣ" ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ. Ο ΤΥΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΣ GOLFAKIAS ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ. ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΨΕΙΡΑΣ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ.

ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑ ΦΡΕΝΑ (ΕΤΣΙ ΠΗΓΑ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ )

ΤΗΛ. 2107668773, ΑΜΑΣΕΙΑΣ 25, ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

VolksWagen Group Service στο Αιγάλεω.

Θηβών & Ιερολοχιτών 4

(απέναντι από το γήπεδο του Αιγάλεω).

Ξέρει κανείς συνεργείο ανοιχτό και το Σάββατο?

είναι και το σάββατο ανοιχτά......πολύ καλή δουλειά και πολύ εξυπηρετικοί....εκεί φτιάχνεται η σκύλα μου....

Link to comment
Share on other sites

Hello παίδες.... hello Κώστα Κ. ...

Αρχηγέ Blackpit δέν ξέρω πόσο έχεις ψαχτεί και πόσο μερακλής είσαι με το car σου... αλλά... η αποψή μου για τον Παναγιώτη είναι η χειρότερη... έχω κάνει την μετατροπή μου εκεί και ξέρω.... Όσοι με ξέρουν και ξέρουν πως ήταν η golfάρα μου και πως είναι τώρα, θα καταλάβουν.... anyway....

Νομιζω οτι πρεπει να μας γραψεις 2-3 πραγματα παραπανω μιας και εγω χωρις να μου τον εχουν συστησει απεκτησα θετικη αποψη. Πες μας 2 πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι πρεπει να μας γραψεις 2-3 πραγματα παραπανω μιας και εγω χωρις να μου τον εχουν συστησει απεκτησα θετικη αποψη. Πες μας 2 πραγματα

Ο τύπος είναι του στυλ «ξέρω εγώ» «θα δεις στο τέλος δουλειά που θα σου κάνω» «ότι πω είναι το καλύτερο» κ.τ.λ. λοιπόν:

Έβαλε άκρα στο car μου και ένα ημιαξόνια με ραγισμένο μπιλιοφόρο. «είπε δεν είναι τίποτα θα στρώσει» :blink:

Τοποθέτησε της καινούργιες ζάντες με λάθος δαχτυλίδια!!! :thumbsup:

Έκανε έναν μήνα μετά την μετατροπή να βάλει το panel των οργάνων!!! knife.gif

Ξέχασε να σφίξει τις δύο βίδες με τους άξονες που είναι πάνω στο σαζμάν και παίρνουν τις ντίζες από το μοχλό. (δεν έμπαιναν η πρώτη και η Δευτέρα) «είπε συμβαίνουν αυτά». machinegun.gif

Του έπεσε το μοτέρ (στην μεταφορά) και γέμισε η τουρμπίνα με λάδια. «είπε θα τα κάψει, μην ανησυχείς».

Και πέρα από αυτά που με απασχολούν πραγματικά να πω και την μικρή λεπτομέρεια που μπορεί να παρασύρει τους καινούργιους στις μετατροπές ότι ναι σίγουρα είναι 600 + το golfάκι του…. π@π@ρια είναι (τι και πώς μην ρωτάτε…). thumbsdown.gif

Τεσπα δεν ήθελα να αναφερθώ σε τέτοιες καταστάσεις, ο λόγος που τον επέλεξα ήταν ότι είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου και ήθελε τα λιγότερα φράγκα για την μετατροπή (σημαντικότατος λόγος για μένα τότε :xmas: ).

Το μόνο θετικό που μπορώ να πω είναι ότι μπόρεσε και βρήκε ότι καλύτερο από μοτέρ. Πραγματικά άριστο. :thumbsup:

Ελπίζω να βγει κάτι καλό από αυτό, δηλαδή να γίνουμε ακόμα πιο προσεκτικοί και περίεργοι με το car μας ώστε μα μην ξαναταλαιπωρηθούμε όπως εγώ τότε.

Link to comment
Share on other sites

και φαινεται αρκετα συγκροτημενος και νοικοκυρης. τι να πω δεν ξερω. Εμενα μου τοποθετησε το ic. Μεχρι τωρα καλα.

οσο για το MKII που εχει ειναι 420 μετρημενο και το εχει περασει και παρουσιαση στο SPEED. Ειδα το τευχος στο μαγαζι του. Ειναι δειγμα δουλειας για το μαγαζι του. κατι σαν project διαφημιση και οχι απλα τα αυτοκινητο του.

Edited by scorpione
Link to comment
Share on other sites

και φαινεται αρκετα συγκροτημενος και νοικοκυρης. τι να πω δεν ξερω. Εμενα μου τοποθετησε το ic. Μεχρι τωρα καλα.

οσο για το MKII που εχει ειναι 420 μετρημενο και το εχει περασει και παρουσιαση στο SPEED. Ειδα το τευχος στο μαγαζι του. Ειναι δειγμα δουλειας για το μαγαζι του. κατι σαν project διαφημιση και οχι απλα τα αυτοκινητο του.

Δεν αμφιβάλλω καθόλου για το τι φαίνεται… καθαρό μαγαζί… τακτικός κ.τ.λ.

Γεγονότα αναφέρω… δεν έχω κάτι μαζί του ότι έγινε έγινε… στην τελική εγώ πήγα σε αυτόν.

Anyway όσο για το car του… λέει ότι θέλει… σε εμένα και δύο φιλαράκια σε κόντρα… (UNO turbo kai Leon CupraR) μίλησε για 600+ anyway Μου είναι αδιάφορο… εγώ χαίρομαι να κάνει καλή δουλειά στα cars του club τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.